Setari Cookie-uri

Ma mintit si nu stiu ce sa fac

am o relatie de 6 luni,totul a fost ok ne potrivim foarte bine, ne intelegem foarte bine,avem aceleasi gusturi,suntem colegi la facultate, avem aceleasi visuri,ne simtim foarte bine impreuna,sigura chestie ar fi ca,inca nu am facut dragoste cu el(sunt virgina)....dar acum o luna de zile am aflat ca el mai are o relatie de 3 ani,cand am aflat am vrut sa ma despart de el, dar el nu vrea sa renunte la mine(din cate am aflat de la el si de la fata respectiva,ei au probleme de mult,ea a incercat sa se sinucida de fiecare data cand el ii spunea ca vrea sa se desparte de ea.Ea este o tipa de la tara care nu are nici-un viitor, nici liceul facut,singurul scop al ei este sa se marite,iar parinti lui nu o suporta).Iar acum am aflat ca acum 2 saptamani sa culcat cu ea,iar tipa ar putea fi insarcinata,iar ea nu vrea sa faca testul de sarcina.Eu i-am promis ca voi fi alaturi de el in momentul asta.EU inca mai tin la el si nu stiu ce sa fac.Credeti ca el nu vrea sa renunte la mine deoarece vrea sa se culce cu mine si nu vrea sa renunte pana reuseste?astept pareri
MiHaElaA_87
Postat pe 23 August 2009 13:34
Poate el vede in tine "salvarea " lui din relatia dezastruasa pe care zici c-o are!Dupa 3 ani,e mai mult decat firesc sa ai rel intime cu partenerul,deci n-am inteles-o pe aia cu "am aflat acum 2 sapt ca s-a culcat cu ea",nu era logic?Stii tu sigur sigur ca a vrut sa-si puna prietena capat zilelor si ca vrea doar sa se marite cu el?Sa stii ca faptul ca ea e de la tara ,nu-i o problema,sunt femei bune si de la tara si de la oras.Crezi ca daca nu era o persoana ok statea cu ea atata timp?Nu "judec" ,intrebam!
Eu cred ca e indecis,pana la urma e viata lui,nu poate sa stea cu cineva de "mila",adica daca e asa cum spune el,ar trebui sa discute serios cu ea si daca n-o mai iubeste sa aiba taria sa se desparta.Pe de alta parte ce nu imi pare ok,e faptul ca s-a cuplat cu tine ,desi are o iubita,asta il face sa fie mincinos,dual si nu stiu daca as putea sa am incredere intr-un astfel de om.Tu ce simti,ca te place cu adevarat,sau crezi ca vrea sa te foloseasca doar pt a evada din viata lui ?
luyyzz
Postat pe 23 August 2009 14:28
Draga mea...uneori dupa ce se epuizeaza si ultima reduta "sexul' pot aparea "nepotriviri".Puritatea lui il atrage..la fel il atrage si relatia de 3 ani.Nu judeca acea femeie..pune-te in situatia ei....nu se stie ce se intampla in urmatorii ani....Poate este bine sa-ti ramana prieten...poate este bine sa ai o discutie si cu ea....relatiile stabile nu se construiesc pe gunoaie...daca nu faci curatenie este posibil sa vina atat de multe incat sa nu mai poti iesi nici tu...
pacifista
Postat pe 23 August 2009 19:04
El mia spus ca ea a incercat sa se sinucida de cateva ori ,iar ea a recunoscut asta in fata mea,deci nu pot spune ca minte. Nici eu nu critic pe nimeni,asta mia spus el despre ea.El imi spune mereu ca verea sa fie cu mine,ca la mine tine ,cu mine se simte in largul lui si poate vb orice.El mia spus ca sa despartit de ea ,Iar zilele trecute mia spus ca sa culcat cu ea acum 2 saptamani si ca ar putea fi insarcinata.Si nu stiu ce sa mai cred:(
MiHaElaA_87
Postat pe 23 August 2009 19:16
Acum nici nu avem intreg ansamblul,deci n-avem cum sa stim toate datele problemei-locuieste cu ea,de cate ori va vedeti voi?Sunt multe aspecte pe care probabil nici tu nu le stii.Eu vreau sa stiu cum Doamne iarta-ma s-a mai culcat cu ea daca planuieste sa se desparta pt ca nu-i mai place cu ea si mai mult decat atat nici nu s-a protejat?Nu stiu ce sa-ti spun-poate e doar o minciunica aruncata asa sa pice el de victima in fata ta si avand in vedere ca n-ai mare experienta cu barbatii(pt ca esti virgina) e f tentant pt el.Pana la urma sa zicem daca ai o "rel" cu el si iti spune ca prietena e "sigur" insarcinata,cine are de suferit mai mult?Gandeste-te bine ce faci in continuare si mai bine lasa-l sa -si rezolve problemele(daca le are) si vezi tu cum decurg lucrurile.Oricum eu simt asa o falsitate in ceea ce spune si ce face el,nu concorda deloc actiunile lui de om "nefericit"!
luyyzz
Postat pe 23 August 2009 20:42
asta e clar santaj sentimental....of unii oameni pur si simplu nu inteleg k dragoste cu forta nu exista....ea ar trebui sa renunte...si daca nu isi face testul d sarcina probabil e alta modalitate d a il santaja....d a-i atrage atentia!!!
Smile
Postat pe 23 August 2009 20:56
daca s-a culcat cu aia ,inseamna ca e un porc care nu apreciaza faptul ca esti virgina,eu zic sa scapi de el,mai bine singura decat cu unu asa...meriti ceva mai bun..timpul o sa te faca sa-l uiti ..cauta un baiat care sa demonstreze intr-adevar ca te iubeste,nu doar prin cuvinte,ci prin fapte,sa astepte pana esti pregatita sa faci pasul ,sa te respecte
florinabranzea
Postat pe 27 August 2009 22:10
la ce etaj stai??
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 22:15
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 22:15:47la ce etaj stai??



la mansarda e problema
mitura
Postat pe 27 August 2009 22:18
De la: mitura, la data 2009-08-27 22:18:23
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 22:15:47la ce etaj stai??



la mansarda e problema


cu cat mai sus.. cu atat mai bineeee
Diavolyta_
Postat pe 27 August 2009 22:28
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 22:28:49
De la: mitura, la data 2009-08-27 22:18:23
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-27 22:15:47la ce etaj stai??



la mansarda e problema


cu cat mai sus.. cu atat mai bineeee


aha..pentru soloeta
mitura
Postat pe 27 August 2009 22:43
De la: MiHaElaA_87, la data 2009-08-23 19:16:17El mia spus ca ea a incercat sa se sinucida de cateva ori ,iar ea a recunoscut asta in fata mea,deci nu pot spune ca minte. Nici eu nu critic pe nimeni,asta mia spus el despre ea.El imi spune mereu ca verea sa fie cu mine,ca la mine tine ,cu mine se simte in largul lui si poate vb orice.El mia spus ca sa despartit de ea ,Iar zilele trecute mia spus ca sa culcat cu ea acum 2 saptamani si ca ar putea fi insarcinata.Si nu stiu ce sa mai cred:(

Sa crezi in intuitia ta!!! Jocul acesta este periculos....am invatat de la viata ca : nu este bine sa-ti faci prieteni oameni care au probleme mai amari ca ale tale !...deci...sa-si rezolve problemele si sa vina la tine curat....simplu
pacifista
Postat pe 27 August 2009 23:49
Draga mea,

Eu am trecut oarecum prin asa ceva..la mine era o relatie de 9 ani...multumesc lui Dzeu eu am fost norocoasa si acum ne pregatim de nunta. Nu as vrea sa fiu lupul moralist acum dar parerea mea , avand in vedere ca esti virgina,i ar fi pacat sa suferi enrom dupa. Trebuie sa porti cu el o discutie seriosa, sa ii spui ca situatia este destul de incerta dar ca el trebuie sa fie cel care ia o hotarare. Sa ii explici ca il iubesti si ii esti alaturi dar trebuie sa ia o hotarare, sa vada daca este reala sarcina, sa isi asume responsabiolitatile parintesti...iar tu sa iti vezi de calea ta. Viata ne ofera multe lupte, sa stii, dar cand vei avea si ziua vitorioasa, asa usor vei uita totul.... Vei vedea ce se intampla dupa aceasta discutie si daca te iubeste si sarcina e reala nu iti va complica viata. Sper sa auzim vesti bune. Noroc!
incertsoul
Postat pe 28 August 2009 09:18
depinde in astea 6 luni daca ati "schimbat idei" ...sau v-ati vazut o data la o luna...
tu ar trb sa fii cea care stie daca tine la tine sau nu,
naspa trb cu aia .... mai ales daca e insarcinata (Desi cred ca baga ea vrajeala) ...
oricum, daca face faze din astea clar nu e intreaga la minte ......zi i sa fuga de ea!
morticia_adams
Postat pe 28 August 2009 15:38
Draga mea, iti recomand cu caldura sa fugi mancand pamantul! Un asemenea barbat nu merita nici macar sa te uiti la el! Ce daca va potriviti, aveti aceleasi visuri, BLA, BLA....Pentru ce ai nevoie de un barbat cu bagaj??? Lasa-l sa descurce singur itele. Daca a fost in stare sa te minta in halul asta, ma mir ca inca mai consideri sa-i mai dai o sansa. Ai vazut ca daca nu a "primit" nimic de la tine, s-a dus la ailalta. Esti tanara, nu se paote sa nu gasesti pe altcineva. Crede-ma k nu merita, am trecut si eu prin ceva similar, si am o prietena care a fost inselata 4 ani. O sa regreti in viitor daca faci greseala de a ramane cu el.Poti cel mult sa-i multumesti lui Dumnezeu ca ai aflat acum si nu mai tarziu, cand cine stie poate erati castoriti, sa mai apara si copiii....Sordid! Oricum iti doresc multa bafta si gandire limpede! numai bine
pope1882
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
Despărțire și împăcare 2 De la: kudika_1041486 23 August 2021 10:33
Multa suferinta.... 41 De la: kudika318477 22 Decembrie 2010 01:01
cand afli ca e insurat 39 De la: luiza_dulce 10 Iulie 2013 06:20
nesiguranta 19 De la: kudika322371 12 Decembrie 2010 19:36