Setari Cookie-uri

Va rog mult,mult de tot, ajutati-ma.....nu stiu cum sa trec peste asta :|

Buna....scriu prima oara pe aici....as vrea sa ma ajutati.

M-am cuplat cu un tip. Aflasem deja ca ma place, si am fost foarte,foarte fericita cand mi-a spus-o chair el. Totul era....ca un vis. In ultimul timp,avusesem multe probleme, nu am intelegeam cu mama, suferisem dupa alt baiat care nu ma placea foarte mult timp,la scoala mult stres.......etc. Si eram foarte fericita,pur si simplu.
El se purta ff frumos cu mine, ne intalneam, vorbeam mult.....Totul era perfect.
Dar...in urma cu vreo 4 zile, nu mi-a mai dat mesage seara,si nici nu a sunat.Era prima seara cand se intampla asta.Am zis ca nu a putut sa vorbeasca,ca a avut vreo problema....Am vorbit joi dupa amiaza,si-a cerut scuze ca au fost niste rude pe la el, si mi-a spus ca se duce la o petrecere si probabil nu o sa mai vorbim ca o sa vina tarziu.....
Si vineri seara...am vorbit,dar era tacut...si niciodata nu fusese atat de tacut...m-am gandit ca e ceva in neregula dar nu am luat in seama.....
Ca mai tarziu sa imi spuna.....ca simte ca relatia noastra nu mai merge...ca isi cere mii de scuze,ca stie ca probabil il voi uri si nu voi mai vorbi cu el...dar ca ii pare foarte foarte rau si ca isi va aminti de tot timpul petrecut impreuna.....In acel moment am crezut...pur si simplu....totul s-a naruit.Toate sperantele,tot ce am crezut,totul s-a dus....Si...aici e problema...nu vreau sa imi spuna motivul despartirii !!! MI se pare ff normal ca daca cineva se desparte de tine sa iti spuna motivul.....e logic...dar el....nu vrea, si NU INTELEG......l-am rugat,am vorbit frumos,aproape il convinsesem sa imi spuna,dar el o tinein continuare pe a lui.......

Au trecut aproape 2 zile de atunci.....Si simt ca mor....oriunde merg,orice fac,ma gandesc la el,il vad peste tot, nu imi pot lua gandul de la el.....I-am dat astazi un mesaj si l-am rugat din nou,de dragul a tot ce a fost macar,sa imi dea o explicatie.....dar bineinteles ca a ignorat mesajul......
Si vineri,cand mi-a spus, ma amagea ca el chiar a tinut la mine......cum s-a schimbat totul in 4 zile.....ne vazusem marti....si urma sa ne vedem azi.....
Imi este atat,atat de greu,eu chiar am tinut la baiatul asta.....ce sa fac??? ajutati-ma,va rog.......macar sa il conving sa imi spuna motivul,ce sa ii spun?.....Sau cum sa trec peste asta? Simt ca nu mai pot sa rezist....mi-e atat de greu fara el....
kudika030672
Postat pe 23 August 2009 22:41
nu intotdeuna ii intelegem p cei din jur...eu una nu ma inteleg nici p mine c sa mai vreau sa ii inteleg p altii....gaseste in tine puterea d a trece mai departe....cerandu`i sa iti spuna motivul t agati d o speranta...si doare mai tare....ai grija d tn!!
Smile
Postat pe 23 August 2009 22:48
De la: kudika030672, la data 2009-08-23 22:41:43Buna....scriu prima oara pe aici....as vrea sa ma ajutati.

M-am cuplat cu un tip. Aflasem deja ca ma place, si am fost foarte,foarte fericita cand mi-a spus-o chair el. Totul era....ca un vis. In ultimul timp,avusesem multe probleme, nu am intelegeam cu mama, suferisem dupa alt baiat care nu ma placea foarte mult timp,la scoala mult stres.......etc. Si eram foarte fericita,pur si simplu.
El se purta ff frumos cu mine, ne intalneam, vorbeam mult.....Totul era perfect.
Dar...in urma cu vreo 4 zile, nu mi-a mai dat mesage seara,si nici nu a sunat.Era prima seara cand se intampla asta.Am zis ca nu a putut sa vorbeasca,ca a avut vreo problema....Am vorbit joi dupa amiaza,si-a cerut scuze ca au fost niste rude pe la el, si mi-a spus ca se duce la o petrecere si probabil nu o sa mai vorbim ca o sa vina tarziu.....
Si vineri seara...am vorbit,dar era tacut...si niciodata nu fusese atat de tacut...m-am gandit ca e ceva in neregula dar nu am luat in seama.....
Ca mai tarziu sa imi spuna.....ca simte ca relatia noastra nu mai merge...ca isi cere mii de scuze,ca stie ca probabil il voi uri si nu voi mai vorbi cu el...dar ca ii pare foarte foarte rau si ca isi va aminti de tot timpul petrecut impreuna.....In acel moment am crezut...pur si simplu....totul s-a naruit.Toate sperantele,tot ce am crezut,totul s-a dus....Si...aici e problema...nu vreau sa imi spuna motivul despartirii !!! MI se pare ff normal ca daca cineva se desparte de tine sa iti spuna motivul.....e logic...dar el....nu vrea, si NU INTELEG......l-am rugat,am vorbit frumos,aproape il convinsesem sa imi spuna,dar el o tinein continuare pe a lui.......

Au trecut aproape 2 zile de atunci.....Si simt ca mor....oriunde merg,orice fac,ma gandesc la el,il vad peste tot, nu imi pot lua gandul de la el.....I-am dat astazi un mesaj si l-am rugat din nou,de dragul a tot ce a fost macar,sa imi dea o explicatie.....dar bineinteles ca a ignorat mesajul......
Si vineri,cand mi-a spus, ma amagea ca el chiar a tinut la mine......cum s-a schimbat totul in 4 zile.....ne vazusem marti....si urma sa ne vedem azi.....
Imi este atat,atat de greu,eu chiar am tinut la baiatul asta.....ce sa fac??? ajutati-ma,va rog.......macar sa il conving sa imi spuna motivul,ce sa ii spun?.....Sau cum sa trec peste asta? Simt ca nu mai pot sa rezist....mi-e atat de greu fara el....


Poate a aparut o alta si din respect pentru ceea ce a fost intre voi sau poate chiar din dorinta de a nu te face sa suferi, prefera sa nu iti dea niciun motiv concret... Sau poate are ceva probleme mai delicate si i`a fost jena sa iti spuna... E cam ciudat sa te desparti de cineva si sa nu ii spui de ce... Oricum nu mai cauta raspunsuri pe care este posibil sa nu le gasesti niciodata.. Incearca sa treci peste. Multa bafta iti doresc!!
gya01
Postat pe 24 August 2009 00:22
Parerea mea este ca problema ta cea mai mare este faptul ca te simti foarte singura si neinteleasa si ai nevoie de multa afectiune in general .Probabil ca si din cauza asta simti ca nimic nu mai are sens si te apuca disperarea, si mai ales pentru faptul ca in acest baiat iti pusesei toate sperantele.Cred ca ar trebui sa-i respecti decizia si sa incercati sa tineti o legatura de amicie si poate candva o sa te lamureasca cu privire la schimbarea lui de comportament.Pe de alta parte ar trebui sa-ti gasesti refugiul in alte lucruri care iti fac placere si care te fac sa te simti bn si sa incerci sa treci peste .Poate ar trebui sa discuti cu cineva apropiat de sufletul tau si sa incerci sa nu te mai gandesti la el .Poate ca tu ai dat o importanta imensa relatiei si ai pus mult suflet in timp ce el nu.Din moment ce a luat decizia asta asa brusca e clar ca el nu te-a iubit si sfatul meu e sa astepti acel barbat care sa te iubeasca asa cum meriti tu si sa nu disperi.
CKRISS
Postat pe 24 August 2009 18:57
sincer imi pare rau..imi imaginez prin ce treci in momentele astea....am avut si eu o perioada asa....parerea mea ar fi sa nu-l mai cauti...daca nu a avut curajul de a-ti spune motivul real care l-a fac ut sa ia aceasta decizie...nu merita atentia ta....mai bine, incearca sa sa-l uiti...poate ca avrut doar distractie..ce conteaza ca ti-a spus ca te place si toate povestile alea...astea sunt replici de agatat de acum...repet, poate ca a vrut doar distractiesi cand a vazut ca tu incepi sa te indragostesti de el....i-a fost frica sa mai continue....dar va cunosteati de mult timp?
nanuta
Postat pe 24 August 2009 20:04
De la: kudika062180, la data 2009-08-24 20:04:30sincer imi pare rau..imi imaginez prin ce treci in momentele astea....am avut si eu o perioada asa....parerea mea ar fi sa nu-l mai cauti...daca nu a avut curajul de a-ti spune motivul real care l-a fac ut sa ia aceasta decizie...nu merita atentia ta....mai bine, incearca sa sa-l uiti...poate ca avrut doar distractie..ce conteaza ca ti-a spus ca te place si toate povestile alea...astea sunt replici de agatat de acum...repet, poate ca a vrut doar distractiesi cand a vazut ca tu incepi sa te indragostesti de el....i-a fost frica sa mai continue....dar va cunosteati de mult timp?



nu ai incercat si tu....sa vb cu el( asta in perioada cand erati impreuna)....sa vezi...poate aflai si tu ceva de trecutul lui sentimental, ca sa zic asa....adica daca si cate rel a mai avut, motivul separari....
nanuta
Postat pe 24 August 2009 20:06
Probabil in timpul relatiei comunicarea a fost aerisita....va jucati, cochetati....nu ati avut timp sa va cunosteti suficient...dar , draga mea, este foarte bine ca s-a intamplat asa!!!! gandeste-te esti libera..ai toata viata in fata!!!!...zambeste intamplarii si mergi mai departe...este asa o padure de baieti incat nu-i vezi???? Imbraca-te cu ce-ti place mai mult si plimba-te ..zambeste...da celor din jur sentimentul ca esti OK..si asa vei atrage ce-ti trebuie....gandeste-te la el: cat a pierdut!!! O fata frumoasa, desteapta, tanara care pe deasupra a avut puterea sa-l intrebe de ce ??? sa comunice cu el!!! Nu-i asa ca esti frumoasa??? Nu-i asa ca poti sa fii fericita??? Ai pierdut "un portofel rufos" e un castig ....
pacifista
Postat pe 24 August 2009 20:49
va multumesc mult de tot:). am inceput sa ma simt mai bine...a mai trecut timp si incep sa ma obisnuiesc din ce in ce mai bine cu ideea. m-ati intrebat daca stiu cate ceva de trecutul lui sentimental....a mai avut doua prietene in afara de mine, si mi-a povestit ca de prima s-a despartit pt ca ea a vrut sa se impace cu ex-ul ei, si ca a suferit enorm dupa ea. de a doua, nu a pomenit. din pacate,poate aici a fost greseala, ne cunosteam de vreo luna aproape...dar atractia a fost foarte mare, si pana sa fim impreuna am vorbit foarte mult si ne-am cunoscut destul de bine...
acum, o alta problema....isi pune tot felul de statusuri pe mess cu diverse melodii care fac referinta doar la o iubire pierduta, amintiri legate de o relatie,regrete etc. de ce face asta,daca el a vrut sa terminam? vrea sa vada daca ma afecteaza in vreun fel?.....sau, lui inca ii pasa,dar s-a despartit de mine cum a zis cineva pe aici, ca poate chair are o problema si ii e rusine sa imi spuna?...
kudika030672
Postat pe 25 August 2009 01:57
Este clar ca el este un las!!!

Iar tu o fata desteapta.
Poate asta l-a facut sa dea inapoi.
Fii optimista, ca sunt si baieti care au drag si respect pt fetele inteligente.
Ai primit indrumari cum sa te simti mai bine, asculta-le, si bucura-te de tine insati!
Pupici
90701
Postat pe 26 August 2009 18:37
de cat timp erati impreuna?
pissy
Postat pe 28 August 2009 22:55
vai da' ce mai casc... mor de somn
Diavolyta_
Postat pe 28 August 2009 23:12
Si eu am trecut print-o situatie asemanatoare. Am fost cu un tip cateva luni, ne intelegeam foarte bine pana cand intr-o zi mi-a zis k nu mai tine asa mult la mine si k ar trebui sa ne despartim. Am ramas amici.ulterior am aflat k s-a despartit de mine pentru o alta.
Oricum era primul baiat la care tinusem....si am suferit mult...noroc cu prietenii mei care mi-au fost alaturi. Insa dupa ceva timp am cunoscut un baiat super din toate punctele de vedere care mi-a aratat cum e sa iubesti si sa fii iubita de care sunt indragostita si acum dupa 4 ani iar iubirea e reciproca!Si ceea ce simteam pentru fostul nu se compara cu nimic fata de ce simt pentru iubitul meu!
Asa ca draga mea eu zic sa incerci sa il uiti,probabil el nu e the one! Esti o fata inteligenta si frumoasa iar daca el nu te-a vrut e pierderea lui nu a ta. Acum e important sa iti dai tie atentie, sa iti petreci timpul cu prietenii, sa te distrezi, sa faci ceea ce iti place si sa fii optimista!Stii cum e de cele mai multe ori...tot raul spre bine!
Te pup si sa ai grija de tine!
ralu_baby
Postat pe 28 August 2009 23:16
Multumesc mult mult din nou :). Am stiut ca ma puteti ajuta.Multumesc.
kudika030672
Postat pe 30 August 2009 00:56
De la: kudika030672, la data 2009-08-30 00:56:00Multumesc mult mult din nou :). Am stiut ca ma puteti ajuta.Multumesc.


are dreptate Ralu_babay si ma bucur mult ca vad fete asa de increzatoare in ele... inseamna ca suntem pe drumul cel bun...... este drept, daca tu ai incercat toate caile de a-l convinge sa iti spuna de ce nu mai vrea sa fie cu tine, si el tot nimic, atunci pierderea este a lui!!! Sigur o sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze!!! Gandeste-te la cat valorezi....... ce rost are sa iti afci riduri plangand dupa el???? Stiu ca este un pic greu, dar tece, crede-ma .......... mult noroc!
Lacra___
Postat pe 30 August 2009 01:11
offf..oare dc noi fetele tre sa suferim asa mult dupa niste persoane kre nu m erita nimik din partea noastra?chiar ti-am intels disperarea ..si eu doar ce am trecut printr-o despartire si stiu cum e.Tot ce trebuie sa faci e sa iesi f mult cu prietenii si sa fii impacata cu tine insati k ai facut tot ce se putea pt relatia asta,iar dka s-a terminat principalul vinovat e el.fii increzatoare in tine.o data cu trecerea timpului o sa treaca si durerea ...o sa vezi.fruntea sus si cu dumnezeu inainte.te pup si ai grija de tine
criss_criss
Postat pe 31 August 2009 15:38
De la: kudika030672, la data 2009-08-25 01:57:43va multumesc mult de tot:). am inceput sa ma simt mai bine...a mai trecut timp si incep sa ma obisnuiesc din ce in ce mai bine cu ideea. m-ati intrebat daca stiu cate ceva de trecutul lui sentimental....a mai avut doua prietene in afara de mine, si mi-a povestit ca de prima s-a despartit pt ca ea a vrut sa se impace cu ex-ul ei, si ca a suferit enorm dupa ea. de a doua, nu a pomenit. din pacate,poate aici a fost greseala, ne cunosteam de vreo luna aproape...dar atractia a fost foarte mare, si pana sa fim impreuna am vorbit foarte mult si ne-am cunoscut destul de bine...
acum, o alta problema....isi pune tot felul de statusuri pe mess cu diverse melodii care fac referinta doar la o iubire pierduta, amintiri legate de o relatie,regrete etc. de ce face asta,daca el a vrut sa terminam? vrea sa vada daca ma afecteaza in vreun fel?.....sau, lui inca ii pasa,dar s-a despartit de mine cum a zis cineva pe aici, ca poate chair are o problema si ii e rusine sa imi spuna?...


statusurile respective nu sunt pentru tine , stiu eu ce spun :*
sufletzika
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:50
E CLAR CA NU TEA IUBIT NICI MACAR PUTIN SI SIGUR ARE PE ALTA DAR EU ITI SPUN CA E MAI BINE ASA DECAT SA TE INSELE ....SUFEREAI MAI MULT EU ITI RECOMAND SA TE DISTREZI ATAT CAT SE POATE PTR CA VIATA E SCURTA SI MERITA TRAITA SIN PLIN
ROXI_GIGI
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:09
De la: kudika030672, la data 2009-08-23 22:41:43Buna....scriu prima oara pe aici....as vrea sa ma ajutati.

M-am cuplat cu un tip. Aflasem deja ca ma place, si am fost foarte,foarte fericita cand mi-a spus-o chair el. Totul era....ca un vis. In ultimul timp,avusesem multe probleme, nu am intelegeam cu mama, suferisem dupa alt baiat care nu ma placea foarte mult timp,la scoala mult stres.......etc. Si eram foarte fericita,pur si simplu.
El se purta ff frumos cu mine, ne intalneam, vorbeam mult.....Totul era perfect.
Dar...in urma cu vreo 4 zile, nu mi-a mai dat mesage seara,si nici nu a sunat.Era prima seara cand se intampla asta.Am zis ca nu a putut sa vorbeasca,ca a avut vreo problema....Am vorbit joi dupa amiaza,si-a cerut scuze ca au fost niste rude pe la el, si mi-a spus ca se duce la o petrecere si probabil nu o sa mai vorbim ca o sa vina tarziu.....
Si vineri seara...am vorbit,dar era tacut...si niciodata nu fusese atat de tacut...m-am gandit ca e ceva in neregula dar nu am luat in seama.....
Ca mai tarziu sa imi spuna.....ca simte ca relatia noastra nu mai merge...ca isi cere mii de scuze,ca stie ca probabil il voi uri si nu voi mai vorbi cu el...dar ca ii pare foarte foarte rau si ca isi va aminti de tot timpul petrecut impreuna.....In acel moment am crezut...pur si simplu....totul s-a naruit.Toate sperantele,tot ce am crezut,totul s-a dus....Si...aici e problema...nu vreau sa imi spuna motivul despartirii !!! MI se pare ff normal ca daca cineva se desparte de tine sa iti spuna motivul.....e logic...dar el....nu vrea, si NU INTELEG......l-am rugat,am vorbit frumos,aproape il convinsesem sa imi spuna,dar el o tinein continuare pe a lui.......

Au trecut aproape 2 zile de atunci.....Si simt ca mor....oriunde merg,orice fac,ma gandesc la el,il vad peste tot, nu imi pot lua gandul de la el.....I-am dat astazi un mesaj si l-am rugat din nou,de dragul a tot ce a fost macar,sa imi dea o explicatie.....dar bineinteles ca a ignorat mesajul......
Si vineri,cand mi-a spus, ma amagea ca el chiar a tinut la mine......cum s-a schimbat totul in 4 zile.....ne vazusem marti....si urma sa ne vedem azi.....
Imi este atat,atat de greu,eu chiar am tinut la baiatul asta.....ce sa fac??? ajutati-ma,va rog.......macar sa il conving sa imi spuna motivul,ce sa ii spun?.....Sau cum sa trec peste asta? Simt ca nu mai pot sa rezist....mi-e atat de greu fara el....


Oamenii nu se schimba peste noapte. Cu siguranta, el s-a schimbat treptat: poate a observat ca nu-l mai atragi suficient de mult, poate a observat trasaturi de caracter ce-ti apartin si pe care nu le observase pana atunci, poate ca nu stie ce vrea sau poate ca a intalnit pe altcineva.

Te sfatuiesc sa nu-l mai cauti, sa-l tratezi cu raceala in caz ca te mai cauta el, iar cand te simti pregatita sufleteste il poti intreba ce a fost in mintea lui cand te-a parasit.

Timpul vindeca orice rana, rabdare sa ai. :)
franziska_eu
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:44
buna,
ori s-a impacat cu marea lui iubirea (eu cred ca fiecare dintr-e noi avem una), ori a intalnit pe altcineva care i-a intrat mai repede ca tine la suflet.
totusi eu cred ca tu te-ai aprins mult prea repede dupa el. trebuia sa fii mai rezervata, pt ca fiecare inceput este numai lapte si miere. trebuia sa mai astepti un pic, sa vezi exact cum evolueaza lucrurile si abia apoi sa dai frau liber sentimentelor (stiu k multi spun ca sentimentele nu se pot controloa, dar eu m-am convins ca se poate)
nu este capat de lumea. este doar un barbat.....unul special pt tine, dar cu care nu mai esti. frunntea sus, ocupa-ti timpul cu lucruri care te pasioneaza ca sa ai mintea ocupata si sa nu te mai gandesti la el. o sa iti treaca curand. mult mai curand decat crezi.
te pup
mentoss07
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:01
nu as vrea sa te dezamagesc...dar eu cred ca si`a gasit pe alta...si din ce ai scris mi`ai dat de intzeles ca te gandesti si tu la acelasi lucru ... nu`tzi amari zilele cu astea...nu il mai stresa sa itzi zica,stiu ca ai dreptul la explikatzii...dar daca nu vrea sa tzi le dea,nu il mai fortza. sfatul meu este sa fi indiferenta...stii tu cum e,inversul iubirii nu este niciodata ura,ci indiferentza. daca te iubeste...se va intoarce singur la tine...stiu ca itzi este greu...si mie mi s`a intamplat acelasi lucru acum 3 zile...dar fi tare ! tzine capul sus si nu il mai lasa pe el sa vada cat de mult te afecteaza tot ce se intampla :) o sa itzi fie mult mai bine :) crede`ma ! te pup...si sper ca sfaturile mele sa iti fie de folos :)
inocentafurata
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:47
e cam patetic sa simti ca mori dupa o perioada asa de scurta, invata din experiente din astea, poate o sa mai treci prin asa ceva si nu e tocmai ceva constructiv sa te sfarsesti dupa fiecare persoana :)
felixcat
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:18
e super naspa..si eu stiu kum e din nefericire..la mn mai rau..totul bn si frumos..azi si dupa 3zile..pauza nici un tel nici un msjj..lam sunat numi raspundea..puteam sa sun zile intregi k el tot nimik..msj sami dea o explikatzie...nimik..atat vroiam si meritamdupa cateva zile am sunat de pe alt nr mia raspuns...dar nu a zis nimik nimik..puteam sa tin tel 5h k el tot numi inchidea..mai spuneti ceva..k eu nu am explikatii..ce ciudati sunt baietii
kudika118208
Postat pe 16 Februarie 2010 22:08
Cred ca are pe altcineva, sau maidegraba sa intors la cineva ...ni tia spus sa nu te raneasca....va trece ,fi optimista si cred ca nu merita sa plangi ...
himerra
Postat pe 16 Februarie 2010 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il uit???? 53 De la: madda1915 18 Aprilie 2013 11:33
de ce nu reusec sa mai iubesc....? 14 De la: kudika051568 20 Iulie 2009 14:52
prostitutia e sau nu e o meserie 61 De la: marceltuky 10 Noiembrie 2010 23:57
Ce sa fac...? 15 De la: r_girl 2 Iunie 2009 10:18
Nedumerire 28 De la: SorinD 26 Martie 2011 07:05