Setari Cookie-uri

Un suflet trist...

Imi e greu sa scriu...dar ma gandesc ca,scriind aceste randuri poate o sa ma simt mai bine,putin mai usoara,ma doare sufletul si greutatea care ma apasa e mult prea mare pentru mine...ma simt coplesita....ma simt singura...mi-am pierdut speranta...optimismul....parca traiesc in van...ratacita prin lumea asta.Am un nod in gat si nu pot decat sa plang..sunt o persoana sensibila si mult prea sufletista.Mi-as dori o relatie normala,un iubit care sa ma respecte,pe care sa il iubesc....stiu ca pot face un om fericit....dar de mine...cine are grija?Am tot socializat...cunoscut diferiti baieti....ma indragostesc mult prea usor pt ca la orice persoana gasesc ceva ce merita apreciat,iubit dar in scurt timp ma trezesc singura....si apoi sufar...si plang.Am slabit atat de mult...ma uit in oglinda si vad o fata frumoasa..chiar daca are ochii de broscuta si nasul rosu ca a lui Mos Craciun.Barbatii vad acelasi lucru...o femeie sexy cum spun majoritatea...niciodata nu am dus lipsa de admiratori..dar ce folos?Majoritatea vad doar aspectul fizic si nu se gandesc decat...cum sa ma bage mai repede in patul lor...daca ii refuzi..e in zadar sa mai insisti cu un telefon a doua zi...va intra mesageria.Am obosit....ma simt o pers slaba...obosita de atatea incercari de a a fi fericita alaturi de cineva,dezamagita ....in adancul sufletului stiu ca o sa imi revin....doar ca a inceput sa devina tot mai greu si sa trebuiasca mai mult timp pt a fi dinnou un "SOARE" asa cum imi spun colegii mei de serviciu.Iar astazi...simt ca imi e tare greu :(
fluturas_mov
Postat pe 30 Iulie 2009 16:51
Sincer, m-au intristat randurile tale. Sa-ti spun sa nu disperi ca inca esti tanara, parca suna a cliseu... Dar sunt sigura ca ai prietene care sa te scoata din tristetea asta, chiar daca e vorba doar de un suc sau o cafea bauta impreuna...
Lucia38
Postat pe 30 Iulie 2009 16:56
Stii ce se intampla?

Tu ai sufletul bun, mare, sensibil, insa barbatii percep femeile foarte dornice, foarte disponibile. Nu situ cat constientizezi tu insa esti prea disponibila.

Ea schimba-te tu radical si vezi reactii dupa. Asa, ca un joculet.

Daca pana acum erai disponibila, primeai un telefon, raspundeai, la sms-uri, la fel ... ia nu mkai raspunde din prima nimanui .. lasa-i sa insiste ...

Daca ti-ai deschis sufletul si ai avut de pierdut ... fa invers: ia fii tu mai rezervata si tine pentru tine ganduri, sentimente, dorinte, idei. De ce sa stie ei ce simti tu sau ce iti doresti tu? Mai bine lasa-i sa ghiceasca.

Tre'sa stii sa fii o prada, nu sa te lasi vanata. Nu ma refer aici la pat, ci doar la disponibilitate.

Te suna un baiat sa iesiti impreuna undeva, si tu il placi super mult si ai vrea sa fii cu el, ia mai bine spune-i tu cu scuzele de rigoare ca nu poti, deoarece ai de ajuns intr-un alt loc si nu poti anula nimic.

Iarasi, primesti un mesaj dragut, ceva ... raspunde si tu dar nu imediat, dupa vreo trei patru ore sau a doua zi ...

Te suna o data, nu raspunzi, daca e interesat de tine, va suna si a doua oara ... iti va arata ca este interesat.

Sper ca ai inteles ideea: fiind o fata frumoasa, sexy, lasa-te greu si fii o enigma!

Pup si numai bine!

ana_pietraru
Postat pe 30 Iulie 2009 17:05
:( e bine totusi ca ti`ai descarcat gandurile aici pe forum. din pacate, pe lumea asta, majoritatea baietilor vor un sg lucru. parerea mea e ca nu ar mai trebui sa te axezi acum pe asta. ci sa incerci sa te relaxezi si sa iti faci doar amici. eu de ex m`am cunoscut cu iubitul meu intr`o perioada in care nu cautam pe nimeni. asa ca nu mai cauta, poate o sa vina el direct la tine. ai grija de tine >:D
andra88
Postat pe 30 Iulie 2009 17:08
va multumesc fetelor....va multumesc din suflet!!
fluturas_mov
Postat pe 30 Iulie 2009 17:12

Si uite asa ( dupa spusele Anei ) ajungi si tu o inima de piatra ; si ajungi sa-ti bati joc de barbati, si sa vezi ce bine iti va fi
_fantoma_
Postat pe 30 Iulie 2009 17:13
De la: vas25, la data 2009-07-30 17:13:02
Si uite asa ( dupa spusele Anei ) ajungi si tu o inima de piatra ; si ajungi sa-ti bati joc de barbati, si sa vezi ce bine iti va fi

pai daca a dat numai peste magari, cum ai vrea sa fie?
Lucia38
Postat pe 30 Iulie 2009 17:14
De la: Lucia38, la data 2009-07-30 17:14:44
De la: vas25, la data 2009-07-30 17:13:02
Si uite asa ( dupa spusele Anei ) ajungi si tu o inima de piatra ; si ajungi sa-ti bati joc de barbati, si sa vezi ce bine iti va fi

pai daca a dat numai peste magari, cum ai vrea sa fie?


Nu stiu...deasta nici nu am vrut sa dau un sfat
Dar probabil la un moment dat va da si ea peste cine trebuie.....dar ce pacat ...este deja schimbata, si este greu sa revina la sentimente mai bune. Hai, stii ce vreau sa zic, nu are sens sa ne lungim pe topicul fetei

Oricum, initiatoarei, BAFTA ptr a gasi un suflet asa cum si-l doreste
_fantoma_
Postat pe 30 Iulie 2009 17:18
Stiu Vas, stiu la ce te referi. Si tot ce putem face este sa-i dorim fetei sa gaseasca pe cineva, inainte de a claca...
Lucia38
Postat pe 30 Iulie 2009 17:22
..nu cred ca voi deveni vreodata un suflet de piatra si sa imi bat joc de barbati,tine de principii,respect pe toata lumea....stiu ca undeva acolo sus...e Dumnezeu si ca are grija de fiecare....trebuie sa fie bine si pentru mine intrun final....
fluturas_mov
Postat pe 30 Iulie 2009 17:32
De la: fluturas_mov, la data 2009-07-30 17:32:30..nu cred ca voi deveni vreodata un suflet de piatra si sa imi bat joc de barbati,tine de principii,respect pe toata lumea....stiu ca undeva acolo sus...e Dumnezeu si ca are grija de fiecare....trebuie sa fie bine si pentru mine intrun final....

Lucia38
Postat pe 30 Iulie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitatea intre parteneri in cuplu de varsatori 10 De la: kudika084168 16 Noiembrie 2009 17:29
femeia capricorn, barbatul rac??? 10 De la: motroc_raluca 4 Februarie 2009 09:49
eu 7 De la: healthyoo3274 4 August 2010 00:27
Geo,nu mai "poci" de dorul tau 12 De la: miss_darine 8 August 2010 22:04
scoala de soferi 2 De la: Buttefflypink 10 Iunie 2009 15:39