Setari Cookie-uri

dilema...

sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?
elena15manu
Postat pe 23 August 2009 00:41

De ce ti-a spus?
valita76
Postat pe 23 August 2009 11:13
cand ne-am certat mi-a spus lucrul acesta...mai are rost sa lupt pt relatia noastra sau ar trebui sa-mi vad de viata mea?
elena15manu
Postat pe 23 August 2009 17:47
Daca o luati de la capat....s-ar putea sa traiesti cu sentimentul ca te va insela din nou.Nu vei putea avea incredere 100% in el.....iar fara incredere...nu exista relatie.
Se pare ca si el e nehotarat....si dragoste cu sila nu se poate.
Deci.....poate ar fi mai bine sa iti vezi de viata ta.....priveste inainte....nu inapoi
andreea1976
Postat pe 23 August 2009 17:56
Fostul meu sot m-a inselat cand eram prieteni..l-am iertat si am uitat...dupa 20 de ani de casatorie in care a fost fidel...iar m-a inselat...nu l-am putut ierta si nici uita ce s-a intamplat.Barbatii sunt vesnic vanatori...femeile trebuie sa fie mereu in garda...atente cu ei, sa comunice tot timpul, sa-si schimbe viata in functie ce ce doresc ei.....gandeste-te la tine intai..ce-ti doresti??? Iubirea trebuie intretinuta ...altfel este trecatoare....echilibreaza-te tu cu tine....si apoi discuta serios problema care te framanta cu el....
pacifista
Postat pe 23 August 2009 19:00
eu sunt cu cineva de 2 ani de zile si am avut incredere maxima in el.nu a venit nimeni la mine sa-mi zica ceva care l-ar putea acuza de faptul ca m-ar fi inselat.dar acum o luna am aflat singura ca el umbla cu o tipa din oras pt. bani.si totusi i-am acceptat asta pt ca il iubesc.si vreau sa-ti zic ca relatia cu acea femeie a durat cam 3 saptamani si eu stiam tot ce face cu ea.am facut un compromis pe care nu as fi crezut ca l-as putea face vreodata.dar m-am gandit ca il iubesc si am reusit sa trec peste.in concluzie ascultati inima si fa ce crezi tu mai bine si nu pleca urechea la sfaturile celor din jur pt ca ei gandesc cu capul tu gandesti cu inima in situatia de fata.fi tare.bafta!
DIA_CLAUDIA
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:01
când doi oameni nu se mai iubesc e mai bine sã se despartã decât sã trãiascã în minciunã ºi dramã.
Problema e cã noi, fetele, ne-am obiºnuit ca pe vremea bunicii, sã ne iubim pânã la moarte ºi sã nu concepem în niciun chip despãrþirile ce lasã urme adânci pe faþã ºi în suflet. Dar azi, în ziua de azi, când lumea s-a întors cu fundu-n sus, sã te desparþi dupã o relaþie lungã a devenit la fel de firesc cum e ºi duºul de fiecare searã, adicã aproape obligatoriu. Fetelor, nu vã speriaþi de despãrþire, fiindcã e oricum mai bunã decât o relaþie naºpa din toate punctele de vedere. Naºpa e însã faptul cã bãrbaþi de calitate, care sã-ºi ia viaþa în piept ºi sã fie capabili sã iubeascã pânã la moarte, sunt din ce în ce mai puþini, asta-i beleaua!
Aphrodite
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:19
De la: elena15manu, la data 2009-08-23 00:41:36sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?


da... bineinteles ca merita. Tu cu un alt baiat si el cu alta fata. Un nou inceput pentru voi amandoi.
adelheida
Postat pe 2 Octombrie 2009 15:43
Dar inima ta ce isi sopteste ? Sa asculti un sfat sau sa o urmezi pe ea ? Doar tu sti care e situatia intre voi si ce simtiti unul pentru celalalt in momentul de fata . Sigur , pe langa greseala lui , de neiertat , totusi se mai poate construi o relatie . Cat timp va iubiti . Daca nu mai e iubire , atunci nici nu sta pe ganduri . Ma refer aici ... la sentimente reciproce . Acum cred ca ar trebui sa mergi la topicul cu dovezile iubirii ...
danylor29
Postat pe 2 Octombrie 2009 15:50
De la: elena15manu, la data 2009-08-23 00:41:36sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?


eu zic ca nu merita..daca te iubea atat de mult nu facea dinastea mai ales dupa 5 ani sa fim seriosi...zic si eu un sarut,o imbratisare dar ce a facut el e chiar ft serios..iara nu cred ca u te simti bine ca s-a culcat cu alta cand tu sperai sa fi singura in patul lui.Eu inteleg ca il iubesti dar numa te vei chinui,gandurile nu iti vor da pace si nu va mai fi cum a fost niciodata.Cel mai bine e sa va vedeti fiecare de viata voastra si sa lasati lucrurile asa cum sunt pt.ca e mai bine.Nu stiu in ce masura asculti u ce spune lumea ca adevarul e ca tot cum vrei tu faci...dar sa nu uiti ca nu exista:"nu pot sa traiesc fara el" totul se poate numai trebuie sa vrei.Bafta
Dalya
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:03
De la: Dalya, la data 2009-10-02 16:03:15
De la: elena15manu, la data 2009-08-23 00:41:36sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?


eu zic ca nu merita..daca te iubea atat de mult nu facea dinastea mai ales dupa 5 ani sa fim seriosi...zic si eu un sarut,o imbratisare dar ce a facut el e chiar ft serios..iara nu cred ca u te simti bine ca s-a culcat cu alta cand tu sperai sa fi singura in patul lui.Eu inteleg ca il iubesti dar numa te vei chinui,gandurile nu iti vor da pace si nu va mai fi cum a fost niciodata.Cel mai bine e sa va vedeti fiecare de viata voastra si sa lasati lucrurile asa cum sunt pt.ca e mai bine.Nu stiu in ce masura asculti u ce spune lumea ca adevarul e ca tot cum vrei tu faci...dar sa nu uiti ca nu exista:"nu pot sa traiesc fara el" totul se poate numai trebuie sa vrei.Bafta


subscriu
AlexandraDAlly
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:06
De la: AlexandraDAlly, la data 2009-10-02 16:06:04
De la: Dalya, la data 2009-10-02 16:03:15
De la: elena15manu, la data 2009-08-23 00:41:36sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?


eu zic ca nu merita..daca te iubea atat de mult nu facea dinastea mai ales dupa 5 ani sa fim seriosi...zic si eu un sarut,o imbratisare dar ce a facut el e chiar ft serios..iara nu cred ca u te simti bine ca s-a culcat cu alta cand tu sperai sa fi singura in patul lui.Eu inteleg ca il iubesti dar numa te vei chinui,gandurile nu iti vor da pace si nu va mai fi cum a fost niciodata.Cel mai bine e sa va vedeti fiecare de viata voastra si sa lasati lucrurile asa cum sunt pt.ca e mai bine.Nu stiu in ce masura asculti u ce spune lumea ca adevarul e ca tot cum vrei tu faci...dar sa nu uiti ca nu exista:"nu pot sa traiesc fara el" totul se poate numai trebuie sa vrei.Bafta


subscriu




da...altceva nu are ce sa faca.Eu nu m-as impaca cu el,sa-mi faca dinastea..ba din contra l-as scuipa in fata de nesimtit.Adica ca si cum si-o batut joc de tot ce am trait in astia 5 ani de asa zisa "iubire"
Dalya
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:09
eu zic sa fii indiferenta...si sa-l lasi pe el sa se roage de tine,iar daca el nu face niciun efort,mai bine cauta ti fericirea in alta parte,parerea mea e sa iti gasesti pe cineva sa-l poti uita...eu una n-as accepta nici sa vorbeasca cu alte fete,,,am acceptat faptul ca m-a mai mintit de vreo 2 ori,dar sa ma insele ..i-am jurat ca nu o sa accept nici daca am 2 ,3, 4 ,5 copii.
kudikroxy
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:16
De la: elena15manu, la data 2009-08-23 00:41:36sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?



Aici tin sa ai dau dreptate unei "colege" care e frustrata din cate vad eu....saracutza...sau o fi micuzta ca varsta...dar in fine...sa revin.....
Daca te iubea , nu facea asa ceva...eu sunt baiat....mascul...barbat...zi cum vrei , iar in 6 ani din fosta relatie...pot sa spun ca am vazut...am analizat...dar in relatia mea era totul perfect....nici una nu merita .....partenera mea....pt mine...era totul.....pe urma totul s'a schimbat.....e drept...nici nu am mai gasit o fata serioasa....cu capu pe umeri....decat parapante ...azi cu unu..........maine cu 3 ...!!!

Parerea mea , cu toate ca ar trebuii sa tin cu el si sa zic ca totusi atatia ani de ciorba , deh...mai vrea si omu niste friptura....dar nu e asa....parerea mea??? NEXT !!!
yneedlove
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:35
De la: larisa_marian28, la data 2009-10-02 16:16:39 eu zic sa fii indiferenta...si sa-l lasi pe el sa se roage de tine,iar daca el nu face niciun efort,mai bine cauta ti fericirea in alta parte,parerea mea e sa iti gasesti pe cineva sa-l poti uita...eu una n-as accepta nici sa vorbeasca cu alte fete,,,am acceptat faptul ca m-a mai mintit de vreo 2 ori,dar sa ma insele ..i-am jurat ca nu o sa accept nici daca am 2 ,3, 4 ,5 copii.


ce ????????????????????????????????
sa se roage de ea??????????????
alooooooooooooooooooooooooooooooo telenoveleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
dar accum sincer......are aur sau miere'n ceasca?????
daca il iubeste sa il ierte...ca el sigur o va mai face...........sau nu o va mai face...daca e cu adevarat doar o singura data o singura gafa...deh...i sa razbelit de atata ciorba de vita servita la domiciliu ....
yneedlove
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:37
mergi si tu o data cu altul, spune-i lui ce ai facut si ai sa vezi daca el se va framanta ca tine ...sa o iert sau sa nu o iert. Daca va impacati, macar sunteti pe picior egal

taiko_delia
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:47
De la: taiko, la data 2009-10-02 16:47:41mergi si tu o data cu altul, spune-i lui ce ai facut si ai sa vezi daca el se va framanta ca tine ...sa o iert sau sa nu o iert. Daca va impacati, macar sunteti pe picior egal



daca aratzi bine te ardem mai mult...daca nu...sa te arda cine vrea ....iar faza cu sa te arzi cu altu ca sa fitzi egali....asta e cea mai mare IDIOTENIE pe care am auzit'o dar am si patit'o....: draga ai gresit...mai inshelat...las ca ma duc sa ma foot cu altu....si pe urma suntem egali....ok ok ok...si unde e lectia? ce era de invatat din greseala? ca si ea ma inshelat?
femeile nu inteleg un lucru important....femeia cu mai mult de o maciuca la activ...e o parapanta....unul cu mai multe bagaboante... smeker...asa a fost...asa este ...asa va fi 4ever.....!!!!
as vrea sa ma arate si pe mine cineva cu degetu pe strada si sa imi zica...: asta ma frecat si pe mine....a frecat 100 de parapante.....


pe cand ...o parapanta aratata pe strada cu degetu'.....e cea mai mare umilintza...toti vor intreba care e tariful....eu unu asa as face !!!
yneedlove
Postat pe 2 Octombrie 2009 16:55
De la: elena15manu, la data 2009-08-23 00:41:36sunt cu un tip de aproape 5 ani...ne intelegem destul de bine pana acum cateva luni cand dintr-o data relatia noastra s-a schimbat...am ajuns sa ne despartim din niste motive stupide. bineinteles ca nu am putut lasa lucrurile asa si am facut tot ce am putut numai sa ne impacam...a fost prima mea iubire si nu pot sa renunt asa usor...insa de curand am aflat ca el m-a inselat cu o colega de-al lui,toamna trecuta cand lucrurile mergeau bine intre noi.el spune ca a fost doar o relatie sexuala si il cred pt ca a fost f discret si nu mi-as fi dat seama fara daca nu-mi spunea.acum nu stiu ce sa fac...sunt intr-o mare dilema,as vrea tare mult sa ma impac cu el,pt ca il iubesc enorm...dar nu stiu,gandul ca m-a inselat nu ma lasa...am gresit si eu foarte mult in relatia noastra,dar nu am ajuns in patul altuia...astept sfaturile voastre...mai merita sa o luam de la capat?

Tu il iubesti si el isi bate joc de tine
A vazut ca tine asa ca o sa te mai insele si in viitor..daca tie iti convine atunci
simonycik
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:54
De la: yneedlove, la data 2009-10-02 16:55:23
De la: taiko, la data 2009-10-02 16:47:41mergi si tu o data cu altul, spune-i lui ce ai facut si ai sa vezi daca el se va framanta ca tine ...sa o iert sau sa nu o iert. Daca va impacati, macar sunteti pe picior egal



daca aratzi bine te ardem mai mult...daca nu...sa te arda cine vrea ....iar faza cu sa te arzi cu altu ca sa fitzi egali....asta e cea mai mare IDIOTENIE pe care am auzit'o dar am si patit'o....: draga ai gresit...mai inshelat...las ca ma duc sa ma foot cu altu....si pe urma suntem egali....ok ok ok...si unde e lectia? ce era de invatat din greseala? ca si ea ma inshelat?
femeile nu inteleg un lucru important....femeia cu mai mult de o maciuca la activ...e o parapanta....unul cu mai multe bagaboante... smeker...asa a fost...asa este ...asa va fi 4ever.....!!!!
as vrea sa ma arate si pe mine cineva cu degetu pe strada si sa imi zica...: asta ma frecat si pe mine....a frecat 100 de parapante.....


pe cand ...o parapanta aratata pe strada cu degetu'.....e cea mai mare umilintza...toti vor intreba care e tariful....eu unu asa as face !!!



adica daca o femeie a avut mai multi parteneri de-a lungul timpului e.....hmm...sa folsesc expresia ta "parapanta" ????
macar sti semnificatia cuvantului parapanta??
iti dau un sfat baietica......nu mai da sfaturi....ok? esti varza
fa un bine comunitatii kudika si da un clic pe butonul "sterge cont"
intoarce-te frumos in lumea ta de smekeri ...ah pardon ....cocolari......si vizeaza mai departe la cai verzi pe pereti.
andreea1976
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:05
Oricine e supus greselii la un moment dat. Puteai fi tu cea care a gresit si atunci ce ai fi facut? Ai fi avut curajul si franchetea sa ii spui?
Nu sunt pentru infidelitate, dar nici nu pot spune ca as fi extrem de drastica,cu atit mai mult cu cit el a fost si sincer.
Ramine la latitudinea ta cit de bine ti-e cu el, peste ce lucruri poti sa treci si peste ce nu poti, daca simti ca mai poti avea incredere.

Esti femeie,ai intuitie. Ce iti spune sa faci? Du-te acolo unde te trimite inima ta! E cel mai bun crez.
AliceP
Postat pe 13 Octombrie 2009 03:26
Multumesc frumos pt sfaturi! tin sa va spun ca ne-am impacat si acum ne este foarte bine impreuna pt ca pana la urma amandoi am gresit fiecare in felul lui. am ajuns la concluzia ca fiecare merita o a doua sansa si de ce sa renunt la dragostea mea cand pot lupta pt ea.
elena15manu
Postat pe 13 Octombrie 2009 17:03
De la: elena15manu, la data 2009-10-13 17:03:56Multumesc frumos pt sfaturi! tin sa va spun ca ne-am impacat si acum ne este foarte bine impreuna pt ca pana la urma amandoi am gresit fiecare in felul lui. am ajuns la concluzia ca fiecare merita o a doua sansa si de ce sa renunt la dragostea mea cand pot lupta pt ea.



felicitari
taiko_delia
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 35 De la: kudika341816 27 Aprilie 2011 21:36
de ce sunt ticalosi barbatii? 106 De la: Madamadalina69 16 Noiembrie 2009 18:19
Ajutati-ma 2 De la: _oktober_ 11 Iulie 2011 23:20
Bunaaaaa!!! 37 De la: Tharr 30 Octombrie 2010 15:37
Fundawear 79 De la: life_coaching 1 Mai 2013 17:51