Setari Cookie-uri

o iubire interzisa ..

parinti nu sunt deacord el este foarte gelos,a ajuns sa dea in mine,ma ameninta vorbeste urat ,ma tine din scurt nu pot sa fac nimic fara acordul lui ....tot timpul trebuie sami cer voie de la el ... chiar am fost intoarsa si din drum si daca nu faceam ca el incepea sa ma jicneasca sa vb urat sa vina dupa mine chiar si urmarita pas cu pas ...nu stiu ce e cu el sau cum sa fac sa fie totul bine sa ne despartim de comun acord sau sa ma chinui asa???? as vrea si eu o parere un sfat ceva e o relatie de 2 ani...

Postat pe 1 Iulie 2009 17:57
de comun acord sau nu , singura solutie in momentul in care a dat in tine este despartirea
Lorena26
Postat pe 2 Iulie 2009 00:55
De la: kudika006131, la data 2009-07-01 17:57:22parinti nu sunt deacord el este foarte gelos,a ajuns sa dea in mine,ma ameninta vorbeste urat ,ma tine din scurt nu pot sa fac nimic fara acordul lui ....tot timpul trebuie sami cer voie de la el ... chiar am fost intoarsa si din drum si daca nu faceam ca el incepea sa ma jicneasca sa vb urat sa vina dupa mine chiar si urmarita pas cu pas ...nu stiu ce e cu el sau cum sa fac sa fie totul bine sa ne despartim de comun acord sau sa ma chinui asa???? as vrea si eu o parere un sfat ceva e o relatie de 2 ani...


si pana la urma iubirea ta pt el e interzisa? ca vad ca el numai dragoste nu simte pt tine...
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 02:02
uh....dute cit mai poti pe drumul tau....asa om nu trebuie tinut aproape de tine...cita iubire ai pt el trebuie sa stie sa te respecte sa te aiba aproape....viata merge inainte...sunt barbati care stiu sa se poarte cu o femeie....si tu meriti acest lucru nu?....lasa-l ...refati viata..ca este prea scurta sa stai sa suferi si sa fi jignita...amenintata...urmarita
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 11:26
nici contul nu il mai ai...l-ai sters de frica lui?...sa nu vada ca ai scris?....oricum trebuie sa faci viata frumoasa pt tine....mai bine singura decit cu asa om linga tine
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 11:28
Nu stiu de ce am impresia k e pus topicul la misto, altfel nu pot sa imi dau seama ce fel de fiinta e cea care sta cu un astfel de om...nu , cred k e la misto...cum poti sa stai si sa intrebi pe altii ce sa faci, dak sa ramai cu el cand el te bate, te jicneste, iti interzice orice...da tu chiar nu tii deloc la tine????sau tii mai mult la el decat la tine incat accepti asa ceva? da ce te-a facut el sa te bata?? Doamne Sfinte, chiar nu pot sa cred ce vad scris...iti dai seama unde o sa ajungi daca continui cu el , dak el face acum lucrurile astea atunci dak va casatoriti ce o sa faca?sau poate te complaci in situatia asta si atunci iti accepti soarta...aa si asta nu e iubire draga mea, nicidecum iubire interzisa...trezeste-te!!
magdonek
Postat pe 8 Iulie 2009 18:47
eu trec prin aceiasi chestie dupa un numar de 28 ani de casnicie...a devenit foarte posesiv , ma jigneste...nu mai suport !
Cred cat de curand o sa ma despart cu toate ca imi este foarte greu...VIATA E UNA SINGURA...dar ce ma fac?? este si violent in aceiasi masura, mie frica sa nu ma urmareasca sau sa faca ceva rau familiei mele...ce sa fac cum sa procedezi...mie fricaaaaaaaaa...
marra_04
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:53
DESPARTE-TE CAT MAİ Aİ TİMP......cum sa-ºi permita sa te loveasca sa ti vorbeasca urat??
julyanna
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:23
PAPUCIIIIIIIIIII:D.....asta sa scrii pe fruntea lui
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:25
quote name='marra_04' date='2009-11-06 08:53:57']eu trec prin aceiasi chestie dupa un numar de 28 ani de casnicie...a devenit foarte posesiv , ma jigneste...nu mai suport !
Cred cat de curand o sa ma despart cu toate ca imi este foarte greu...VIATA E UNA SINGURA...dar ce ma fac?? este si violent in aceiasi masura, mie frica sa nu ma urmareasca sau sa faca ceva rau familiei mele...ce sa fac cum sa procedezi...mie fricaaaaaaaaa...[/quote]

Crezi ca o sa te desparti? De fapt ce astepti, sa-ti puna cutitul la gat si sa devii o stire la ora 17.00 de la protv? Din pacate pt noi inca nu s-a votat legea prin care sa obtii pe cale legala un ordin de restrictie impotriva individului, dar te poti adresa unei fundatii care se ocupa de cazuri ca al tau.
miss_darine
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:40
De la: , la data 2009-07-01 17:57:22parinti nu sunt deacord el este foarte gelos,a ajuns sa dea in mine,ma ameninta vorbeste urat ,ma tine din scurt nu pot sa fac nimic fara acordul lui ....tot timpul trebuie sami cer voie de la el ... chiar am fost intoarsa si din drum si daca nu faceam ca el incepea sa ma jicneasca sa vb urat sa vina dupa mine chiar si urmarita pas cu pas ...nu stiu ce e cu el sau cum sa fac sa fie totul bine sa ne despartim de comun acord sau sa ma chinui asa???? as vrea si eu o parere un sfat ceva e o relatie de 2 ani...

Desparte-te de el, indiferent care e dorinta lui, asta nu e relatie cand unul sta de teama sa nu ii dea in cap, spune-i frumos ce ai de zis ...si pa si pusi.
cauta un macho, care vei simtii tu ca este potrvit pt tine, sa te protejeze si apere,il va pune cu siguranta la punct pe tipul asta...
sper sa iti iasa, eu ti-am zis din proprie exp, asa am scapat, si m-am ales cu cel mai iubitor si intelegator iubit din lume, iti doresc sa ai parte de ce am avut eu! ...
ralukutzza
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:06
fata mea avem legi in tara care ne apara sectii de politie eu asa am procedat eram cu el de 7 ani dar devenise obisnuinta nu mai era deloc iubire asa ca fa ceva acum cat mai poti viata e prea scurta ca sa suferi. bafta
kudika002180
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:13
De la: kudika002180, la data 2009-11-07 13:13:14fata mea avem legi in tara care ne apara sectii de politie eu asa am procedat eram cu el de 7 ani dar devenise obisnuinta nu mai era deloc iubire asa ca fa ceva acum cat mai poti viata e prea scurta ca sa suferi. bafta [/quote stai asa de 28 de ani nu mai sta ca nu merita nici un barbat crede ma
kudika002180
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:15
Da sigur, d'aia merge tara asta asa bine, pt ca exista legi si politisti care doar amendeaza, in litera legii bineinteles!
miss_darine
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:19
eu as fi scris titlul in felul urmator " iubire+gelozie+omor interzisa"
felixcat
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
........ 4 De la: Barbie30_ 1 Aprilie 2011 03:00
mi-e greu sa fac primul pas 23 De la: krystalalex 22 Aprilie 2011 16:42
Cine sa confruntat cu relatia dintre scorpion-el si geaman ea? 5 De la: IUBIRE4 23 Ianuarie 2009 19:40
Ma gandesc numai la sex 40 De la: razz 11 Februarie 2011 01:34
Un mic sfat 15 De la: kudika201066 2 Martie 2011 20:35