Setari Cookie-uri

De unde stii ca e alesul?

Buna! Ma numesc Roxana.Am o relatie de 2 ani cu cineva.Sunt divortata,am 2 copii si un iubit pe care cel putin copiii mei il accepta.Dar cum pot fi sigura ca nu o dau in bara din nou.Relatia e ok in principiu, exista discutii dar nu ceva grav....Help!
crisrox07
Postat pe 21 August 2009 13:17
E simpla de tot solutia la problema ta.Stai o saptamana singura, fara EL, si autosugestioneaza-te intens, sau mergi la un psiholog sa-ti creeze el ideea fixa in capusorul tau, ca EL nu poate sa adica este castrat.Daca dupa aceea simti ca vrei sa-l iei de barbat, ti-ai gasit perechea. Marita-te cu el, nu mai sta.Sper ca ai inteles ce ti-am spus.Sa fi iubita, nu doar .Succes.
addodas
Postat pe 21 August 2009 13:26
singura ta problema este ca niciodata nu poti fi sigura. Asa cum deja stii, fiind divortata, poti sa stai si 5 si 10 si 15 ani cu o persoana si sa nu o cunosti pe deplin, sau mai rau, sa se schimbe in ceva de nerecunoscut. Parerea mea este ca daca nu incerca sa faci lucrurile sa mearga nu vei putea stii niciodata daca a fost sa fie sau nu. Ceea ce este important este faptul ca este acceptat de copii tai si presupunand ca si el ii accepta, este o alegerea ce trebuie insusita.
mirinuca
Postat pe 21 August 2009 13:28
nu-ti trebuie ani de zile sa te intrebi daca e alesul, simti din prima clipa. daca tu dupa ani de zile inca te intrebi daca e EL, nu e un semn bun.
Raspunsul e ca nu poti stii, dar simti, asa ca raspunsul se afla in sufletul tau. Succes
DeeaCatalina
Postat pe 24 August 2009 05:36
Pur si simplu nu stii.Tot ce am simtit a fost ca il iubesc,dar mintea nu spunea : el e,el e.
Dar viata alaturi de el si toate gesturile care au venit dupa m-au facut sa cred ca ne potrivim si putem avea o relatie frumoasa si trainica.Nici acum nu-mi pun intrebarea asta,traiesc fiecare zi asa cum vine(alaturi de el ,bineinteles).

Postat pe 25 August 2009 08:01
De la: DeeaCatalina, la data 2009-08-24 05:36:51nu-ti trebuie ani de zile sa te intrebi daca e alesul, simti din prima clipa. daca tu dupa ani de zile inca te intrebi daca e EL, nu e un semn bun.
Raspunsul e ca nu poti stii, dar simti, asa ca raspunsul se afla in sufletul tau. Succes

Ai dreptate. Asa s-a intamplat si cu mine. Dupa 1 an jumatate ma intrebasem daca el e alesul, si observasem ulterior ca nu. Acum 8 luni de zile, cand m-am intalnit cu altcineva, am simtit ceva mai ciudat, ceva ce in alte relatii nu am simtit. Asa mi-am dat seama ca el este acela.
Frankie_Zuzu
Postat pe 25 August 2009 10:02
Multumesc pentru sfaturi...Nu stiu ce sa zic...Inima imi spune da dar mintea parca imi spune nu...Poate trebuie sa las sa vina de la sine totul...
crisrox07
Postat pe 25 August 2009 12:08
Cred ca pur si simplu simti cu toata fiinta ta ca el e ,,the one,, ........ Dar in cazul tau , pentru ca ai 2 copii si implicit el ar juca si rolul de tata ar trebui sa fii mai cerebrala , analizeaza bine ce fel de om este.
Lorena26
Postat pe 26 August 2009 19:29
pey ori iti spune inima ca el e alesul sau in caz contrar te uiti in globul de cristal
yumy
Postat pe 29 August 2009 20:01
n-ai de unde sti ca e "alesul". nu poti prezice viitoru, poti doar sa il presupui.. poate e, poate nu e. trebuie sa incerci si sa vezi ce se intampla. zicea cineva ceva de genu: e mult mai dureros regretul asupra unui lucru pe care nu l-ai facut decat regretul asupra unui lucru facut prost. asa ca, daca ai ajuns sa te gandesti la faptul ca ar putea fi alesul..da-i aceasta sansa, e singura modalitate de a afla.. si daca nu e el "alesul" ? cum poti afla altfel decat oferindu-i sansa sa fie ?
baiat_anonim
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:28
Of, Doamne, dar e atat de simplu... Intrebati-o pe Cassey si va spune ea care va e alesul. No, ce era asa de greu?
Lucia38
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:30
De la: Lucia38, la data 2009-09-05 22:30:34Of, Doamne, dar e atat de simplu... Intrebati-o pe Cassey si va spune ea care va e alesul. No, ce era asa de greu?


Cheisi e putin ocupata acum..se uita la meci... desi nu stiu de ce se uita pentru ca oricum stie cat o sa fie scorul la final...
mitura
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suisuri si coborasuri in dragoste 13 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 19:03
viata/casnicia in "curtea " parintilor ( socrilor) 62 De la: G_I_JOE 22 Decembrie 2009 10:36
pff.. 38 De la: cristiana_gontea 27 Ianuarie 2010 10:07
Ce e fericirea? 32 De la: pickard 22 Mai 2011 23:33
CE SA FAK 12 De la: kudika002739 2 August 2012 21:08