Setari Cookie-uri

ia sa-i mai dam dracu pe barbati!!

Hai fetelor sa ii mai dam dracu pe barbati ce tot sa bocim din cauza lor , nopti albe mii de intrebari , suferinta INUTILA cand pe ei ii doare-n cot si nici acolo ...daca nu e una e alta si tot asa e pentru ei .
De ce sa ne pierdem noi pretiosul timp cand am putea fi la fel ca si ei ...daca nu e unul e altul.Cand o sa invatam sa ne respectam
pe noi insene ? Cand o sa intelegem ca suntem UNICE si valoram enorm? Hai capul sus si sa depasim tot ce este urat in viata noastra.
seiyra
Postat pe 13 Iulie 2008 16:41
de acord cu tine seyra!
si ca sa vezi ca chiar asta am de gand sa fac de acum incolo, iti spun ca nu mai departe de aseara l-am trimis la dracu pe fostul, ca imi trimisese mesaj sa mi se planga de nu stiu ce.
de acuma nu ma mai intereseaza de starea lui de spirit...........singurul l;ucru care conteaza e ca a mea sa fie excelenta mereu
dienuta_nou
Postat pe 13 Iulie 2008 16:56
seiyra....daca un barbat te-a suparat si ti-a facut rau nu trebuie sa-i dai dracului pe toti, caci pana la urma barbatul i-ti indeplineste placerile in pat, sunt de comun acord cu tine sa nu mai suferi, si sa-l trimiti la plimbare, odata tot i-ti vei gasi jumatatea si ce ai sa faci? ai sa-l dai si pe el la dracu? In orice relatie exista momente de suparare, mici certuri care in unele cazuri se rezolva si devin mai apropiati unul de celalalt, nu tin parte la nici un barbat dar uneori mai conteaza si atitudinea unei femei. Si ce ai sa faci daca ii dai la dracu pe toti barbatii si nu te doare nici unde de ei? ai sa-ti gasesti o iubita? crezi ca este mai bine? nu este femeile intre ele sint mult mai geloase si fac numai probleme, cunosc cazuri.

sper ca intr-o zi i-ti vei schimba impresia macar putin, sau poate ca inca esti prea tanara si nu ai trecut prin sepurile vietii...

bafta.

Postat pe 13 Iulie 2008 17:32
De la: robertitna, la data 2008-07-13 17:32:53seiyra....daca un barbat te-a suparat si ti-a facut rau nu trebuie sa-i dai dracului pe toti, caci pana la urma barbatul i-ti indeplineste placerile in pat, sunt de comun acord cu tine sa nu mai suferi, si sa-l trimiti la plimbare, odata tot i-ti vei gasi jumatatea si ce ai sa faci? ai sa-l dai si pe el la dracu? In orice relatie exista momente de suparare, mici certuri care in unele cazuri se rezolva si devin mai apropiati unul de celalalt, nu tin parte la nici un barbat dar uneori mai conteaza si atitudinea unei femei. Si ce ai sa faci daca ii dai la dracu pe toti barbatii si nu te doare nici unde de ei? ai sa-ti gasesti o iubita? crezi ca este mai bine? nu este femeile intre ele sint mult mai geloase si fac numai probleme, cunosc cazuri.

sper ca intr-o zi i-ti vei schimba impresia macar putin, sau poate ca inca esti prea tanara si nu ai trecut prin sepurile vietii...

bafta.

Nu ma referam sa ii scoatem definitv din viata noastra ci sa ne preocupam mai mult de noi sa ne punem pe noi pe primul loc sa nu mai traim doar pentru a-i face pe ei fericiti ...de ce sa nu fim un pic egoiste?
seiyra
Postat pe 13 Iulie 2008 19:00
de acord si eu! merg o statie sau nu pana la capat ... nimeni nu merita lacrimi,nopti pierdute...asa zambeste niciodata nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau:)...

Postat pe 14 Iulie 2008 14:39
hehe fete scumpe... a da draq pe barbati... idee tare:) de multe ori am vb cu fete care sunt in limba cdupa ei.. si nu stiu sa se bucure... sau aud femeie.. nu ma marit ca ... ca sa nu am obligatii.. dupa ce se intampla cate ceva si pun botul si gata nu mai iubesc pe nimeni.. bla bla bla... pai acu sa zicem pe fata cu vantul ala cine e de vina ca sunteti proaste? eu cred ca daca exista iubire intr-o relatie si repectul cuvenit... doi parteneri cu iubire si respect isi traiesc viatamult mai intensi si mai frumos decat cand erau singuri... va pun eu o intrebare... nu voi femeile... va reduceti la stadiul de obiect pt barbati? ei va ia ca atare.... voi va reducei la obiect sexual ei va trateaza ca atare... aveti respect pt voi... vor avea si ei pentru voi... nu credeti...

PS: schimbarile in viata oamenilor trebuie sa vin natural si intr=un echilibru, si nu din ura

Postat pe 18 Iulie 2008 14:01
De la: conico, la data 2008-07-14 14:39:10de acord si eu! merg o statie sau nu pana la capat ... nimeni nu merita lacrimi,nopti pierdute...asa zambeste niciodata nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau:)...


chiar crezi ca este important ca cineva sa se indragosteasca de zambetul tau? eu una nu cred..si daca se indragosteste de zambet va fi pentru scurt timp..nu crezi? conteaza ce ai in interior, in inima, felul e a gandi. Orice i-si doreste sa fie fericit,ce este mai presus ca fericirea, intelegerea si comunicatia??????? Poate ca inca nu v-ati gasit jumatatea si asta este si concluzia deschiderii acestui subiect.Oricum eu va doresc succes.

Postat pe 18 Iulie 2008 14:24
eeee, acum sa lasam jignirile la o parte, k fetele care au scris aici nu au facut prosti barbatii, plus k nu sunt toate de aceeasi parere....recunosc k unii barbati merita sa fie dati dracu, dar nu trebuie sa fie generala treaba, si femeile gresesc la fel ca si barbatii....
din pakte barbatilor le place sa isi bata joc de femeile slabe de inger, si multi nu au demnitate sau bun simt, pt k atat ii duce capul, sunt cazuri si cazuri...

whatever! si de unde ideea ca femeile se reduc la stadiul de obiect sexual pt barbati? nu cred k e cazul sa generalizezi gabriell82. pakt k te-ai simit atacat si arunci cu noroi aiurea....




P.S: Fetelor urati barbatii?? eu nu, doar k unii imi provoaca mila sau sila!
micky_ai
Postat pe 18 Iulie 2008 14:26
nu era vb de jignire... am citat ca o vorba! si... sincer eu ma bucur ca nici nu am nesocotit vreo fata si nici invers:D eu vorbeam de cauz si dadeam solutii.. precizez ca nu am vrut sa jignesc pe nimeni!

Postat pe 18 Iulie 2008 14:42
sunt de acord cu micky_ai...nu am generalizat...asa ca..gabriell82..relax take it easy...da stii ideea este ca nu suntem noi proaste ci voi destepti de reusiti sa faceti din unele femei obiecte sexuale ...

Postat pe 18 Iulie 2008 14:45
De la: robertitna, la data 2008-07-18 14:24:01
De la: conico, la data 2008-07-14 14:39:10de acord si eu! merg o statie sau nu pana la capat ... nimeni nu merita lacrimi,nopti pierdute...asa zambeste niciodata nu stii cine se poate indragosti de zambetul tau:)...


chiar crezi ca este important ca cineva sa se indragosteasca de zambetul tau? eu una nu cred..si daca se indragosteste de zambet va fi pentru scurt timp..nu crezi? conteaza ce ai in interior, in inima, felul e a gandi. Orice i-si doreste sa fie fericit,ce este mai presus ca fericirea, intelegerea si comunicatia??????? Poate ca inca nu v-ati gasit jumatatea si asta este si concluzia deschiderii acestui subiect.Oricum eu va doresc succes.



cred ca nu ai inteles ce am vrut eu sa spun ideea este sa nu mai plangi dupa orice barbat si sa zambesti!
da ce legatura are ce este in sufletul meu cu acest topic?!
oricum eu am un principiu...nu pot place pe toata lumea si nici toata lumea nu ma poate place pe mine! asa ca....
aaa sincere felicitari daca ai gasit tu jumatatea ...cand nu o sa te mai intelegi cu el o sa fii de aceeasi parere..
ps .eu mi-am gasit jumatatea;)..dar...sunt solidara cu femeile care au suferit si sufera din cauza barbatilor...
have a nice day


Postat pe 18 Iulie 2008 14:49
De la: seiyra, la data 2008-07-13 16:41:37Hai fetelor sa ii mai dam dracu pe barbati ce tot sa bocim din cauza lor , nopti albe mii de intrebari , suferinta INUTILA cand pe ei ii doare-n cot si nici acolo ...daca nu e una e alta si tot asa e pentru ei .
De ce sa ne pierdem noi pretiosul timp cand am putea fi la fel ca si ei ...daca nu e unul e altul.Cand o sa invatam sa ne respectam
pe noi insene ? Cand o sa intelegem ca suntem UNICE si valoram enorm? Hai capul sus si sa depasim tot ce este urat in viata noastra.



te-a lasat balta, nu!? ntz ntz ntz!!

Postat pe 19 Iulie 2008 14:08
L-am lasat eu pe el balta ...e o diferenta nu crezi?
seiyra
Postat pe 19 Iulie 2008 17:54
este, da' daca-l lasai tu pe el, nu faceai acest topic!
parerea mea!

Postat pe 19 Iulie 2008 22:06
da' ce rautacios mai esti... cred ca de la coborat ti se trage
amme22
Postat pe 19 Iulie 2008 22:10
de unde coborat!?
parerea mea, o femeie care ii da dracu pe barbati la general, nu merita nici un respect! peste doua luni cand va reiinitia relatiile sexuale si orgasmul se va transforma in zambet cat gura de larga, va deschide un topic de preamarire a barbatilor. si ipocrizia isi deschide larg portile!

Postat pe 19 Iulie 2008 22:25
coborat din deal rautaciosule
amme22
Postat pe 19 Iulie 2008 22:27
vrei sa fiu de acord cu ea?
dupa cum vezi , viata nu-i chiar asa roz nici macar in spatiu virtual

Postat pe 19 Iulie 2008 22:29
cel mai bine altfel nu ne-am mai dezlipi de net
amme22
Postat pe 19 Iulie 2008 22:31
Geo am facut topicul pentru ca am vazut aici pe forum prea multe fete care sufera dupa barbati ...si din cauza barbatilor ..nu merita nimeni sa ne traim viata plangand si suferind pt el/ea. Eu nu sufar din cauza nimanui ..recunosc ca am suferit si eu dar deocamdata imi este foarte bine asa cum sunt .Si la urma urmei de ce sa ma justific eu in fatza ta ...auzi ca nu merit respect =))) HA!HA!HA! De ce trebuie sa fie barbatul centrul universului unei femei?
Ce este atat de frumos sa vezi femei care sufera din cauza barbatilor care nu le respecta nu le da locul cuvenit in viata lor ...si ca bonus se poarta cu ele urat ba mai incaseaza femeile si batai de corectare.Femeile alea sunt fericite nu? Barbatii aia merita tot respectul nostru ? MISOGINULE
E naspa sa vezi ca mai exista si femei puternice care pot sa traiasca alaturi de un barbat si fara sa fie dependente de el nu-i asa?
Atinge orgoliul ala monumental de mare al vostru , barbatii.
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 16:47
greseala cu femeile care stau si o incaseaza la greu, e a lor , a femeilor. ca accepta asa ceva si se complac in continuare intro relatie violenta!
ce-i asa greu sa-ti bagi picioru' in gura lui si s-o tunzi, daca nu-ti convine, ca femeie!!!? da' nu, din iubire pentru el(am intalnit femei care au declarat verde in fatza , ca adora barbati mai violenti , cu apucaturi de salbaticiune), din dorinta de a nu despartii copii de tata, staaaaau si sufera!
MISANDRO!!!

Postat pe 20 Iulie 2008 16:56
Degeaba ai niste ani ...sincer!!! Unde sa se duca mey o femeie care mai are si 2-3 copii cu un asemenea animal? Pe strada unde? Tu crezi ca toate femeile au timp sa stea la televizor sau pe net sa fie informate si sa se gandeasca la adaposturi pentru femei?
Nu o incaseaza din vina lor ca nu cer ele bataia..incaseaza pentru ca este BARBATUL ala un animal ele suporta si indura pentru ca nu vad alta solutie au copii care depind de ele , nu au bani nu sunt informate sunt speriate dezorientate si terminate pe plan psihic ...habar nu ai ce inseamna o femeie batuta si chinuita zi de zi ...ti-as recomanda sa mergi la un astfel de centru si sa vezi ce nenorociri provoaca unele animale numite barbati..eu am fost si am vazut..m-am cutremurat.
Sunt enorm de multi barbati care sunt OAMENI care merita toata atentia dragostea respectul si daruirea ...Barbati care gandesc cu capul nu cu pumnul sau nesimtzirea si lipsa bunului simtz
Oricum topicul nu era pentru asta ci se referea la altceva ... repet nu zice nimeni sa ii scoatem pe barbati din viata noastra a femeilor ...ci doar sa nu-i mai facem centrul vietii noastre sa ne acordam noua femeilor un minim de respect...sa ne privim in oglinda dimineatza si sa spunem ca suntem puternice si frumoase.
Daca o relatie s-a terminat ... solutia sa treci peste durerea despartirii nu este sa stai in casa sa fugi de lume sa plangi sa dai vina pe tine ... nu va face decat sa inrautateasca lucrurile.
Putem depasi problemele si durerea tzinand capul sus privind inainte cu optimism .
Problema este ca barbatilor nu le plac femeile puternice care nu vor sa devina dependente de ei .
Geo citeste si tu pe forum pe aici si nu numai si vei vedea cate femei disperate ca s-au despartit de iubit , ca nu stiu ce sa faca cu viata lor dupa ce s-au despartit ... pentru acele femei si nu numai era topicul asta.
Repet esti un mare misogin si nu stii sa pretuiesti femeia.
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 17:17
ca o parantez, rotunda : am simtit ceea ce spui prin mama mea . am judecato, am certato, am rugato sa plece, pentru ca a stat 25 de ani cu tatal meu . un om violent. nici in ziua de azi n-am iertato ca a suferit, chiar daca a facuto pentru mine , sa nu cresc fara tata. da' ea s-a sacrificat fara nici o urma de indoiala, nici o clipa nu s-a gandit sa plece , crezand ca asta inseamna relatia, casnicie! chiar daca moartea a fost eliberarea ei , nici in ziua de azi n-am iertato!
de ce asta zic , exista solutii, exista pentru toti inca o sansa, da' teama de nou te impietreste!



offf, cat despre celalat aspect, sa stii ca se leaga. universu' nu s-a cladit dintro singura relatie. peste cateva luni , toate cele care se plang de mama focului pe forum de relatii distruse , vor privii in urma si vor rade. apoi se vor lasa moale in bratele iubitului :))
iar tu, cea mai mare misandra existenta pe suprafata pamantului. pana si lesbienele au pareri mai bune despre barbati!

Postat pe 20 Iulie 2008 17:28
istetzule .. eu nu am o parere ingrozitoare despre barbati ...am avut in viata mea barbati fantastici si spre norocul meu nici unul nu a fost un animal care sa dea in femei sau sa isi bata joc de ele DAR repet asta nu inseamna ca daca noi femeile ne implicam intr-o relatie trebuie sa uitam de noi si sa traim prin prisma celui de langa noi . Exista si respectul de sine ... am vazut fete pe aici care au uitat sa traiasca si pentru ele ... s-au sacrificat pentru barbati care mai tarziu le-au parasit pentru alta ...E frumos sa iubesti si sa fii indragostit sa te bucuri de dragoste dar putem sa avem grija si de noi , nu crezi? Ti-ar placea o femeie care sa traiasca numai pentru tine ? Sa uite ca mai are si ea dorinte ,vise teluri profesionale sau de orice alt fel?
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 17:49
hopaaa, cam brusca schimbarea de tonalitate! ce te-a determinat sa renunti la, misoginule!!?
cunosc o femeie care traieste doar pentru mine, si nu e sotia mea!

Postat pe 20 Iulie 2008 17:52
naspa .... sa renunti la viata ta pentru a trai prin prisma unui barbat...sa uiti de dorintele si vesisele personale pentru un barbat...eu sunt mai orgolioasa ...prefer sa traiesc alaturi de el ... sustinandu`ne reciproc ..nu in spatele barbatului ... ajutandu`l pe el sa`si indeplineasca visele si eu sa uit de ale mele
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 18:14
MISOGINULE ...CA UITASEM!!! :))))
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 18:15
De la: seiyra, la data 2008-07-20 18:14:41naspa .... sa renunti la viata ta pentru a trai prin prisma unui barbat...sa uiti de dorintele si vesisele personale pentru un barbat...eu sunt mai orgolioasa ...prefer sa traiesc alaturi de el ... sustinandu`ne reciproc ..nu in spatele barbatului ... ajutandu`l pe el sa`si indeplineasca visele si eu sa uit de ale mele




asa asa , ca-mi creste orgoliu' nemasurat!!
nu neaparat cu vise si alte chestii femeiesti, da' sta in expectativa, nemaiintalnind nici un barbat, neducandu-se la nici o alta intalnire, in speranta ca intro buna zi voi fi al ei. slabe sperante!si o cert si o bestelesc.....nimic! e ca un pietroi nemtoi de stana in decizia ei.
problematic zic io , odata ce stie si situatia mea, totusi spera!


p si s : sa nu uit, MISANDRO!! :))))))

Postat pe 20 Iulie 2008 18:51
pai veeeeziiiiii misoginule ...dar daca femeia respectiva ar incepe sa fie independenta sa se intalneasca cu alti bqarbati ..sa se bucure de viata ...si nah sa iti arate ceva indiferenta ...nu ar primi ceva mai mult respect din partea ta?
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 19:26
A si o completare ... si mie mi-a placut un barbat si imi place de vreo 5 ani ... cand l-am cunoscut eram mititica asa ca am zis ca tre sa cresc...si abia dupa aia sa ma bag pe o relatie cu el . Am crescut , intre timp am avut 2 relatii frumoase din care am invatat cate ceva ..iar acum voi fi cu cel pe care l-am vrut de la inceput ...il trec de pe locul de cel mai bun prieten pe cel de iubit...doar asta asteptam amandoi sa cresc eu si sa fiu pregatita pentru o relatie serioasa.
Nu e nimic rau sa astepti pe cineva dar depinde cum astepti eu am asteptat cunoscand alti oameni si invatand sa ma bucur de viata...prietena ta care te asteapta nu stie ce pierde ..te poate astepta cu altii
seiyra
Postat pe 20 Iulie 2008 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit de cine nu trebuie 28 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 01:43
Iubitul ma minte 40 De la: misha79 23 Martie 2015 16:58
oare e adevarat ca timpul vindeca? 40 De la: ana_camyy 11 Februarie 2014 10:26
am nevoie de un raspuns 11 De la: anastasia_m 10 Octombrie 2010 19:10
Dilema unei iubiri 24 De la: kudika031402 1 Iulie 2010 21:08