Setari Cookie-uri

libertatea barbatilor....

prietenul meu e din italia si eu in romania cum am mai zis...la inceput m-a facut sa am incredere in el desi eu nu prea am in nimeni din moment ce am mai fost dezamagita o data...dar acum dupa un an si 7 luni de relatie orice intrebare de-a mea de genul ce faci unde ai fost e o ingradire a libertatii lui si automat iese dupa net sau ma "alinta" proasto..zice ca el nu are de gand sa renunte la viata lui de pana acum si la libertate..vrea sa intre din c in ce mai rar p net vrea sa faca doar cum vrea el..daca ii zic ca ma deranjeaza iese dupa net...simt ca vrea sa ajunga in punctul in care sa faca ce vrea sa intre o data la saptamana si eu sa zambesc si atat...eventual sa ii mai trimit cateva jocuri ca doar eu am odc...nu pot sa il las sunt constienta de asta...dar sunt p zi ce trece mai nefericita fac atatea compromisuri iar el nu vede ce lupta duc in mine si nici nu vrea sa auda... vreau un sfat....
broken_not_defeated
Postat pe 25 August 2009 09:45

dupa un an si 7 luni inca te astepti sa-ti fie fidel!!!!???
doamne, idealisti suntem. de fapt suntem oameni!!
geo_x
Postat pe 25 August 2009 12:57
Esti bleaga si lipsita de personalitate !
Summer_
Postat pe 25 August 2009 13:00
Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...
Aditxa38
Postat pe 25 August 2009 13:40
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...
broken_not_defeated
Postat pe 25 August 2009 14:11
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:11:47
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...


Se pare ca el s-ar fi plictisit si de "relatia pe internet " nu numai de cea reala (asta in cazul in care ar fi existat )
valivieru96
Postat pe 25 August 2009 14:21
De la: valivieru96, la data 2009-08-25 14:21:59
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:11:47
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...


Se pare ca el s-ar fi plictisit si de "relatia pe internet " nu numai de cea reala (asta in cazul in care ar fi existat )

ok..eu nu pot sa renunt la el si el stie asta..daca nu mai are nimic cu mine de ce nu face el un pas spre despartire...
broken_not_defeated
Postat pe 25 August 2009 14:39
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 09:45:39prietenul meu e din italia si eu in romania cum am mai zis...la inceput m-a facut sa am incredere in el desi eu nu prea am in nimeni din moment ce am mai fost dezamagita o data...dar acum dupa un an si 7 luni de relatie orice intrebare de-a mea de genul ce faci unde ai fost e o ingradire a libertatii lui si automat iese dupa net sau ma "alinta" proasto..zice ca el nu are de gand sa renunte la viata lui de pana acum si la libertate..vrea sa intre din c in ce mai rar p net vrea sa faca doar cum vrea el..daca ii zic ca ma deranjeaza iese dupa net...simt ca vrea sa ajunga in punctul in care sa faca ce vrea sa intre o data la saptamana si eu sa zambesc si atat...eventual sa ii mai trimit cateva jocuri ca doar eu am odc...nu pot sa il las sunt constienta de asta...dar sunt p zi ce trece mai nefericita fac atatea compromisuri iar el nu vede ce lupta duc in mine si nici nu vrea sa auda... vreau un sfat....


Wake up! Tu nu ai o relatie cu el, doar ti se pare sau iti doresti asta. De cate ori v-ati vazut intr-un an si 7 luni ?
loveisblinde
Postat pe 25 August 2009 19:20
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:11:47
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...

Scuze nu citisem tot :(. Oricum, sa nu crezi ca el sta acolo "degeaba" sau cel putin sa nu mizezi pe asta.
loveisblinde
Postat pe 25 August 2009 19:21
De la: loveisblinde, la data 2009-08-25 19:20:17
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 09:45:39prietenul meu e din italia si eu in romania cum am mai zis...la inceput m-a facut sa am incredere in el desi eu nu prea am in nimeni din moment ce am mai fost dezamagita o data...dar acum dupa un an si 7 luni de relatie orice intrebare de-a mea de genul ce faci unde ai fost e o ingradire a libertatii lui si automat iese dupa net sau ma "alinta" proasto..zice ca el nu are de gand sa renunte la viata lui de pana acum si la libertate..vrea sa intre din c in ce mai rar p net vrea sa faca doar cum vrea el..daca ii zic ca ma deranjeaza iese dupa net...simt ca vrea sa ajunga in punctul in care sa faca ce vrea sa intre o data la saptamana si eu sa zambesc si atat...eventual sa ii mai trimit cateva jocuri ca doar eu am odc...nu pot sa il las sunt constienta de asta...dar sunt p zi ce trece mai nefericita fac atatea compromisuri iar el nu vede ce lupta duc in mine si nici nu vrea sa auda... vreau un sfat....


Wake up! Tu nu ai o relatie cu el, doar ti se pare sau iti doresti asta. De cate ori v-ati vazut intr-un an si 7 luni ?

o data la luna.. si in ficeare seara p net...
broken_not_defeated
Postat pe 25 August 2009 22:14
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:39:09
De la: valivieru96, la data 2009-08-25 14:21:59
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:11:47
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...


Se pare ca el s-ar fi plictisit si de "relatia pe internet " nu numai de cea reala (asta in cazul in care ar fi existat )

ok..eu nu pot sa renunt la el si el stie asta..daca nu mai are nimic cu mine de ce nu face el un pas spre despartire...


ca nu vrea sa fie el Bau-Bau
mitura
Postat pe 25 August 2009 22:36
imi dau si eu cu parerea...
daca nu v-ati facut planuri de viitor, daca nu te-a chemat la el.. macar intr-un weekend, daca nu mai mult, atunci nu mai il astepta. cu siguranta nu este singur acolo.
stilul lui inabordabil te face sa il doresti atat. si apoi, cum iti ofera el fericire? cum mentine el vie dragostea dintre voi? ca nu obeserv sa-si manifeste in vreun fel interesul.
Madalina2808
Postat pe 26 August 2009 11:08
De la: Summer_, la data 2009-08-25 13:00:12Esti bleaga si lipsita de personalitate !

Draga mea DONA SUMMER...cam dur afisajul....pragmatic peste masura...nu toti oamenii sunt la fel...ea intelege ca lucrurile nu sunt in regula...nu paote face reguli de la distanta....uneori nici cand esti zi de zi cu persoana nu se rspecta regulile impuse....cel din Italia inchide usor , usor poarta comunicariii...tu de ce o faci asa brusc ?? ii inchizi usa in fata ...nu face altceva decat sa primeasca confirmarea pe blog : plec sau mai stau?? asta vrea...cu simpatie Cristina
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:59
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:39:09
De la: valivieru96, la data 2009-08-25 14:21:59
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:11:47
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...


Se pare ca el s-ar fi plictisit si de "relatia pe internet " nu numai de cea reala (asta in cazul in care ar fi existat )

ok..eu nu pot sa renunt la el si el stie asta..daca nu mai are nimic cu mine de ce nu face el un pas spre despartire...


Oare vei putea accepta despartirea ???
Si mai mult de ce se intampla cred ca sunteti despartiti de mult.
valivieru96
Postat pe 28 August 2009 15:04
De la: sadora, la data 2009-08-28 14:59:11
De la: Summer_, la data 2009-08-25 13:00:12Esti bleaga si lipsita de personalitate !

Draga mea DONA SUMMER...cam dur afisajul....pragmatic peste masura...nu toti oamenii sunt la fel...ea intelege ca lucrurile nu sunt in regula...nu paote face reguli de la distanta....uneori nici cand esti zi de zi cu persoana nu se rspecta regulile impuse....cel din Italia inchide usor , usor poarta comunicariii...tu de ce o faci asa brusc ?? ii inchizi usa in fata ...nu face altceva decat sa primeasca confirmarea pe blog : plec sau mai stau?? asta vrea...cu simpatie Cristina



simpatica cristina, imi asum dreptu' de a raspunde in locul donnei summer. si nu pentru ca imi face o deosebita placere prezenta ei ci pentru ii impartasesc punctu' bleg de vedere.
o palma data la timp te trezeste la realitate!
treijde mii de vorbe aruncate-n vant ca in final sa ajungi la aceiasi concluzie, nu reprezinta decat drumu' lung si anevoios!
geo_x
Postat pe 28 August 2009 15:55
Draga mea eu zic sa incerci sa nu ii mai dai atata importanta.....sa fii si tu mai detasata....nu mai fii atat de dependenta de el!!!!Da-i de inteles k ai si thu o viata.....ca te intereseaza si alte chestii in afara de el, ca ai si thu prietene cu care iesi,ca nu ar fi singurul baiat din lume dispus sa fie cu tine....Fii un pic mai smechera si thu ;) !Daca il cicalesti prea mult si ii arati k nu poti fara el,o sa te calce in picioare...o sa faca ce vrea din tine...Procedeaza cu el exact asa cum face si el cu tine si ai sa vezi k o sa ii starnesti mai mult interesul!!!
Bafta sa ai!
ralu_baby
Postat pe 28 August 2009 16:21
De la: geo_x, la data 2009-08-25 12:57:51
dupa un an si 7 luni inca te astepti sa-ti fie fidel!!!!???
doamne, idealisti suntem. de fapt suntem oameni!!


ca bine spui tu Geo.......
Lacra___
Postat pe 30 August 2009 00:54
barbatii pot fi si fideli dar cu conditia sa nu ii restrictionezi de la anumite lucruri.si pe deasupra trebuie sa le oferi tot ce au nevoie pt nu a mai simti nevoia sa insele. o femeie trebuie sa fie mama, sotie, prietena amanta etc pt a-l putea tine langa ea.trebuie sa stie cum sa faca lucrul asta !!! bafta ;)
Burlacu_Ioana_Andreea
Postat pe 31 August 2009 19:52
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 09:45:39prietenul meu e din italia si eu in romania cum am mai zis...la inceput m-a facut sa am incredere in el desi eu nu prea am in nimeni din moment ce am mai fost dezamagita o data...dar acum dupa un an si 7 luni de relatie orice intrebare de-a mea de genul ce faci unde ai fost e o ingradire a libertatii lui si automat iese dupa net sau ma "alinta" proasto..zice ca el nu are de gand sa renunte la viata lui de pana acum si la libertate..vrea sa intre din c in ce mai rar p net vrea sa faca doar cum vrea el..daca ii zic ca ma deranjeaza iese dupa net...simt ca vrea sa ajunga in punctul in care sa faca ce vrea sa intre o data la saptamana si eu sa zambesc si atat...eventual sa ii mai trimit cateva jocuri ca doar eu am odc...nu pot sa il las sunt constienta de asta...dar sunt p zi ce trece mai nefericita fac atatea compromisuri iar el nu vede ce lupta duc in mine si nici nu vrea sa auda... vreau un sfat....


Dragostea si fidelitatea unui barbat le castigi n-ai cum sa le impui,tu deja le-ai pierdut.

Postat pe 1 Septembrie 2009 11:48
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 09:45:39prietenul meu e din italia si eu in romania cum am mai zis...la inceput m-a facut sa am incredere in el desi eu nu prea am in nimeni din moment ce am mai fost dezamagita o data...dar acum dupa un an si 7 luni de relatie orice intrebare de-a mea de genul ce faci unde ai fost e o ingradire a libertatii lui si automat iese dupa net sau ma "alinta" proasto..zice ca el nu are de gand sa renunte la viata lui de pana acum si la libertate..vrea sa intre din c in ce mai rar p net vrea sa faca doar cum vrea el..daca ii zic ca ma deranjeaza iese dupa net...simt ca vrea sa ajunga in punctul in care sa faca ce vrea sa intre o data la saptamana si eu sa zambesc si atat...eventual sa ii mai trimit cateva jocuri ca doar eu am odc...nu pot sa il las sunt constienta de asta...dar sunt p zi ce trece mai nefericita fac atatea compromisuri iar el nu vede ce lupta duc in mine si nici nu vrea sa auda... vreau un sfat....

Esti cam obsedata dupa el iar barbatii detesta asta...sa alergi in halul asta dupa el
Te-ai gandit vreodata sa-l determini pe el sa te caute?Si daca nu o face inseamna ca nu te vrea...te mai face si proasta...asta e destul de grav....tu n-ai nici o mandrie in tine,fata?esti leguma?
Zici ca esti constienta ca nu poti sa-l lasi...aberezi...crede-ma!
wanda_love_you
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:30
Te alinta "proasto"??? ai 21 de ani parca......si asta numesti tu relatie???vrea libertate???de ce nu iti iei si tu o libertate dar mai mare ca a lui....sa poti intalni un tip care sa te aprecieze!!!!
cristinik_20
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:09
Doamne,fiinto tie iti place sa fii chinuita,nu alta?Esti sado-masochista?In primul rand o relatie pe net nu prea poate numi relatie pt k am trecut si eu orin asta.La varsta noastra ar trebui sa iesi in oras sa te distrezi cu baieti si fete de vasta ta nu sa astepti in fiecare ca unu de la mama naibii sa inre pe net si sa vorbiti.E o pierdere de timp si mai grav cred k nu va duce la nimk bun doar u vei sufei.Treaba ta dar eu te sfatuiesc sa-i dai ignor si cunoaste un romanas neaos de-al nostru si fa-ti-l iubit.Oricum totii barbatii sunt la fel pe tot pamantul nici unu nu-i cu sta in frunte si dak vrea sa-si bata joc de tn oricum o va face sau dak e sa te indele la fel.Ai mai multa incredere in tn!
capriciosa
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:17
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:39:09
De la: valivieru96, la data 2009-08-25 14:21:59
De la: deyutza_87, la data 2009-08-25 14:11:47
De la: Aditxa38, la data 2009-08-25 13:40:35Draga mea, ai 21 de ani (nu?) de ce sa te chinui atat de mult?

Poti sa ai o multime de activitati, citeste, danseaza, iesi cu prietenele.
Cred ca ti-ai inchipuit o relatie din nimic. sincer...

am uitat sa zic ca el vine in tara o data la o luna doua maxim... nu a fost o relatie doar p internet...


Se pare ca el s-ar fi plictisit si de "relatia pe internet " nu numai de cea reala (asta in cazul in care ar fi existat )

ok..eu nu pot sa renunt la el si el stie asta..daca nu mai are nimic cu mine de ce nu face el un pas spre despartire...
]

Ca sa aiba cu cine se culca cand vine aici.

Oricum, nu stiu de ce nu te duci tu mai des pe la ea, un drum dus-intors e cam un milion.
Kathara
Postat pe 5 Septembrie 2009 20:24
"...automat iese dupa net sau ma "alinta" proasto.."


Acum, ce-oi vrea ºi tu??
Sã ºi-o spuie lui, aºa acuzã!?

O proiectezã la alþiii.
ªi cicã a scãpat de ce nu-ºi poate iel suporta.

NIMENI NU E SUFICIENT DE DEªTEPT PE LUMEA ASTA pentru aface pe altul prost...



Sã iubitã!
Apropo, înaintea partenerului - s-a mai îndoit cineva de mintea ta?

Mircea



Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:48
ce alt pas spre despartire mai vrei din moment ce se comporta asa?! si de ce zici k nu te poti despartii de el?? ce viitor crezi k are aceasta "relatie"? esti tanara si ai toata viata inainte!! existenta ta nu se rezuma la el, ti'ar fi mult mai bine daca ai pune capat acestui calvar daca ii pot zice asa.. viata ta nu incepe si nici nu se termina cu un baiat!! Distreaza'te, traieste'ti viata pentru k e pacat sa te legi la cap de la 21 de ani pentru k practic viata abia acum incepe pentru tine;);)
kudika037691
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 53 De la: justytheone 21 Noiembrie 2014 23:47
ciudat? 31 De la: steffy91 28 Noiembrie 2011 13:49
prieteni cu beneficii... 48 De la: geo_refinantat 10 Mai 2011 18:22
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:01
Barbatii sunt....CIUDATI? 37 De la: kudika347830 11 Februarie 2013 17:15