Setari Cookie-uri

CUM SA FAC UN VARSAOR SA SUFERE DUPA MINE?

Buna..sunt o fecioara ce s-a indragostit nebuneste de un varsator,ne-am iubit noi citeva luni..eu eram "printesa" lui iar el era "printul ' mult asteptat...ne-am hotari sa ne mutam impreuna,dar aici a fost sfirsitul...nu mai era cel pe care il cunosteam..voia timp sa fie cel dinainte..dar 'timpul" asta ma durea...indiferenta lui ma ardea...si nu am mai suportat...asa ca m-am mutat de la el...el a ramas cu "timpul " lui eu cu suferinta..imi zice ca ma iubeste dar ii trebuie timp..timp pt ce?
kudika058521
Postat pe 10 August 2009 15:32
moammaaaaaa...ce rea esti!!!
de ce sa sufere????
mitura
Postat pe 10 August 2009 15:34
pai eu eu acum ce fac..stau si sufar datorita indiferentei lui...
de ce facut promisiuni daca nu stie sa si le tina?de ce zice ca eu sunt ceea ce a dorit de la viata daca ma trateaza cu indiferenta?
kudika058521
Postat pe 10 August 2009 15:37
taie-i o mana, un picior ceva si garantat va suferi
anybody
Postat pe 10 August 2009 15:37
De la: anybody, la data 2009-08-10 15:37:44 taie-i o mana, un picior ceva si garantat va suferi


....sa-i taie limba mai bine cu un cutit cu zimti si rezolva doua probleme
mitura
Postat pe 10 August 2009 15:41
Da`i intalnire...in capatul orasului ...fa`l sa astepte juma de ora pana vine ploaia ..iar apoi spune`i ca tu esti in celalalt capat al orasului si ca defapt acolo i-ai zis sa va intalniti....knd sa ajunga la locul respectiv ...mai lasa`l sa astepte 10 min in ploaie...el nervos fiind te va suna...tu nu ii raspunzi decat la a 7-a incercare...si spunei ca nu mai poti sa te intalnesti cu el fiindca i s-a facut rau la ma-sa...



Nu stiu daca va suferi....dar se va dispera la culme ( PS: is varsator..si am patit ce am scris mai sus:)) )>:)
Nicoleta01
Postat pe 13 August 2009 01:09
De la: Nicoleta01, la data 2009-08-13 01:09:58Da`i intalnire...in capatul orasului ...fa`l sa astepte juma de ora pana vine ploaia ..iar apoi spune`i ca tu esti in celalalt capat al orasului si ca defapt acolo i-ai zis sa va intalniti....knd sa ajunga la locul respectiv ...mai lasa`l sa astepte 10 min in ploaie...el nervos fiind te va suna...tu nu ii raspunzi decat la a 7-a incercare...si spunei ca nu mai poti sa te intalnesti cu el fiindca i s-a facut rau la ma-sa...



Nu stiu daca va suferi....dar se va dispera la culme ( PS: is varsator..si am patit ce am scris mai sus:)) )>:)



am vrut sa spun "ma-ta"*:)) scuze ..emotiile:-"
Nicoleta01
Postat pe 13 August 2009 01:11
draga mea nu cred ca e bine sa il faci sa sufere daca u il mai vrei inapoi.o sa t urasca dupa aceia.lasa timpul sa mai curga, e clar k el nu era pregatit pt a sta sub acelasi acoperis ku kineva, s-a simtit constrans probabil, a fost ca si kum era casatorit...acorda-i timpul p kare il cere, iar daca nu t va cauta, atunci sa il faci sa sufere...da sa stii k p un varsator il fc usor sa sufere daca ii ranesti orgoliul si il dezbraci d mandrie...ei tin f mult la aceste doua aspecte..ai grija.papa.o zi buna:)
kudika054872
Postat pe 13 August 2009 13:00
problema e ca daca el nu se hotaraste pina incepe scoala dupa aia e tirziu pt tot...chiar de o sa mai vrea nu o sa mai putem fi impreuna,as vrea sa grabesc cumva situatia..si nu stiu cum..el imi cere timp,sau mai bine zis vrea ca timpul sa decida...de parca el e doar o marioneta a destinului...nu-l inteleg...si as vrea sa stiu mai multe despre varsatori...
kudika058521
Postat pe 13 August 2009 13:23
saL...APP DE VARSATORUL TAU...STIU SI EU cam cum e...si eu iubesc un varsator si sicner...si ei dak te iubesc ...nu o arata mai delok....si cu ranitul nu va merge..nu il vei putea ranii...sa-l faci gelos nici atat...ei nu sunt genul de pers sa lupte pt pers iubita... nu alearga dupa iubiri...chair si dak sunt siguri k merita :| (asta am aflat-o tot asa citind f f fmulte pe net despre zodia lor)dak e sa fi cu ei bn..dak nu...ofteaza un pik...si trece la ''urmatoarea victima''...ca sa intelelegi tu cam cum e...la ei relatile sunt k niste experimente...dak nu da rezultate...renuntza....nexttttttttttt :sml-confused0024, stiu suna ...aiurea..dar asa e....nici vb dulci nici f f f sentimentlai nu prea sunt.....si eu am observ k,cu cat le oferi mai mult cu atat devin mai distanti fata d ent...si iti ofera ei mai putine.....deci rel cu un varsator...e k o furtuna.....nik nu e clar....si de f f multe ori te simti lg ei...exact k un rahat.....pt k sta cu ochii pe epreti sau privesc in gol mult timp.... ...dak e sa tin cont prin ce am trecut eu....pffff...mi-as fi dorit sa nu fi iesit in calea lui...... ....depidne acum...k eu sutn si genul care ma implik pe deplin si dka e sa fie nasol...ma scufund cu totul..... ....''soarta''.......in timp ma ajuns s ama urasc pe mn...pt cum sunt...si sa ma rog sa nu mai existe o alata iubire......si usor usor ....incep sa cred k nu exista pers pe care sa le iubesti......chair si dak le iubesti pana la stele si sutn centrul universului tua...si traiesti prin ele....nu e de ajuns....asa k mai bn...stana de piatra....nah take care....si scz..dak te-am derj cu comm-[ul meu.........k sa afli cat mai mutle despre varsatori intra la horoscop la compatibilitati...si vei afla ce caracter au,cum gandesc,ce le palce ,ce nu le place,cum se manifesta....etc... :
Lucka
Postat pe 17 August 2009 07:10
De la: kudika058521, la data 2009-08-10 15:32:39Buna..sunt o fecioara ce s-a indragostit nebuneste de un varsator,ne-am iubit noi citeva luni..eu eram "printesa" lui iar el era "printul ' mult asteptat...ne-am hotari sa ne mutam impreuna,dar aici a fost sfirsitul...nu mai era cel pe care il cunosteam..voia timp sa fie cel dinainte..dar 'timpul" asta ma durea...indiferenta lui ma ardea...si nu am mai suportat...asa ca m-am mutat de la el...el a ramas cu "timpul " lui eu cu suferinta..imi zice ca ma iubeste dar ii trebuie timp..timp pt ce?


Am pierdut 9 ani cu un varsator pentru cam acelasi motiv.Singurul fel in care il puteam face sa sufere era sa-l tratez cu indiferenta si sa-i vorbesc jignitor referitor la "posibilitatile" lui barbatesti.Iar chestia cu timpul e vesncicul lui mod de a te tine la distanta.

Postat pe 17 August 2009 07:50
hmmm nu sunt de acord cu ideea ta ...nu cred ca rezolvi nimic facand pe cineva sa sufere ,chiar daca acea persoana la randul sau te-a facut sa suferi ...timpul ,le rezolva pe toate.
gugulina74
Postat pe 24 August 2009 18:08
parerea mea e..ca poti sa-i tai si altceva..tot nu va suferi......mai dai putin timp.....stiu cum e, te inteleg perfect cum e sa stai si sa astepti un raspuns de la cineva.....si nu cred ca asta depinde de zodia in care se afla...tine mai degraba de curajul lor...dar unii nu sunt atat de bartbati pe cat vor sa para, se ascund dupa deget cand sunt intrebati ceva.....
uneori am impresia ca toti barbatii..sau ma rog,baietii in general sunt lasi.....
kudika062247
Postat pe 24 August 2009 18:18
Sotul meu e varsator....si nu e deloc asa cum scrieti voi.......aaa...si mai cunosc varsatori care tot asa...nu se incadreaza in tipar......deci inca o dovada ca zodiile sunt niste aberatii
andreea1976
Postat pe 24 August 2009 22:19
Salut... si eu sunt o victima ... tot a unui varsator... Am trait alaturi de el 4 ani de vis... dar visul e vis... si m-am trezit cu cruda realitate ... sa va explic: La inceput nu l-am prea placut fff mult... ce a facut el ... a fost perfect .. pur si simplu perfect ... pana m-a cucerit si m-a facut sa mor dupa el... si chiar am fost fericita alaturi de el... nu am gasit cam 3 ani de zile absolut nimic sa-i reprosez... si cum nimic nu dureaza o vesnicie ... si-a dat seama brusc ca n-are timp de mine ... ne vedem de 2 ori pe sapt cand aveam noroc... si tot asa... din iubitul care imi aducea o data pe sapt flori, care imi arata zilnic cat de mult ma iubeste ... a ajuns o persoana total opusa... nu suna ... nu-l interesa nimic legat de mine ... si dupa cum v-am zis ... vesnica scuza cu timpul... ne vedem o data pe sapt si zicea ca-l ingradesc.. ca il sufoc... astepta defapt momentul sa zic stop... si am zis-o intr-un final... pentru ca nu am mai rezistat ... acuma vb ... si culmea ... acuma ma poate cauta zilnic la tel... Inca sufar ... inca il iubesc ... imi amintesc cat cei 3 ani perfecti din viata mea :(( .... dar ma ingrozesc cand imi amintesc indiferenta lui de la sfarsit ... asta e ...

Atunci cand il intereseaza si vrea ... stie sa fie PERFECT ... dar atunci cand nu-l intereseaza ... N-ARE TIMP!!! ... Succes fetelor!

app: eu sunt balanta ... si oriunde ati citi horoscopul ... balanta si varsatorul se inteleg perfect ... dar na ... exista si exceptii...

Si mai ceva ... nimeni nu merita sa sufere ... el daca a inceput cu scuze cu timpul... clar nu mai vrea nimic... si atunci asta e... nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca... si nici intr-un caz sa faci pe cineva sa sufere...
simona_semlecan
Postat pe 31 August 2009 21:33
De la: simona_semlecan, la data 2009-08-31 21:33:46Salut... si eu sunt o victima ... tot a unui varsator... Am trait alaturi de el 4 ani de vis... dar visul e vis... si m-am trezit cu cruda realitate ... sa va explic: La inceput nu l-am prea placut fff mult... ce a facut el ... a fost perfect .. pur si simplu perfect ... pana m-a cucerit si m-a facut sa mor dupa el... si chiar am fost fericita alaturi de el... nu am gasit cam 3 ani de zile absolut nimic sa-i reprosez... si cum nimic nu dureaza o vesnicie ... si-a dat seama brusc ca n-are timp de mine ... ne vedem de 2 ori pe sapt cand aveam noroc... si tot asa... din iubitul care imi aducea o data pe sapt flori, care imi arata zilnic cat de mult ma iubeste ... a ajuns o persoana total opusa... nu suna ... nu-l interesa nimic legat de mine ... si dupa cum v-am zis ... vesnica scuza cu timpul... ne vedem o data pe sapt si zicea ca-l ingradesc.. ca il sufoc... astepta defapt momentul sa zic stop... si am zis-o intr-un final... pentru ca nu am mai rezistat ... acuma vb ... si culmea ... acuma ma poate cauta zilnic la tel... Inca sufar ... inca il iubesc ... imi amintesc cat cei 3 ani perfecti din viata mea :(( .... dar ma ingrozesc cand imi amintesc indiferenta lui de la sfarsit ... asta e ...

Atunci cand il intereseaza si vrea ... stie sa fie PERFECT ... dar atunci cand nu-l intereseaza ... N-ARE TIMP!!! ... Succes fetelor!

app: eu sunt balanta ... si oriunde ati citi horoscopul ... balanta si varsatorul se inteleg perfect ... dar na ... exista si exceptii...

Si mai ceva ... nimeni nu merita sa sufere ... el daca a inceput cu scuze cu timpul... clar nu mai vrea nimic... si atunci asta e... nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca... si nici intr-un caz sa faci pe cineva sa sufere...
nron
Postat pe 21 August 2010 17:22
De la: nron, la data 2010-08-21 17:22:21
De la: simona_semlecan, la data 2009-08-31 21:33:46Salut... si eu sunt o victima ... tot a unui varsator... Am trait alaturi de el 4 ani de vis... dar visul e vis... si m-am trezit cu cruda realitate ... sa va explic: La inceput nu l-am prea placut fff mult... ce a facut el ... a fost perfect .. pur si simplu perfect ... pana m-a cucerit si m-a facut sa mor dupa el... si chiar am fost fericita alaturi de el... nu am gasit cam 3 ani de zile absolut nimic sa-i reprosez... si cum nimic nu dureaza o vesnicie ... si-a dat seama brusc ca n-are timp de mine ... ne vedem de 2 ori pe sapt cand aveam noroc... si tot asa... din iubitul care imi aducea o data pe sapt flori, care imi arata zilnic cat de mult ma iubeste ... a ajuns o persoana total opusa... nu suna ... nu-l interesa nimic legat de mine ... si dupa cum v-am zis ... vesnica scuza cu timpul... ne vedem o data pe sapt si zicea ca-l ingradesc.. ca il sufoc... astepta defapt momentul sa zic stop... si am zis-o intr-un final... pentru ca nu am mai rezistat ... acuma vb ... si culmea ... acuma ma poate cauta zilnic la tel... Inca sufar ... inca il iubesc ... imi amintesc cat cei 3 ani perfecti din viata mea :(( .... dar ma ingrozesc cand imi amintesc indiferenta lui de la sfarsit ... asta e ...

Atunci cand il intereseaza si vrea ... stie sa fie PERFECT ... dar atunci cand nu-l intereseaza ... N-ARE TIMP!!! ... Succes fetelor!

app: eu sunt balanta ... si oriunde ati citi horoscopul ... balanta si varsatorul se inteleg perfect ... dar na ... exista si exceptii...

Si mai ceva ... nimeni nu merita sa sufere ... el daca a inceput cu scuze cu timpul... clar nu mai vrea nimic... si atunci asta e... nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca... si nici intr-un caz sa faci pe cineva sa sufere...
nron
Postat pe 21 August 2010 17:23
Eu stau in casa cu o persoana care face un varsator sa sufere.
prietena asta a mea a fost cu acest varsator 4 ani. Am inteles de la ea ca au fost certuri, scandaluri...si asa mai departe. El o mai insela. Sau cel putin ea asa banuia si a rupt relatia. La inceput reactia lui a fost de indiferenta. dar dupa 2 sapt a inceput sa o caute. A trecut o luna de atunci si el continua sa o sune zilnic de multe ori plus muuulte mesaje. Ea nu raspunde decat fff rar cand ajunge sa fie efectiv exasperata. Pt ca omul e insistent.
Acum nush ce sa iti spun...dar indiferenta se pare ca functioneaza in cazul lui.
Singura parte mai putin placuta e ca ea nu are nici un gand sa o ia de la capat si el nu poate renunta :(
ploidevise
Postat pe 25 August 2010 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma ajuta si pe mn cineva?!?!?:-s 2 De la: scumpitika 15 August 2010 22:17
compatibilitate zodii 12 De la: Shhh 29 Ianuarie 2010 17:11
Eu sagetator el scorpion 6 De la: kudika002418 5 August 2009 09:25
Eu sunt rac 26 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:19
sal 3 De la: andreea1976 20 Iulie 2009 17:44