Setari Cookie-uri

Albirea dintilor

Ceau fetelor, Eu folosesc o pasta de dinti de la farmacie cu efect de innalbire, e ok, dar nu e albul acela din reclame super alb, nu stiti care este cel mai eficient mod de innalbire a dintilor? cu plasture? sau sa ma duc la cabinet stomatologic , cam cat costa in romania? please cine stie sa ma ajute merci ...............
MillaXo
Postat pe 6 August 2009 12:35
nush dk noi o sa putem avea vreodata albul acela stralucitor din reclame..pentru k nu cre k exista...cred k e facut mai mult k sa atraga clientii..in schimb din cate am auzit eu,este nush ce chestie la cabinetu stomatolog care iti curata dintii,dar costa foarte mult si nu e deloc sanatoasa...deoarece subtiaza smaltul dintiilor...si produce multe alte chestii....
sm0keAlot
Postat pe 8 August 2009 18:54
eu mi-am facut o albire a dintilor la stomatolog-3 sedinte a cate 20 minute fiecare,dar nu au iesit albi ,asa ca in reclame. procedura nu este chiar usoara,iar dupa acasta dintii devin foarte sensibii
carmita1
Postat pe 11 August 2009 07:13
De la: CrinaMB, la data 2009-08-06 12:35:01Ceau fetelor, Eu folosesc o pasta de dinti de la farmacie cu efect de innalbire, e ok, dar nu e albul acela din reclame super alb, nu stiti care este cel mai eficient mod de innalbire a dintilor? cu plasture? sau sa ma duc la cabinet stomatologic , cam cat costa in romania? please cine stie sa ma ajute merci ...............
kudika035904
Postat pe 11 August 2009 13:02
Crest Whitestrips ..din pacate in Romania nu se gasesc ..dar poti sa ti faci comanda ...efect garantat!
paris_love
Postat pe 11 August 2009 14:03
De la: sm0keAlot, la data 2009-08-08 18:54:38nush dk noi o sa putem avea vreodata albul acela stralucitor din reclame..pentru k nu cre k exista...cred k e facut mai mult k sa atraga clientii..in schimb din cate am auzit eu,este nush ce chestie la cabinetu stomatolog care iti curata dintii,dar costa foarte mult si nu e deloc sanatoasa...deoarece subtiaza smaltul dintiilor...si produce multe alte chestii....
ginuta
Postat pe 12 August 2009 09:37
La stomatolog se face detartraj si nu este dureros si nici nu costa mult.Ce vedem noi la tv cred ca sunt fatete de portelan aplicate peste dintii sanatosi ptr un aspect impecabil.
ginuta
Postat pe 12 August 2009 09:41
Pentru persoanele care sunt din BUCURESTI sau trec prin BUCURESTI - la Facultatea de Stomatologie (prin spatele parcului CISMIGIU) se face curatarea si albirea dintilor cel mai bine si la cel mai ieftin pret. Se intra inauntru si se intreaba la poarta unde se face curatarea si albirea si se merge acolo. N-am mai ajuns de ceva timp desi tot vreau. Era o femeie care se purta f. frumos si era f. buna profesionista. Pentru ca e mai ieftin ca in alte parti merita sa i se dea si ei ceva in plus. Daca o mai fi ea.
ema_rice
Postat pe 15 August 2009 20:54
detartrajul e intradevar o solutie doar ca pe termen indelungat dauneaza. din proprie experienta iti spun ca te vor durea dintii la rece sau cald. eu una nu mai mananc inghetata... si e printre putinele placeri pe care leam avut
incearca un remediu naturist
kudika061009
Postat pe 19 August 2009 23:32
Albul acela din reclame...:) poti apela la stomatolog si vei obtine rezultate f bune, dar tre sa stii ca dintii tai nu vor mai vi si la fel de sanatosi dupa. 20 d euro costa albitul dintilor intr-un cabinet stomatolog, eu asa stiu:D acum depinde de la cabinet la cabinet:P mai folosesc eu din cand in cand bicarbinat, dar ee daunator dintilor, ins chimb ii lasa ff curati si luciosi
kudika061055
Postat pe 20 August 2009 04:36
freaca dinti cu sare in amestec cu bicarbonat
dumitruuntaru
Postat pe 20 August 2009 18:19
Ati incercat sarea de bucatarie?Ati vazut unii oameni de la tara ce dantura alba au?Si nu pt ca au habar ce-i aia pasta de dinti ci pt ca se spala zilnic cu sare.
kudika019861
Postat pe 20 August 2009 18:22
www.albirea-dintilor.com.eu mi-am comandat acum o luna de pe acest site Crest Whitestrips Classic.am folosit plasturii de 2 ori pe zi cate 30 mine.rezultatele au aparut dupa 3-4 zile,iar la sfarsitul tratamentului dintii mei sunt mult mai albi.eu sunt f multumita.nu costa f mult si nici nu mi-a sensibilizat dintii.
farcasilincaflorentina
Postat pe 20 August 2009 19:02
De la: CrinaMB, la data 2009-08-06 12:35:01Ceau fetelor, Eu folosesc o pasta de dinti de la farmacie cu efect de innalbire, e ok, dar nu e albul acela din reclame super alb, nu stiti care este cel mai eficient mod de innalbire a dintilor? cu plasture? sau sa ma duc la cabinet stomatologic , cam cat costa in romania? please cine stie sa ma ajute merci ...............
anamaria_brunetik
Postat pe 26 August 2009 16:32
De la: kudika061055, la data 2009-08-20 04:36:10Albul acela din reclame...:) poti apela la stomatolog si vei obtine rezultate f bune, dar tre sa stii ca dintii tai nu vor mai vi si la fel de sanatosi dupa. 20 d euro costa albitul dintilor intr-un cabinet stomatolog, eu asa stiu:D acum depinde de la cabinet la cabinet:P mai folosesc eu din cand in cand bicarbinat, dar ee daunator dintilor, ins chimb ii lasa ff curati si luciosi


Albul ala din reclame intradevar nu inseamna si sanatate pt dinti ! Majoritatea se gandesc la aspectul estetic ! Este suficient sa te speli regulat pe dinti si sa iti faci un detartraj o data pe an ! Altfel se strica tesuturile dentare, mai ales ca oricum datorita conditiilor de mediu din cav bucala+alimentatie dintii sunt predispusi la sensibilitate...asa ca decat sa zambim frumos ca in reclame, mai bine sa zambim sanatos si cu dintii naturali !
Summer_
Postat pe 26 August 2009 16:38
buna
eu miam facut inalbire si am da 100 de euro se cunoaste diferenta e facuta cu raze ultraviolete
aglmai
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:38
Poti sa incerci produsele acelea care se gasesc si in super market de innalbire a dintilor si din cate am citit(chiar am si incercat) poti incerca sa te speli cu bicarbonat dupa ce folosesti pasta de dinti...mult noroc:*
baby_girl93
Postat pe 21 Martie 2010 11:29
Am auzit de un tratament care se face la stomatolog si se numeste Opalescence: sunt niste gutiere in care pui un gel si il lasi sa actioneze peste noapte! Si iti albeste dintii, dar sa stii k pentru alb din ala k laptele trebuie sa ti se decupeze cam 0,5 mm din dinte si sa ti-i imbrace cu ceramica.
Nu face prostia sa folosesti sare sau bicarbonat sau mai stiu eu ce minune ca iti afecteaza serios dintii!
Blue_Crystal
Postat pe 26 Martie 2010 14:45
mi-am intrebat si eu dentistul despre chestia asta cu albirea dintilor...a zis ca cea mai buna si sigura metoda e spalatul pe dinti fara bicarbonat sau alte prostii cu atat mai putin solutii de albit
manes
Postat pe 27 Martie 2010 14:53
o intrebare?cat te a costat?
kudika059097
Postat pe 1 Aprilie 2010 10:12
Hello.
E cam vechiut topicul dar inca deschis, nu?
Eu am citit in seara asta pe un site cateva metode naturiste.
Printre ultimele intr'adevar era si cea cu bicarbonat de sodiu. Eu n'am asa ceva in casa momentan.
Insa primele 3 erau interesante. Am sa le las pentru cine trece pe aici si este interesat!
1. Infuzie cu menta -> se pun la fiert 4,5 frunze de menta, dupa ce dau in clocot se opreste focul si se acopera vasul timp de 30 minute. Se clateste apoi gura dupa fiecare masa si spalat pe dinti.
2.Infuzie cu busuioc -> se pun intr'un vas 2,3 frunze de busuioc cu 200ml apa, se lasa 10 minute la macerat apoi se fiert. Dupa ce dau in clocot se opreste focul si se lasa acoperit 15 minute. Se clateste gura dupa fiecare spalare.
3.Zeama de lamaie -> se stoarce lamaia si se pune apa in cantitate egala cu zeama. Aici nu spune de cate ori sau cand se clateste gura. Ramane la alegerea fiecaruia.
Si ultima varianta si cea mai recomandata este consumul de mere.
Spor sa aveti si dinti cat mai albi! ;-)
Anda85
Postat pe 22 Noiembrie 2010 02:16
Va recomand aceasta clinica pentru orice problema stomatologica si mai ales pentru copii vostri: http://www.crystaldentalclinic.ro
kudika_21214
Postat pe 27 Noiembrie 2012 12:02
Va recomand aceasta clinica pentru orice problema stomatologica si mai ales pentru copii vostri: http://www.crystaldentalclinic.ro
kudika_21214
Postat pe 27 Noiembrie 2012 12:03
Va recomand aceasta clinica pentru orice problema stomatologica si mai ales pentru copii vostri: www.crystaldentalclinic.ro
kudika_21214
Postat pe 27 Noiembrie 2012 12:04
Buna fetelor! Am nevoie de ajutorul vostruu Si anume de un LIKE pe facebook pe pagina gentuim.ro
sau http://www.facebook.com/pages/Gentuimro/449078745154471
Mentionez ca pagina este in constructie, dar ca rasplata cand se va realiza tombola de craciun veti fi automat inscrise:d
Multumesc
kudika_22169
Postat pe 29 Noiembrie 2012 10:57
Albirea dintilor acasa - http://track.ibright.ro/product/iBright/?uid=2484&sid=649&pid=134&bid=advandec
kudika_933212
Postat pe 3 Septembrie 2013 14:59
In procesul asta de albire, conteaza si ce consumi. De exemplu, daca bei cafea, o sa fie greu sa iti albesti dinti. Eu cand m-am hotarat sa schimb pasta de dinti, am fost la doctor sa imi zice ce sa folosesc pentru albirea dintilor dar si pentru o protectie buna. Doctorul stomatolog mi-a recomandat sa caut o pasta de dinti fara flour cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation. Dupa ceva timp de utilizare a pastei de dinti naturale, vreau sa zic ca m-am indragostit de ea, si e singura pasta pe care o sa mai folosesc.
Turtureanu_Serafima_1
Postat pe 13 Iunie 2014 14:19
Acum cateva saptamani am avut un dialog cu un canadian. Printre subiecte, am ajuns si la sanatate si produse consumate.. mi-a zis ca ar da oricand canada si tratamentele de acolo pe niste produse naturale si o dieta cu produse din Romania. A facut tratament pt artroza cu raze ultra.. si a fost totul ok, dar i-au produs efecte secundare la coagularea sangelui.
Orice tratament care nu e natural, are si efecte secundare imediate sau in timp.. Detatrajul mi se pare ok o data de an si nu mai confundati cu innalbirea dintilor. Stiu de la bunica, putina sare pe deget si masat gingia si dintii..ii fortifica si daca folosim ocazional sare si bicarbonat nu o sa ne cada dintii!
Darius_
Postat pe 2 Iulie 2016 04:41
Recomand cu drag serviciile celor de la German System Dent, pentru o albire dentara profesionala si fara dureri. https://www.germansystemdent.ro/service/estetica-dentara/
kudika_1035415
Postat pe 24 Ianuarie 2019 19:29
Recomand cu drag serviciile celor de la German System Dent, pentru o albire dentara profesionala si fara dureri. https://www.germansystemdent.ro/service/estetica-dentara/
kudika_1035415
Postat pe 24 Ianuarie 2019 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Seria 7 si iubitul meu 119 De la: dandanaua_reloaded 4 Iulie 2009 19:03
compatibilitate 1 De la: AgachiBianca 1 Noiembrie 2009 08:20
O incercare nereusita 27 De la: roz5blue6lila7 23 Iulie 2010 12:12
hell no k asa nu merge– st prea rusinoasa 8 De la: MotanulDanila 13 Noiembrie 2009 17:28
ce sa cred??? 20 De la: oonahabibi_yahoo_com 25 Martie 2009 13:44