Setari Cookie-uri

Conservatori sau nonconformisti in relatie?

Voi cum sunteti? Cat la suta din convingerile educationale atarna in balant? Sunt influentati de mentalitatea insuflata de familie(parinti) ?
Ce credeti ca asigura succesul relatiei?
Ar trebui imbinate ambele? conservatorismul si nonconformismul?
vera11
Postat pe 2 Iunie 2008 17:30
Cred ca trebuie un echilibru. Si mai ales trebuie sa ne potrivim cu partenerul. Nu e nimic gresit in a fi conservator, dar cand unul e si celalalt nu... Cel mai trist e cand cineva descopera ca nu este compatibil cu partenerul sau. Eu insami ma lupt cu mine in aceasta privinta. Eram ceva de genul.. lumina stinsa si bagati sub plapuma. Dar cred ca fac progrese si am descoperit ca nu e nimic gresit sa lasi lumina aprinsa atat timp cat esti sub plapuma. :) Urmeaza sa ridicam plapuma, probabil. Dar gata, atata despre mine.

Postat pe 2 Iunie 2008 18:03
Da.Cred ca ai dreptate.Pana la urma nu vad de ce am fi conservatori, nu e nimic gresit in a avea lumina aprinsa sau .......
vera11
Postat pe 2 Iunie 2008 19:15
educatia in cuplu ti-o faci singur!!!....nu cum te-a invatat mamica sau cum ai vazut la vecinu'....ti-o faci cum iti dicteaza inima si credinta ta....si cel mai bine e sa fie si lumina aprinsa si plapuma data la o parte....adica ,fara inhibitii si prejudecati!!!...

Postat pe 2 Iunie 2008 21:36
Da la fel cred si eu.Prejudecatile nu au ce cauta.Iar daca iubesti nimic nu e interzis.
Fiecare are fantezii ascunse, dar din cauza educatiei este reticent.Ar trebui sa fim liberi, sa facem ce simtim
vera11
Postat pe 2 Iunie 2008 22:05
Da, dar ce te faci daca pisica nu vrea? :))

Postat pe 3 Iunie 2008 19:14
Ce pisica?
vera11
Postat pe 4 Iunie 2008 00:29
daca pisica nu vrea,te faci tu cotoi si preiei conducerea....

Postat pe 4 Iunie 2008 10:36
De la: vera11, la data 2008-06-02 17:30:27 Voi cum sunteti? Cat la suta din convingerile educationale atarna in balant? Sunt influentati de mentalitatea insuflata de familie(parinti) ?
Ce credeti ca asigura succesul relatiei?
Ar trebui imbinate ambele? conservatorismul si nonconformismul?

sunt conservatoare la inceputurile relatiei, poate din cauza ca am nevoie de ceva timp sa capat incredere in cealalta persoana...dupa ce m-am indragostit se schimba datele problemei!
mkdisk
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:22
De la: vera11, la data 2008-06-02 17:30:27 Voi cum sunteti? Cat la suta din convingerile educationale atarna in balant? Sunt influentati de mentalitatea insuflata de familie(parinti) ?
Ce credeti ca asigura succesul relatiei?
Ar trebui imbinate ambele? conservatorismul si nonconformismul?

oamenii se adapteaza unul la celalalt.daca se iubesc si se respecta, chiar daca exista diferente intre ei, vor face cateva compromisuri.nu exista persoane identice.si apropo de educatie si toate cele, astea au aportul lor, nimic de zis, dar nu sunt hotaratoare.nu pt mine, pt ca intotdeauna voi asculta ce spun altii, voi respecta opinia lor, dar voi zice ca ei si voi face ca mine.
mkdisk
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:32
De la: Hania, la data 2008-06-03 19:14:55Da, dar ce te faci daca pisica nu vrea? :))

Incerci cu ratza.

Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia perfecta=sarcina imposibila 7 De la: NAMASTE 29 Iulie 2008 01:32
"SENSUAL COFFEE"-afrodisiaca,rejuvenatoare,energizant sexual.O cafea pentru amandoi !!! 4 De la: perce_neige 6 August 2010 16:44
Va rog sa ma ajutati.... 20 De la: nicole_funnygirl 20 Ianuarie 2010 18:06
Cand fostul te urmareste...:| 3 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:33
declaratiii d dragoste....:x:x:x 38 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:58