Setari Cookie-uri

Puncte negre

Cam de 1 an de zile am inceput sa fac puncte negre si puncte de grasime pe fata si pe umeri, si nu reusesc sub nicio forma sa scap de ele. Punctele de grasime ajung sa fie si mai mari decat un bob de orez. Pana acum nu am avut nici un fel de probleme cu tenul. Nu este gras, ba din contra destul de deshidratat. Nu stiu ce gen de masti sa folosesc... deoarece nu se potrivesc tenului meu, cele care "elimina"punctele de grasime imi usuca de tot pielea si-asa uscata. Astept cu nerabdare sfaturi de la voi . multumesc!
kudika0108
Postat pe 27 Iulie 2009 15:25
Si eu am aceeasi problema.Exista un produs de la YON-KA Paris care usureaza foarte mult extractia punctelor negre si hidrateaza f bine tenul, se numeste Dermol 1. Iti recomand sa mergi la un tratament YON-KA, vei fi surprinsa!
kudika055879
Postat pe 30 Iulie 2009 12:42
De la: kudika055879, la data 2009-07-30 12:42:00Si eu am aceeasi problema.Exista un produs de la YON-KA Paris care usureaza foarte mult extractia punctelor negre si hidrateaza f bine tenul, se numeste Dermol 1. Iti recomand sa mergi la un tratament YON-KA, vei fi surprinsa!


elimina si petele de pe creer!?
geo_x
Postat pe 30 Iulie 2009 12:54
De la: geo_x, la data 2009-07-30 12:54:56
De la: kudika055879, la data 2009-07-30 12:42:00Si eu am aceeasi problema.Exista un produs de la YON-KA Paris care usureaza foarte mult extractia punctelor negre si hidrateaza f bine tenul, se numeste Dermol 1. Iti recomand sa mergi la un tratament YON-KA, vei fi surprinsa!


elimina si petele de pe creer!?


bravo, dastept mai esti
mersi kudika055879 am sa incerc !
kudika0108
Postat pe 30 Iulie 2009 22:16
mersi kudika 0108, mersi!!
incerc sa nu o arata da' norc ca mai apar oameni ca tine si o scot in fata .
geo_x
Postat pe 30 Iulie 2009 22:56
De la: kudika0108, la data 2009-07-27 15:25:04Cam de 1 an de zile am inceput sa fac puncte negre si puncte de grasime pe fata si pe umeri, si nu reusesc sub nicio forma sa scap de ele. Punctele de grasime ajung sa fie si mai mari decat un bob de orez. Pana acum nu am avut nici un fel de probleme cu tenul. Nu este gras, ba din contra destul de deshidratat. Nu stiu ce gen de masti sa folosesc... deoarece nu se potrivesc tenului meu, cele care "elimina"punctele de grasime imi usuca de tot pielea si-asa uscata. Astept cu nerabdare sfaturi de la voi . multumesc!
BUNA....ce-l mai simplu tratament si cel mai ieftin pentru punctele negre acelasi pe care il folosesc eu si acasa este MALAIUL ma fac cu asa ceva de 2 ani si nu am nici o problema cu pct negre iti umezesti unpic nasu iei unpic de mlai si pui pe nasul umed si masezi usor nasul timp de vre-o 2 min bn eu dau de 2 ori in 2 min ma spal si dau iar si sincer acu nu am probleme si e celmai snatosssss succes fetelor si dac incearca cineva macar sa spuna la lume ca merge sa nu mai cheltuie bani in saloane etc bye bye
mihaela_miha89
Postat pe 15 August 2009 03:51
buna!eu te sfatuiesc ca pe langa sa te apuci de masti..sa consumi multa apa....si miscare multa..aaa si lotiune tonica!!!:):*
kudika051058
Postat pe 15 August 2009 20:12
De la: mihaela_miha89, la data 2009-08-15 03:51:54 BUNA....ce-l mai simplu tratament si cel mai ieftin pentru punctele negre acelasi pe care il folosesc eu si acasa este MALAIUL ma fac cu asa ceva de 2 ani si nu am nici o problema cu pct negre iti umezesti unpic nasu iei unpic de mlai si pui pe nasul umed si masezi usor nasul timp de vre-o 2 min bn eu dau de 2 ori in 2 min ma spal si dau iar si sincer acu nu am probleme si e celmai snatosssss succes fetelor si dac incearca cineva macar sa spuna la lume ca merge sa nu mai cheltuie bani in saloane etc bye bye


subscriu!
Este foarte usor de verificat .Si ieftin...
ella_c
Postat pe 15 August 2009 20:52
Iti recomand microdermoabraziunea,elimina punctele negre.Este un tratament care se face doar in saloane specializate.Se foloseste un aparat special ,razuieste stratul superior a tenului.Nu este dureros.Dupa sedinta iti da o crema foarte hidratanta .In plus elimina ridurile fine.Eu la un singur salon m-am interesat ,si acolo costa in jur de 500 ron / 4 sedinte.Cel putin 4 sedinte trebuiesc facute.
www.beyaas.com
beyaas
Postat pe 15 August 2009 21:53
eu ii recomand malai de porumb
mitura
Postat pe 15 August 2009 22:00
De la: kudika051058, la data 2009-08-15 20:12:05buna!eu te sfatuiesc ca pe langa sa te apuci de masti..sa consumi multa apa....si miscare multa..aaa si lotiune tonica!!!:):*


Da, masca lui zorro e ideala , apoi alergi dupa un tren si la prima statie dai pe gat o sticluta cu lotiune tonica...Rezultat garantat! Nu o sa-ti mai pese de punctele negre...
ella_c
Postat pe 16 August 2009 16:40
Poti folosi Clean & Clear -gel exfoliant dupa care aplici crema Normaderm de la Vichy ( tratamentul acesta da rezultate garantate din cate am auzit ). Normaderm este o crema f buna, eu o recomand tuturor

Postat pe 16 August 2009 18:09
masca din miere si aspirina
pissy
Postat pe 27 August 2009 16:55
cu aceeasi problema m-am confruntat si eu pana am descoperit o serie de masti de la Zepter fabricate in Elvetia si pe care le iau de la un consultant de acolo pentru ca la shop au un pret mai mare iar la consultanti mai sunt oferte la ele
te pun in legatura cu cineva daca vrei care se coupa si su nt sigura ca o sa fi multumita eu le folosesc de ceva timp si ma simt f ok dupa ele iti las e-mailul meu si mai vb acolo daca te intereseaza stan.ralucapaula@yahoo.com
pupici si succes !
carin09
Postat pe 27 August 2009 19:18
Iubita si eu ma confrunt cu probelma punctelor negre inestetice care uneori se vad si sub fondul de ten.
In urma cu cateva luni am decis sa folosesc produse organice (suta la suta naturale) pt ca mi-au inspirat incredere ingredientele din natura si lipsa conservantilor.
Ininte am folosit vichy normaderm antiimperfectiuni,crema de zi si ce de noapte si punctele negre s-au mai estompat.
Produsele naturale pecare le folosesc acum sunt creatia unui biolog roman cu o experienta de peste 30 de ani ,d-na Anca Golea.
Produsele sunt din gama Lux Ethical iar pt punctele negre folosesc in fiecare dimineata gelul cu unisfere de ceai verde pe care ti-l recomand si tie.
Costa cam 100 lei.
Daca te hotarasti sa incerci o sa iti dau link-ul d-nei Golea.
Pupici
JAQUELLINE
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:03
De la: kudika0108, la data 2009-07-27 15:25:04Cam de 1 an de zile am inceput sa fac puncte negre si puncte de grasime pe fata si pe umeri, si nu reusesc sub nicio forma sa scap de ele. Punctele de grasime ajung sa fie si mai mari decat un bob de orez. Pana acum nu am avut nici un fel de probleme cu tenul. Nu este gras, ba din contra destul de deshidratat. Nu stiu ce gen de masti sa folosesc... deoarece nu se potrivesc tenului meu, cele care "elimina"punctele de grasime imi usuca de tot pielea si-asa uscata. Astept cu nerabdare sfaturi de la voi . multumesc!

dermatocosmetice.produse cosmetice pe care scrie:noncomedogene. si exfoliere...zicea cineva de malai....cine nu are probleme il poate folosi.... la dermatolog si la cosmeticiana, cel putin sa vezi care-i treaba si sa iti recomande ceva potrivit pt tine. dupa aia, poti sa faci si singura extractia...daca ai puncte de grasime mari, cel putin dupa parerea mea, ai un colesterol mare...fa-ti si niste analize.
mkdisk
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:07
sfaturile cu malaiul sunt foarte bune! o mica adaugire: daca ai tenul deshidratat atunci poti adauga si putina miere si formezi o pasta cu malaiul. mierea iti hidrateaza tenul.
DayC
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:10
Gogosi...
kudika226898
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:36
e adevarata faza cu faina de porumb daca acestea iti sunt cat de cat iesite
dar in caz ca sunt sub piele sau mai stiu eu,ies foarte greu incearca sa mergi la un salon unde sa ti le scoata....dak ai multe sa nu te agiti in prima zi vei fi toata urme si rosie dar o sa iti treaca in maxim o sapt
si nici nu iti va lasa urme permanente cum probabil tu acasa iti lasi dak ti le faci tu pt ca ea are un aparat care cicatrizeaza.
mult succes
MsDelilah_
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum am scapat definitiv de cosuri cu gama Revitol! 9 De la: thornbird 5 Aprilie 2009 22:58
iar cosurile 65 De la: Marybel 16 Decembrie 2016 15:49
Puncte negre 20 De la: MsDelilah_ 12 Septembrie 2010 22:13
imi place fratele prietenului meu 1 De la: zambareatza90 16 Aprilie 2009 19:53
Eyevive - o solutie sau (inca) o tzeapa...? 1 De la: andaluzia 5 Septembrie 2008 09:34