Setari Cookie-uri

vreau sa imi dati un sfat

am intalnit un ,,tip,,mia spus de la inceput ca are prietena de 8 ani,am acceptat pt ca era doar o joaca sa spun asa!ne placea acelas gen de muzica ,ne plimbam,ne distram cand eram impreuna,la un moment dat nu stiam de ce imi este greu cand se duce la ,,prietena,, lui,fara sa imi dau seama m-am indragostit de el si m-am hotarat sa ai spun ce simt,i-am spus si el mia zis acelasi lucru ca simte pt mine!am continuat asa vreo 6 luni si ma simte-am tot mai atasata de el si el de mine,dormeam impreuna,mancam impreuna,era totun bine si frumos!dej a devenisem geloasa cand pleca la ,,prietena ,,lui ,numai suportam simte-am ca explodez si intro zi i-am zis lui ca o sun si ai spun tot dar el nu ma lasa,nu l-am asculta si am sunato pe ,,tipa,,i-am spus si m-am simtit mai linistita!a inceput sa ma sune,,tipa,,sa ai las prietenul,dar el imi zicea tot timpul ca pe mine ma iubeste si ca pt ea nu simte nimic si am mai continuat cu el! !mama lui a inceput sa faca scandal cu el sa ma lase si toata fam lui era revoltata din cauza mea pt ca ei tine-au la fata aia!Intr-o zi el mi-a spus ca nu mai putem continua pt ca fam lui este impotriva noastra si mama lui este bolnava si nu vrea sa o faca sa sufere!mia spus ca ma iubeste si ca nu a simtit pt nimeni ce simte pt mine dar nu mai putem continua!il iubesc mult si nu stiu ce sa fac!?m-am deprimat de tot ,nu mai ies din casa ma gandesc tot timpul la el!oare nu ma iubit de a ranuntat asa usor la mine?sau e doar ca sa nu-si faca mama sa sufere?voi ce crede-ti!va rog da-ti-mi un sfat!va multumesc anticipat!
kudika323430
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:10
Thuamne fataaaa! Nu poti fi chiar atat de tutaa!
Da-i papucii urgent! de fapt...ar trebui sa accepti papucii de la el si sa fugi cat te tin picioarele!
_oktober_
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:13
Poate ca a tinut la tine...dar ce mai conteaza acum?!? El a ales-o pe prietena lui.
Nu cred insa ca te-a iubit atat de mult cum ti-a zis ...''ca pe nimeni altcineva''...de ce? pentru ca daca chiar te iubea asa mult...trecea peste tot...vorbea cu mama lui despre relatia cu tine, ii spunea ca langa prietena lui nu e fericit, pe tine te iubeste de nu mai poate si pe tine te vrea si langa tine e fericit...nu cred ca o mama pentru binele copilului ei nu ar fi inteles asta...
Cel mai bine pentru tine este sa treci relatia asta la capitolul ''experienta''...si sa mergi mai departe.
Stiu nu e usor...dar nu se intampla in viata numai ce ne place...si stii de ce? pentru ca fiecare din noi are ceva special pregatit...si inseamna ca asta nu a fost pentru tine...pentru tine este altceva...altcineva. Stiu ca acum e greu sa accepti...dar vei vedea cu trecerea timpului ca asa este...
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:24
Poate ca a tinut la tine...dar ce mai conteaza acum?!? El a ales-o pe prietena lui.
Nu cred insa ca te-a iubit atat de mult cum ti-a zis ...''ca pe nimeni altcineva''...de ce? pentru ca daca chiar te iubea asa mult...trecea peste tot...vorbea cu mama lui despre relatia cu tine, ii spunea ca langa prietena lui nu e fericit, pe tine te iubeste de nu mai poate si pe tine te vrea si langa tine e fericit...nu cred ca o mama pentru binele copilului ei nu ar fi inteles asta...
Cel mai bine pentru tine este sa treci relatia asta la capitolul ''experienta''...si sa mergi mai departe.
Stiu nu e usor...dar nu se intampla in viata numai ce ne place...si stii de ce? pentru ca fiecare din noi are ceva special pregatit...si inseamna ca asta nu a fost pentru tine...pentru tine este altceva...altcineva. Stiu ca acum e greu sa accepti...dar vei vedea cu trecerea timpului ca asa este...
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:24
Poate ca a tinut la tine...dar ce mai conteaza acum?!? El a ales-o pe prietena lui.
Nu cred insa ca te-a iubit atat de mult cum ti-a zis ...''ca pe nimeni altcineva''...de ce? pentru ca daca chiar te iubea asa mult...trecea peste tot...vorbea cu mama lui despre relatia cu tine, ii spunea ca langa prietena lui nu e fericit, pe tine te iubeste de nu mai poate si pe tine te vrea si langa tine e fericit...nu cred ca o mama pentru binele copilului ei nu ar fi inteles asta...
Cel mai bine pentru tine este sa treci relatia asta la capitolul ''experienta''...si sa mergi mai departe.
Stiu nu e usor...dar nu se intampla in viata numai ce ne place...si stii de ce? pentru ca fiecare din noi are ceva special pregatit...si inseamna ca asta nu a fost pentru tine...pentru tine este altceva...altcineva. Stiu ca acum e greu sa accepti...dar vei vedea cu trecerea timpului ca asa este...
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:24
Tare netul asta...ba nu merge sa postezi...ba ti le posteaza de nu stiu cate ori...
Scuze...dar nu e vina mea
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:25
De la: kudika323430, la data 2011-01-30 12:10:41am intalnit un ,,tip,,mia spus de la inceput ca are prietena de 8 ani,am acceptat pt ca era doar o joaca sa spun asa!ne placea acelas gen de muzica ,ne plimbam,ne distram cand eram impreuna,la un moment dat nu stiam de ce imi este greu cand se duce la ,,prietena,, lui,fara sa imi dau seama m-am indragostit de el si m-am hotarat sa ai spun ce simt,i-am spus si el mia zis acelasi lucru ca simte pt mine!am continuat asa vreo 6 luni si ma simte-am tot mai atasata de el si el de mine,dormeam impreuna,mancam impreuna,era totun bine si frumos!dej a devenisem geloasa cand pleca la ,,prietena ,,lui ,numai suportam simte-am ca explodez si intro zi i-am zis lui ca o sun si ai spun tot dar el nu ma lasa,nu l-am asculta si am sunato pe ,,tipa,,i-am spus si m-am simtit mai linistita!a inceput sa ma sune,,tipa,,sa ai las prietenul,dar el imi zicea tot timpul ca pe mine ma iubeste si ca pt ea nu simte nimic si am mai continuat cu el! !mama lui a inceput sa faca scandal cu el sa ma lase si toata fam lui era revoltata din cauza mea pt ca ei tine-au la fata aia!Intr-o zi el mi-a spus ca nu mai putem continua pt ca fam lui este impotriva noastra si mama lui este bolnava si nu vrea sa o faca sa sufere!mia spus ca ma iubeste si ca nu a simtit pt nimeni ce simte pt mine dar nu mai putem continua!il iubesc mult si nu stiu ce sa fac!?m-am deprimat de tot ,nu mai ies din casa ma gandesc tot timpul la el!oare nu ma iubit de a ranuntat asa usor la mine?sau e doar ca sa nu-si faca mama sa sufere?voi ce crede-ti!va rog da-ti-mi un sfat!va multumesc anticipat!

Pune-te mai intai si invata sa scrii corect romaneste ca esti varza rau de tot la capitolul asta. Dupa aia mai vorbim de baieti si alte lucruri. Spor la invatat!
tematoare
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:34
poi el mi-a spus ca i-a explicat memei sale si ea ii spune ca o iubeste pe ,,prietena lui dar nu isi da el seama!si aseara mi-a dat mesaj si imi spunea ca ii este dor de mine si ca o sa fie langa ,,ea,, chiar daca nu o sa fie fericit!am spus si m-ai sus mama lui nu este de acord cu noi2!avb cu ea dar degeaba!
kudika323430
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:40
eu am cerut un sfat nu o jicniri!sa gresesti e omeneste!Omul din greseli invata!
kudika323430
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:44
scz vroiam sa zic ,,nu am cerut jicniri din partea cuiva am cerut un sfat!daca nu iti convine nu mai citi si numai posta comm la adresa mea!iti multumesc
kudika323430
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:46
De la: kudika323430, la data 2011-01-30 17:44:20eu am cerut un sfat nu o jicniri!sa gresesti e omeneste!Omul din greseli invata!


atunci INVATA...si rupe orice legatura cu el! e cel mai bun sfat...chiar daca nu e si cel mai convenabil pt tine
_oktober_
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un EL si o ea 17 De la: ioa_pcd_girl 11 Ianuarie 2010 14:56
ajuta-ti-ma!! 5 De la: Spendsense 18 August 2010 10:04
povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea.... 13 De la: Borntobewild 30 Martie 2010 21:25
Oare iubesc doi barbati? 10 De la: pamela_1 24 Iulie 2009 16:00
:( 10 De la: kudika085739 24 Noiembrie 2009 09:52