Setari Cookie-uri

nedumerire.....maxima

O sa incerc sa expun pe scurt o situatie, care ma gandesc,eu privita din afara este ceva mai clara, si sper sa primesc niste pareri...sfaturi...nush...cv din partea voastra.

ne cunoastem de 5 ani, stam in orase diferite...vreo 250 de KM distanta.. el m-a placut si a incercat f mult sa fie cu mine inca de la inceput. L-am placut si eu dar nu puteam sa iau in serios o relatie la distanta. Asa ca m-am limitat la a ma vedea cu el atunci cand se intampla sa ne nimerim unul in orasul celuilalt. Iar la despartire ii spuneam intr-un fel sau altul sa nu spere la mai mult....
In ultimii 2 ani am avut amandoi relatii stabile, asa ca nu am mai vorbit aproape deloc. Trebuie sa spun ca are si un job care il tine pe drumuri macar 5 luni pe an. Asa ca plecat sau nu ... cu sau fara iubita din cand in cand imi aducea aminte ca isi doreste mult sa fim impreuna.
La inceputul verii a venit in oras pentru nunta unor cunostinte si m-a rugat sa merg cu el. Fiind singura am mers si m-am trezit din nou cu el intreband daca de data asta va fi mai mult....
Si uite ca a fost .. am vb zilnic la telefon, ne-am vazut la 2 saptamani dupa nunta, nu i-am putut promite din nou nimik , dar simteam k incep sa pierd teren in fata lui .
m-a rugat sa merg la el, sa stam impreuna un we sa vdm cum ne e...si am mers. M-a prezentat parintilor, prietenilor....mi-a zis k este fericit si ca viseaza cu ochii deschisi, iar eu ma pierdusem in el si simteam ca am gasit omul perfect. Mi-a zis ca ar sa ma obisnuiesc cu orashul pentru ca vrea sa ma mut cu el.....
M-am intors linistita in orashul meu, ii povesteam tot ce faceam pas cu pas chiar daca ieseam in club si venea si fostul cu grupul sau dak ma aborda cineva, simteam k e cazul sa nu ma ascund de el.
La o saptamana dupa asta,eu fiind in drum spre el imi da mesaj si imi zice ca relatia noastra nu este ce isi doreste el...ca nu simte acel cv....lovitura la ficat.... KO
Ma mai lasa o saptamana si imi zice ca este sigur ca va regreta candva alegerea facuta.
Intelege cineva ceva? Eu ma simt ca un personaj de desen animat caruia i se aprinde un mare semn de intrebare deasupra capului...sper ca am fost coerenta.
Aeyanna
Postat pe 10 August 2009 00:31
greu tare cu un om care nu s tie ce vrea de la viata
bestiutza_relouded
Postat pe 10 August 2009 00:42
Parerea mea este sa nu incerci sa intelegi, stiu ce inseamna aceasta nehotarare si indecizie din partea unui barbat, cu toate ca spun ca te iubesc sau ca esti tot ceea ce si-au dorit, totusi nu vezi, simti sau intelegi aceasta instabilitate din partea lor.........asa ca nu stiu cine te poate ajuta cu un raspun concret si nici macar avand o discutie cu el nu cred ca vei primi un raspuns ferm (iti spun din propie experienta), stiu ca stare pe care o ai si raspunsurile pe care le cauti iti cam dau insomnii, dar daca nu te lupti de mult timp cu starea asta probabil vei mai cauta raspunsuri o perioada........mai mult ca sigur la un moment dat te vei satura de toata situatia asta si vei realiza ca tu te-ai chinuit sa intelegi, sa afli si chiar sa discuti cu el, dar vei realiza ca nici macar nu a stiut ce a vrut cu adevarat si nici macar nu s-a obosit sa-ti dea un raspuns ferm......
kudika058439
Postat pe 10 August 2009 00:55

As avea cam mult de comentat la acest subiect, dar promit ca o sa incerc sa fiu cat mai "scurta' cazuri in lumea asta sunt o mie si o gramada si fiecare trebuie luat ca atare, in parte... de aceea, sfatul meu este sa nu generalizezi.....ca asa sunt barbatii, ca ce stii ce l-a fi apucat, ca este fraier.. etc! NU! sfatul meu este sa gandesti putin mai profund! ma refer la felul de a fi al unei persoane!!!! Din punct de vedere psihologic, acest lucru spune foarte mult despre acea persoana..... Asadar, gandeste-te la cum era el.... face parte din categoria barbatilor care vorbesc urat, vulgar, te-a jignit vreodata, ti-a dat vreodata senzatia ca te minte, ca te inseala etc.... daca da, atunci probabil ca face parte din categoria barbatilor lipsiti de suflet , ceea ce inseamna ca nu mai are rost sa te gandesti de ce ti-a facut una ca asta, pt. ca este evident!
A doua varianta este aceea ca el este un barbat respectuos, nu te-a jignit niciodata, nu ti-a dat senzatii cum ca te-ar insela si nici nu l-ai prins vreodata cu minciuna, si-a exprimat intotdeauna sentimentele fata de tine, si-a facut planuri de vitor impreuna cu tine... etc,. Daca este asa, atunci, in mod cert s-a intamplat ceva ce l-a determinat sa ajunga la aceasta decizie!!!!
Din ceea ce ai scris tu, eu cred ca ceva s-a intamplat cu el.... mi se pare ca este asa si din faptul ca ti-a facut cunostinta cu parintii lui, ceea ce este un lucru foarte important pentru un barbat! NICIODATA un barbat nu o sa-i faca cunostinta prietenei/iubitei cu parintii, decat daca are cat de cat, o relatie stabila si ganduri relativ serioase cu aceasta!!!! Eu am patit-o pe propria mea piele cu sotul meu, pe vremea cand eram doar iubiti.... tot asa, era totul ok si dintr-o data mi-a spus ca vrea sa terminam... intodeauna vedeam ca el nu vrea asta si totusi nu intelegeam de ce sa ne despartim.... m-am tinut foarte mult de el si l-am descusut in asa fel incat sa aflu ca de fapt,parintii sai nu sunt de acord cu mine!!! Am trecut peste faza, insa am insistat foarte mult la el atunci... nu ca sa ne impacam, ci ca sa imi spuna DE CE!!!! pentru ca nu mi se pare corect ca o persoana sa se desparta de o alta, asa, fara sa ii dea o explicatie!!!! Eu consider ca ai dreptul la o explicatie dupa atata timp in care ati fost iubiti, si macar atat sa iti dea, chiar daca nu va mai vrea sa mai aiba de-a face cu tine dupa aceea....

In final, nu stiu de ce am vaga impresie, din ce ai scris tu, ca la tine, este a 2- a varianta!!! Sper ca ti-a fost de folos cat de putin cuvintele mele! Bafta!
Lacra___
Postat pe 28 August 2009 16:02
stai putin.... ti-a spus ca este sigur ca va regreta candva alegerea facuta????? ca abia acum am vazut... ei, cu atat mai mult imi sustin teoria!!! da-i bataie si vorbeste cu el!!! Ceva imi spune ca tine la tine..... tu insa il cunosti mai bine......BAFTA!
Lacra___
Postat pe 28 August 2009 16:09
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-10 00:42:41greu tare cu un om care nu s tie ce vrea de la viata

sa stii un nehotarat te incurca si mai mult
yumy
Postat pe 29 August 2009 19:41
Daca atat a tinut sa fi-ti impreuna,te-a prezentat tuturor,era fericit cu tine,dintr-o data zice ca nu esti ceea ce cauta...ia discuta cu el,poate s-a bagat cineva unde nu-i fierbe oala.Afla mai multe de la el.Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
14 Februarie... 14 De la: ionelaela 14 Februarie 2010 22:21
ce sa-i faci cadou...knd nu mai ai ce? 3 De la: Summer_ 15 Decembrie 2010 17:29
m-am saturat de tot si toate 66 De la: Muse__ 22 Iulie 2013 11:03
Ajutati-ma sa inteleg un lucru... 6 De la: ilovethisgame 8 Septembrie 2010 09:48
Distanta 13 De la: Mike_Dex 18 August 2014 17:05