Setari Cookie-uri

Cum as putea sa il uit definitiv?

Ce sa fac sa nu ma mai gandesc si zi si noapte la fostul prieten?Cum as putea sa il scot din mintea mea.Credeam k timpul le rezolva pe toate dar nu este adevarat.A trecut mult timp de cand nu l'am mai vazut si imi este tare dor de el.Nu am mai vb cu el in speranta ca il pot uita,dar nu este deloc asa.Chiar nu pot sa il uit,imi este tare dor de el si stiu k nu este bn dar ce as putea face sa nu ma mai gandesc asa de mult la el.Am incercat sa stau si cu alti baieti dar nu pot pt ca imi este tott timpul gandul la el.Si nu inteleg dc sunt asa pentru ca el nu este cine stie ce print si nu am auzit nici o fata care sa ii placa de el.In plus de asta este un mare golan,si se poarta ft urat cu fetele,dar cu mn nu a fost asa,cu mn s'a comportat ft frumos,m'a abordat asa cum am vrut.Stiu ca a batut fete doar ca l'au jignit sau pentru ca erau "increzute",chiar prietene de'ale lui.Dar si eu l'am jignit de ft multe ori si mie nu mi'a zis nik.Imi spunea ca orice i'as face eu in mn nu ar putea sa dea.Si daca as vrea cred ca as putea sa ma impac cu el,dar i'am facut o promisiune mamei mele ca nu o sa mai vb cu el.Ca nu o sa ii fiu nici macar amica,pt ca are o parere ft proasta despre el,iar eu am fost vazuta ft prost ca am stat cu el.Toata lumea a ras de mn.Dar oricat as incerca sa il uit nu pot pentru ca ocupa un loc ft important in viata mea.
Voi ce parere aveti??
fetita_cu_fitze
Postat pe 9 August 2009 23:16
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-09 23:16:03Ce sa fac sa nu ma mai gandesc si zi si noapte la fostul prieten?Cum as putea sa il scot din mintea mea.Credeam k timpul le rezolva pe toate dar nu este adevarat.A trecut mult timp de cand nu l'am mai vazut si imi este tare dor de el.Nu am mai vb cu el in speranta ca il pot uita,dar nu este deloc asa.Chiar nu pot sa il uit,imi este tare dor de el si stiu k nu este bn dar ce as putea face sa nu ma mai gandesc asa de mult la el.Am incercat sa stau si cu alti baieti dar nu pot pt ca imi este tott timpul gandul la el.Si nu inteleg dc sunt asa pentru ca el nu este cine stie ce print si nu am auzit nici o fata care sa ii placa de el.In plus de asta este un mare golan,si se poarta ft urat cu fetele,dar cu mn nu a fost asa,cu mn s'a comportat ft frumos,m'a abordat asa cum am vrut.Stiu ca a batut fete doar ca l'au jignit sau pentru ca erau "increzute",chiar prietene de'ale lui.Dar si eu l'am jignit de ft multe ori si mie nu mi'a zis nik.Imi spunea ca orice i'as face eu in mn nu ar putea sa dea.Si daca as vrea cred ca as put ea sa ma impac cu el,dar i'am facut o promisiune mamei mele ca nu o sa mai vb cu el.Ca nu o sa ii fiu nici macar amica,pt ca are o parere ft proasta despre el,iar eu am fost vazuta ft prost ca am stat cu el.Toata lumea a ras de mn.Dar oricat as incerca sa il uit nu pot pentru ca ocupa un loc ft important in viata mea.
Voi ce parere aveti??




dc sa-l uiti?dece nui explici mamei tale k ku tn e altfel...k ku tn nu k si cu celelalte...asta inseamna k te iubeste sau makar tine la tn daca de tn nu se atinge etc...


eu zic sai mai dai lui o sansa..si sa incrci so faci pe mama ta sa inteleaga;)
aniela1990
Postat pe 9 August 2009 23:21
Calule mänânci oväz?
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 23:26
Parerea mea e sa-i explici mamei tale bine ce simti si o sa te inteleaga. Cel mai bine e sa faci ce simti, daca tu tii intr-adevar la el .. Ce conteaza parerea lumii? Chiar daca e maicata, nu e ea cu el . Si in legatura cu ceilalti, daca ai o reputatie proasta dupa ce ai stat cu el, nu cred ca ar trebui sa te intereseze asta .. Lumea vorbeste, tu vezi-ti de viata ta. Cat timp ai fost cu el? :*:*
kudika055307
Postat pe 10 August 2009 00:07
De la: kudika055307, la data 2009-08-10 00:07:36Parerea mea e sa-i explici mamei tale bine ce simti si o sa te inteleaga. Cel mai bine e sa faci ce simti, daca tu tii intr-adevar la el .. Ce conteaza parerea lumii? Chiar daca e maicata, nu e ea cu el . Si in legatura cu ceilalti, daca ai o reputatie proasta dupa ce ai stat cu el, nu cred ca ar trebui sa te intereseze asta .. Lumea vorbeste, tu vezi-ti de viata ta. Cat timp ai fost cu el? :*:*


Ufff........sincer chiar nu mai stiu.Eu l'am cunoscut acum un an jumate.El a venit la mn si m'a intrebat daca cred in dragoste la prima vedere,eu i'am zis k da.Chiar a fost dragoste la prima vedere.Am hotarat sa ne cunostem mai bn.Dupa o luna ne'am combinat.Am stat impreuna cam o luna de zile.Apoi s'a bagat lumea intre noi,nimeni nu vroia sa fiu cu el.Nici prieteni lui nu ma placeau,nici prietenele mele.O sabtamana nu am mai vb apoi am inceput sa vb iar.Am hotarat sa ne schimbam amandoi.Si ne'am impacat.Am mai stat 2 luni cu el,apoi iar ne'am certat.Dar vb cu el in fiecare zi ca amici.Apoi ne'am impacat iar si iar ne'am certat.Dar tot timpul cand am fost certati am vb mereu.E putin mai complicat.Iar faza cu mama.I'am explicat ca se poarta diferit cu mn.Dar ea imi spune ca mai bn sa imi caut un baiat cuminte,ca el nu e de baza,ca el nu tine la mn.Si m'a pus s aleg intre el si ea.Eu am aleso pe ea.
fetita_cu_fitze
Postat pe 10 August 2009 10:22
Nu mai mi se da si mie nici un sfat????
fetita_cu_fitze
Postat pe 14 August 2009 23:06
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-14 23:06:59Nu mai mi se da si mie nici un sfat????

il stergi cu buretele?
il stergi cu guma?
ii dai delete?
ii dai ignore?
da mai da-l dreacu si treci la next!
redline
Postat pe 14 August 2009 23:08
De la: redline, la data 2009-08-14 23:08:36
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-14 23:06:59Nu mai mi se da si mie nici un sfat????

il stergi cu buretele?
il stergi cu guma?
ii dai delete?
ii dai ignore?
da mai da-l dreacu si treci la next!



Crede'ma ca am inercat.Dar de vro cateva zile il tot visez.Si nu vise frumoase,vise super urate in care el are belele.Asta incepe sa ma ingrijoreze,pt k stiu k el avea pb cu politia,frecventeaza ft des barurile................si imi e frica sa nu o fi patit ceva
fetita_cu_fitze
Postat pe 14 August 2009 23:19
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-14 23:19:16
De la: redline, la data 2009-08-14 23:08:36
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-14 23:06:59Nu mai mi se da si mie nici un sfat????

il stergi cu buretele?
il stergi cu guma?
ii dai delete?
ii dai ignore?
da mai da-l dreacu si treci la next!



Crede'ma ca am inercat.Dar de vro cateva zile il tot visez.Si nu vise frumoase,vise super urate in care el are belele.Asta incepe sa ma ingrijoreze,pt k stiu k el avea pb cu politia,frecventeaza ft des barurile................si imi e frica sa nu o fi patit ceva


Are probleme cu politia?Frecventeaza f des baruri?inteleg de ce ti a zis mama sa pui capat.orice mama careia ii pasa de fiica ei ar face la fel.eu cred k iti trebuie ceva mai bun,pe care te poti baza.nu te ai gandit k probabil te si inseala?
kudika037754
Postat pe 15 August 2009 17:10
De la: kudika037754, la data 2009-08-15 17:10:39
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-14 23:19:16
De la: redline, la data 2009-08-14 23:08:36
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-14 23:06:59Nu mai mi se da si mie nici un sfat????

il stergi cu buretele?
il stergi cu guma?
ii dai delete?
ii dai ignore?
da mai da-l dreacu si treci la next!



Crede'ma ca am inercat.Dar de vro cateva zile il tot visez.Si nu vise frumoase,vise super urate in care el are belele.Asta incepe sa ma ingrijoreze,pt k stiu k el avea pb cu politia,frecventeaza ft des barurile................si imi e frica sa nu o fi patit ceva


Are probleme cu politia?Frecventeaza f des baruri?inteleg de ce ti a zis mama sa pui capat.orice mama careia ii pasa de fiica ei ar face la fel.eu cred k iti trebuie ceva mai bun,pe care te poti baza.nu te ai gandit k probabil te si inseala?


Ba da.Dar nu are pe nimeni.Stiu asta sigur!!
fetita_cu_fitze
Postat pe 15 August 2009 17:38
nu am stat sa citesc dar pot spune un singur lucru ,daca o persoana a insemnat ceva pentru tine ,cu siguranta ca nu o sa o uiti ,niciodata ,in timp totul va devine o amintire placuta sau neplacuta ,depinde cum vrei sa ti-l amintesti ,si daca vei incerca sa nu te mai gandesti la acea persoana o sa vezi ca ti va fi ceva mai usor ,dar daca nici nu incerci rana v-a ramane deschisa mult timp .
kudika041151
Postat pe 25 August 2009 16:46
De la: kudika041151, la data 2009-08-25 16:46:04nu am stat sa citesc dar pot spune un singur lucru ,daca o persoana a insemnat ceva pentru tine ,cu siguranta ca nu o sa o uiti ,niciodata ,in timp totul va devine o amintire placuta sau neplacuta ,depinde cum vrei sa ti-l amintesti ,si daca vei incerca sa nu te mai gandesti la acea persoana o sa vezi ca ti va fi ceva mai usor ,dar daca nici nu incerci rana v-a ramane deschisa mult timp .

din pacate nu uitam niciodata oamenii de care ne leaga ceva...o cat de mica amintire...fiecare are un loc acolo in gandul nostru...sunt situatii in viata care se repeta la noi sau la altii...si ne amintim de o intamplare pe care am trait-o si noi....important este sa luam si amintirile cu noi...fac parte din viata noastra..sunt lectiile noastre de viata...oamenii se indragostesc in general de cei care nu au ce au ei....o fetita cuminte va tinde spre un baiat dur de ex...Parintii incearca sa protejeze copiii de suferinta uitand ca de fapt numai asa inveti...
pacifista
Postat pe 25 August 2009 21:34
Uffff,fetelor,poate par plictisitoare si foarte copilaroasa,si poate credeti ca ce este atat de greu sa il uit,ca baieti se gasesc peste tot.Asta asa e.Dar singra pb este ca el nu ma lasa il uit,k el iar a incput sa ma caute si sa imi ceara sa fim prietenu ft buni daca n u putem fi altceva.Am acceptat chiar daca stiu ce'i poate pielea.Eu acum incerc sa ma mint ca tine la mn k daca nu tinea nu ma mai cauta.Fete se gasesc peste tot si n'avea nici un rost sa ma mai caute pe mn.Eu asa cred.Dar acum nimeni nu poate sti ce este in mintea lui.Ufffff........cred k nici eu nush ce vreau pana la urma,sunt ft confunza...

Va rog sa ma scuzati daca sunt prea plictisitore:D.....:*:*:(
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:41
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-09 23:16:03Ce sa fac sa nu ma mai gandesc si zi si noapte la fostul prieten?Cum as putea sa il scot din mintea mea.Credeam k timpul le rezolva pe toate dar nu este adevarat.A trecut mult timp de cand nu l'am mai vazut si imi este tare dor de el.Nu am mai vb cu el in speranta ca il pot uita,dar nu este deloc asa.Chiar nu pot sa il uit,imi este tare dor de el si stiu k nu este bn dar ce as putea face sa nu ma mai gandesc asa de mult la el.Am incercat sa stau si cu alti baieti dar nu pot pt ca imi este tott timpul gandul la el.Si nu inteleg dc sunt asa pentru ca el nu este cine stie ce print si nu am auzit nici o fata care sa ii placa de el.In plus de asta este un mare golan,si se poarta ft urat cu fetele,dar cu mn nu a fost asa,cu mn s'a comportat ft frumos,m'a abordat asa cum am vrut.Stiu ca a batut fete doar ca l'au jignit sau pentru ca erau "increzute",chiar prietene de'ale lui.Dar si eu l'am jignit de ft multe ori si mie nu mi'a zis nik.Imi spunea ca orice i'as face eu in mn nu ar putea sa dea.Si daca as vrea cred ca as putea sa ma impac cu el,dar i'am facut o promisiune mamei mele ca nu o sa mai vb cu el.Ca nu o sa ii fiu nici macar amica,pt ca are o parere ft proasta despre el,iar eu am fost vazuta ft prost ca am stat cu el.Toata lumea a ras de mn.Dar oricat as incerca sa il uit nu pot pentru ca ocupa un loc ft important in viata mea.
Voi ce parere aveti??



Nu exista "nu pot sa-l uit" ci exista "nu vreau sa-l uit"
Aphrodite
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:55
De la: MaraDonna, la data 2009-09-12 11:55:39
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-08-09 23:16:03Ce sa fac sa nu ma mai gandesc si zi si noapte la fostul prieten?Cum as putea sa il scot din mintea mea.Credeam k timpul le rezolva pe toate dar nu este adevarat.A trecut mult timp de cand nu l'am mai vazut si imi este tare dor de el.Nu am mai vb cu el in speranta ca il pot uita,dar nu este deloc asa.Chiar nu pot sa il uit,imi este tare dor de el si stiu k nu este bn dar ce as putea face sa nu ma mai gandesc asa de mult la el.Am incercat sa stau si cu alti baieti dar nu pot pt ca imi este tott timpul gandul la el.Si nu inteleg dc sunt asa pentru ca el nu este cine stie ce print si nu am auzit nici o fata care sa ii placa de el.In plus de asta este un mare golan,si se poarta ft urat cu fetele,dar cu mn nu a fost asa,cu mn s'a comportat ft frumos,m'a abordat asa cum am vrut.Stiu ca a batut fete doar ca l'au jignit sau pentru ca erau "increzute",chiar prietene de'ale lui.Dar si eu l'am jignit de ft multe ori si mie nu mi'a zis nik.Imi spunea ca orice i'as face eu in mn nu ar putea sa dea.Si daca as vrea cred ca as putea sa ma impac cu el,dar i'am facut o promisiune mamei mele ca nu o sa mai vb cu el.Ca nu o sa ii fiu nici macar amica,pt ca are o parere ft proasta despre el,iar eu am fost vazuta ft prost ca am stat cu el.Toata lumea a ras de mn.Dar oricat as incerca sa il uit nu pot pentru ca ocupa un loc ft important in viata mea.
Voi ce parere aveti??



Nu exista "nu pot sa-l uit" ci exista "nu vreau sa-l uit"


poate este si asta..........
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat timp tine durerea? 36 De la: Trixibell 16 August 2009 21:40
Cadou pentru 1 an impreuna 8 De la: geo_resuscitat 19 Decembrie 2010 21:16
El Fecioara,ea Fecioara 6 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 01:19
Sunt timida 40 De la: franziska_eu 27 Decembrie 2011 21:49
criza barbatului divortat 6 De la: DeeaCatalina 6 Ianuarie 2010 18:57