Setari Cookie-uri

ATENTIE! Pentru romanii care se intorc in tara !!!

Am deschis acest topic datorita faptului ca in dimineata asta am vazut la stiri un alt accident grav,in care erau implicati romani.
Acesta e al treilea si cel mai grav....un microbus cu 5 pasageri s-a lovit frontal de un camion care venea din sensul opus.....nimeni din acel microbus nu a supravietuit.
Soferul microbusului cu nr de spania,a depasit in zona interzisa....vizibilitate aproape nula.
De unde atata inconstienta??merita graba asta???merita sa-ti risti viata???
Stiu ca multi se grabesc spre casa....dar oare acele persoane se gandesc ca pun in pericol viata unor nevinovati???

Aaa....cateva sfaturi pt cei ce trec prin ungaria.....
Poate ca masina arata mai bine cu farurile de ceata aprinse.....dar asta se pedepseste cu amenda destul de mare....
Am vazut ca multi ocolesc autostrazile.....de ce???vigneta costa doar 1500 forinti...si esti mai in siguranta
Centura de siguranta.....nu e prea comoda...dar lipsa ei se pedepseste.....si unde mai pui ca iti poate salva viata
Viteza.....depasirea vitezei legale se pedepseste cu amenzi destul de usturatoare
De ex cu 10-15 km peste limita admisa...se pedeseste cu sume intre 20000-30000 forinti
Si asa mai departe....
Daca aveti nevoie de informatii legate de trasee si nu numai...puteti sa-mi scrieti....va ajut cu placere.
Drum bun si atentie sporita
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 13:54
_oktober_
Postat pe 10 August 2009 13:57
pupici okto
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 14:08
andreea o dulce ca intotdeauna
anybody
Postat pe 10 August 2009 14:10
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 14:18
aveti grija de voi
DON_LUCIANO
Postat pe 10 August 2009 14:23
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-08-10 14:23:03aveti grija de voi

mersi...o sa avem
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 14:25
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea


din pacate asa este ..........................merg mii de km. fara sa se odihneasca sunt foarte obositzi si de cele mai multe ori asta este si cauza acestor tragice accidente
anybody
Postat pe 10 August 2009 14:25
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:25:51
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea


din pacate asa este ..........................merg mii de km. fara sa se odihneasca sunt foarte obositzi si de cele mai multe ori asta este si cauza acestor tragice accidente


Da..ok....dar cele mai multe accidente s-au intamplat din cauza depasirilor neregulamentare....adica ai in fata coloana de masini...vine curba,vizibilitate ioc....si te anajezi in depasire???astia sunt pur si simplu inconstienti.....
Si pentru cei care sunt obositi....sunt popasuri pe autostrada,moteluri....conteaza foarte mult sa opresti...fie pt o ora...sa dormi..
Se numesc pihenohely...sau in traducere loc de odihna...locuri in care poti trage in parcare....si nu costa nimic.
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 14:34
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:34:58
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:25:51
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea


din pacate asa este ..........................merg mii de km. fara sa se odihneasca sunt foarte obositzi si de cele mai multe ori asta este si cauza acestor tragice accidente


Da..ok....dar cele mai multe accidente s-au intamplat din cauza depasirilor neregulamentare....adica ai in fata coloana de masini...vine curba,vizibilitate ioc....si te anajezi in depasire???astia sunt pur si simplu inconstienti.....
Si pentru cei care sunt obositi....sunt popasuri pe autostrada,moteluri....conteaza foarte mult sa opresti...fie pt o ora...sa dormi..
Se numesc pihenohely...sau in traducere loc de odihna...locuri in care poti trage in parcare....si nu costa nimic.


sunt asa de grabitzi incat nu mai tzin cont de nimic isi risca viatza dar partea proasta este ca pun in pericol si viatza celorlaltzi participantzi la trafic
anybody
Postat pe 10 August 2009 14:41
Da asa e...din pacate :(
Din dubita de care ziceam....nu a mai ramas nimic...decat o masa contorsionata de fiare...si mai era si un copil in masina offf doamne....saracii pasageri...ca de sofer nu mi-e mila...sincer
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 14:46
Mai adevarul este ca sunt inconstienti si teribilisti...nu ma dau cine stie ce sofer,
am permisul de un an jumate...am ceva kilometri pt ca circul zilnic cu masina
dar va spun sincer ca uneori mi se fae parul maciuca and vad cum circula altii,
este intr-adevar o problema...
Pe langa faptul ca unii ni mai scapa ii mai omoara si pe altii...

Andreuta
Andre_Ioana
Postat pe 10 August 2009 16:44
De la: Andre_Ioana, la data 2009-08-10 16:44:11Mai adevarul este ca sunt inconstienti si teribilisti...nu ma dau cine stie ce sofer,
am permisul de un an jumate...am ceva kilometri pt ca circul zilnic cu masina
dar va spun sincer ca uneori mi se fae parul maciuca and vad cum circula altii,
este intr-adevar o problema...
Pe langa faptul ca unii ni mai scapa ii mai omoara si pe altii...

Andreuta



da asa e.....din pacate.....
Eu inteleg ca romania nu prea are autostrazi....si multi cum se vad afara...apasa pedala ca nebunii....
Dar.....ar trebui sa se gandeasca si la consecinte...
Aaaa....si foarte rar mi-a fost dat sa vad romani care respecta regulile de circulatie....in afara tarii.....oare de ce?
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 21:36
Deci no comment , stii si u Andreiutza ca se circula groaznic pe drumurile noastre , deci e ceva fantastic , am ramas si eu cu gura cascata cand am vazut accidentul , asa le a fost scris , dar taaaare as vrea sa se respecte odata semnele si politetea in trafic
blue07scorpion
Postat pe 10 August 2009 21:37
blue....eu nu prea sunt de acord cu chestiile de genul ...asa a fost sa fie.....e pur si simplu inconstienta si atat
si eu as vrea sa se schimbe ceva in privinta asta...

andreea1976
Postat pe 10 August 2009 22:05
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea


eu vad asta aproape zilnic si nu exagerez.....am de condus vreo 20 de km pana la job...si cand mai dai si de un TIR....mai bine spus coloana, ca astia doar asa circula
_oktober_
Postat pe 10 August 2009 22:11
Corect inconstineta se plateste
blue07scorpion
Postat pe 10 August 2009 22:13
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea

Lasa dragutza ca soseaua Oradea-Cluj e foarte buna
Lucia38
Postat pe 10 August 2009 22:15
De la: Lucia38, la data 2009-08-10 22:15:04
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea

Lasa dragutza ca soseaua Oradea-Cluj e foarte buna


oooo da....drumul e bun....unii soferi is nebuni...
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 22:20
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 13:54:22Am deschis acest topic datorita faptului ca in dimineata asta am vazut la stiri un alt accident grav,in care erau implicati romani.
Acesta e al treilea si cel mai grav....un microbus cu 5 pasageri s-a lovit frontal de un camion care venea din sensul opus.....nimeni din acel microbus nu a supravietuit.
Soferul microbusului cu nr de spania,a depasit in zona interzisa....vizibilitate aproape nula.
De unde atata inconstienta??merita graba asta???merita sa-ti risti viata???
Stiu ca multi se grabesc spre casa....dar oare acele persoane se gandesc ca pun in pericol viata unor nevinovati???

Aaa....cateva sfaturi pt cei ce trec prin ungaria.....
Poate ca masina arata mai bine cu farurile de ceata aprinse.....dar asta se pedepseste cu amenda destul de mare....
Am vazut ca multi ocolesc autostrazile.....de ce???vigneta costa doar 1500 forinti...si esti mai in siguranta
Centura de siguranta.....nu e prea comoda...dar lipsa ei se pedepseste.....si unde mai pui ca iti poate salva viata
Viteza.....depasirea vitezei legale se pedepseste cu amenzi destul de usturatoare
De ex cu 10-15 km peste limita admisa...se pedeseste cu sume intre 20000-30000 forinti
Si asa mai departe....
Daca aveti nevoie de informatii legate de trasee si nu numai...puteti sa-mi scrieti....va ajut cu placere.
Drum bun si atentie sporita


ma gandeam io sa fac o scoala de perfectionare si pregatire pentru soferi martalogi

cel mai penibil mi se pare atunci cand vad frustrati care trec pe langa mine cu 250 la ora in linie dreapta si cand ajung in curbe,dau de ei acolo,stand in curul camioanelor ,a o ora dupa ce au trecut langa mine.....si atunci incep io munca si chinul ca sa-i depasesc.astia sunt cei ce ingreuneaza traficul.stau o ora dupa tir si aleg cel mai prost moment sa depaseasca si cea mai proasta treapta de viteza(a5a).

sau,plec de la brasov,depasesc toti cretinoizii din spatele tirurilor in serpentine si cand ajung pe dn1,in linie dreapta,apar si frustratii alergand ca idiotii din spate casa ma depaseasca de boala

recunosc faptul ca sunt unul care nu sta dupa tiruri si cozi

depasesc orice si pe ricine fara scrupule (brasov _sibiu 45 de min. )

dar nici sa stau cate o ora ,in panta,dupa 15 cretini ce asteapta sa dispara tirul pur si simplu de pe sosea NU POT!!!!!!!!!!

martora la tot ce spun este chiar fluturasul,pe care multi o cunosc de pe forum,am mers cu ea mii de km prin tara fara sa avem probleme. se poate depasi,se poate alerga fara a risca viata celorlati.

numai ca trebuie talent

si cine nu are talent ar trebui sa stea drecu acasa

nu sa faca depasiri cu a5a fara vizibilitate sau sa mearga cu faza mare non stop

uoooooooooo frustratilor cu bolizi ce dorm dupa tiruri
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 22:43
si sa-i ia dracu si pe acei frustrati ignoranti care atunci cand le dai flashuri, venind cu 160 la ora si ei dorm cu 80 la ora,NU SE DAU

CAND IO DAU FLASHURI SA SE DEA DRECU DIN CALEA MEA DE AVORTATI RETARDATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

in sfarsit o spun public p
pe autostrada,prima banda e de mers si a2a e de depasire nu de dormit!!!!!!!!!!!!

cand unu vrea sa mearga de nebun si da flasuri cel ce doarme pe el ar trebui sa se dea la o parte


de ce trebuie sa desenam unora ca pentru handicapati??????
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 22:53
eu intotdeauna las sinucigasii sa treaca
_oktober_
Postat pe 10 August 2009 22:58
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 22:20:11
De la: Lucia38, la data 2009-08-10 22:15:04
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 14:18:42
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:10:51andreea o dulce ca intotdeauna



sunt speriata...pt ca in curand ma intorc in tara....si nu odata s-a intamplat ca am iesit de pe drum ca sa evitam un accident... si asta din cauza inconstientilor care depasesc aiurea

Lasa dragutza ca soseaua Oradea-Cluj e foarte buna


oooo da....drumul e bun....unii soferi is nebuni...

de-abia astept sa-mi zici...
Lucia38
Postat pe 10 August 2009 23:04
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-10 22:53:51si sa-i ia dracu si pe acei frustrati ignoranti care atunci cand le dai flashuri, venind cu 160 la ora si ei dorm cu 80 la ora,NU SE DAU

CAND IO DAU FLASHURI SA SE DEA DRECU DIN CALEA MEA DE AVORTATI RETARDATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

in sfarsit o spun public p
pe autostrada,prima banda e de mers si a2a e de depasire nu de dormit!!!!!!!!!!!!

cand unu vrea sa mearga de nebun si da flasuri cel ce doarme pe el ar trebui sa se dea la o parte


de ce trebuie sa desenam unora ca pentru handicapati??????


Da ce zici de handicapatii care fac semn cu farurile....tu esti pe banda a 2-a in depasire...sa zicem..cu 160(deja viteza legala de 130 e depasita)....si inca te imping si nu au stare....si te mai si injura cand depasesc???
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 23:10
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 23:10:36
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-10 22:53:51si sa-i ia dracu si pe acei frustrati ignoranti care atunci cand le dai flashuri, venind cu 160 la ora si ei dorm cu 80 la ora,NU SE DAU

CAND IO DAU FLASHURI SA SE DEA DRECU DIN CALEA MEA DE AVORTATI RETARDATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

in sfarsit o spun public p
pe autostrada,prima banda e de mers si a2a e de depasire nu de dormit!!!!!!!!!!!!

cand unu vrea sa mearga de nebun si da flasuri cel ce doarme pe el ar trebui sa se dea la o parte


de ce trebuie sa desenam unora ca pentru handicapati??????


Da ce zici de handicapatii care fac semn cu farurile....tu esti pe banda a 2-a in depasire...sa zicem..cu 160(deja viteza legala de 130 e depasita)....si inca te imping si nu au stare....si te mai si injura cand depasesc???


nu te impinge draga nimeni.
poti merge cu 130 foarte bine pe banda din dreapta,unde e de mers,iar io depasesc cu 160 la ora pe banda de depasire.

nu imping pe nimeni ca alfel ar fi plin drumul de morti si cazierul meu de pedepse.....

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 23:29
De la: andreea1976, la data 2009-08-10 23:10:36
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-10 22:53:51si sa-i ia dracu si pe acei frustrati ignoranti care atunci cand le dai flashuri, venind cu 160 la ora si ei dorm cu 80 la ora,NU SE DAU

CAND IO DAU FLASHURI SA SE DEA DRECU DIN CALEA MEA DE AVORTATI RETARDATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

in sfarsit o spun public p
pe autostrada,prima banda e de mers si a2a e de depasire nu de dormit!!!!!!!!!!!!

cand unu vrea sa mearga de nebun si da flasuri cel ce doarme pe el ar trebui sa se dea la o parte


de ce trebuie sa desenam unora ca pentru handicapati??????


Da ce zici de handicapatii care fac semn cu farurile....tu esti pe banda a 2-a in depasire...sa zicem..cu 160(deja viteza legala de 130 e depasita)....si inca te imping si nu au stare....si te mai si injura cand depasesc???


daca mergi constant cu 130,mergi pe cea din dreapta si pe cea din stanga depasesti pe cel ce merge cu 80.

daca io merg 160 pe banda din dreapta si vreau sa depasesc pe cel ce merge cu 80,nu pot de cel ce doarme cu 130 la ora pe banda din stanga ,ca el nu stie ca cea din stanga e de depasire...............


dhaaaaa
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 23:33
De la: _oktober_, la data 2009-08-10 22:58:03 eu intotdeauna las sinucigasii sa treaca


de acea sinucigasii te apreciaza enorm

iar pentru cei ce se simt "impinsi" mereu dau multumesc din semnalizatoare celor ce binevoiesc sa faca cea ce nu ar trebui sa cer io....sunt unii ,care si daca stau la 10 cm de curu lor ,tot nu se dau ....


uuuuuoooooooooo atunci injur pe bune
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 23:35
MEREU ULTIMA BANDA DIN STANGA E DE DEPASIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CA SUN3/3/4/5 ULTIMA E DE DEPASIREEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NU DE DORMIT.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 23:37
Andrea 76, ce esti tu indicator de circulatie sa le spui alora sa mearga incet si cu atentie sporita?
Esti mai slaba ca politaii.

Postat pe 10 August 2009 23:43
De la: Roco, la data 2009-08-10 23:43:30Andrea 76, ce esti tu indicator de circulatie sa le spui alora sa mearga incet si cu atentie sporita?
Esti mai slaba ca politaii.


no shit.....da tie iti convine sa vezi ca mor atatia oameni nevinovati???
Nu am zis nimanui sa mearga mai incet.....dar in puii mei...ti se pare normal ca unii sa mearga in zona locuita cu peste 100 la ora????
Ti se pare normal ca un inconstient se angajeaza in depasire...in curba? cu vizibilitate zero????si din cauza lui mor altii care merg normal????
andreea1976
Postat pe 10 August 2009 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MELODII RECLAME 9 De la: Lucia1971 27 Mai 2009 17:39
Ajutatima va Roggg cu niste sfaturi ce sa faccc!! plzz 1 De la: Denisa18inger 1 Mai 2010 23:52
Cristale vii 35 De la: Aer_D 28 Noiembrie 2012 19:04
Ajutor! Mi s-a rupt proteza, nu mai pot sa merg! 50 De la: dragalaspui 6 Septembrie 2008 01:10
Cazare litoral! 2 De la: IrisDenisse 11 Iulie 2012 12:22