Setari Cookie-uri

Eu fecioara, el balanta

De un an sunt impreuna cu baiatul asta si nu reusesc sa il inteleg. Absolut tot ceea ce face e atat de perfect, si tot ce fac eu nelalocul lui imi iarta... desi nu par a fi genul am fost intre timp cu altcineva si m-a primit din nou la el.. desi imi iarta absolut orice nu pot sa imi dau seama daca face asta pt toata lumea sau doar pentru mine... L-am intrebat la un moment dat daca ma iubeste si mi-a raspuns ca el nu simte ce ar trebui sa simta pentru mine . Bineinteles ca i-am cerut explicatii, dar nu mi-a dat mai mult de atat.
Voi ce ziceti? Balanta voastra cum e? Horoscoapele nu imi dau prea multe sperante, as vrea sa stiu ce experiente au fecioarele cu balantele
corinuta2u
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:55
Draga mea, eu sunt feciora, sotul meu este balata. Suntem casatoriti de 17 ani. Avem si un fiu. Deci relatia merge bine si frumos. Este drept ca balanta mea este mai putin comunicativa, mai comoda ... dar suplinesc eu toate astea. Curaj si mult succes ! Cred ca reusita unei relatii este si in functie de cat de mult iti doresti acea persoana langa tine.
MISSILVY
Postat pe 3 Februarie 2009 09:30
experientele tale cu balanta?.........Vor fi multe si variate! Foarte multe experiente vei trai, iti jur!
ginette
Postat pe 3 Februarie 2009 10:04
corect ar fi sa spui draga mea: muncesc in locul balantei mele, sa am liniste soi pace!
ginette
Postat pe 3 Februarie 2009 10:05
Balantele sunt sensibile, atat de sensibile, incat orice le-ai spune reprezinta un afront.
Balantele sunt inteligente, atat de inteligente incat nu fac decat sa te manipuleze.
Balantele cunt comode, atat de comode incat nu muncesc deloc(dar adora sa mearga la cumparaturi)
Balanta in combinatie cu realismul fecioarei da o solutie letala.
ginette
Postat pe 3 Februarie 2009 10:11
De la: ginette, la data 2009-02-03 10:11:28Balantele sunt sensibile, atat de sensibile, incat orice le-ai spune reprezinta un afront.
Balantele sunt inteligente, atat de inteligente incat nu fac decat sa te manipuleze.
Balantele cunt comode, atat de comode incat nu muncesc deloc(dar adora sa mearga la cumparaturi)
Balanta in combinatie cu realismul fecioarei da o solutie letala.


Depimde si de cei doi, nu doar de semnul zodiacall. parerea mea e insa ca trebuie evitate greutatile materiale in aceasta relatie. Pentru ca atunci fecioara va deveni foarte stresata de managementul cheltuielilor si va fi socata de dorinta si planurile balamtzei de a-si cumpara ultimul celular aparut sau mai stiu eu ce alte lucruri, in momentul in care chiria inca nu a fost platita. fecioarele in general iubesc sigurantza, si lipsa acesteia este un factor major de stres pentru ele, pe cand balantzele iubesc luxul, iubesc sa fie in centrul atentiei, sau cel putin sa aiba o viatza sociala bogata (lucru la fel diferit de fecioare care de obicei sunt mai retrase)
Aladiah
Postat pe 3 Februarie 2009 10:22
Am cunoscut un BARBAT balanta. BETON ARMAT ! inalt,frumos,pedant, partide de sex de se cutremura pamintul .O amintire frumoasa ; el era casatorit eu la fel ; sint f. afemeiati si ce le place e al lor .
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 13:14
draga mea ce pot sa iti spun eu de experienta mea de 6 ani cu o balanta ,exact ceea ce spui tu el perfect si tu o nestiutoare .sfatul meu e de al lasa in pace ,mai ales pt ca tea iertat ca lai inselat ,e fals si va vrea razbunarea de aceea tea iertat ca sa poata sa se razbune pe tine si sa suferi.ceea e sa intimplat si la mine.in 6 ani nu mai spus ca ma iubeste nici macar odata.ori acum ori dupa ani de zile tot la rasp meu ai sa ajungi.cnvingete tu singura.retine un lucru se foloseste de tine pina gaseste alta pers de aia nu te lasa inca pt ca nu a gasit pers potrivita lui adica sa faca el ce vrea si ea doar sa asculte si sa nui iese din cuvint.mult noroc iti doresc in viata

Postat pe 25 Mai 2009 23:50
primul meu prieten....balantza.....O MARE GRESEALA.....un intretinut ...care niciodata nu aprecia nim ic din ce faceam pt el....el era cel mai tare....cel mai frumos cel mai cel.....beax....
monaq
Postat pe 25 Mai 2009 23:55
am uitat sa specific ca barbatul balanta este f f afemeiat si i place sa iasa mult noaptea la distractii dar iubita sa stea in casa s nu vada ce misca el,sint f f misteriosi si gindesc mult pina a face un lucru.dar cu toata gindirea lor nu intrece o fecioara niciodata .eu iam prins in pat pe amindoi cind ma inselat .cea mai mare satisfactie am avuto pt ai demonstra ca trebuie sa se mai nasca odata pt am ma injosi el pe mine.deschide bine ochii si nu fii ff deschisa cu el cai spre binele tau .urmarestei orice miscare sil descoperi repede .se pierde cind vede cal descoperi.bafta

Postat pe 25 Mai 2009 23:56
De la: loly73, la data 2009-05-25 23:56:46am uitat sa specific ca barbatul balanta este f f afemeiat si i place sa iasa mult noaptea la distractii dar iubita sa stea in casa s nu vada ce misca el,sint f f misteriosi si gindesc mult pina a face un lucru.dar cu toata gindirea lor nu intrece o fecioara niciodata .eu iam prins in pat pe amindoi cind ma inselat .cea mai mare satisfactie am avuto pt ai demonstra ca trebuie sa se mai nasca odata pt am ma injosi el pe mine.deschide bine ochii si nu fii ff deschisa cu el cai spre binele tau .urmarestei orice miscare sil descoperi repede .se pierde cind vede cal descoperi.bafta



FECIOARA-CEL MAI BUN DETECTIV
monaq
Postat pe 26 Mai 2009 00:00
mama mea e balata si tata fecioara se inteleg minunat au 31 de ani de casnicie asa ca multa bafta
gina24
Postat pe 26 Mai 2009 10:38
Niciodata ,dar niciodata fecioara nu se v-a impaca cu balanta! Timp pierdut,nervi, tristete,...
kudika008125
Postat pe 29 Mai 2009 20:02
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 20:08
De la: kudika008125, la data 2009-05-29 20:02:59Niciodata ,dar niciodata fecioara nu se v-a impaca cu balanta! Timp pierdut,nervi, tristete,...


Subsriu! Ma simt ca intr-o cusca.....
amr2009
Postat pe 29 Mai 2009 22:26
cred ca nici acvaria nu mai face fata
yumy
Postat pe 29 Mai 2009 22:27
De la: yumalai, la data 2009-05-29 22:27:40cred ca nici acvaria nu mai face fata


l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 22:32
eu sunt fecioara.. iubita mea e balanta... o relatie mai grea nu cred ca se putea...
balanta iubeste: - luxul... chiar daca il oferi.. exista altcineva care are mai mult sau ii poate oferi mai mult...
-cumparaturile ... chiar daca nu prea lucreaza.. sau daca are un salariue de 400 de lei cheltuie 500 de lei pe creme de infrumusetare, bijuterii, haine sexy sau pe alte prostii. Lucru greu de acceptat de catre o fecioara.
-ii place sa se ascunda cu tot... pare ca face tot din umbra.. dar comportamentul o tredeaza repede si fecioara va realiza ca ceva nu e in ordine cu ea... fecioara "vorbeste" ...balanta judeca... dar niciodata bine... asa ca e dispusa sa ia decizii sau sa zica numai prostii la o cearta...
De curiozitate ... incercati sa priviti putin semnele zodiacale... si veti vedea ca toate cele 11 semne au ceva in comun... pe cand balanta.. e total diferita... toate au o inima... un suflet... balanta e o bucata de fier... rece.. la fel e si intr-o relatie... greu se inplica... si nu arata asta... daca sta cu tine... si gaseste o alta posibilitate.. te lasa fara a clipi.. si culmea... iti cere sa si accepti asta cu zambetul pe buze
in concluzie.. o relatie tare grea.. plina de dureri sufletesti... (pentru fecioara) balanta nu simte nimic
piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 08:24
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-31 08:24:26eu sunt fecioara.. iubita mea e balanta... o relatie mai grea nu cred ca se putea...
balanta iubeste: - luxul... chiar daca il oferi.. exista altcineva care are mai mult sau ii poate oferi mai mult...
-cumparaturile ... chiar daca nu prea lucreaza.. sau daca are un salariue de 400 de lei cheltuie 500 de lei pe creme de infrumusetare, bijuterii, haine sexy sau pe alte prostii. Lucru greu de acceptat de catre o fecioara.
-ii place sa se ascunda cu tot... pare ca face tot din umbra.. dar comportamentul o tredeaza repede si fecioara va realiza ca ceva nu e in ordine cu ea... fecioara "vorbeste" ...balanta judeca... dar niciodata bine... asa ca e dispusa sa ia decizii sau sa zica numai prostii la o cearta...
De curiozitate ... incercati sa priviti putin semnele zodiacale... si veti vedea ca toate cele 11 semne au ceva in comun... pe cand balanta.. e total diferita... toate au o inima... un suflet... balanta e o bucata de fier... rece.. la fel e si intr-o relatie... greu se inplica... si nu arata asta... daca sta cu tine... si gaseste o alta posibilitate.. te lasa fara a clipi.. si culmea... iti cere sa si accepti asta cu zambetul pe buze
in concluzie.. o relatie tare grea.. plina de dureri sufletesti... (pentru fecioara) balanta nu simte nimic


Te inteleg.
amr2009
Postat pe 31 Mai 2009 10:16
De la: amr2009, la data 2009-05-31 10:16:49
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-31 08:24:26eu sunt fecioara.. iubita mea e balanta... o relatie mai grea nu cred ca se putea...
balanta iubeste: - luxul... chiar daca il oferi.. exista altcineva care are mai mult sau ii poate oferi mai mult...
-cumparaturile ... chiar daca nu prea lucreaza.. sau daca are un salariue de 400 de lei cheltuie 500 de lei pe creme de infrumusetare, bijuterii, haine sexy sau pe alte prostii. Lucru greu de acceptat de catre o fecioara.
-ii place sa se ascunda cu tot... pare ca face tot din umbra.. dar comportamentul o tredeaza repede si fecioara va realiza ca ceva nu e in ordine cu ea... fecioara "vorbeste" ...balanta judeca... dar niciodata bine... asa ca e dispusa sa ia decizii sau sa zica numai prostii la o cearta...
De curiozitate ... incercati sa priviti putin semnele zodiacale... si veti vedea ca toate cele 11 semne au ceva in comun... pe cand balanta.. e total diferita... toate au o inima... un suflet... balanta e o bucata de fier... rece.. la fel e si intr-o relatie... greu se inplica... si nu arata asta... daca sta cu tine... si gaseste o alta posibilitate.. te lasa fara a clipi.. si culmea... iti cere sa si accepti asta cu zambetul pe buze
in concluzie.. o relatie tare grea.. plina de dureri sufletesti... (pentru fecioara) balanta nu simte nimic


Te inteleg.


piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 10:26
Depinde de balanta, eu sunt balanta si nu ma regasesc in descrierea ta , cunosc ca barbatul din fecioara este barbat de casa care munceste si vrea ca totul sa fie bine,daca ii arati si putina afectiune il dai pe spate cred ca iubita ta este o exceptie a balantelor la capitolul diplomatie sta cam prost pentru ca o balanta adevarata nu este asa cum o descrii tu Vezi proverbul "nu exista padure fara uscaturi"
In schimb toate femeile din feciora m-au dezamagit, am incercat sa trec peste mitul despre zodii dar degeaba mai devreme sau mai tarziu tot au dat-o in bara.
valivieru96
Postat pe 31 Mai 2009 10:42
o mica experienta cu o balanta ma facut sa fiu ferm convinsa ca este o mare pierdere de timp ,stiu f bine ce vor ,au f multa rabdare si 100%sanse sa faca ce vrea din tine (ma refer la fecioare).......eu una sunt fecioara iar barbatul balanta alaturi de o fecioara este TRAGIC....fecioarele critica ,sunt atente la orice detaliu si isi dau seama repede cand sunt inselate ,balantele sunt inchise ,misterioase ,greu se implica .....si sunt atat de inteligenti incat as fii in stare sa fac pariu ca majoritatea psihopatilor sunt in zodia balanta (scz nu vreau sa jignesc p nimeni )din punctul meu d vedere o fecioara cu o balanta este,,moarte sigura si lenta,,
roxy_roxxana
Postat pe 31 Mai 2009 17:09
De la: roxy_roxxana, la data 2009-05-31 17:09:14o mica experienta cu o balanta ma facut sa fiu ferm convinsa ca este o mare pierdere de timp ,stiu f bine ce vor ,au f multa rabdare si 100%sanse sa faca ce vrea din tine (ma refer la fecioare).......eu una sunt fecioara iar barbatul balanta alaturi de o fecioara este TRAGIC....fecioarele critica ,sunt atente la orice detaliu si isi dau seama repede cand sunt inselate ,balantele sunt inchise ,misterioase ,greu se implica .....si sunt atat de inteligenti incat as fii in stare sa fac pariu ca majoritatea psihopatilor sunt in zodia balanta (scz nu vreau sa jignesc p nimeni )din punctul meu d vedere o fecioara cu o balanta este,,moarte sigura si lenta,,

=)))) trist... Dar adevarat...
piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 23:35
nu m`am gasit deloc in descrierile voastre...prietenul meu de 3 ani e balanta si eu fecioara..e adevarat ca e cam dificil dar unde exista iubire se trece si peste asta.
el e genul care e perfectionist si vrea ca totul sa fie la locul lui iar daca muti ceva iti reproseaza...romantismul il primesti cu portia insa si cand vine uiti totul ..

ce pot sa zic noi ne intelegem chiar foarte bine o relatie de 3 ani fara nici macar o despartire sau pauza , fara inselaciuni sau minciuni...

culmea eu sunt cea lenesa si el vrea sa faca curatenie...eu sunt cea dezordonata si el care imi reproseaza asta, eu sunt cea aeriana si el ma aduce cu piciorele pe pamant... si app balante pt mine inseamna echilibru, daca esti dispus sa te schimbi pentru el si ai destula rabdare sa il schimbi si pe el se naste ceva frumos...

Bafta nu va omorati ...comunicarea e cheia:>
Minnie_Me
Postat pe 10 August 2010 01:19
Inseamna ca tu esti exceptia dintre fecioarele veritabile.Eu sunt de 5 ani cu o balanta,locuim impreuna,dar nu e totul atat de roz.Eu sunt foarte critica,ambitioasa si vreau sa fac ceva in viata.Eu am 24 de ani,el 28.Eu consider ca nu am facut nimic pana la varsta asta,desi am facut de 5 ori mai mult ca el.Am pus punct la un mom dat si am plecat de acasa.Nu m-am intors pt relatie sau pt mn,pt ca in 5 ani s-au adunat destule care sa ma faca sa plec.M-am intors pentru el,pentru a nu-l lasa singur,pt ca intr-adevar este un copil.L-am intrebat odata,demult,cat timp mai copilareste.raspuns nu am primit.Nu comunica,nu te poti certa cu el,nu poti sa ii faci rau in nici un fel(nu ca as vrea),nu poti sa stii ce are in cap.Daca la inceput imi lua o floare fara motiv,acum nici nu cred ca mai stie cat costa una,daca inainte ma astepta cu masa pusa,acum are pretentia sa ii fac eu de mancare cand vin de la serviciu,daca inainte facea curat in toata casa,acum nici gunoiul nu il mai duce,etc.Deci cum sa faci sa intelegi balantele?Cat sa mai lasi de la tine sau sa te schimbi pentru el,cand el devine din ce in ce mai rau?Si ar mai fi atatea de spus,dar nu vreau sa va plictisesc...
tweety_crisss
Postat pe 12 August 2010 19:47
vreau sa te contrazic eu sunt balanta si m-am saturat cat muncesc iar sotul meu este taur si tin sa va spun ca este un om plin de el si nu face nimic daca nu are dispozitia necesara m-am saturat sa ma cert cu el si nu ii mai zic nimic fac eu cat pot si a doua zii o iau de la capat , nu este adevarat ca balantele nu muncesc depinde pe cine au alaturi daca au un om muncitor ele o lasa mai moale , daca au un om putros iau initiativa si ies scantei
kudika410083
Postat pe 26 Iunie 2011 00:34
imi pare rau sa te dezamagesc dar eu sunt balanta si am un sot taur care asa cum ii spune si numele a fost un taur comunal , am muncit toata viata si i-am acceptat toate infidelitatile pentru copil ceeea ce regret si cand il vad ca si la varsta asta este plin de el si nu face nimic daca nu are dispozitia necesara imi vine sa imi iau lumea in cap si sa ma duc sa nu mai auda de mine, dar asa cum mi-a spus bunica "cum il educi asa il ai " tot eu ma consider vinovata ca nu am stiut cum sa il dau pe brazda
kudika410083
Postat pe 26 Iunie 2011 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu gemeni-el gemeni 11 De la: zana2000 28 Aprilie 2011 13:06
Barbatul sagetator 38 De la: anamaria6491 9 Octombrie 2010 18:37
CEL MAI TARE ZODIAC-SCORPION 42 De la: alyn27 17 Iunie 2010 09:36
buna 4 De la: Shhh 11 Iulie 2010 15:24
femeia rac/barbatul berbec??? 4 De la: tany_l 30 Octombrie 2014 11:34