Setari Cookie-uri

nu imi mai creste parul

buna gagicilor:)am si eu o problema mare imi creste parul foarte greu ...la radacina creste mereu dar in lungime nu se vede mai nimik .am parul pana deasupra umerilor e asa de 2 ani :) eu st blonda si trebuie sa va vopsesc mai des ...cred k am si parul ars ...este mai aspru asa bine k si parul meu este dificil .dar imi doresc tare mult sa imi cresaca .ce sa fac ?stiti voi ceva pt cresterea parului ?tin sa va spun k folosesc produse de la callos(balsamuri ,tratamente etc) pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:27
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:27:52buna gagicilor:)am si eu o problema mare imi creste parul foarte greu ...la radacina creste mereu dar in lungime nu se vede mai nimik .am parul pana deasupra umerilor e asa de 2 ani :) eu st blonda si trebuie sa va vopsesc mai des ...cred k am si parul ars ...este mai aspru asa bine k si parul meu este dificil .dar imi doresc tare mult sa imi cresaca .ce sa fac ?stiti voi ceva pt cresterea parului ?tin sa va spun k folosesc produse de la callos(balsamuri ,tratamente etc) pup
aa si am uitat sa va spun k nu imi indrept parul in tot capul decat pe jos putin (sa para si el mai lung ) si bretonu ...in rest imi dau cu spuma e cret
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:34
HUMA ,IPSOS,ARACET SI VAR. Amestecate cu putin ulei de masline!!!
Trecatorul
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:41
masti cu ulei de ricin,si produse de o calitate mai superioara.
Bea multa apa,nu l tine strans in coada prea tare si ceea ce am observat eu,e ca daca il speli zilnic[cu un sampon pentru uz zilnic,neagresiv]creste putin mai repede.
Ar mai fi tincturile de la naturisti.de ardei iute,mesteacan,urzica.Foarte bune :)
incearca la naturisti :)
Bafta,
blondiewishes
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:28
De la: Metal_spell, la data 2009-11-13 18:28:00masti cu ulei de ricin,si produse de o calitate mai superioara.
Bea multa apa,nu l tine strans in coada prea tare si ceea ce am observat eu,e ca daca il speli zilnic[cu un sampon pentru uz zilnic,neagresiv]creste putin mai repede.
Ar mai fi tincturile de la naturisti.de ardei iute,mesteacan,urzica.Foarte bune :)
incearca la naturisti :)
Bafta,
k o sa vad ce gasesk ms mult .dar se gasesc masti cu ulei de ricin sau pur si simplu inainte de spalare sa -mi sau cu ulei rericin ?
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:53
iei o sticluta de ulei de ricin.
nu o desfaci.o pui intr-un castronel cu apa calda,il lasi sa se incalzeasca putin,apoi aplici pe tot parul si masezi.
Dupa preferinta ,pui pe cap o folie de plastic sau aluminiu,lasi cateva ore[se lasa si peste noapte si e f bine]si apoi speli.
Cam asta e tot.
blondiewishes
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:58
masti cu ulei de ricin iti poti prepara singura
Cu galbenus de ou,sau vitamina A sunt foarte multe masti.
De asemenea,utilizat la fel ca uleiul de ricin,este si cel de masline ,sau argan.
blondiewishes
Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:59


Desi acesta este un post vechi,tare as vrea sa stiu in ce stadiu te afli acum dupa atata timp,pentru ca trec prin aceleasi probleme,sunt blonda,am parul cret,il aveam pana la sani cand era cret si pana la talie cand era ud...acum il am pana la sani cand e ud si pana la umeri cand e uscat.Nu l-am tuns de 6 ani.Era foarte sanatos,frumos,bucle definite,cu toate acestea inainte imi cadea parul mai rau decat acum.Mi-am facut masti naturale,din comert,mi-am tuns varfurile,de cand ma stiu m-am dat cu placa de 2 -3 ori si m-am vopsit de 6 ori in 3 ani.
La radacini creste,dar nu se observa in lungime lui.A capatat un aspect de par de papusa,aspru si subtire...iar dermatologii si medicii generalisti dau din umeri ..nu tiu ce sa-mi spuna.Cum trece o luna,parca e mai scurt,nu mai lung...
Adevarul este ca mi se pare ca are mult mai mult volum decat inainte,dar asta pt ca e mai scurt si mai subtire,nu atarna asa greu.
Deci...in ce stadiu esti acum?
kudika052871
Postat pe 26 Mai 2010 09:55
ati incercat tinctura de ardei iute?cum e?
Pam12_
Postat pe 29 Mai 2010 14:34
am incercat eu.Ca sa iti spun sincer m-a ajutat atunci cand imi cadea parul...in rest..sunt de parere ca nu exista ceva anume care accelereaza cresterea parului,
Eu am parul lung.Daca vreti sa va lasati parul lung trebuie sa aveti foarte mare grija de el ca sa nu se deterioreze.Astfel,veti taia din el mult mai putin si la intervale mult mai mari.Eu asa am reusit.Eu nu tai varfurile decat o data la 8 luni...sau inainte o data la inceputul si la sfarsitul anului.Dar si asa taiam foarte putin.
Deci,totul consta in atentie si ingrijire.
Eu il ingrijesc cu masti pe care uneori le aplic zilnic+mult balsam+clatire cu apa rece.
Pe langa asta mai folosesc dupa uscare si un balsam leave-in care ajuta la hidratarea varfurilor.
Seara il mai dau cu ulei d masline cald,am vazut ca il hidrateaza foarte bine.Il prind cu un cleste si dimineata il spal si il dau cu balsam si toate alea.Cam atat.
Anyway,eu sunt aici pentru orice nelamurire sau intrebare
:)
blondiewishes
Postat pe 29 Mai 2010 15:15
Eu m-am tuns in martie 2009,in urma unui program la wella.M-am tuns scurt..si era o freza destul de marfa(nu baietesc).Dar de atunci pana in prezent m-am mai tuns o singura data..varfurile(foarte putin)si parul meu este tot scurt.adica intr-un an si 3 luni mi-a crescut cam 6cm..ceea ce mie mi se pare f.putin.Nu cer sa imi creasca peste noapte.Am parul des,sanatos si il ingrijesc..caut ceva care sa imi acelereze cresterea firului de par..nu sh am incercat ricin..dar nu am reusit decat sa il fac mai des..
Pam12_
Postat pe 29 Mai 2010 20:59
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:27:52buna gagicilor:)am si eu o problema mare imi creste parul foarte greu ...la radacina creste mereu dar in lungime nu se vede mai nimik .am parul pana deasupra umerilor e asa de 2 ani :) eu st blonda si trebuie sa va vopsesc mai des ...cred k am si parul ars ...este mai aspru asa bine k si parul meu este dificil .dar imi doresc tare mult sa imi cresaca .ce sa fac ?stiti voi ceva pt cresterea parului ?tin sa va spun k folosesc produse de la callos(balsamuri ,tratamente etc) pup


freaca-te cu urzici in cap.
Tazmanian
Postat pe 29 Mai 2010 21:01
am si eu o prietena careia ii creste parul destul de repede dar i se despica incredibil de repede.Problema consta in faptul ca acesta este cret.Spune ca mereu gaseste fire despicate indiferent ca il tunde regulat...foloseste produse foarte bune si totusi parul nu este sanatos.il ingrijeste la fel de bine...are parul la aceeasi lungime de ceva vreme...
nu stiu ce poate fi...
blondiewishes
Postat pe 9 Iunie 2010 00:21
buna ! si eu am aceeasi problema de 1 an imi creste parul f greu il am putin mai sus de umeri de scurt si as vrea sa imi creasca pana la umeri dar nu reusesc ma spal la cap numai cu sampoane profesionale kerastase eks am avut mereu grija de parul meu petru ca sunt vopsita blonda dar cu toate ca il ingrijesc nu imi creste din iauarie pana acum m am tuns de 2 ori ..varfurile si degeaba nu mai stiu ce sa fac sa imi creasca si mie pana la umeri nici nu vrea mai lung . va pup poate imi raspunde si mie cineva pop you
kudika196211
Postat pe 14 Iunie 2010 17:46
pai din cauza ca ai taiat varfurile de doua ori nu se observa.
blondiewishes
Postat pe 14 Iunie 2010 18:44
Buna, eu am inceput un tratament in luna aprilie alternez cele doua si se pare ca da rezultate am facut o masca, MENTIONEZ CA AM PARUL mai lung cam 40 - 45 cm iar aceste retete se pot face in functie de lungimea parului. la mine a dat rezultate constat ca atunci cand sunt foarte stresata, nervoasa sau suparata imi cade parul ceva mai mult si am inceput sa ma auto educ.

1 ) MASCA + SAMPON DE LA FAVISAN 1 DATA PE SAPTAMANA SI APOI 1 DATA SAMPON FACUT IN CASA CEL CARE L-AM SCRIS MAI JOS. AM LUAT SI VITAMINE DE LA EURO VITA PENTRU PAR SI UNGHII DOAR O LUNA IN TOT ACEST TIMP

- 2 linguri de ulei de ricin
- 2 linguri ulei de masline
- 2 lihguri zeama de lamaie
- 2 linguri de gaz se mai gaseste in comert si nu ramane mirosul dupa spalare
- 2 galbenusuri de ou
- 1 lingura ulei de nuc
- 20 picaturi vitamina A
- 20 picaturi vitamina E

TOATE acestea se amesteca f bine intr-un castron de sticla cu o ustensila din lemn se aplica pe parul uscat se maseaza bine radacina se acopera cu o casca, folie, sau altceva si se acopera cu un prosop eu il lasam asa cam 2-3 ore se poate lasa si mai mult. Am folosit samponul pentru cresterea parului DE LA FAVISAN

2) SAMPON

- 2 galbenusuri de ou
- 2 linguri tinctura de brusture
- 2 linguri tinctura de mesteacan
- 2 linguri tinctura de ardei iute
- 2 linguri tinctura de urzica
toate astea se amesteca f bine si se aplica pe parul ud si se CLATESTE FOARTE BINE cu apa calduta eu mai folosesc la clatire si otet de mere.

SPER SA AJUTE eu tot de pe net am luat aceste tratamente.

O ZI BUNA .
kudika141440
Postat pe 21 Iulie 2010 16:38
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suvitare par 4 De la: kudika_928222 22 Iulie 2013 09:46
Aplic extensii microrings, 4RON/buc MANOPERA GRATIS!!! 1 De la: deea_black_beauty 6 Martie 2011 19:02
Aplic extensii cu microring si cheratina in Constanta 2 De la: kudika_12237 20 Noiembrie 2013 17:07
L'oreal Casting Creme Gloss cu laptisor de matca 10 De la: balrog 14 Martie 2011 14:27
Par cu volum, mult prea sensibil... 8 De la: balrog 14 Martie 2011 14:02