Setari Cookie-uri

"Taticu'" biologic

Buna ziua.

Am 18 ani si locuies cu mama , tata , fratele vitreg , pentru ca tatal meu biologic - dupa un an de la nasterea mea a plecat....defapt a alungat-o practic pe mama , ducindu-se la alta ( defapt altele....din cite mi-a povestit mama). Si ieri seara , navigam pe net si am dat search numele de familie al meu ( ma intrebam cine il mai poarta pur si simplu ) si intr-un site in care iti pui poze etc ... am gasit-o pe actuala lui sotie- acolo sint poze cu toata familia lui . Eu niciodata nu l-am vazut ( dar am poze cu el si plus la asta si mama mi-a confirmat ca e el) .
O data am rugat-o pe mama sa-mi povesteasca tot ce s-a intimplat intre ei , au fost si momente bune frumoase pentru ea , si mi-a mai spus ca nu ar fi impotriva daca, pe viitor ( poate ) ca eu sa i-au legatura cu el - nu il blameaza pentru ce a fost in trecut ( o batea si mai multe ..i )
Recunosc , au fost momente in care ma gindeam ca daca il voi vedea in fata mea - tot ce as face ar fi sa-i trag o palma si sa plec......
Acuma , cind stiu unde e , ce viata are, ma gindesc : ce sa fac?
As vrea sa i-au legatura cu el dar daca se gindeste ca eu ( si nu numai - mai am "fratiori" ) sint greseala lui in trecut?

Si plus la asta .... are o familie , traieste peste hotare , dar in vacante stiu ca vine aici (din comentarii de la poze am inteles )....nu as vrea sa dau busna de genul " Salut tata....eu sint fiica ta..ma mai tii minte? "
Deci ce as putea face? s-o las balta?

rain_lover
Postat pe 20 Iulie 2009 19:29
il inviti in oras
yumy
Postat pe 20 Iulie 2009 19:31
in primul rand trebuie sa te gandesti ca daca te vroia in viata lui te cauta pana acum
poate ca nici nu vrea sa mai stie de tine..sau pur si simplu pt el nu mai existi...
dar ca sa fi tu impacata cu tine,cauta-l.....spune-i cine esti...vei sti ce fel de om......doar atunci cand il vei cunoaste si veti sta face to face iti vei demonstra daca a meritat sau nu intalnirea.....
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 19:34
Ar trebui sa iei legatura cu el si probabil cand vine in tara sa ii propui sa va intalniti. Incearca sa-l cunosti!
kudik_
Postat pe 20 Iulie 2009 19:38
parerea mea aste ca ar trebui sa iei legatura cu el. si abaa dupa accea vezi daca e meritat sau nu. daca e de acord si eu zic ca se va bucura sa te vada cand va veni in tara. chiar daca nu sa inteles bine cu mama ta. tu nu ai nici o vina. daca incerci nu ai nimic de pierdut. succes si sper sa te intalnesti cu el si sa nu regreti ca ai facut acel pas
diidi
Postat pe 24 Iulie 2009 15:10
si tatal meu biologic a plecat cand aveam 2 luni...mama s-a chinuit foarte mult cu mine, mai ales ca barbatul cu care s-a casatorit apoi e un nenorocit. tatl meu biologic m a cautat cand eram in clasa a 11a..atunci am aflat ca am o sora andreea si un frate andrei. pe el, sotia lui si fiica lor i am vazut doar de 2 ori atunci..m a parasit pt a doua oara, eram deja mare, aveam intrebari si sufeream, dar nu avea cine sa mi raspunda...au trecut 5 ani de atunci...intrebarile s -au inmultit, acum ma doare mai tare. nu e zi in care sa nu ma gandesc ce face andreea ( ar trebui sa aiba vreo 7 ani acum) sau andrei ( el si sotia lui l au vandut cand era doar un bebelus) sau el...ma simt rau ori de cate ori ma gandesc ca n am avut tata, desi mama s a straduit sa mi ofere tot. eu zic sa incerci sa iei legatura cu el..si spune i tot ce ai pe suflet..descarca te!!ai sansa asta..eu, in schimb, sunt legata de maini si de picioare, pentru ca nu stiu unde sa l gasesc..si am nevoie de el...
lil_mariuk
Postat pe 27 Iulie 2009 19:09
poate ma ajuta cineva sa ii gasesc...pe fetita ar trebui sa o cheme rusu andreea, sa fie in clasa 1.nu mi aduc aminte exact cati ani avea cand am cunoscut o, dar acum mai mare de 9 ani nu cred ca e. stateau in bucuresti, berceni, la blocurile de nefamilisti. pe el in cheama rusu eugen ovidiu, i se spune john, pe sotia lui, maricica. iar despre andrei, nu stiu decat ca ar trebui sa fie clasa a 10 a sau a 11 a si, conform spuselor lor, l au dat cuiva din brasov. mi au zis ca era foarte bolnav si nu crezut ca va supravietui, nu stiu..n au vrut sa mi explice, "nu e treaba ta!" daca stie cineva dintre voi ceva despre vreunu dintre ei il rog sa ma anunte..nu vreau decat sa il vad, sa ii spun ca l iert, desi nu ii pasa de iertarea mea, sa o cunosc pe andreea...multumesc.
lil_mariuk
Postat pe 27 Iulie 2009 19:18
hai sa iti zic una si buna....tata e ala care te creste, care isi da interesul ptr tine, care te ajuta cand ai o problema, care iti ofera un umar pe care sa plangi, care nu doarme noaptea daca esti bolnav/a. ala care a ajutat doar la conceperea ta nu poate fi numit tata.....daca te-ar fi dorit cu siguranta ca s-ar fi interesat de tine indiferent care a fost situatia dintre el si mama ta......eu una o zis din proprie experienta.....acel om care ar fi trebuit sa imi fie tata a plecat dinainte de a ma naste eu cu toate ca stia ca eu am inceput sa exist......chiar daca mi-ar fi placut sa am si eu o mama si un tata ca orice copil nu am avut-o decat pe mama si mi-a fost foarte bine asa, decat cu unu care sa o bata pe mama si sa nu se intelega cu el si nici pe mine sa nu ma suporte mai bine doar cu mama......si sincer daca as avea vreodata ocazia sa il vad in fata mea si sa stiu ca el e "tata" i-as intoarce frumos spatele si as pleca.......acum ramane la aprecierea ta ceea ce vrei sa faci dar totusi ai grija ptr ca nu ai de unde sa stii daca te va primi cu bratele deschise sau iti va intoarce spatele inca o data, si asa cu siguranta vei suferi mai mult....... astept si un raspuns de la tine sa ne spui ce decizie ai luat

Postat pe 29 Iulie 2009 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii dificile 8 De la: yumalai 11 Decembrie 2009 10:00
site-uri interesante... 12 De la: kudika_953783 22 August 2018 09:30
ganduri... 8 De la: patriciaconsuela 11 Iunie 2009 15:33
Am nevoie de sfaturi...incurajari... 39 De la: carabincatalinmanuel 12 Octombrie 2010 10:14
Bagajul Vietii. 16 De la: deea_cata 14 Martie 2009 20:17