Setari Cookie-uri

Eu rac, el scorpion

Numai lovituri de clesti!Numai venin!
viogen26
Postat pe 23 Februarie 2010 09:47
hmmm...eu sunt rac si prietenul meu e scorpion,suntem impreuna de 7 ani, cel mai important e sa nu-l stresezi cu intrebarile,sa ai incredere in el,sa-l rasfeti daca ajunge sa te iubeasca doar tu o sa existi pt el !!! noi locuim impreuna de 6 ani si urmeaza sa ne casatorim,tot ce trb sa faci sa il faci sa se simta important ,sa-l lasi sa creada ca el are dreptate si sa nu ik stresezi cu intrebari!!
creamy
Postat pe 23 Februarie 2010 10:26
Eu rac , el scorpion. Ne-am inteles f bine si acum ne intelegem dar s-au bagat parintii lui de vreo 2 ani de cand am nascut si e naspa acum. Suntem casa toriti de 5 ani jumate. S-a cam racit relatia acum dar sper sa fie bine.Merita relatia, el e tare afectuos , mai afectuos decat mine. Acum m-am racit eu mai mult de el , decat el de mine.
mk_roxana
Postat pe 23 Februarie 2010 10:31
buna, anul trecut prin dec la firma unde lucrez (dar intr-o alta locatie) s-a transferat dintr-un alt oras un coleg nou - scorpion. am vorbit foarte mult pe mail si pe tel in interes de serviciu, iar in timp a inceput sa imi faca complimente, m-a invitat in oras (dar l-am refuzat), ba chiar intr-un timp imi spunea iubito, iubita mea, etc - asta pana m-a bufnit rasul si de atunci nu mi-a mai zis asa. dar i-a trecut (sa zicem) si intr-o zi in feb ne-am vazut f putin cand am fost pt un trainning in cladirea unde lucra el (asta dupa o groaza de tel din partea lui in care insista sa ma vada). dupa, mi-a spus ca i-a placut plimbarea si vrea sa ma mai vada, iar eu ca de obicei i-am spus ca mai vb. in continuare vb pe mail, ma suna in fiecare zi, imi face fff multe complimente, ma intreaba ce fac in nu stiu ce zi - dar cand il intreb daca are vreo propunere sau ceva nu mai zice nimic. am impresia ca asa face cu mai multe fete din firma, doar pentru a fii sigur ca este cineva intr-un anume dept. care sa il ajute sa-si rezolve cazurile rapid. voi ce parere aveti, este cazul sa sper la ceva, sau doar se foloseste de mine?
kudika140118
Postat pe 10 Martie 2010 20:06
buna scumpa ...vreau sa iti spun ca si eu sunt in zodia rac si am avut o relatie cu un scorpion timp de 2 ani d zile si atunci cand ne-am despartit am continuat sa ramanem prieteni cu toate ca nu mai suntem impreuna.Eu una am fost ft multumita sa stau langa un barbat scorpion...era pasional,senzual,tandru si ma ajuta in momentele grele.Daca ai sa fii atenta cu el si intelegatoare ai sa ai o poveste de vis.Scorpionii sunt firi ft romantice si iti garantez ca daca ai sa il rasfeti si ai sa il respecti si el iti va raspunde cu aceeasi moneda.Ce este important sa nu incerci sa ii impui anumite chestii pt ca asta il deranja ft mult p prietenu meu.Daca ii ceream intr-un mod cat se poate d dragut era cat se poate d k Multa bafta Pana si zodiile va prezic ca sunteti facuti unu pt celalalt dar acum depinde si de voi ft mult.
kudika116171
Postat pe 13 Martie 2010 12:40
eu sunt scorpion, el a fost rac. a murit acum 4 ani. relatie mai minunata nu exista ! aceeasi lungime de unda, acelasi simt al umorului, o comunicare cu totul speciala... sigur ca apar si neintelegeri, dar e cea mai buna combinatie posibila.
tabigania
Postat pe 13 Martie 2010 21:51
Multumesc pentru raspunsuri :)
Dar inca la noi inca nu stiu daca va fi ceva, nici pana acum nu am reusit sa iesim, desi a fost sa fie prin ianuarie, nu am reusit, iar de atunci doar ma intreaba ce fac si doar atat :(
de asta nu stiu daca el chiar vrea ceva sau pur si simplu se joaca.
kudika140118
Postat pe 13 Martie 2010 22:39
Nu toti scorpionii sunt la fel, la fel cum nu toti racii sunt la fel. Sufletul meu pereche e scorpion, eu rac. Cand ne-am cunoscut am simtit tot ce gandea celalalt, si o bucurie imensa in suflet. El e singurul care ma intelege in adancurile sufletului meu.

Am mai avut o relatie cu un barbat scorpion, a fost ok da nu se compara cu jumatatea mea care e unica.
DeeaCatalina
Postat pe 13 Martie 2010 23:36
asculta vede-te-n astre pe www.radiomedeea.ro in fiecare duminica intre 16.00 si 18.00
mancetta
Postat pe 14 Martie 2010 13:10
eu sunt rac ia scorpion;ma numesc Nelu am 43de ani si o experienta de22 de ani cu o femeie scorpion.nu stiu citi ani ai darfaptul ca tu esti rac si el scorpion nu te avantajeaza cu nimic am cautat sa fie bine in familie sa tin casnicia dar tot la divort am ajuns noi raci suntem persoane cu suflet si buni nu ai sa rezisti pina la capat scorpioni sunt persoane dominante razbunatori fac numai ce vor iei joaca teatru ; acum pling ,acum rad ,foarte schimbatori ,persoane reci ,le pac sa fie singuri nu au sentimente .timp de 22 de ani nu am nici o zi de nastere sau sfint sarbatorita nici ai ei nici a mea su a copilului razbunare pina la ultima limita bataie o sa iei sigur .sunt multe de spus am renuntat la munca mea de 22 de ani si am plect nu am mai putut rezista dar am stat atit cu ia pentru ca am ofata caruia nu am vrut as-i struc viitorul acum tu fiind rac te invat sa fugi din calea lor;in perioada de prietenie aveam impresia ca voi fi cel mai fericit om o iubeam foarte mult dup ce ne-am casatorit totul sa chimbat la 180 de grade la scurt timp chiar am vrut sa ne despartim si imi pare rau ca nu am facuto daca ai sa te inbolnavesti nai sal vezi la capul tau .......acum te las ,oricum daca esti sortita sa o tragi nu ai ce face
kudika369423
Postat pe 20 Februarie 2011 08:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre femeia din zodia taur? 52 De la: charlene20 23 Decembrie 2015 22:46
compatibilitate leu -balanta 4 De la: anca0704 14 Mai 2009 21:58
femeia fecioara si barbatul sagetator 3 De la: andre208 1 Decembrie 2009 09:56
barbatul leu si femeia gemeni 6 De la: kitu_athena 9 August 2009 17:46
eu leu el sagetator 12 De la: lyly92 5 Aprilie 2010 20:25