Setari Cookie-uri

Eu Sagetator .. el Scorpion

Asa incepe povestea mea.. ciudata.
Noi suntem colegi de clasa, intr-o zi am avut o convorbire, care probabil i-a trezit anumite interese.. fata de mine.
Cateva zile mai tarziu , incepea sa devina foarte insistent, imi cerea sa ies cu el pe afara, la un film.. Chiar la un restaurant!
Devenea foarte deranjant.. Nu pot sa-l citesc pe omul acesta, in schimb eu cred ca el ma citeste ca pe o carte deschisa.
Este o fire foarte inchisa , nu prea are prieteni, nu se prea pricepe sa isi faca prieteni dar este mult prea matur..
Nu sunt o fata prea frumoasa.. nu stiu de ce este interesat de mine..

Daca este cineva in stare sa-mi spuna si mie ce simte..
Chiar inainte sa plec acasa la mine(dupa hotare), imi trimite un sms sa cobor sa-mi dea ceva. Avem o discutie pe messenger..

Eu:
Ce vrei sa-mi dai?
El:
O sa vezi tu.
Eu:
Nu.. zi.
El:
De ce.. pleci in seara asta?
Eu:
Nu. De ce intrebi?
El:
Pai.. Ma gandeam si eu..
Eu:
Auzi.. Ti neaparat sa-mi aduci?
El:
Da.. De ce tot intrebi?
Eu:
Pai am impresia ca insisti asupra mea si nu stiu unde vrei sa ajungi.
El:
De ce .. Ai pe altcineva? De ce te deranjeaza ca insist?
Eu:
Offfff.. nu n-am.
El:
..Bine , am inteles, te stresez , te deranjez si te fac nefericita. Nu-mi place sa fac persoanele la care tin .. nefericite.
Eu:
E.. uite ca eu nu m-am suparat, dar pur si simplu nu imi place.
El:
Stiu prea bine, stiu si ce gandesti. Te las, poate ne mai vedem.. poate nu.
Eu:
Hei..

Apoi a plecat.
Nu am mai auzit de la el de cateva zile.

Imi explica si mie cineva comportamentul unui astfel de om?
Carmena12
Postat pe 2 Aprilie 2010 15:10
Pai asa e , unii scorpionii pot avea un comportament de neinteles pentru un sagetator. E complicat, foarte complicat cu ei...
bgd74
Postat pe 2 Aprilie 2010 15:18
Pentru persoanele in semn de foc, cele aflate in semn de apa pot pare mai de "neinteles" chiar enigmatice, destul de "instabile".

Eu inteleg doar ca te place si vrea sa te cunoasca mai bine. Acum depinde si e tine.

Aprilie 2010
SAGETATOR ( 22.11 – 20.12 )

DRAGOSTE. Tu in schimb ai avut parte deja de niste experiente mai nabadaioase pana acum, asa ca luna asta vei dori mai multa liniste sufleteasca, si vei avea parte de mai mult romantism – cum de altfel ........

...afla mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – aprilie 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-aprilie-2010.html
peppermint
Postat pe 2 Aprilie 2010 15:41
De la: peppermint, la data 2010-04-02 15:41:22Pentru persoanele in semn de foc, cele aflate in semn de apa pot pare mai de "neinteles" chiar enigmatice, destul de "instabile".




Si reciproc!
bgd74
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:10
Mi-ar fi mult mai usor daca mi-ar spune ce are de gand.
Carmena12
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:15
Bineinteles dar , pt ca esti ff tanara, iti spun un lucru: de multe ori barbatii...parca-s de pe alta planeta
ice_flower
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:41
De la: ice_flower, la data 2010-04-02 21:41:15Bineinteles dar , pt ca esti ff tanara, iti spun un lucru: de multe ori barbatii...parca-s de pe alta planeta


Se iveste si ca in situatia mea sa fie de pe alta planeta?

Sau au facut aluzie la astre.

;|
Carmena12
Postat pe 2 Aprilie 2010 22:40
Mare mare grija!
Eu sunt sagetator si am patit'o rau cu un scorpion! Ai grija , ca , comportamentul lor dragut e doar de suprafata . In general scorpionii se comporta cat mai frumos pana isi ating scopul. Nu vreau sa te sperii , fiecare persoana e unica...dar ai grija la aceasta zodie !!!
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:53


Fata mosului ( poate intr-o alta viata am fost si o baba ) ptr. sagetatoare scorpionii sunt de neinteles , intre voi exista doar atractie in nici un caz nu sunteti compatibili , ia o carte de astrologie si daca spune altceva , il caut pe Badea sa imi imprumute penele lui si vin in fata casei tale si iti mananc toate ramele cu penele infipte in fund , vrei o relatie de scurta durata sau o viata impreuna ? Lasa-l si fugi , cauta un leu sau un berbec mai mare cu 4 sau 8 ani ca tine , ve-i simtii diferenta .Pe el uita-l , iti pot da detalii , dar poate citesc si alti scorpioni si se vor simtii jigniti iar eu nu vreau lucrul asta .Considera ca ti-am raspuns la intrebare.
Intelege un lucru , nu tu esti de vina , nici el , d-zeu v-a facut diferiti , voi doar trebuie sa va cautati jumatatile , in nici un caz nu sunteti si nu ve-ti fii niciodata.
banalulanonim
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:48
Eu cred ca te place...stie ca esti singura si trece la atac Cand te astepti mai putin isi face aparitia.Iti doresti sau nu o relatie cu el....trebuie sa-i dai de inteles ce vrei tu si sa discutati deschis. Inainte sa te abordeze,sigur te-a analizat si are deja o parere despre tine.
mika_elaaa
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:51
De la: manumarius, la data 2010-04-15 22:48:13

Fata mosului ( poate intr-o alta viata am fost si o baba ) ptr. sagetatoare scorpionii sunt de neinteles , intre voi exista doar atractie in nici un caz nu sunteti compatibili , ia o carte de astrologie si daca spune altceva , il caut pe Badea sa imi imprumute penele lui si vin in fata casei tale si iti mananc toate ramele cu penele infipte in fund , vrei o relatie de scurta durata sau o viata impreuna ? Lasa-l si fugi , cauta un leu sau un berbec mai mare cu 4 sau 8 ani ca tine , ve-i simtii diferenta .Pe el uita-l , iti pot da detalii , dar poate citesc si alti scorpioni si se vor simtii jigniti iar eu nu vreau lucrul asta .Considera ca ti-am raspuns la intrebare.
Intelege un lucru , nu tu esti de vina , nici el , d-zeu v-a facut diferiti , voi doar trebuie sa va cautati jumatatile , in nici un caz nu sunteti si nu ve-ti fii niciodata.

si astea toate le-ai scos din cartile de astrologie? cre'ca ma reprofilez
miss_darine
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:56
eu sagetatoare... el scorpion
ne-am cunoscut cu 12 ani in urma, la meditatii comune... in prima faza am simtit antipatie fata de el si se pare ca sentimentul a fost reciproc.. apoi, vreme de cateva zile, am reusit sa ne cunoastem, sa ne apropiem... si sa ne indragostim nebuneste.. poveste care a durat 3 zile si el a plecat in orasul lui, la 500 de km de al meu
nu exista internet, telefonul mobil era doar un vis, nici macar tel fix n-aveam in casa... vreo doua luni am schimbat tone de scrisori, insa eu eram prinsa intr-o alta relatie... asa ca, fara niciun cuvant, am renuntat la corespondenta
la o luna, m-am trezit cu el in fata amfiteatrului unde aveam ore (deja eram studenta), dar i-am trantit o replica de telenovela si am plecat mai departe, fara a discuta cu el... si au trecut alte 6 luni, dupa care l-am sunat eu.. la doua zile venea din nou in vizita la bunici, ne-am intalnit, insa am ales sa ramanem doar prieteni.. insa flacara nu era stinsa, nici pe departe... a plecat inapoi, pentru a mai revenii o data, dupa alte 3 luni.. a fost ultima oara cand l-am vazut.. am mai discutat putin, la tel, o vreme.. iar la un an distanta am primit un telefon de la el, prin care ma felicita pentru casatorie
si au trecut 5 ani.. insa nu am reusit sa il uit... mereu mi-am spus ca a fost cea mai mare dragoste a vietii mele, sufletul meu pereche, insa nu ne-a fost dat sa fim impreuna..iar eu am fost prea lasa sa ies din relatia in care ma aflam
dupa 5 ani de la ultimul lui telefoni, am ramas singura..si am inceput sa il caut... in cartile de telefon, pe site-uri, am scris mailuri la plesneala...
si apoi, cu 3 zile in urma, stradaniile mele s-au soldat cu un rezultat... l-am gasit intamplator, intr-un oras destul de apropiat de al meu, am aflat nr lui de telefon, adresa de mess, de mail... l-am sunat, nu ma uitase, am vb cam 2 ore, am facut schimb de poze si eram fericita ca, in sfarsit, voi reusii sa aflu mai multe despre el
urma sa vorbim a doua zi... insa brusc, totul s-a racit.. un mesaj scurt, ''sunt obosit, am avut o zi grea, vb maine, ok?''.. a fost tot ce am primit de la el
i-am scris un mail lung, la fel ca scrisorile din urma cu 12 ani, in care i-am explicat ca n-am vrut sa ii tulbur viata, am vrut doar sa stiu ca este bine.. si ca in cateva zile, ajung eu in orasul lui, cu treaba.. si mi-as dori sa il intalnesc
a devenit evaziv, rece si distant... a repetat ca e obosit... si ca... ne vom auzi...
nu stiu daca ma va suna, daca imi va scrie sau imi va raspunde... acum, cand putem comunica mult mai usor, cand il am in telefonul mobil si in adresa de mess, cand soarta a facut sa fim singuri dupa atatia ani, a dat inapoi..
si habar n-am ce va fi... deci, eu sagatatoare.. el scorpion....
ammy38
Postat pe 13 Mai 2010 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea balanta ,el berbec 34 De la: kudika432242 6 Septembrie 2011 15:17
eu gemeni si el sagetator 5 De la: Raky 12 August 2009 14:24
eu varsator,el pesti 8 De la: Missty 8 Septembrie 2009 11:58
astrograma 22 De la: alla31rom 13 Iulie 2009 04:50
compatibilitate femeia tau si barbatul balanta 9 De la: kudika448924 9 Octombrie 2011 10:15