Setari Cookie-uri

De ce ?

Buna domnisoarelor, sunt un tanar cu varsta de 24 ani, care, a trait, nu una, ci mai relatii, care bineinteles s-a sfarsit printr-o deceptie de-a mea.


P.S: nu am dat motive de despartire.

As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.
De_Nereprosat
Postat pe 27 August 2009 00:47
Nu ai dat tu motive, dar poate ca au cautat ele pana au gasit !

Apropos, imi place personajull din poza ta !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 01:30
Curios, cati ani ai, si daca ai facut asa ceva pana acum.


Merci de raspuns.
De_Nereprosat
Postat pe 27 August 2009 01:36
interesant topic!!
avem de-a face cu perfectiunea!
geo_x
Postat pe 27 August 2009 08:15
Nu cred ca era cazul sa apelezi la o abordare asa dura,nu a spus nimeni ca eu sunt perfect,dar...ceea ce am scris mai sus,este purul adevar,am fost lasat din motive gen "Nu stiu ce e in capul meu,nu stiu ce simt pentru tine,am nevoie de o pauza (ca sa ies din pauza cu celalalt) s.a.m.d.

Merci,pentru raspuns.
De_Nereprosat
Postat pe 27 August 2009 15:49
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29Buna domnisoarelor, sunt un tanar cu varsta de 24 ani, care, a trait, nu una, ci mai relatii, care bineinteles s-a sfarsit printr-o deceptie de-a mea.


P.S: nu am dat motive de despartire.

As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


Mai baiatule,asa crezi tu ca nu ai dat motive de despartire,le-as intreba si pe partenerele tale ce cred.
Nimeni nu pleca de bine dintr-o relatie,asa ca fa-ti mai intai autocritica ,vezi ce ai gresit si dupa aia revino cu intrebari de baraj.Si inca ceva : in dragoste se simte nu se gandeste.

Postat pe 27 August 2009 15:55
hm motive pot fi f multe . de obicei , cand o fata sau chiar si un baiat se desparte de cineva fara sa poate spune macar un singur motiv concret ptr aceasta decizie , e clar ca sunt anumite chestii care v'au adus in situatia de fata. poate s'au intamplat chestii carora nu ati da importanta nici unul dintre voi sau ati sperat ca vor trece de la sine , dar ele se aduna si la un moment dat se umple paharul si relatia " explodeaza " ca sa zic asa . si dupa fiecare se intreaba : " care a fost de fapt motivul despartirii" ?


andreea3006
Postat pe 27 August 2009 16:01
Prin faptul ca voi a numiti barbati deja e un motiv de despartire...hai ca glumeam! Uneori nu iti trebuie neaparat motiv iti trebuie ceva mutl mai intemeiat de atat, neintelegeri, certuri, infidelitate, sau chiar mici picanterii ale vietii care voua barbatilor vi se par absurde.Nu spune tu k nu ati avut certuri sau discutii, sau neintelegeri in anumite privinte, care ptr iubita ta erau importante si tu nu le-ai dat atat de multa atentie precum si-a fii dorit ea!
ralukutzza
Postat pe 27 August 2009 16:25
Motivele de despartire sunt mult prea diverse pentru a putea fi enumerate, si merg de la neintelegeri si certuri la a considera caracterul tau plictisitor, sau cine stie, poate si motive de tip material. Mai mult, dupa cum scrii tu, parca ai considera relatiile / dragostea ca pe ceva matematic, stiintific... "decizii pripite, fara sa ganditi" sau "nu am dat motive de despartire"... daca ele au ajuns la concluzia ca nu te iubesc, asta e - move on.
anushkha
Postat pe 28 August 2009 01:08
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29Buna domnisoarelor, sunt un tanar cu varsta de 24 ani, care, a trait, nu una, ci mai relatii, care bineinteles s-a sfarsit printr-o deceptie de-a mea.


P.S: nu am dat motive de despartire.

As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


Bag de seama ca nu ai luat in calcul nicio secunda cel mai bun motiv pentru o despartire: "Nu te iubesc, dragule! "
rashela
Postat pe 28 August 2009 03:04
Nu o sa iti vina sa crezi. nici eu nu iubeam. Pur si simplu imi doream sa mearga!

Si hai sa glumesc si eu, doar voi stiti care sunt motivele.

Stii e o vorba, baietii pot fi prieteni cu baietii, fetele cu baietii, la fel.

Dar fetele cu fetele, mai rar. Pana si fetele nu inteleg fetele! :)
De_Nereprosat
Postat pe 29 August 2009 01:14
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-29 01:14:08Nu o sa iti vina sa crezi. nici eu nu iubeam. Pur si simplu imi doream sa mearga!

Si hai sa glumesc si eu, doar voi stiti care sunt motivele.

Stii e o vorba, baietii pot fi prieteni cu baietii, fetele cu baietii, la fel.

Dar fetele cu fetele, mai rar. Pana si fetele nu inteleg fetele! :)

de adaugat baietii pot fii niste buni prieteni mai putin niste buni iubiti
yumy
Postat pe 30 August 2009 08:04
Ele pur si simplu nu doreau sa mearga.
Motive?Acelasi sau poate diferite...Conteaza?
De ce sa se mai gandeasca si pana cand?
Au facut ce au vrut: sa se desparta de tine.
Ce e de ne-nteles?
Hai ca nu-i deloc complicat.Ca tie nu ti-e la indemana sa accepti, asta e altceva.
eka
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:30
eu nu cred ca vreo femeie inseala sau paraseste pe cineva fara motiv...poate nu esti chiar asa nevinovat cum te consideri ...
poate le-ai alungat dintr-un motiv care tie nu ti se pare un defect....cum ar fi depilda...sa te crezi prea perfect pt ele spre exemplu...
si faptul ca iti dadeau fel de fel de motive care tie ti se pareau stupide.... ei bine..nimeni nu e atat de nisimtit sa-ti spuna.."auzi..m-am saturat de tine!"..
asa ca....in loc sa te uiti la paiul din ochiul lor..uita-te si la barna din ochii tai..ca sigur exista una...doar ca nu o vezi inca
cantafabule
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:41
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29
As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


Cine poate stii daca decizia fetei in cauza a fost pripita ..sau gandita.
Intalnesti pe cineva , iti place si crezi ca este omul pe care il astepti.Apoi , in timp descoperi ca nu prea ganditi la fel sau cine mai stie ce alte nepotriviri....
De obicei incerci sa iesi din relatie fara sa-l ranesti ,dar iata ...ca si in cazul tau nu prea iese
Asta spun eu ...care nu sunt tocmai o domnisoara
ella_c
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:48
De la: Summer_, la data 2009-08-27 01:30:05Nu ai dat tu motive, dar poate ca au cautat ele pana au gasit !

Apropos, imi place personajull din poza ta !


nici sã nu îndrãzneºti sã afiºezi beri în rãspunsurile tale.eºti nedemnã!

Postat pe 5 Septembrie 2009 02:53
De la: ella_c, la data 2009-09-04 18:48:41
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29
As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


Cine poate stii daca decizia fetei in cauza a fost pripita ..sau gandita.
Intalnesti pe cineva , iti place si crezi ca este omul pe care il astepti.Apoi , in timp descoperi ca nu prea ganditi la fel sau cine mai stie ce alte nepotriviri....
De obicei incerci sa iesi din relatie fara sa-l ranesti ,dar iata ...ca si in cazul tau nu prea iese
Asta spun eu ...care nu sunt tocmai o domnisoara


ºi nici n-ai sã mai fi vreodatã domniºoarã....te rog nu plânge

Postat pe 5 Septembrie 2009 02:54
De la: Ralukutzza, la data 2009-08-27 16:25:32Prin faptul ca voi a numiti barbati deja e un motiv de despartire...hai ca glumeam! Uneori nu iti trebuie neaparat motiv iti trebuie ceva mutl mai intemeiat de atat, neintelegeri, certuri, infidelitate, sau chiar mici picanterii ale vietii care voua barbatilor vi se par absurde.Nu spune tu k nu ati avut certuri sau discutii, sau neintelegeri in anumite privinte, care ptr iubita ta erau importante si tu nu le-ai dat atat de multa atentie precum si-a fii dorit ea!


dacã aº urina p capacul tãu de wc m-ai ierta?

Postat pe 5 Septembrie 2009 02:55
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29Buna domnisoarelor, sunt un tanar cu varsta de 24 ani, care, a trait, nu una, ci mai relatii, care bineinteles s-a sfarsit printr-o deceptie de-a mea.


P.S: nu am dat motive de despartire.

As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


du-te frate la curve!!!!! aa scuze ,eºti deja acolo.

Postat pe 5 Septembrie 2009 02:57
De la: misogin, la data 2009-09-05 02:57:30
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29Buna domnisoarelor, sunt un tanar cu varsta de 24 ani, care, a trait, nu una, ci mai relatii, care bineinteles s-a sfarsit printr-o deceptie de-a mea.


P.S: nu am dat motive de despartire.

As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


du-te frate la curve!!!!! aa scuze ,eºti deja acolo.


misogin...nu prea suporti fetele/femeile... asa`i?
gya01
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:41
De la: misogin, la data 2009-09-05 02:54:29
ºi nici n-ai sã mai fi vreodatã domniºoarã....te rog nu plânge


Ti se pare tie ca plang ?Sau ca ma plang?
Eu mi-am dat cu parerea strict la intrebarea initiatorului acestui topic.Ideal era sa faci la fel...
Dar cum se pare ca esti mandru de faptul ca esti misogin , sau ca esti considerat misogin... orice alt comentariu este de prisos..

Cred ca nici nu esti chiar atat cat te dai... .Cainele care latra , nu musca.




ella_c
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:08
mda..poate esti mai "nasol" decat pari la inceput, sau esti plictisitor, sau esti sufocant, sau...,sau..,sau..,
motive pt incheierea unei relatii sunt destule, iar ce ai auzit tu pana acum pot fi doar niste scuze.

ia legatura cu fostele si roaga-le sa-ti spuna sincer motivul despartirii, si daca li se pare ciudat..spune-le ca nu te prea duce capu si nu-ti dai seama ce n-a fost bine, si ca vrei sa fii "luminat" ca sa nu repeti greselile si cu altele..
baiat_anonim
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:38
De la: misogin, la data 2009-09-05 02:53:15
De la: Summer_, la data 2009-08-27 01:30:05Nu ai dat tu motive, dar poate ca au cautat ele pana au gasit !

Apropos, imi place personajull din poza ta !


nici sã nu îndrãzneºti sã afiºezi beri în rãspunsurile tale.eºti nedemnã!


cred ca una din utilizatoare te-a mai intrebat candva... esti sigur ca muma-ta o fost femeie??? mie-mi pari a fii crescut in eprubeta ....cu pipeta....

facut gramada ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:48
De la: De_Nereprosat, la data 2009-08-27 00:47:29Buna domnisoarelor, sunt un tanar cu varsta de 24 ani, care, a trait, nu una, ci mai relatii, care bineinteles s-a sfarsit printr-o deceptie de-a mea.


P.S: nu am dat motive de despartire.

As vrea daca se poate, domnisoarelor, sa imi raspundeti de ce/din ce cauza/cine va spune sa luati decizii pripite, fara sa ganditi.

Multumesc anticipat, astept raspunsuri.


sti ceva? am avut odata o cunostiinta care era cam la fel de enervanta ca si tine... eu fac pt ea lucrul ala si ala si ala si alalalt... dar la ce-si doreste ea cu adevarat pt sufletul ei te gandesti vreodata????sau esti atat de preocupat de ceea ce vrei tu sa fie ea incat nu-ti dai seama ca o relatie inseamna doi ,de preferinta de sex opus, care au dorinte si asteptari diferite fata de ceea ce isi imagineaza unul sau altul?????
cu siguranta nu ti-ai pus niciodata problema care au fost motivele de despartire.... cu atat mai mult cu cat te pui deja pe un plan superior celei in cauza si spui despre tine ca nu ai dat motive de despartire.... care sunt in viziunea ta "motivele de despartire" ?????

poate si plictiseala sau faptul ca nu ii place ca sforai sau ca o tratezi ca pe un bibelou de portelan cad ea se descurca foarte bine mersi si fara tine..... etc etc etc....

reformuleaza intrebarea ....poate gasesti si raspunsul corect.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34
meritam o sansa... 7 De la: adelutza236 27 Octombrie 2009 02:12
vreau un sfat! 6 De la: kudika195501 17 Ianuarie 2011 18:33
Credeti ca merita sa mai sufar? 104 De la: claudyuu 6 Octombrie 2009 10:13
a cunoscut pe alta 48 De la: darksukkubus69 13 Decembrie 2010 19:44