Setari Cookie-uri

de ce nu slabesc?

Buna!
am 23 de ani 1.67 m si 77kg.Pana la varsta de 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea.Dupa ce am nascut ,in urma unei depresii care a necesitat tratament ,m-am ingrasat vazand cu ochii.am tinut diverese tipuri de regim alimentar ,dar nu slabeam mai mult de 4 kg , dupa care puneam la loc.
De 3 saptamani fac sport aproape in fiecare seara 25-30min , nu mai mananc dupa ora 18;00 si iau si pastile pentru slabit Reductil.Insa nu am slabit nici macar 100 de gr.
DE CE ??
chiva
Postat pe 21 August 2009 12:52
De la: SilviaE, la data 2009-08-21 12:52:34Buna!
am 23 de ani 1.67 m si 77kg.Pana la varsta de 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea.Dupa ce am nascut ,in urma unei depresii care a necesitat tratament ,m-am ingrasat vazand cu ochii.am tinut diverese tipuri de regim alimentar ,dar nu slabeam mai mult de 4 kg , dupa care puneam la loc.
De 3 saptamani fac sport aproape in fiecare seara 25-30min , nu mai mananc dupa ora 18;00 si iau si pastile pentru slabit Reductil.Insa nu am slabit nici macar 100 de gr.
DE CE ??

consulta un medic...nu mai lua reductibil asa aiurea iti face rau..numai un medic te poate ajuta
cristiana_cris
Postat pe 21 August 2009 13:35
Am fost la endocrinolog cand am observat cat de tare m-am ingrasat.A zis ca nu am nimic, totul e ok si sa tin regim daca vreau sa slabesc.Reductilul mi l-a recomandat alt medic.Ma simt bine cu el , nu am probeleme.Dar totusi nu slabesc, desi fac si miscare si am grija la ce mananc.Nu mai stiu ce sa fac,sunt dezamagita...
chiva
Postat pe 21 August 2009 14:55
Pai de cat timp iei Reductil!Am auzit multe persone care au luat si efectele s-au vazut imediat!!!
kudika002810
Postat pe 25 August 2009 13:21
Te-ai gandit sa vorbesti cu un psiholog, nutritionist, ceva? Ai specificat clar k ai avut nastere, depresie si mai ai si 23 de ani. Normal k esti dezamagita k nu poti slabi, asta e din cauza k la 23 de ani te-ai vazut prinsa dintr-o data in capcana mami - adica a femeilor care nu mai sunt femei ...ci MAME, DOAR MAME. Sportul vine ca o evadare, alergi, alergi, te chinui dar ...nu poti scapa de kg in plus asa cum nu poti scapa de faptul k ai un statut - cel de mama. ar fi indicat sa vorbesti cu cineva specializat care sa te ajute, sa iti aminteasca si celelalte fete ale tale, adica femeia mama, femeia copil, femeia iubita, sotie, etc. ai 23 de ani dar esti inca un copil, un copil cu un copil, asta e paradoxul. daca nu vrei sa vorbesti cu un psiholog, atunci citeste cartea ,, DIETA MINTII,, -ai sa gasesti acolo o groaza de raspunsuri la toate starile tale de femeie -copil care isi cauta feminitatea in conturul trupului.
kudika062465
Postat pe 25 August 2009 17:56
Ai dreptate, ar fii bine sa merg la un psiholog sau nutritionist.
Eu nu am fost decat la endocrinolg si in prezent urmez la psihiatru tratament pt depresia pe care am facut-o acum 3 ani Tot psihiatrul mi-a recomandat Reductil, il iau de 3 saptamani si nu am slabit nici un gram!!! Acum mi-a marit doza , dar deja mi s-a taiat elanul...
chiva
Postat pe 25 August 2009 18:15
Ciudat........parca m-ai cita pe mine .....numai ca eu inainte sa nasc , abia atunci reusisem sa slabesc ceva , iar dupa ce-am nascut am avut 98 kg. Eu fac sport dimineata. Ma ajuta mult mai mult. Eu merg de ani de zile la psihologi si psihiatri , si nu ma ajuta cu nimic . Eu am luat de prin mai niste pastile numite super slim( care le tot arata la tv ca sunt interzise , ca ajung tipe la spital din cauza lor...etc), si sincer ma simt super bine .. Mancam dimineata destul de bine ( cam pe la 7 -8), beam MULTA APA ( in jur la 6-7 l , caci 2 l imi sunt de ajutor organismului , iar restul ca sa ma ajute sa dau toxinele afara); nu mancam prajeli , dulciuri , carne grasa, mezeluri, conserve, junk-food , iar in timpul zilei cand doarme cel mic ma misc(chit ca stau in pat, dau din picioare). Eu am nascut pe 8 februarie (prin cezariana) , si acum am 70 kg. Cred ca e ceva de la 98 . Am 23 de ani , 1,60. Asa ca eu mai am inca 20de kg de dat jos . Oricum, trebuie sa ai multa vointa, ca doar asta te ajuta....si cu mancatul las-o cat mai putin , iar sportul de dimineata cred ca ajuta cel mai mult ....
leda_death
Postat pe 26 August 2009 07:57
A, am uitat ceva...... poti manca pana pe la ora 18 in mod normal. Eu mancam pana pe la 16 , putin si des. Niciodata sa te saturi , caci astfel iti incarci stomacul si il fortezi sa se mareasca . Eu acum fac pauza la pastile, si vreau sa zic ca beau ceai verde chinezesc , cam 3-4 ceaiuri / zi ( depinde c emananc in acea zi; caci am mai gustat si prostioare ).... Mananca multe fructe, legume ( fierte, dar in special crude)...mananca si branza ( ceva telemea desarata , sau branza de vaci ) ca sa ai calciu; cateve 2 oua fiete / saptamana; si lapte..... caci trebuie vitamine ....si o sa vezi rezultate Crede-ma , la ce probleme psihice am avut si am eu , daca tu nu-ti impui si nu ai vointa , poti sa mergi la mii de psihiatri si orice alti doctori ; ca niciodata nu vei merge pana la capat .
leda_death
Postat pe 26 August 2009 08:06
Nici eu nu mananc prajeli , dulciuri , carne grasa, mezeluri, conserve, junk-food .Mananc foarte multe fructe si legume! beau lapte degresta, manac cereale integrale, peste.Apa nu beau multa ,decat 2l /zi.Sport fac seara , nu am cum sa fac de dim.Si totusi...nimic!
Ce pot sa fac mai mult?
o sa incerc si cu ceai verde...
chiva
Postat pe 26 August 2009 09:29
Sincer ...parerea mea pastilele de slabit sunt o prostie. Cum slabim si cel mai important cum ne mentinem greutatea. Stomacul nostru este un mecanism de "mestecare" si distrugere al caloriilor. La fiecare 2-3 ore trebuie sa-i dam de lucru, adica sa "macine". Daca nu are ce macina caloriile nu se ard ci din contra se inmultesc. De aceea e f. imp. ca el sa munceasca toata ziua. Nu te infometa ca depui pe tine sigur, redu painea la 2 felii pe zi doar dimineata, la prinz poti manca o friptura cu cartofi prajiti sau piure(dau un ex. drastic) dar neaparat cu salata de varza alba. Varza are proprietatea de a macera toate caloriile si grasimile din alimentatie. Maninca constant dar sanatos. Fara paste ...fainoase in rest de toate dar cite putin. Nu te ridica NICIODATA de la masa satula . Cu timpul stomacul tau se va obisnui. Masa de seara sa fie la ora 18...dar poti manca si la ora 21 un fruct daca roade Eu de ex. am la mine mereu crochete si la fiecare 2-3 ore ai dau stomacului sa "roada".Mai ales ca crocheta fiind uscata absoarbe bine sucul gastric. Si nu ma ingras deloc. In rest mai trebuie o gindire pozitiva asupra acestui fapt....nu te mai stresa.Nu mai lua pastile de slabit...daca ajuta ajuta pe moment dar strica in alt loc. Dar totusi fa si un control asupra tiroidei. In rest .....succes si incredere. Inca ceva.....DULCIURILE INTERZIS. Sa scapi o bomboana mentolata cind te lasa puterile nu de alta dar ne mai scade si noua glicemia uneori.
misha35
Postat pe 26 August 2009 09:43
nu te ingrijora, toate fetele care ti-au raspuns mai sus au dreptate cu cate ceva. Sfatul meu insa si din proprie experienta itit zic sa ai rabdare. La fel mi s-a intamplat si mie si cu diete ca ale tale si cu sport, am inceput sa dau jos deabia dupa 6 luni cand am inceput toate cele. Iar mai apoi dadeam jos kilograme vazand cu ochii, chiar nici numai faceam asa mult sport. Asadar de la 70 kg la 1.60 m am ajuns la 42 kg. Si acum sunt la fel tot la 42. Un nutritionist mi-a zis ca totul e de rabadare, in primele luni nu o sa dai jos nimik, iar apoi dai jos si fara efort pentru ca stomacul incepe sa se obisnuiasca cu tot mai putin, de fapt aceste luni sunt timpul pe care trebuie sa il acorzi tu organismului si stomacului sa se obisnuiasca cu dietele. Si un ultim sfat si cel mai important renunta la PAINE definitiv. Eu una nu am mai mancat paine de un an de zile. Hai curaj si nu dispera. Sa ma mai anunti dupa cateva luni ce s-a mai intamplat.
dibsi
Postat pe 26 August 2009 11:21
Motivele pentru care nu slabesti sunt destule...As dori sa im scrii ce mananci tu in decursul unei zile si c tip de sport practici in cele 25-30 min. Bei ceva in afara de apa? Iei anticonceptionale sau alte tratamente hormonale? Folosesti sare , zahar(chiar daca in cantitati mici) sau condimente? Bei cafea sau alcool?
redduchess20
Postat pe 26 August 2009 12:11
pai, o sa-ti spun ce am mancat ieri, de pilda,:M.d.:Ceai indulcit cu o lingurita de miere, 1 felie paine prajita unsa cu margarina si o portocala;Pranz( adica pe la 12:30) piersici, vreo 4 ,apoi pe la 15:00 am papat putine vinete cu ceapa si seara ,pe la 18:30 am mancat mai mult peste la gratar Insa fara condimente!! Nu fumez, nu consum alcool, nu beau cafea! Nu iau anticonceptionale ( nu am activ sexuala de 8 luni).
In ceea ce prinveste sportul, nu fac cine stie ce, alerg cat ma tin picioarele ( vreo 2 ture si jumatate de stadion), 100 abdomene, fandari , genoflexiuni....
chiva
Postat pe 26 August 2009 12:35
Nu te astepta la minuni peste noapte,'topirea"kilogramelor se va face atunci cand iti vei impune un program de alimentatie adaptat nevoilor tale si cand slabirea nu va deveni pentru tine o obsesie..Uneori organismul nostru tine sa ne faca in ciuda si chiar daca bem doar apa..el isi face rezerve ca pe timp de razboi si nu vrea sa le "elibereze"
Rabdare si succes!
PS-o analiza a hormonilor tiroidieni ai facut(TSH)?
kudika014690
Postat pe 26 August 2009 13:55
nu,nu am facut TSH!
Nu ma astept la minuni, dar speram macar ca in 3 saptamani,acum a 4-a de sport,mancat putin doar pana la ora 18:00 si Reductil sa slabesc macar 1-2 kg.( tinand cont ca inainte de saptamanile astea nu faceam nici miscare,nu luam nici pastile de slabit)Eu zic ca nu cer prea mult.
Multumesc de sfat! Trebuie sa am rabdare, ma gandesc prea des la slabit si imi doresc f tare sa slabesc, incat poate ca a devenit si o obsesie...
chiva
Postat pe 26 August 2009 14:56
De la: SilviaE, la data 2009-08-26 14:56:42nu,nu am facut TSH!
Nu ma astept la minuni, dar speram macar ca in 3 saptamani,acum a 4-a de sport,mancat putin doar pana la ora 18:00 si Reductil sa slabesc macar 1-2 kg.( tinand cont ca inainte de saptamanile astea nu faceam nici miscare,nu luam nici pastile de slabit)Eu zic ca nu cer prea mult.
Multumesc de sfat! Trebuie sa am rabdare, ma gandesc prea des la slabit si imi doresc f tare sa slabesc, incat poate ca a devenit si o obsesie...


De regula,endocrinologul pune diagnosticul in urma dozajelor hormonale.Tsh-ul ala ar fi primul pas. O alta problema: inteleg ca inca mai faci tratamentul de la psihiatru?? Ala nu prea te lasa sa slabesti pentru ca iti incetineste activitatile organismului. Un psiholog nu ti-ar fi eficient?
kudika035385
Postat pe 27 August 2009 15:27
Da, din pacate mai am tratament de la psiholog( 1/2 pastiluta /zi de Abilify) desi ma simt bine dpdv psihic,dr a spus ca inca nu renuntam la tratament pana nu o sa fiu ca inainte de a ma imbolnavii ,adica la 50 de kg....Dupa cum am scris acum mi-a dat si Reductil pt slabit,mi-a marit doza la 15 mg ,pt ca nu am avut rezultate cu cel de 10mg.sper sa dea rezultate, vreau sa slabesc macar 10kg.As fii multumita!
Au fost perioade cand aveam nevoi de un psiholog , dar nu am mers,toti din jurul meu spunand ca nu e suficient ca merg la psihiatru.Dar eu stiu ca nu e acelasi lucru.Poate ca in acesti 3 ani de cand am tratament ma ajuta mult mai mult un psiholog decat o gramada de pastile care m-au facut obeza.
chiva
Postat pe 27 August 2009 17:48
Hey . Eu sunt sigura ca e legat si de partea psihica , faptul ca nu slabesti...Depinde si ce mananci , si cat sport faci, cat dormi ziua , cata cofeina bei zilnic, cat de stresata esti ( si daca stresul iti da senzatia de foame ,sau nu)...Dar cel mai important e sa crezi in tine , sa crezi ca o poti face. Daca nu crezi tu ca vei reusi vreodata sa arati cum vrei , cum ai s-o reusesti..poate ca sunt putin nebuna , si poate ca nu e un sfat tocmai excelent. Dar pe mine doar asa ma stimuleaza si mai mult . Ma face sa nu mai imi doresc sa mananc prea mult , sa fac cat mai mult sport , sa ma gandesc cat de bine va fi in ziua aia cand ma voi uita in oglinda si voi zambi . Asta te va intarii, si te va face sa infrunti orice , si iti va da tarie sa mergi mai departe . Nu te mai cantarii zilnic, caci n-are sens. Spoirtul ajuta , dar nu slabeste atat de repede daca ai un organism lenes ... daca tu nu te-ai miscat prea mult inainte. Sarcina nu cred ca a fost prea recenta , am vazut ca baietelul tau ( baiat parca am vazut eu ca era :D , sper sa nu gresesc) e destul de marisor . Trebuia sa fi inceput toate astea , imediat dupa nastere, cam la 2 -3 luni . Caci, atunci organismul tau este in refacere si te-ar fi ajutat mai mult asta. Iti spun asta ( ti-am mai zis o data) , eu am nascut in februarie anul acesta , si arat destul de bine avand in vedere cum aratam. Inainte sa nasc cu o sapt m-a cantarit medicul meu , si aveam 105 kg. Nu pot sa zic ca eram model inainte , dar oricum , aveam in jur la 65 -67 kg.... Eu la 13 ani mi-am rupt piciorul , si atunci m-am ingrasat enorm , am ajuns sa am 95 kg. Si de atunci ma tot chinui sa slabesc , am inceput sa am probleme si cu nervii , etc..... Dar niciodata nu am ajuns sa arat asa cum mi-am dorit , caic degeaba vroiam daca nu aveam indeajunsa dorinta. Acum mi-am demonstrat , ca daca vrei ceva cu adevarat , se poate . Sportul ajuta , dar mai lent . Nu trebuie graba in nimic . Stai linistita , mananca fructe , legume , branzeturi nu prea grase , uneori oua, carne slaba ...dar nu dupa ora 6 ( asta daca te trezesti la 8 , daca te trezesti mai repede , poti lungi un pic ora )..... Dupa ora 8 seara nu mai manca NIMIC . 2 l de apa nu este suficient . Pai doar atat ai nevoie tu ca sa nu fii deshidratata , intr-o zi normala . Daca e foarte cald afara ( gen 30 grade) , ai nevoie pana la 4 l . Deci , tu ar trebui sa bei in plus de aceasta cantitate , ca s aelimini toxinele din organism intai ; caci si asta poate sa fie una din cauzele din care nu slabesti . Ceaiul ala verde chinezesc , te va ajita mult in eliminarea toxinelor , dar ai grija tare cu el . Daca mergi la munca , bea-l imediat cand ajungi acasa , c anoaptea s amergi la wc , caci la inceput va fi cam "mirositor".... nu-lk fa prea concentrat , caic poti face dop , si vei avea dureri ingrozitoare...lasa-l , cca 3-4 min , pana i-a o culoare galbuie, NU MARO!!! la inceput un ceia / zi , dupa 2 sapt poti bea 2.... Ar fi bine , daca ai incepe in concediu ,oricum.... e foarte bun si naturist; nu ai ce probleme sa-ti faca. Si asteapta...o sa vezi rezultate , da mai incet ;)
leda_death
Postat pe 28 August 2009 11:23
Buna...... pentru inceput cateva corectari LEDA DEATH- daca nu esti destul de informata incearca sa-ti pastrezi pentru propia-ti persoana sfaturile......macar unele dintre ele!! SILVIA - reductilul ca toate medicamentele sau ''remediile naturiste/pastile 100% naturale) creeaza DEPENDENTA, e foarte posibil ca organismul tau se se fi ''obisnuit'' mult mai repede cu reductilul motiv pentru care e ineficient. Tratamentul cu Reductil se prescrie persoanelor ce in urma unei DIETE ( alimente sanatoase corect preparate si combinate) si a unui program de EXERCITII FIZICE ( incepand de la minim 30 de min, in care se parcurg toate etapele= incalzire- efort fizic mediu-intens si la final stretching, sedinte ce isi maresc treptat nr min- astfel se evita suprasolicitarea fizica) timp de 6-12luni nu au avut rezultate fizibile. CEAIUL VERDE sau orice alt ceai cu actiune digestiva, detoxifiere nu fac altceva decat sa grabeasca procesul digestiv , consumat in EXCESSS ADICA 2 LITRI!!!!! timp indelungat de un ins ce nu are probleme digestive duce la carente grave, probleme gastrice, etc. GRABIND PROCESUL DE DIGESTIE AL ALIMENTELOR INGERATE ORGANISMUL NU ARE SUFICIENT TIMP pentru a-si lua din ele VITAMINELE, MINERALELE, SARURILE. De obicei nu ma obosesc sa postez pe forum dar am obs GRESELI ce pot avea urmari GRAVE. CEAIUL VERDE este folosit ca inlocuitor ptr CAFEA- dependentii de cofeina, are o multime de caracteristici pozitive dar nu ar trebui consumat mai mult de 3 cesti pe zi. Cumpara ceai verde frunze (vrac)din plafar. Varsa apa fiarta in alt vas, pune frunzele in vasul gol acopera 1min, apoi toarna apa fierbinte peste frunze, acopera 2-3min, serveste-l cu inghitituri mici, ceaiul verde nu se bea indulcit. Mai pe scurt - tine cont de toti ''factorii'' din viata ta, acum esti MAMA- trebuie sa ai de 2ori mai mult grije de tine si de ceea ce ii oferi organismului tau, tot organismul tau a suferit schimbari odata cu sarcina, da-i timp sa-si revina treptat si nu-l ''traumatiza'', e posibil sa nu mai atingi 50kg dar poti sa te straduiesti sa ajungi la 55-56 sau atatea cate te fac sa te simti bine cand te privesti. Informeaza-te mai mult despre alimentatie, variaza exercitiile fizice, etc. Cea mai mare greseala in alimentatie e sa ELIMINI O CATEGORIE DE ALIMENTE , sunt cand aud de vesnica PAINE invatati pentru o data sa cititi un tabel caloric! Fructele contin ZAHARURI- zaharul ingrasa dar au si vitamine, etc ORICE ALIMENT FIE EL FRUCT LEGUMA, LACTATE, CARNE ARE O PARTE BENEFICA SI UNA NU , DOAR DACA INVETI CE CATEGORII DE ALIMET. IN CE CANTITATI SI LA CE INTERVALE DE TIMP CONSUMATE AJUNGI LA ALIMENTATIA ECHILIBRATA ATAT DE IMPORTANTA PENTRU ORGANISMUL TAU, NU DOAR PENTRU FELUL IN CARE ARATI!
yve666
Postat pe 1 Septembrie 2009 05:50
De la: SilviaE, la data 2009-08-21 12:52:34Buna!
am 23 de ani 1.67 m si 77kg.Pana la varsta de 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea.Dupa ce am nascut ,in urma unei depresii care a necesitat tratament ,m-am ingrasat vazand cu ochii.am tinut diverese tipuri de regim alimentar ,dar nu slabeam mai mult de 4 kg , dupa care puneam la loc.
De 3 saptamani fac sport aproape in fiecare seara 25-30min , nu mai mananc dupa ora 18;00 si iau si pastile pentru slabit Reductil.Insa nu am slabit nici macar 100 de gr.
DE CE ??


Fa-ti programare la medic, poate ai probleme cu suprarenalele sau tiroida, de nu reusesti sa slabesti.
franziska_eu
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:09
Intreb..nu dau cu parul..Esti singura? Unde este tatal copilului tau?Trebuie sa iti gasesti o motivatie sa fi fericita:un copil care sa te vrea cea mai frumoasa mama din lume..un barbat care sa te doreasca..
E vorba doar de hormonul fericirii..e cel mai bun medicament de slabit!
kudika014690
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:18
nu,nu sunt singura , am sot. Dar situatia nu e deloc roz.Gasiti mai mult detalii pe topicul ,,Fara sex.Cat?"
chiva
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:52
De la: SilviaE, la data 2009-08-21 12:52:34Buna!
am 23 de ani 1.67 m si 77kg.Pana la varsta de 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea.Dupa ce am nascut ,in urma unei depresii care a necesitat tratament ,m-am ingrasat vazand cu ochii.am tinut diverese tipuri de regim alimentar ,dar nu slabeam mai mult de 4 kg , dupa care puneam la loc.
De 3 saptamani fac sport aproape in fiecare seara 25-30min , nu mai mananc dupa ora 18;00 si iau si pastile pentru slabit Reductil.Insa nu am slabit nici macar 100 de gr.
DE CE ??



si ai venit unde trebuie.............recomandare sex.............fa la greu si slaba vei fi precum aschia .......
just_heaven
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:32
De la: just_heaven, la data 2009-09-05 13:32:02
De la: SilviaE, la data 2009-08-21 12:52:34Buna!
am 23 de ani 1.67 m si 77kg.Pana la varsta de 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea.Dupa ce am nascut ,in urma unei depresii care a necesitat tratament ,m-am ingrasat vazand cu ochii.am tinut diverese tipuri de regim alimentar ,dar nu slabeam mai mult de 4 kg , dupa care puneam la loc.
De 3 saptamani fac sport aproape in fiecare seara 25-30min , nu mai mananc dupa ora 18;00 si iau si pastile pentru slabit Reductil.Insa nu am slabit nici macar 100 de gr.
DE CE ??



si ai venit unde trebuie.............recomandare sex.............fa la greu si slaba vei fi precum aschia .......


pai problema e ca pe alt topic dezbate si problema asta
alta varianta
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:34
De la: mitura, la data 2009-09-05 13:34:29
De la: just_heaven, la data 2009-09-05 13:32:02
De la: SilviaE, la data 2009-08-21 12:52:34Buna!
am 23 de ani 1.67 m si 77kg.Pana la varsta de 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea.Dupa ce am nascut ,in urma unei depresii care a necesitat tratament ,m-am ingrasat vazand cu ochii.am tinut diverese tipuri de regim alimentar ,dar nu slabeam mai mult de 4 kg , dupa care puneam la loc.
De 3 saptamani fac sport aproape in fiecare seara 25-30min , nu mai mananc dupa ora 18;00 si iau si pastile pentru slabit Reductil.Insa nu am slabit nici macar 100 de gr.
DE CE ??



si ai venit unde trebuie.............recomandare sex.............fa la greu si slaba vei fi precum aschia .......


pai problema e ca pe alt topic dezbate si problema asta
alta varianta

Da. Sunt doua chestiuni DIFERITE despre care vreau sa vorbesc si pentru care doresc sa primesc sfaturi!
chiva
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:10
Este posibil sa scad in centimetii si sa nu scad in kg? ( pe cantar am aceiasi greutate). O prietena m-a sfatuit sa imi masor cu un centimetru sodurile si talia si dupa un timp am observat ca scazusem 4 cm in solduri si 2 in talie.Eu ma simt mai putin unflata, dar totusi cantarul...
chiva
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:00
si eu am patit la fel, in prima faza nu am scazut la cantar dar am scazut in cm apoi am inceput si la cantar sa mai scad, nu uita ca grasimea e mai voluminoasa si mai usoara ca muschii, poti sa ai greutate mai mare dar sa fii mai subtirica cu cateva numere la pantaloni. daca tot nu scazi nici in cm fa un control la tiroida
adardna
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vreau sa ajung sa-l insel..... 42 De la: vasilica67 4 Octombrie 2009 17:15
cand ti-se cere voie sa-ti lasi partenerul sa faca sex cu altcineva! 121 De la: pamela_1 24 Iulie 2009 15:54
Preludiul si postludiul 9 De la: putinkova 23 Martie 2010 20:45
prietenie cu beneficii 14 De la: kudika409507 31 Iulie 2011 23:33
Oare sunt gravida??? 40 De la: felixcat 16 Septembrie 2009 11:22