Setari Cookie-uri

Crema anti-oboseala ochi ROC

Salut,
vreau sa-mi cumpar niste produse de la ROC si ma gandeam sa va intreb daca a-ti mai folosit? Sunt bune? As vrea sa-mi iau HYDRA DESTRESSANT Crema Hidratanta Anti-Oboseala de Ochi dar nu stiu daca se recomanda la 23 de ani , m-ar tenta si o crema de fata de la ei si mai au si alte produse interesante :D M-ar interesa daca a-ti folosit si ce parere aveti despre aceasta firma de cosmetice.

Multumesc
Cer_senin
Postat pe 3 August 2009 21:57
stiu ca roc se folosesc dup-a 35-40 de ani, depinde de gradul de deshidratare a pielii. ultima persoana care am auzit ca a folosit o crema antirid avea 36 de ani si s-a ales cu niste pete urate in jona pometilor si o deshidratare si mai intensa a tenului. trebuie sa folosesti un produs conform tipului de ten pe care il ai !
kossy
Postat pe 14 August 2009 11:13
Produsele RoC sunt bune, folosesc de ceva vreme Hydra Destress pt ochi si e foarte buna pt mine, chiar calmeza acea zona, mai ales ca eu sunt alergica si stau si mult in fata calculatorului. Cine a facut pete..le-a facut nu de la crema ci de la statul mult la soare fara o crema cu protectie solara(minim 20 factor PS pentru impiedicarea fotoimbratranirii pielii). Am si eu niste pete de la soare, se pot observa...folosesc ceva pentru protectie si depigmentare de la skincode...uneori arat bine, alteori se accentueaza petele...ar trebui dermoabraziune cred dar nu am nici timp si nici chef sa imi complic viata. In general soarele nu e bun, dar daca vrem bronz trebuie sa utilizam produse corespunzatoare pentru fiecare zona de piele, sa nu le amestecam si SA NU NE ZGARCIM, orice abuz e in detrimentul sanatatii si pana la urma si al aspectului. Va mai recomand o creme de la Biotherm cu ginseng si FPS 15 pt zi ... e bunuta..In general, crema hydratanta e pt zi iar pt noapte trebuie folosita o crema hranitoare -aspect valabil pt ochi, gat, fata si maini. Pt ochi..crema trebuie aplicata cu cel putin 1/2 ora inainte de culcare, altfel efectul e zero.
Caron
Postat pe 17 August 2009 13:14
cine a facut pete le-a facut iarna, ROC fiind singurele produse folosite. ceva suspect a fost...
kossy
Postat pe 25 August 2009 08:02
Draga mea , cunosc Roc foarte bine .... este imposibil sa fi facut de la vreo crema . A facut pete poate pentru ca era gravida , poate pentru ca nu s-a protejat cu o crema de protectie solara ... Sa stii ca si iarna te poti hiperpigmenta fara probleme . Stiai ca zapada reflecta 85% din razele solare ? Si ca fiecare 1.000 metri urcati in altitudine cresc expunerea cu 15% la radiatiile solare ? Practiv pe zapada si munte esti la fel de expus ca vara cand stai in orele de varf la soare . Un alt motiv de hiperpigmentare ar putea fi dereglarile hormonale de orice natura .... o premenopauza sau o sarcina pot duce la hiperpigmentari .

In ceea ce priveste crema de ochi iti recomand Oaskin crema de ochi de la 3Chenes sau Diopti de la Lierac .
kudika066449
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INSCRIU REPREZ. AVON,ORIFLAME,FOREVER,INFINITY,LIFE-CARE,ABC.COSMETIC 1 De la: ancaid 17 Iulie 2009 18:29
ingrijire profesionala 1 De la: carmina02 21 Aprilie 2008 00:17
Produse Boots 3 De la: GABRIELA85 19 Noiembrie 2008 00:42
Sapun 100% natural 3 De la: lacrimma2010 2 Decembrie 2009 18:28
Aparat de masaj profesional si infrumusetare cu 6 functii! 2 De la: elenita_bonita 20 Septembrie 2008 00:09