Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac...

As putea scrie un roman cu povestea mea...dar o sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt ca devine plictisitor la un moment dat sa cititi 20 de mii de randuri.Pai am o relatie de 2 ani,a fost frumos,ne mai certam... mai rau cateodata,incat imi faceam bagajele si spuneam ca plec de la el...ma rog...mi`a dat si cateva palme dar tot din greselile mele teoretic,mi`am spus de atatea ori ca nu`i mai tolerez astea,dar am tot trecut peste.nu pot spune ca mi`a gresit,ca m`a inselat,ceea ce nici eu n`am facut`o timp de 2 ani.Doar ca se enerveaza foarte repede si trebuie sa`mi masor cuvinjtele cand are el nervi,tot timpul imi cere o farfurie,un pahar,tigarile pe langa tocmai a trecut..chestii d`astea.De curand m`am imprietenit cu cunul din prietenii lui care nu prea sta in Romania..usor usor..ne`am povestit vietile unul altuia...sh de curand s`au intamplat mai multe intre noi...mi se pare grav pentru ca sunt prieteni,dar pur si simplu imi place foarte mult de tipul respectiv,as vrea sa plec cu el din tara,am incredere in el,dar acest lucru este cam imposibil deoarece prietenul meu ar reactiona foarte urat doar sa ne despartim..dar sa mai sh afle ceva despre ce fac eu cu prietenul lui...sunt multe lucruri de spus...am povestit pe scurt...sper ca n`am plictisit pe nimeni si daca am facut`o imi cer scuze..dar prietene nu mai am de mult deoarece mi`au intors spatele cand am avut nevoie de ele...poate ma ajuta`ti cu o vorba buna..un sfat...o zi buna va urez tuturor!
Rebbeca
Postat pe 28 Iulie 2009 14:40
Incurcata treaba! Unu la mana , iubitul tau oficial e un mitocan si un needucat apoi na...cam nasol si ce ai facut tot , dar avand in vedere ca te-a lovit , ai fost prea finuta Acum serios vorbind , tipul ala e clar ca nu ii e tocmai prieten daca i-a luat femeie Parerea mea e ca esti prea extaziata in legatura cu tipul cel nou , fii mai ponderata! Nu te aventura cu una cu doua sa pleci in strainatate cu un barbat pe care nu il cunosti prea bine. Una peste alta , ceea ce trebuie sa faci , indiferent cu ce barbat o sa fii , este sa il paraseste pe actualul tau iubit , e clar ca nu prea mai ai ce cauta langa el
Lorena26
Postat pe 28 Iulie 2009 19:06
Ai dreptate...deoarece cu tipul asta poate fi doar o aventura..suntem entuziasmati amandoi ca ne ferim..sa nu afle nici prietenul meu...ne intalnim pe ascuns..si sa nu fie doar ceva de moment...l`as parasi Lorena..dar e genul de baiat de care nu prea scapi usor..cred k`s blestemata..ca numai d`astia am intalnit..sh ma gandesc ca ar fi cam singura solutie sa las totul in urma si sa plec...am incercat sa vorbesc,sa`i spun ca nu mai vreau sa stau cu el....dar e ca si cum as incerca sa vorbesc cu pisica mea....poate timpul le va rezolva pe toate..
Rebbeca
Postat pe 29 Iulie 2009 09:06
Doamne fereste , dar ce-ti face? te tine cu forta in casa? sau nu ai posibilitatea sa locuiesti singura pentru moment? el nu stie ca dragostea cu forta nu se poate
Lorena26
Postat pe 29 Iulie 2009 15:29
cred ca stie...dar la el nu se aplica...e ceva de genul.."cum ai spus ca ma iubesti si acum brusc nu ma mai iubesti?"ba da..pot sta la mama..dar ma trezesc cu el pe cap...pot sa ma mut in bucuresti cu chirie..tocmai azi am primit o oferta...nici nu stiu ce sa fac..as vrea sa plec cat mai departe de el...m`am angajat si imi place mult locul de munca,n`as vrea sa renunt...dar pana la urma mai gasesc...crede`ma ca nu stiu ce sa fac...mai este si problema banilor...ca nu m`a tinut mama in puf si nici nu ma tine..sunt foarte multe lucruri..sh cand ma gandesc ca sunt atatea fete ca mine..numai eu cunosc vreo 3..tinute asa..cum nu vor...as vrea doar sa fiu linistita si fericita...atat:)
Rebbeca
Postat pe 29 Iulie 2009 16:31
eu stii ce zic rebeca sa te gandesti bine si fa cum iti dicteaza inima nu te gandi la altii gandeste-te la tine gandes-te la ce vrei tu ca in fond si la urma urmei nimeni inainte sa ia o hotarare stai linistita nu o sa se gandeasca la tine pentru ca tot omul se gandeste cum sa faca sa-i fie lui bine,nu sa-i fie la altul asa ca ma repet fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine nu pentru altii nu fa sacrificii pentru ca nu merita
kudika054793
Postat pe 29 Iulie 2009 16:49
mda! ceea ce face el nu e tocmai corect: dar......hai sa constientizam ceva: nici ceea ce ai facut tu nu este prea frumos! il iubesti? e ok.dar de ce incerci sa il inseli? mai bine ai incerca sa vorbesti cu el si sa va rezolvati problemele impreuna pentru ca altfel totul va fi in zadar. nu cred ca daca ai pleca cu acel baiat ar fi o solutie,din contra ar fi o greseala eu ti-am dat un sfat si am incercat sa te ajut,daca vrei sa il iei in considerare e ok,daca nu.......
steffy91
Postat pe 31 Iulie 2009 13:05
De la: steffy91, la data 2009-07-31 13:05:04 mda! ceea ce face el nu e tocmai corect: dar......hai sa constientizam ceva: nici ceea ce ai facut tu nu este prea frumos! il iubesti? e ok.dar de ce incerci sa il inseli? mai bine ai incerca sa vorbesti cu el si sa va rezolvati problemele impreuna pentru ca altfel totul va fi in zadar. nu cred ca daca ai pleca cu acel baiat ar fi o solutie,din contra ar fi o greseala eu ti-am dat un sfat si am incercat sa te ajut,daca vrei sa il iei in considerare e ok,daca nu.......


si cum crezi ca ar decurge discutia? nici nu ar deschide bine subiectul....zdrang o palma...dar nu-i bai, doar ea e de vina,nu ?


trebuie sa scapi de el, cu timpul va fi tot mai greu....cat despre prietenul lui....nu e cea mai buna solutie cred ca realizezi si tu
_oktober_
Postat pe 31 Iulie 2009 14:22
gindeste bine inainte sa iei o decizie
denisadarius
Postat pe 31 Iulie 2009 14:24
ok,ai dreptate,nu`i frumos ca l`am inselat ca nici mie nu mi`ar conveni sa aflu ca ma inseala cu o prietena sau ceva de genul...dar avea dreptate la faza cum ar decurge discutia.ma rog,nici chiar asa...doar ca eu as vorbi singura,nu m`ar asculta si pur si simplu nu mai are rost.decizia mea e ca si luata..nu stiu cum fac dar plec de la el(ca va dati seama ca va fi cam greu sa`mi iau hainele de la el de acasa si sa plec nevatamata) si mai departe nu stiu.nu se merita sa`ti irosesti anii facand ceva ce nu vrei...dar o avea D`zeu grija si de mine....va pup
Rebbeca
Postat pe 31 Iulie 2009 15:11
De la: Rebbeca, la data 2009-07-31 15:11:54ok,ai dreptate,nu`i frumos ca l`am inselat ca nici mie nu mi`ar conveni sa aflu ca ma inseala cu o prietena sau ceva de genul...dar avea dreptate la faza cum ar decurge discutia.ma rog,nici chiar asa...doar ca eu as vorbi singura,nu m`ar asculta si pur si simplu nu mai are rost.decizia mea e ca si luata..nu stiu cum fac dar plec de la el(ca va dati seama ca va fi cam greu sa`mi iau hainele de la el de acasa si sa plec nevatamata) si mai departe nu stiu.nu se merita sa`ti irosesti anii facand ceva ce nu vrei...dar o avea D`zeu grija si de mine....va pup


Ma bucur pt tine...ai luat decizia corecta sa pleci de langa acel animal....ca om nu-l pot numii.
Iti doresc multa fericire si noroc
andreea1976
Postat pe 31 Iulie 2009 15:16
....in sfarsit !
_oktober_
Postat pe 31 Iulie 2009 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De 7 ani il doresc!!!!! pls help !!! 43 De la: Karbon 24 Noiembrie 2009 22:37
cum sa il aduc inapoi? 74 De la: dalma 9 Iunie 2012 11:31
M-am indragostit de...fundul ei...! 48 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:49
...In postura de amanta..e bine sau nu sa duci la capat o astfel de relatie?!ufff..:(( 165 De la: Christinne 5 Iunie 2012 21:13
Singuratatea boala grea..fara chef de viata...incredere putina 70 De la: kudika_25894 7 Aprilie 2013 14:41