Setari Cookie-uri

Iubitul meu este bisexual. Pareri, sfaturi?

Buna tuturor. Vreau sa aduc in discutie o situatie mai putin intalnita: Bisexualitatea
Aveam o relatie minunata, credeam ca am alaturi barbatul ideal pana am aflat vestea bomba: ca este bisexual. Dupa ce am aflat eram hotarata sa plec, sa nu mai stiu nimic de el, dar nici eu nu stiu cum a reusit sa ma convinga sa ii raman alaturi. A recunoscut ca este bisexual, dar spune ca ma iubeste si ca doar cu mine se vede pe viitor. M-a implorat in genunchi sa nu il parasesc si sa il ajut sa scape de aceasta nici nu stiu cum sa o numesc...boala. Mentionez ca suntem impreuna de aproape un an, timp in care relatia noastra a evoluat f mult, a facut f multe pentru mine, pt binele meu, simteam ca ma iubeste cu adevarat. M-a introdus in familia lui de la inceput, parintii lui sunt f incantati de mine. In vara am fost cu el la parintii mei, l-au cunoscut, apoi a venit cu parintii lui cateva zile la mine, la ai mei. Eram atat de apropiati si aveam tot felul de activitati ca si cum am fi fost casatoriti. Din exterior relatia noastra parea de vis, toata lumea credea ca urmeaza nunta. Nu stiu ce sa fac. Acum cateva zile cand am aflat si totusi am hotarat sa raman langa el, mi-a spus ca pana acum nu s-a gandit sa renunte deorece nu avea pt ce. Dar ca acum e sigur ca vrea sa fie cu mine pe viitor si ca vrea sa renunte si sa aiba o viata normala langa mine. L-am intrebat cum pot eu sa-l ajut si a zis ca pur si simplu ramanand langa el ca pana acum. Noi in momentul de fata avem o relatie la distanta, eu sunt plecata la studii. peste 3 luni o sa ma intorc definitiv in tara. Mi-a marturisit ca dupa ce am plecat a simtit ca si-a recapatat libertatea cu care era obisnuit dar ca dupa ce am venit prima data in vacanta si am stat la el si-a dat seama ca de fapt asa ii este bine, adica cu mine si ca asta isi doreste. Peste o luna o sa vina el la mine. Pur si simplu nu stiu cum o sa fie relatia noastra de acum in colo. Dupa ce am aflat am crezut ca nu o sa pot sa accept nici macar sa ma atinga, dar spre surprinderea mea viata noastra sexuala a fost chiar mai buna dupa acel moment. Ma tot intreb cu ce am gresit eu pe lumea asta ca sa am parte de asa ceva. Nici nu stiu cum sa o iau...ca pe o provocare a vietii, ca pe o pedeapsa...nu stiu.
Credeti ca exista vreo sansa sa il ajut sa revina pe drumul cel bun sau ma lupt cu morile de vant? Oare poate o femeie prin puterea dragostei sa reuseasca asa ceva? Oare o sa putem avea o viata normala impreuna? Credeti ca un astfel de om poate sa renunte definitiv la cealalta orientare?
multumesc
kudika_25252
Postat pe 7 Ianuarie 2013 11:35
Nimeni nu te obliga sa traiesti cu un bisexual,daca nu iti convine acest lucru,nu o fcai,este foarte simplu!!!!Si daca faptul ca viata voastra sexuala a cunoscut o imbunatatire vizibila te multumeste pe deplin,nu vad rostul intrebarii tale pe acest forum!!!!!!!

Este o problema ,ce tine de intimitatea sexuala a iubitului tau,care nu poate fi transata,decat atat cat ne permiti in acest moment!!!

Aceasta orientare a existat dintotdeauna,ca dovada ca s-a si manifestat,dar tu poti incerca sa-l determini sa renunte la acest viciu,ramanand de vazut rezultatele,asta in conditiile in care accepti compromisului adus de bisexualitate!!!Personal,nu stiu cum de il poti imparti,si cu un barbat,dar se pare ca iti place asa ceva!!!!!Sa nu-mi spui contrariul,caci nu te cred!!!

Draga mea,problema este la tine,a accepta sau nu,a incerca sa-l reorientezi catre heterosexualitate sau nu,eu ma indoiesc de reusita,caci nu cred in reveniri la normalul a astfel de orientari,aspectele se prezinta la nivel mental,nu este simplu de facut o transformare in sensul respectiv!!!Vorbesti de puterea dragostei!!!Este unilaterala,si anume ,doar din partea ta!!!Nu cred in dragostea domnului,indiferent de orientarea avuta,atunci cand iubesti,nu inseli,clar.Nu mai spun ca o faci cu un partener de acelasi sex!!!!

Decizia iti apartine,nu considera totul ca o pedeapsa,caci nu te tine nimeni legata de domnul respectiv!!!Provocare????Hm,ti-ai asumat-o,deci nu mai este astfel,este doar relatie sexuala cu un bisexual,mai ales ca esti incantata de performantele rezultate in urma unei astfel de practici!!!In loc sa te roage sa-i fii alaturi,in scopul asa zisei vindecari,mai bine s-ar prezenta la un psiholog,tu nu il ajuti cu nimic,decat cu suportul partidelor de sex!!!

Raspuns la ultima intrebare !!Nu va renunta,nu are cum sa o faca,dorinta vine din interiorul lui,nu este ceva trecator!!!Parerea mea,poate sa nu corespunda cu cea a colegilor mei!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 11:56
In nici un caz nu as ramane cu el doar pentru performantele sexuale. a fost doar ceva ce am observat in ultimele zile. Nu asta ma tine langa el.
kudika_25252
Postat pe 7 Ianuarie 2013 12:03
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 12:03:43In nici un caz nu as ramane cu el doar pentru performantele sexuale. a fost doar ceva ce am observat in ultimele zile. Nu asta ma tine langa el.



O data acceptat acest tip de comportament,trebuie sa-ti asumi mizeria ,pe care ti-o aduce in viata!!!Nu poti face ceva ,daca nu-ti produce placere,mai ales in acest compartiment!!!Te tine dragostea fata de el,dar daca nu revine la un comportament firesc,acela dintre un barbat si o femeie,ce ai sa faci,cum ai sa procedezi cu dragostea ta???Teoria este clara si frumoasa,iubirea rupe lanturi,vindeca,construieste,dar cand facem referire la viata dubla,,nu cred in veridicitatea acestor cuvinte,caci iubirea se manifesta numai in doi,in ciuda realitatilor!!!
Ce pot sa-ti mai spun???Lupta cu deviatia lui ,daca ai suficienta putere sa o faci!!!!Nu miza numai pe dragoste,caci vei avea de suferit!!Impune un anumit control asupra situatiei,discutand cu iubitul tau,clar si la obiect!!Daca este ceva trecator si de moment,asa cum speri sa fie,si daca te iubeste cu adevarat,s-ar putea sa reuseasca sa renunte la duplicitate!!!Dar numai in aceste conditii!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 12:24
Pana acum i-am lasat prea multa libertate, dar la asta ma gandeam si eu: sa am cat de cat un control asupra situatiei. Deocamdata i-am dat o sansa, dar asta nu inseamna ca o sa ma fac pres in fata lui. Stie si el ca daca nu depune efort ca sa scape de asta eu nu o sa raman vesnic langa el. Deocamdata astept sa vad daca el e intra-adevar hotarat sa renunte. Daca nu, voi renunta eu.
kudika_25252
Postat pe 7 Ianuarie 2013 12:33
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 12:33:09Pana acum i-am lasat prea multa libertate, dar la asta ma gandeam si eu: sa am cat de cat un control asupra situatiei. Deocamdata i-am dat o sansa, dar asta nu inseamna ca o sa ma fac pres in fata lui. Stie si el ca daca nu depune efort ca sa scape de asta eu nu o sa raman vesnic langa el. Deocamdata astept sa vad daca el e intra-adevar hotarat sa renunte. Daca nu, voi renunta eu.



Daca nu veti fi unul langa celalalt,este putin probabil sa reuseasca in demersul sau,caci lipsa ta favorizeaza aparitia tentatiei!!!!Cum ai sa vezi daca este hotarat sa renunte la acel comportament,caci nu coabitati,tu fiind plecata,si prin virtual si telefonic se poate spune orice????????
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 12:38
Sunt constienta de lucrul asta. Probabil cel mai bine ar fi sa incerc sa ma detasez(atat cat pot) in perioada asta, iar cand o sa ma intorc in tara sa vad ce se va intampla. Oricum nu sunt dispusa sa il mai impart cu nimeni si el stie asta. Tine de el sa hotarasca ce vrea sa faca in viata. Prin faptul ca am ramas cu el consider ca i-am oferit o viata normala. Daca nu va aprecia asta, n-are decat sa traiasca cum isi doreste, dar fara mine. Nu sunt dispusa sa accept atata mizerie in viata mea, asa cum ai spus si tu.
kudika_25252
Postat pe 7 Ianuarie 2013 12:56
wow, asta da problema!

stii care e treaba?? totul depinde de tine

depinde de tine, in primul rand, si de decizia pe care o vei lua, daca vei continua relatia sau nu;

depinde de tine daca vei sti cum sa-l aduci "la picioarele tale" -ipotetic spus;

depinde de tine daca te vei impaca cu ideea in continuare ca este bisexual.

te cam lupti cu morile de vant dupa cum ai zis si tu. daca ai pentru ce sa lupti, lupta. daca nu...

muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:03
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 12:56:42Sunt constienta de lucrul asta. Probabil cel mai bine ar fi sa incerc sa ma detasez(atat cat pot) in perioada asta, iar cand o sa ma intorc in tara sa vad ce se va intampla. Oricum nu sunt dispusa sa il mai impart cu nimeni si el stie asta. Tine de el sa hotarasca ce vrea sa faca in viata. Prin faptul ca am ramas cu el consider ca i-am oferit o viata normala. Daca nu va aprecia asta, n-are decat sa traiasca cum isi doreste, dar fara mine. Nu sunt dispusa sa accept atata mizerie in viata mea, asa cum ai spus si tu.



Corect!!!! Draga mea,departe de mine gandul de a interveni cumva in deciziile tale,iti apartin in totalitate,dar tine cont de faptul ca aceasta problema este una sensibila si s-ar putea sa fii dezamagita,impunandu-se,astfel,o detasare in gandire si o apreciere obiectiva a eventualelor reactii ,venite din partea lui!!Va trebui sa lupte cu "monstrul" din el,tu il cunosti,este un barbat puternic,motivat????Te iubeste indeajuns de mult?Nu tu trebuie sa fii oaia sacrificata,ci obiceiurile lui urate,parerea mea!!!Recunosc faptul ca asemenea persoane imi repugna cu desavarsire,caci,eu vad iubirea ,ca facand parte numai din viata a doi oameni de sexuri opuse ,nu altfel,scuze!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:07
Aveti doar o relatie la distanta. Nu te agita prea mult! Nu cred ca va cunoasteti suficient de bine ca sa te poti gandi la nunta. Oamenii bisexuali sunt in general mai libertini, prin urmare s-ar putea ca dupa o vreme sa-si doreasca niste lucruri pe care tu nu i le poti oferi. Aici nu discutam de aventuri sau relatii pasagere de cateva luni. Vorbim de relatii serioase ce pot duce la casatorie. Sigur, s-ar putea sa se schimbe. Dar exista si riscul sa nu se schimbe decat pentru o perioada mai lunga sau mai scurta de timp. Tu decizi daca il iubesti suficient ca sa-ti asumi acest risc.
Micaell
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:10
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:07:28
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 12:56:42Sunt constienta de lucrul asta. Probabil cel mai bine ar fi sa incerc sa ma detasez(atat cat pot) in perioada asta, iar cand o sa ma intorc in tara sa vad ce se va intampla. Oricum nu sunt dispusa sa il mai impart cu nimeni si el stie asta. Tine de el sa hotarasca ce vrea sa faca in viata. Prin faptul ca am ramas cu el consider ca i-am oferit o viata normala. Daca nu va aprecia asta, n-are decat sa traiasca cum isi doreste, dar fara mine. Nu sunt dispusa sa accept atata mizerie in viata mea, asa cum ai spus si tu.



Corect!!!! Draga mea,departe de mine gandul de a interveni cumva in deciziile tale,iti apartin in totalitate,dar tine cont de faptul ca aceasta problema este una sensibila si s-ar putea sa fii dezamagita,impunandu-se,astfel,o detasare in gandire si o apreciere obiectiva a eventualelor reactii ,venite din partea lui!!Va trebui sa lupte cu "monstrul" din el,tu il cunosti,este un barbat puternic,motivat????Te iubeste indeajuns de mult?Nu tu trebuie sa fii oaia sacrificata,ci obiceiurile lui urate,parerea mea!!!Recunosc faptul ca asemenea persoane imi repugna cu desavarsire,caci,eu vad iubirea ,ca facand parte numai din viata a doi oameni de sexuri opuse ,nu altfel,scuze!!!

niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:11
spune-i sa te ia si pe tine cand il bisexeaza pe alalalt...si baga-te si tu intre ei...poate o sa-ti placa...menaj-a-troa
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:12
De la: muza_ta, la data 2013-01-07 13:11:45
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:07:28
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 12:56:42Sunt constienta de lucrul asta. Probabil cel mai bine ar fi sa incerc sa ma detasez(atat cat pot) in perioada asta, iar cand o sa ma intorc in tara sa vad ce se va intampla. Oricum nu sunt dispusa sa il mai impart cu nimeni si el stie asta. Tine de el sa hotarasca ce vrea sa faca in viata. Prin faptul ca am ramas cu el consider ca i-am oferit o viata normala. Daca nu va aprecia asta, n-are decat sa traiasca cum isi doreste, dar fara mine. Nu sunt dispusa sa accept atata mizerie in viata mea, asa cum ai spus si tu.



Corect!!!! Draga mea,departe de mine gandul de a interveni cumva in deciziile tale,iti apartin in totalitate,dar tine cont de faptul ca aceasta problema este una sensibila si s-ar putea sa fii dezamagita,impunandu-se,astfel,o detasare in gandire si o apreciere obiectiva a eventualelor reactii ,venite din partea lui!!Va trebui sa lupte cu "monstrul" din el,tu il cunosti,este un barbat puternic,motivat????Te iubeste indeajuns de mult?Nu tu trebuie sa fii oaia sacrificata,ci obiceiurile lui urate,parerea mea!!!Recunosc faptul ca asemenea persoane imi repugna cu desavarsire,caci,eu vad iubirea ,ca facand parte numai din viata a doi oameni de sexuri opuse ,nu altfel,scuze!!!

niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:14
da da. cred ca s-a inteles la ce m-am referit

muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:15
Avem o relatie la distanta doar de 4 luni. Pana atunci am avut o relatie normala, petreceam destul de mult timp impreuna. Nu eu ma gandeam la nunta, ci toata lumea care vedea cum evolueaza relatia noastra. Pentru ca din exterior parea ceva extraordinar de serios. Mai ales ca el are peste 30 de ani, toata lumea imi zicea ca sigur vrea sa se aseze la casa lui si ca de asta evolueaza atat de repede lucrurile. Dar iata ce "surpriza" am avut.
kudika_25252
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:25
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:14:04[quote name='
niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa [/quote]


Muza,am inteles ce anume vrei sa spui,dar aici vorbim ,odata de bisexualitate,si a doua oara,de marsavia tradarii in sine!!!!!Ambele nu pot fi justificate de declararea iubirii,sunt la antipozi,repet,este doar parerea mea!!Nu accept deviatiile sexuale,,din varii motive!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:28
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 13:25:07Avem o relatie la distanta doar de 4 luni. Pana atunci am avut o relatie normala, petreceam destul de mult timp impreuna. Nu eu ma gandeam la nunta, ci toata lumea care vedea cum evolueaza relatia noastra. Pentru ca din exterior parea ceva extraordinar de serios. Mai ales ca el are peste 30 de ani, toata lumea imi zicea ca sigur vrea sa se aseze la casa lui si ca de asta evolueaza atat de repede lucrurile. Dar iata ce "surpriza" am avut.

o surpriza bisexuala
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:30
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:28:36
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:14:04[quote name='
niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa



Muza,am inteles ce anume vrei sa spui,dar aici vorbim ,odata de bisexualitate,si a doua oara,de marsavia tradarii in sine!!!!!Ambele nu pot fi justificate de declararea iubirii,sunt la antipozi,repet,este doar parerea mea!!Nu accept deviatiile sexuale,,din varii motive!!! [/quote]
nici eu nu m-as complace in aceasta situatie, dar na, vezi tu.. ce face dragostea din om
muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:31
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:28:36
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:14:04[quote name='
niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa



Muza,am inteles ce anume vrei sa spui,dar aici vorbim ,odata de bisexualitate,si a doua oara,de marsavia tradarii in sine!!!!!Ambele nu pot fi justificate de declararea iubirii,sunt la antipozi,repet,este doar parerea mea!!Nu accept deviatiile sexuale,,din varii motive!!! [/quote]nu e deviatie sexuala,e nehotarare...
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:32
De la: muza_ta, la data 2013-01-07 13:31:27
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:28:36
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:14:04[quote name='
niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa



Muza,am inteles ce anume vrei sa spui,dar aici vorbim ,odata de bisexualitate,si a doua oara,de marsavia tradarii in sine!!!!!Ambele nu pot fi justificate de declararea iubirii,sunt la antipozi,repet,este doar parerea mea!!Nu accept deviatiile sexuale,,din varii motive!!!

nici eu nu m-as complace in aceasta situatie, dar na, vezi tu.. ce face dragostea din om [/quote]

salata...clatite...si curatenie cu mopul
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:34
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 13:25:07Avem o relatie la distanta doar de 4 luni. Pana atunci am avut o relatie normala, petreceam destul de mult timp impreuna. Nu eu ma gandeam la nunta, ci toata lumea care vedea cum evolueaza relatia noastra. Pentru ca din exterior parea ceva extraordinar de serios. Mai ales ca el are peste 30 de ani, toata lumea imi zicea ca sigur vrea sa se aseze la casa lui si ca de asta evolueaza atat de repede lucrurile. Dar iata ce "surpriza" am avut.



Draga mea,te asigur de urmatorul lucru si anume:cel mai frumos mar ,imaginat vreodata,pe cat este de aratos,pe atat este de putred in interiorul lui!!!Toata lumea sa-si vada de treaba ei,nu de relatia voastra,caci nu cu lumea traiesti,ci cu el!!!!Draga mea,el are nevoie de un paravan ,in spatele caruia sa-si dezvolte aspiratiile sexuale,te-ai gandit si la aceasta varianta??/Cate femei accepta un bisexual in viata lor??Iti garantez ca foarte putine,si acelea care o fac,recurg la aceasta forma de viata de cuplu,din motive de la sine intelese,ori din indiferenta si complacere,ori din interes reciproc!!!!Iubirea nu rezista mult,caci ea nu se lasa pangarita astfel!!!Ca sa crezi un bisexual,trebuie sa fii ca el!!!Ca sa traiesti cu un bisexual,trebuie sa accepti faptul ca si tu poti fi bisexuala!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:34
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 13:25:07Avem o relatie la distanta doar de 4 luni. Pana atunci am avut o relatie normala, petreceam destul de mult timp impreuna. Nu eu ma gandeam la nunta, ci toata lumea care vedea cum evolueaza relatia noastra. Pentru ca din exterior parea ceva extraordinar de serios. Mai ales ca el are peste 30 de ani, toata lumea imi zicea ca sigur vrea sa se aseze la casa lui si ca de asta evolueaza atat de repede lucrurile. Dar iata ce "surpriza" am avut.

nu conteaza ce asteptari au altii. conteaza ce asteptari ai tu
daca nu se bat cap in cap, chiar nu conteaza ce cred altii!
muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:34
eu, sincera sa fiu, cred ca nu are cum sa-si ascunda bisexualitatea sub pres, oricat ti-ai dori tu asta.
poate fi ignorata o perioada, dar...mai apoi, ea va va da bataie de cap.
muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:36
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:34:13
De la: muza_ta, la data 2013-01-07 13:31:27
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:28:36
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:14:04[quote name='
niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa



Muza,am inteles ce anume vrei sa spui,dar aici vorbim ,odata de bisexualitate,si a doua oara,de marsavia tradarii in sine!!!!!Ambele nu pot fi justificate de declararea iubirii,sunt la antipozi,repet,este doar parerea mea!!Nu accept deviatiile sexuale,,din varii motive!!!

nici eu nu m-as complace in aceasta situatie, dar na, vezi tu.. ce face dragostea din om


salata...clatite...si curatenie cu mopul [/quote]

mai ales!!!
muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:37
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:32:11[quote name='confused0006:
nu e deviatie sexuala,e nehotarare... [/quote]


Este deviatie sexuala,care are la baza indecizia!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:38
De la: muza_ta, la data 2013-01-07 13:37:39
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:34:13
De la: muza_ta, la data 2013-01-07 13:31:27
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:28:36
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:14:04[quote name='
niciodata nu stii de unde sare calul.
cum imi spune un prieten drag:D "ce nu stii, nu te afecteaza" :))) si tind sa ii dau dreptate; uneori avem impresia ca stim totul si totusi, acel tot nu e totul!
putini sunt cei care stiu sa respecte si sa iubeasca o (singura) femeie! [in afara de ma'sa]
...si bunica-sa,pe langa aorsa si verisoarasa si bineinteles nepoatasa



Muza,am inteles ce anume vrei sa spui,dar aici vorbim ,odata de bisexualitate,si a doua oara,de marsavia tradarii in sine!!!!!Ambele nu pot fi justificate de declararea iubirii,sunt la antipozi,repet,este doar parerea mea!!Nu accept deviatiile sexuale,,din varii motive!!!

nici eu nu m-as complace in aceasta situatie, dar na, vezi tu.. ce face dragostea din om


salata...clatite...si curatenie cu mopul


mai ales!!![/quote]
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:39
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:38:46
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:32:11
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:38:46confused0006:
nu e deviatie sexuala,e nehotarare...



Este deviatie sexuala,care are la baza indecizia!!!
nehotararea...ca hataie si incolo si dincolo...
EXCELENTUL
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:42
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:42:03
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:38:46
De la: kudika_24942, la data 2013-01-07 13:32:11
De la: kudika_15804, la data 2013-01-07 13:38:46confused0006:
nu e deviatie sexuala,e nehotarare...



Este deviatie sexuala,care are la baza indecizia!!!
nehotararea...ca hataie si incolo si dincolo...


muza_ta
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:43
Nu am de gand sa raman cu el in conditiile in care ar duce in continuare o viata dubla. Eu in prostia mea cauzata de dragostea pt el inca mai sper ca va renunta. Daca nu, asta e...trebuie sa ma indepartez de el. Intrebarea mea e daca aceasta deviatie are leac si daca prin vointa ar putea sa scape de ea.
kudika_25252
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:55
De la: kudika_25252, la data 2013-01-07 13:55:54Nu am de gand sa raman cu el in conditiile in care ar duce in continuare o viata dubla. Eu in prostia mea cauzata de dragostea pt el inca mai sper ca va renunta. Daca nu, asta e...trebuie sa ma indepartez de el. Intrebarea mea e daca aceasta deviatie are leac si daca prin vointa ar putea sa scape de ea.



Parerea mea,sincer???Si cunoscand date si despre alte cazuri????NU,clar.Imi pare rau!!! Nu imi place sa imbat oamenii cu apa rece!!!!!Dar ,cateodata,imi place sa stiu ca m-am inselat in afirmatii!
kudika_15804
Postat pe 7 Ianuarie 2013 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in relatie 40 De la: kudika_1000086 9 Februarie 2016 21:14
Sunt intr-o mare dilema, ma ajuta cineva ?! 21 De la: 21 Iulie 2012 00:20
Si apoi, dintr-o data… 6 De la: Dor_a 31 Iulie 2009 23:59
am fost mintit prea mult 5 De la: cuba_libre 1 Octombrie 2013 18:55
buna dimi 2 De la: Elyaa 31 Iulie 2011 18:01