Nu-mi cresc unghiile:(

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
zizilik01 Avatarul lui zizilik01

7 mesaje

Am si eu o mica problema...Nu.mi cresc unghiile mai mult de un centrimetru. Cred ca nici atat nu.mi cresc.Au fost perioade in care am stat si am avut grija de ele 2-3 luni. Niciun rezultat...Nu stiu ce as putea face. As putea face ceva sa.mi creasca?Sau asa sunt ele.?Daca aveti vreo idee..
Mersi frumos.
Ochi pentru ochi, pana ramanem orbi.:x
Fosta membra Kudika.ro
De la: zizilik01, la data 2009-07-22 12:23:14Am si eu o mica problema...Nu.mi cresc unghiile mai mult de un centrimetru. Cred ca nici atat nu.mi cresc.Au fost perioade in care am stat si am avut grija de ele 2-3 luni. Niciun rezultat...Nu stiu ce as putea face. As putea face ceva sa.mi creasca?Sau asa sunt ele.?Daca aveti vreo idee..
Mersi frumos.

trage de ele
Raporteaza abuz de limbaj
Cand inima unui barbat este deprimata de atatea preocupari, ceata este imediat imprastiata in momentul in care apare o femeie.
Fosta membra Kudika.ro
fa mult sex
sex
sarutama Avatarul lui sarutama

2683 mesaje

De la: rasa, la data 2009-07-22 12:27:09fa mult sex

ooooooooooo doamna experta ,,,,buna asta sti ???
tu de unde stii ,,,practici si iti dai seama ca iti cresc unghiile ????care de la picioare?????
No beba agua, los peces tienen relaciones sexuales en ella

7 mesaje

De la: heaven_2906, la data 2009-07-22 12:24:54
De la: zizilik01, la data 2009-07-22 12:23:14Am si eu o mica problema...Nu.mi cresc unghiile mai mult de un centrimetru. Cred ca nici atat nu.mi cresc.Au fost perioade in care am stat si am avut grija de ele 2-3 luni. Niciun rezultat...Nu stiu ce as putea face. As putea face ceva sa.mi creasca?Sau asa sunt ele.?Daca aveti vreo idee..
Mersi frumos.

trage de ele

as trage daca ar ajuta la ceva pe bune
sarutama Avatarul lui sarutama

2683 mesaje

De la: zizilik01, la data 2009-07-22 12:42:01
Mersi frumos.

trage de ele

dar draga am eu solutia ,,,,dute la un doctor ,,poate ai lipsa calciu draga mea ,,,eu am o mare problema cu asta ...mie imi cresc destul de repede si ma distruge asta ca mereu tre sa ma duc la una sa mi le faca ,,,si ma costa mereu
No beba agua, los peces tienen relaciones sexuales en ella

7 mesaje

De la: sarutama, la data 2009-07-22 12:45:11
De la: zizilik01, la data 2009-07-22 12:42:01
Mersi frumos.

trage de ele

dar draga am eu solutia ,,,,dute la un doctor ,,poate ai lipsa calciu draga mea ,,,eu am o mare problema cu asta ...mie imi cresc destul de repede si ma distruge asta ca mereu tre sa ma duc la una sa mi le faca ,,,si ma costa mereu

tocmai asta este:). nu am lipsa de calciu.
nu am fost la doctor special pentru unghii, dar.. nu am lipsa de calciu. nici nu as avea cum:)
oricum, merci de sfat
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Freaca-le zilnic cu o felie de lamaie. Niciodata nu am avut unghii atat de frumoase, lungi si rezistente ca atunci cand urmam si eu metoda asta. Acum nu mai am chef ..
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.
Fosta membra Kudika.ro
Mersi frumos.

da' ce faci cu ele asa mari?
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
Fosta membra Kudika.ro
Mie tocmai ce mi s-a rupt una... Ce porcarie

(auziti, da' fetzishoare d-alea cu d-aia de scot limba de-un cot nu au? Las' ca-l pun si p-asta )
Fosta membra Kudika.ro
De la: Dor_a, la data 2009-07-23 11:58:10Mie tocmai ce mi s-a rupt una... Ce porcarie

(auziti, da' fetzishoare d-alea cu d-aia de scot limba de-un cot nu au? Las' ca-l pun si p-asta )

tzuc , sa treaca!
las' ca ajunge ea mare. unghia!!
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
Misky Avatarul lui Misky

11 mesaje
Oras: ploiesti

incearca cu Revalid ( e bun atat pentru par cat si pentru unghii ) , uleiul de masline extra virgin de asemenea e foarte bun , uleiul de ricin ajuta la restera unghiilor , zeama de lamaie :) , vitamina A e foarte buna ( o gasesti in farmacii ) si daca nici asa nu merge singura solutie ramane un doctor carre sa ti recomande ceva vitamine...incearca mai ales tratamentele naturiste ( sunt cele mai bune ;) )
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Ia si niste REVALID,ajuta parul si unghiile, de asemenea Ulei de primula cu vit E/ PRIMROSE in varianta straina,vor fi mai bine hranite.

7 mesaje

Sar.mana pt. sfaturi
kudika056203 Avatarul lui kudika056203

40 mesaje

parerea mea e k ar trb sa ai mai multa grija d ele,sa le ingrijesti mai mult,p fiekre zi sa le dai cu lac,eu folosesc produse d la avon sh oriflame sh sunt f bune,sunt lacuri pt intretinerea unghiilor,pt exfoliere,pt crestere s.a,sper sa reusesti pana la urma,inceark sh ai sa te convingi singura,sh dale mai mult cu oja.
"Asa cum multi fug de suferinta,putini sunt cei kre stiu sa iubeask"
andra13gabriela Avatarul lui andra13gabriela

63 mesaje
Oras: bucuresti

Da-le cu REVALID -e o sticluta ca cele de oja, o gasesti in farmacii si costa 28 lei-cel putin atat costa acum o saptamana. Solutia e ca un lac mat, rezista pe unghii 1 saptamana chiar daca speli vase, perii covoare, etc. Spor la "crescut"!
x
Tzupyk Avatarul lui Tzupyk

10 mesaje
Oras: iasi

am avut si eu aceeasi problema. am folosit tratamentul cu kiwi de la oriflame pt cresterea unghiilor si un baton crema pt intarire, tot oriflame. sunt extrem de multumita acum de unghiile mele
CandyCloudOfLullaby Avatarul lui CandyCloudOfLullaby

51 mesaje

incearca sa iei un supliment de zinc... se gaseste in farmacii...eu aveam alta problema, imi cresteau dar se rupeau repede...parca erau lipsite de viata...
iau zinc de vreo 2 luni si am niste unghii f tari si cresc normal fara sa se mai rupa k inainte
btw, zincul e bun si pt piele si par si unghii...si nu are reactii adverse;)... poate functioneaza
take care
Sa te fereasca Dumnezeu de indiferenta persoanei care te-a iubit, de intrebari al caror raspuns este tacerea si de boli ale inimii pe care nu le poate rezolva cardiologul...
camenu Avatarul lui camenu

1 mesaj

Lotziune ptr tratarea unghiilor cu vitamina B5 (farmec) e fb
AlexandraV Avatarul lui AlexandraV

133 mesaje

Exista la oriflame un gel pentru cresterea unghiilor care este foarte bun- la mine a avut efect si, de la Gabrini un lac roz tot pentru cresterea unghiilor.
You can Climb the highest mountain Swim the deepest sea-ee All you need is the will to want it And a Little self-esteem So keep the faith Don't let nobody turn you round You got to know when it's good to go To get your dreams up off the ground So keep the faith Baby yeah Because it's just a matter of time Before your confidence will win out Believe in yourself no matter what it's gonna take You can be a winner but you gotta keep the faith Better stand up and act like you wanna do it right Don't play the fool for the rest of your life Work on it brother and you'll make it someday!! Michael is the Music!!!!
mary_cj Avatarul lui mary_cj

15 mesaje

Incearca lotiunea pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 de la Farmec. Mult succes, Mary
mary_cj Avatarul lui mary_cj

15 mesaje

Incearca lotiunea pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 de la Farmec. Mult succes, Mary
Fosta membra Kudika.ro
Eu iti dau o solutie 100% incercata si adevarata.Mavala ser de unghii,se gaseste doar la farmaciile Sensiblue si costa 50 de lei dar e foarte bun si o sticluta de 10 ml te tine 2 luni chiar daca te dai cu el de 3 ori pe saptamana.E foarte bun si cresc unghiile si nu se mai rup usor.Bafta...
kudika062110 Avatarul lui kudika062110

12 mesaje

Mersi frumos.

Buna ,incearca mai intai :
Diferite substante chimice, cum ar fi detergentii, dezinfectantii, unele lacuri de unghii sau produse pentru curatarea acestora pe baza de acetona, constituie amenintari permanente la adresa sanatatii unghiilor.
Pentru persoanele cu unghii delicate, care se rup si se fisureaza foarte usor, se recomanda folosirea manusilor de protectie in timpul indeplinirii activitatilor casnice de rutina, folosirea produselor cosmetice care nu contin acetona, precum si baie de ulei de masline cald sau aplicarea unui lac de unghii de intretinere.
Nu uitati ca aspectul mainilor dumneavoastra nu depinde doar de ingrijirea pe care le-o oferiti, ci si de o varietate de factori, intre care alimentatia, bolile, oboseala sau stresul, ingrijirea mainilor trebuie sa inceapa asadar cu asigurarea tuturor elementelor de care organismul are nevoie: proteine, fier, fosfor, calciu.Gelatina este un produs care contine astfel de elemente in cantitati importante.Tabletele de gelatina, administrate pe cale orala, ajuta la intarirea unghiilor; in plus, ele contin un complex de vitamine si saruri minerale (sulf, calciu, fier) care sunt necesare intregului organism.Este recomandat un astfel de tratament cu vitamine si saruri minerale mai ales primavara, atunci cand organismului ii lipsesc cel mai mult aceste substante.Puteti incerca tratamente cu Revalid sau cu celule vegetale de urzica "Bardane".Daca unghiile sunt afectate de anumite boli, simpla lor acoperire cu un lac colorat nu numai ca nu ajuta, dar este chiar daunatoare; consultarea unui dermatolog este absolut necesara.
Sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu!
Fosta membra Kudika.ro
Mersi frumos.

doar medicul dermatolog te poate ajuta. :)
Fiecare zi e minunata!
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

cam vechi topicu'...
Sweet Little Devil
cristina_pisi Avatarul lui cristina_pisi

17 mesaje

eu mi le rod ce remediu am? :-? va rog
Fosta membra Kudika.ro
De la: cristina_pisi, la data 2009-10-18 18:29:08eu mi le rod ce remediu am? :-? va rog

de ciuda??

nu cunosc vreun leac....roaga pe cineva sa-ti dea peste mana cand te vede ....io aveam un tic enervant cu parul....da` m-am potolit din momentul in care am terminat liceul
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

pe asta cu rosu unghiilor o aveam eu in generala. pana m-a luat maica-mea de maneca si mi-a facut cunostinta cu o tipa care isi rodea unghiile la jumatate in carne. de atunci nu le am mai scurte de 2cm
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Rennata Avatarul lui Rennata

16 mesaje
Oras: bucuresti

De la: greierash_is_back, la data 2009-10-18 18:56:43pe asta cu rosu unghiilor o aveam eu in generala. pana m-a luat maica-mea de maneca si mi-a facut cunostinta cu o tipa care isi rodea unghiile la jumatate in carne. de atunci nu le am mai scurte de 2cm

Nu vreau sa ma gandesc cu cine ti-a facut conostiinta mata cand erai mica si stateai cu "acadeaua" in gura
A rade de oamenii de duh este privilegiul prostilor, ei au pe lume rolul harazit bufonilor de la curte,adica sunt oameni lipsiti de raspundere.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: