Setari Cookie-uri

Si apoi, dintr-o data…

Eu - in faza de recuperare dupa o relatie esuata - iesind la o terasa cu un bun amic, dar fara prea mare chef de socializare (stiam ca trebuia sa ne intalnim acolo cu cel mai bun prieten al lui). Ajungem la terasa, ridic ochii din pamant ptr ca trebuia sa fac cunostinta cu respectiva persoana, caut cu privirea in stanga si in dreapta, interactionam cu un zambet si "click". Mi-a placut..mult! "Asa, si? Care-i baiul?" veti zice.. Baiul este ca are o relatie, care se vrea a fi si stabila! Dintr-un motiv, aparent lipsit de orice substrat, mi-a cerut atunci numarul de telefon si adresa de email si in zilele urmatoare am inceput sa vorbim..despre diverse. Ne-am mai si intalnit de cateva ori (in gasca) pana cand intr-o zi cand mi-a marturisit ca nu ii sunt indiferenta, ca stie ca este absurd ceea ce i se intampla, ca nu ar trebui sa fie asa, ca nu e corect sa simta ce simte, ca nu imi cere nimic, dar ca nu poate fi ipocrit si ca a vrut ca eu sa stiu ce se petrece cu el. Am jucat un rol demn de Oscar , m-am prefacut revoltata (desi inima mea plecase la galop), i-am spus sa isi tina pasiunile astea pentru cand adoarme si sa nu mai pomeneasca de asa ceva vreodata pentru ca ma simt jignita. Si din acel moment nu am mai vrut sa mai am nici un fel de discutie cu el. Mi-a mai scris cateva email-uri, dar au ramas fara raspuns pentru ca imi place sa cred despre mine ca sunt o persoana cu picioarele pe pamant, care nu se imbata cu apa rece si, mai mult, nu am vrut ca EU sa stric o relatie de 5 ani. Am aflat ulterior de la amicul meu ca a inceput sa le mearga din ce in mai rau, ca se cearta foarte des si ca lucrurile nu mai sunt asa roze ca inainte. Iar eu inca suspin dupa zambetul lui, ca o adolescenta aflata la prima dragoste si nu stiu cum ar trebui sa procedez..de fapt, ar trebui sa procedez cumva sau ar trebui sa doar sa astept sa imi treaca fluturasii?
TheMasquerade
Postat pe 29 Iulie 2009 22:00
CATE DINTRE NOI AR FI FACUT LA FEL????cine stie....poate o sa se termine relatia cu actuala iubita...mai ales ca nu le merge.....si atunci....o sa aveti cale libera.....
monaq
Postat pe 29 Iulie 2009 22:08
nu te baga in relatia lui, asteapta sa o termine cu tipa respectiva si ai putea totusi desi nu stiu insa daca e moral sa-i dai un imbold prin care sa-l incurajezi sa faca pasul asta, ca doar in dragoste si in razboi totul e permis.
oricum te admir ca ti-ai pastrat distanta cu el, avand in vedere ca are o relatie serioasa, iar pentru asta chiar te felicit! nu sunt multe ca tine
diana3289
Postat pe 29 Iulie 2009 23:03
De la: TheMasquerade, la data 2009-07-29 22:00:27Eu - in faza de recuperare dupa o relatie esuata - iesind la o terasa cu un bun amic, dar fara prea mare chef de socializare (stiam ca trebuia sa ne intalnim acolo cu cel mai bun prieten al lui). Ajungem la terasa, ridic ochii din pamant ptr ca trebuia sa fac cunostinta cu respectiva persoana, caut cu privirea in stanga si in dreapta, interactionam cu un zambet si "click". Mi-a placut..mult! "Asa, si? Care-i baiul?" veti zice.. Baiul este ca are o relatie, care se vrea a fi si stabila! Dintr-un motiv, aparent lipsit de orice substrat, mi-a cerut atunci numarul de telefon si adresa de email si in zilele urmatoare am inceput sa vorbim..despre diverse. Ne-am mai si intalnit de cateva ori (in gasca) pana cand intr-o zi cand mi-a marturisit ca nu ii sunt indiferenta, ca stie ca este absurd ceea ce i se intampla, ca nu ar trebui sa fie asa, ca nu e corect sa simta ce simte, ca nu imi cere nimic, dar ca nu poate fi ipocrit si ca a vrut ca eu sa stiu ce se petrece cu el. Am jucat un rol demn de Oscar , m-am prefacut revoltata (desi inima mea plecase la galop), i-am spus sa isi tina pasiunile astea pentru cand adoarme si sa nu mai pomeneasca de asa ceva vreodata pentru ca ma simt jignita. Si din acel moment nu am mai vrut sa mai am nici un fel de discutie cu el. Mi-a mai scris cateva email-uri, dar au ramas fara raspuns pentru ca imi place sa cred despre mine ca sunt o persoana cu picioarele pe pamant, care nu se imbata cu apa rece si, mai mult, nu am vrut ca EU sa stric o relatie de 5 ani. Am aflat ulterior de la amicul meu ca a inceput sa le mearga din ce in mai rau, ca se cearta foarte des si ca lucrurile nu mai sunt asa roze ca inainte. Iar eu inca suspin dupa zambetul lui, ca o adolescenta aflata la prima dragoste si nu stiu cum ar trebui sa procedez..de fapt, ar trebui sa procedez cumva sau ar trebui sa doar sa astept sa imi treaca fluturasii?


Esti se pare o persoana cu coloana vertebrala foarte dreapta,nimic de zis.Poate o discutie cu el te-ar ajuta sa te decizi mai bine?

Postat pe 30 Iulie 2009 10:36
De la: diana_franch, la data 2009-07-29 23:03:15nu te baga in relatia lui, asteapta sa o termine cu tipa respectiva si ai putea totusi desi nu stiu insa daca e moral sa-i dai un imbold prin care sa-l incurajezi sa faca pasul asta, ca doar in dragoste si in razboi totul e permis.
oricum te admir ca ti-ai pastrat distanta cu el, avand in vedere ca are o relatie serioasa, iar pentru asta chiar te felicit! nu sunt multe ca tine


stii ,pana la urma e usor de zis , toata lumea strica sus si tare MORALITATE MORALITATE !!!!!!!!!!!! Dar daca esti casatorit sau pe punctul de a te casatori si intalnesti persoana care te da peste cap , dragostea vietii tale poate ...........ce faci?mergi mai departe ca si cum nu s-a intamplat nimic? ii dai cu piciorul pur si simplu pentru ca ti-ai luat un angajament , pentru ca asa ,,trebuie'' facut??? fiecare om trebuie sa isi gaseasca singur locul si sa isi continuie poveste asa cum simte . Daca o relatie nu mai merge e pt ca sentimentele si dorintele comune s-au pierdut pe undeva.
Lorena26
Postat pe 31 Iulie 2009 23:48
Nu Lorena, ar fi o prostie sa faci ce "trebuie" facut.

Doar ca ea a procedat bine refuzand sa aiba o relatie cu el INCA. Pentru ca, acceptand, el s-ar fi putut gandi ca merge asa, si cu una si cu cealalta... Si aici ea a procedat magistral. Mesajul ei a fost clar: ma vrei CU ADEVARAT, stii ce ai de facut, alfel... eu jumatati de masura nu accept.

Bravo!

Daca viata va va aduce impreuna, o sa ai respectul lui intact. N-o sa fii aia care a acceptat o relatie tulbure cu un barbat care avea alta relatie. Una care a acceptat resturi...

Girl, two thumbs up!
Dor_a
Postat pe 31 Iulie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
N-AI NIMIC DE SPUS????!!!!!!!!!! 74 De la: AnotherWay 6 August 2010 14:27
cel mai frumos cadou de craciun...........o dubla despartire 17 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 11:53
In care din cele 2 cazuri preferati casnicia? 66 De la: pamela_1 25 Iunie 2009 11:39
buna 10 De la: kudika094517 17 Decembrie 2009 14:04
De ce l-am ales pe EL? 39 De la: kudika098645 3 Martie 2010 00:59