Setari Cookie-uri

ajutati-ma cu un sfat,doua,trei:D

in urma cu 1an am intalnit un tip,la sc,pot sa zik ca era dragoste la prima vedere.fiind prof. era greu sa ajung sa vb cu el deastea...sper ca intelegeti...imi era f drag,intr-un final m- am interesat de el,am facut rost de nr lui de tel.am aflat ca are o rel de 5 ani..cu toate astea l-am sunat si am vb cu el cateva luni la tel..a durat ceva timp pana i-am zis cu adevarat cine sunt.defapt ma dadusem de gol cine sunt singura;)) cand a aflat din contra vreia sa vb cu mne si nu mai era asa tafnos si dur cand stia cu cne vorbeste.m-am intalnit cu el,am stat de vb,vorbeam la tel,pana cand am ajuns sa facem dragoste,nopti albe am avut pana acum frumoase impreuna,eu tin mult la el chiar f mult.am un prieten de 3 ani si ceva...nu stiu ce sa fac...mie gandul la el zi si noapte..problema este ca el e foarte rezervat..nu prea vb de rel lui..mi-a zis o data ca pur si simplu nu se mai inteleg si gata. eu il vreau pt toate viata..ce sa fac ..se poarta frumos cu mne, daca i cer explicatii i-mi da,deci nu e problema,insa cu toate acestea ne intalnim pe ascuns ..as vrea ceva mai mult..eu am terminat sc ,el are 26 ani eu 21,cred ca ne potrivim insa nu vorbim despre relatiile pe care le avem..nu stiu..nu avem timp..ne int seara..apoi mai vb la tel ..insa nu de sentimente.vb pe mess,radem ne simtim bn impreuna este un om extraordinar din toate punctele de vedere,ce sa fac ?eu sunt taur el e rac ..
larisaaaa
Postat pe 28 Iulie 2009 17:28
l-ai intrebat de ce sta cu tine? si de ce nu renunta la relatia pe care o are?....sunt intrebari simple care s-ar putea sa te ajute la nelamuririle pe care le ai.
Poate e la fel de dezorientat ca si tine...aratai ca vrei mai mult si ca nu te multumesti cu ascunsul...daca iti place sa traiesti asa o sa ajungi sa nu mai vrei altceva...e un fel de dependenta....unde crezi ca doar pe ascuns te simti bine cu el...
Faptele aduc acum siguranta de care ai nevoie.....nu-l lasa sa fie el singurul caruia ii este bine.....poate nu vrea sa renunte la nici una din voi...
stiu e greu sa vb cu el dar comunicand vei intelege si ce e in mintea lui.....si poate te vei lamurii!
Asteaptate la orice raspuns..fie el negativ sau afirmativ....atunci vei sti daca intradevar tine la tine!
Succes!
ely_lyzy
Postat pe 29 Iulie 2009 10:12

Mi-e lene sa scriu ca sa si argumentez dar parerea mea este sa terminati relatia asta sau pe cealalta.

Oricum, el se foloseste de tine, asta e clar
_fantoma_
Postat pe 29 Iulie 2009 10:22
De la: ely_lyzy, la data 2009-07-29 10:12:02l-ai intrebat de ce sta cu tine? si de ce nu renunta la relatia pe care o are?....sunt intrebari simple care s-ar putea sa te ajute la nelamuririle pe care le ai.
Poate e la fel de dezorientat ca si tine...aratai ca vrei mai mult si ca nu te multumesti cu ascunsul...daca iti place sa traiesti asa o sa ajungi sa nu mai vrei altceva...e un fel de dependenta....unde crezi ca doar pe ascuns te simti bine cu el...
Faptele aduc acum siguranta de care ai nevoie.....nu-l lasa sa fie el singurul caruia ii este bine.....poate nu vrea sa renunte la nici una din voi...
stiu e greu sa vb cu el dar comunicand vei intelege si ce e in mintea lui.....si poate te vei lamurii!
Asteaptate la orice raspuns..fie el negativ sau afirmativ....atunci vei sti daca intradevar tine la tine!
Succes!
problema e ca noi la inceput am luat relatia asta nu stiu daca e cuvantul potrivit "aventura" ..noi ne aflam intr-o relatie,el de 5 ani,eu de 3 ani si ceva ..mi-a zis doar ca pur si simplu nu se mai inteleg...nu as vrea sa cred ca ma foloseste,totusi cand ne int simt ca e ceva intre noi..e un sentiment frumos..simt ca nu-i sunt indiferenta..nu l las sa se simta doar el bine,ma face sa ma simt si eu bine.si da i-am zis odata ca nici el nu stie ce vrea de la viata....raspunsul lui fiind : cam asa ceva ...nu stiu ce sa fac..sunt indragostita de el si nu vreau sa i zik cred ca nu e bine sa i zic...
larisaaaa
Postat pe 29 Iulie 2009 10:45
De la: ramonnneeelll, la data 2009-07-29 10:45:28
De la: ely_lyzy, la data 2009-07-29 10:12:02l-ai intrebat de ce sta cu tine? si de ce nu renunta la relatia pe care o are?....sunt intrebari simple care s-ar putea sa te ajute la nelamuririle pe care le ai.
Poate e la fel de dezorientat ca si tine...aratai ca vrei mai mult si ca nu te multumesti cu ascunsul...daca iti place sa traiesti asa o sa ajungi sa nu mai vrei altceva...e un fel de dependenta....unde crezi ca doar pe ascuns te simti bine cu el...
Faptele aduc acum siguranta de care ai nevoie.....nu-l lasa sa fie el singurul caruia ii este bine.....poate nu vrea sa renunte la nici una din voi...
stiu e greu sa vb cu el dar comunicand vei intelege si ce e in mintea lui.....si poate te vei lamurii!
Asteaptate la orice raspuns..fie el negativ sau afirmativ....atunci vei sti daca intradevar tine la tine!
Succes!
problema e ca noi la inceput am luat relatia asta nu stiu daca e cuvantul potrivit "aventura" ..noi ne aflam intr-o relatie,el de 5 ani,eu de 3 ani si ceva ..mi-a zis doar ca pur si simplu nu se mai inteleg...nu as vrea sa cred ca ma foloseste,totusi cand ne int simt ca e ceva intre noi..e un sentiment frumos..simt ca nu-i sunt indiferenta..nu ca se simte doar el bine,ma face sa ma simt si eu bine.si da i-am zis odata ca nici el nu stie ce vrea de la viata....raspunsul lui fiind : cam asa ceva ...nu stiu ce sa fac..sunt indragostita de el si nu vreau sa i zik cred ca nu e bine sa i zic...
larisaaaa
Postat pe 29 Iulie 2009 16:32
Cum ai spus nu crezi ca, cuvantul potrivit e ''aventura'''.....daca era aventura nu aveai sentimente fata de el....si erati de mult despartiti....
Nu te juca cu sentimentele tale....fi putin mai directa cu el......fa tu primul pas...stiu ca nu vrei sa-l pierzi..dar nici sa traiesti la nesfarsit asa....o sa ajungi sa ai momente de gelozie...nu sunt bune...
Da ok va simtiti bine amandoi....dar ar trebuii sa sti ce vrei de la viata..cu sau fara el....nu te axa doar pe iubirea fata de el...sunt multe altele care ar trebuii sa aduca momente mult mai placute si frumoase...
Daca ajunge sa rupa relatia ...si va veni la tine ...veti fi impreuna...crezi ca va mai avea acelasi farmec ca si cand va-ti vazut pe ascuns?..de asta trebuie sa fi sigura....
ely_lyzy
Postat pe 29 Iulie 2009 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate dura o iubire inte un arab si o romanca? 31 De la: daniellap 3 August 2016 15:20
barbatul ideal? 60 De la: kudika030567 29 Mai 2009 16:43
ce tinuta sa adopt pentru o prezentare de moda la care sunt invitata...? 2 De la: kudika002422 13 Martie 2009 21:06
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:15
Sarbatorile Pascale - traditie sau comercial? 6 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:08