Setari Cookie-uri

Sa-l pun la incercare?


Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii
kudika063015
Postat pe 26 August 2009 23:51
Mai fato da tu esti si putin cretina!!!! ...cum adica sa il pui la incercare si ce insemna asta? cineva scria pe aici ca dragostea se simte...tine cont de un singur lucru ,in cazul in care te iubeste si va realiza ca il pui la incercare ,relatia voastra va fi plina de neincredere!! Si ce draq ai rezolvat? Maaa voi sunteti niste specimene care meritati tot ce e mai rau in viata ....Tirfoo nu exista pus la incercare,exista doar incredere si in cazul asta dragostea vine de la sine!! Si de curiozitate te intreb :) cum ai sa il pui la incercare ?ai sa ii spui ca vrei o pauza timp in care tu vei iesi cu alti la un suc ??? Si in cazul asta el ce ar trebui sa faca sa plinga dupa tine oare ....vai de tine....Scuze pentru limbajul vulgar si neadegvat insa nu mai suport zdrentele care pot gindi asa...am avut una multi ani :(..
Marius4u
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:01
De la: kudika063015, la data 2009-08-26 23:51:33
Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii


Pune-o pe o tipa sa se dea la el.
Kathara
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:06
E cea mai proasta idee la kre te-ai gandit sa-l pui la incercare.Eu am facut un soi de gluma si era s-ao termini cu mn ,asa k !!!!!!!!!Dak isi va da seama e posibil sa nu te ierte niciodata,u pur si simplu te indoiesti de el.Cred k l-ar durea sa stie asta dak te iubeste cu adevarat.
capriciosa
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:06
Poi daca abia ai inceput relatia si te gandesti deja sa il pui la incercare inseamna k din start aceasta relatie e supusa esecului ....
andreea3006
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:21
De la: kudika063015, la data 2009-08-26 23:51:33
Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii


Mai bine incearca sa ai incredere in el. Adevarul intotdeauna iese la iveala... daca iti ascunde ceva, crede`ma ca mai devreme sau mai tarziu vei afla... Asa ca nu recurge la asemenea gesturi infantile menite sa distruga o relatie in loc sa o consolideze...
gya01
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:55
Mai bine abtine-te. Crede-ma nu vrei sa-l pui la incercare. Orice barbat e curios. De ce sa cauti nod in papura ?
Cattish
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:00
o relatie care nu are temelia in incredere e o relatie pierduta
in ziua de azi sunt atatia care se feresc sa sufere incat au uitat sa iubeasca
era semnatura la cineva pe aici sper sa intelegi ce vreau sa spun
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:13
De la: kudika063015, la data 2009-08-26 23:51:33
Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii



Nu te lua dupã toate pãrãsitele triste de aici din site, pune-l la încercare! Înºealã-l cu cel mai bun prieten al lui apoi spune-i ce micã o avea.Dacã va râde de scula aluia clar te iubeºte.Hai îndrãzneºte fi rebelã fato o viaþã ai!

Postat pe 5 Septembrie 2009 02:31
De la: Kathara, la data 2009-09-04 19:06:13
De la: kudika063015, la data 2009-08-26 23:51:33
Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii


Pune-o pe o tipa sa se dea la el.


Da ºi aºa merge, pune o cãþea sã se dea la el.

Postat pe 5 Septembrie 2009 02:32
De la: misogin, la data 2009-09-05 02:31:38
De la: kudika063015, la data 2009-08-26 23:51:33
Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii



Nu te lua dupã toate pãrãsitele triste de aici din site, pune-l la încercare! Înºealã-l cu cel mai bun prieten al lui apoi spune-i ce micã o avea.Dacã va râde de scula aluia clar te iubeºte.Hai îndrãzneºte fi rebelã fato o viaþã ai!


Misoginule...singurul parasit de aici cred ca esti tu....probabil de asta esti atat de frustrat incat nu-i mai suporti pe cei din jur!
gya01
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:46
De la: Marius4u, la data 2009-09-04 19:01:59Mai fato da tu esti si putin cretina!!!! ...cum adica sa il pui la incercare si ce insemna asta? cineva scria pe aici ca dragostea se simte...tine cont de un singur lucru ,in cazul in care te iubeste si va realiza ca il pui la incercare ,relatia voastra va fi plina de neincredere!! Si ce draq ai rezolvat? Maaa voi sunteti niste specimene care meritati tot ce e mai rau in viata ....Tirfoo nu exista pus la incercare,exista doar incredere si in cazul asta dragostea vine de la sine!! Si de curiozitate te intreb :) cum ai sa il pui la incercare ?ai sa ii spui ca vrei o pauza timp in care tu vei iesi cu alti la un suc ??? Si in cazul asta el ce ar trebui sa faca sa plinga dupa tine oare ....vai de tine....Scuze pentru limbajul vulgar si neadegvat insa nu mai suport zdrentele care pot gindi asa...am avut una multi ani :(..




Cel mai indicat ar fi fost sa ii explici cu frumosul...Nu inteleg de ce te-ai atacat asa?!E strict problema ei ce vrea sa faca si nu tre' sa o iei tu la "bete" pt asta!Daca asta este mentalitatea ei lasa-o in pace sau macar incearca sa o ajuti sa inteleaga ca nu e bine ce face,da nu asa...cu jigniri sau mai stiu eu ce...
Iat tu fato de ce vrei sa-l pui la incercare?!Nu te gandesti ca rezultatul poate fi dureros sau chiar dezastruos?!Daca te iubeste sau tine la tine lasa-l sa-ti demonstreze,nu trebuie sa-l supui la tot soiul de incercari...Daca nu o face,trimite-l pe unde a venit si fa-ti pe altcineva care probabil o sa te merite mai mult...Baieti sunt pe toate drumurile,de toate genurile,nu vad de ce trebuie sa te opresti la tipul asta...Si daca il vrei neaparat pe asta in loc sa-ti peirzi timpul cu prostii,mai bine fi putin mai smechera si incearca sa-i sucesti mintile adica fa-l sa tina la tine!!Nu face greseala sa pui o tipa sa se dea la el pt k va ceda 100 la 1000 fara dar si poate si asta nu neaparat pt k nu te iubeste sau ca nu tine la tine ci pt simplu fapt ca baietii nu sunt atat de prosti incat sa refuze o "pasarica proaspata si buna"! Chiar si un simplu telefon il poate da peste cap deoarece curioziatea va fi mult prea mare ca sa se poate abtina sa nu-si cunoasca acea "admiratoare"
Stanciu_Maria
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:34
in loc sa te ganedsti la asa ceva mai bine te-ai gandii la ceva mai contructiv si te-ai bucura de relatie..barbatii simt dar le este greu sa vb de sentimentele lor...da-i timp..spatiu..si demonstreaza-i ca-l iubesti tu prima..nu cere daca nu stii sa dai ...faza cu pusul la incercare e una din cele mai tampite pe care le-am auzit....bucura-te de toate clipele pe care le petreci cu el..sa zicem ca vrea sex..si ce ????tu nu vrei asta??..experienta de viata se dobandeste si prin pierderile suferite..sa zicem ca nu te iubeste si ca te paraseste..dar ai invatat ceva in final.. si tot tu iesi castigatoare..ptr fiecare experinat din viata platim un pret..fie el material sau sentimental..plus ca iubirea zisa in cuvinte nu e plauzibila cateodata..faptele vb cel mai clar..cred ca ar trebuie sa-ti clarifici tie ce inseamna iubirea...nu-l teroriza cu faze din astea..oare cum ar fi sa te puna el la incercare??..bine nu o sa-ti fie si ai sa-l urasti si nu ai sa-l ierti..asa ca gandeste-te bine inainte sa faci o greseala si sa te mai apuci sa scrii alt subiect de genul...prostia costa scump,l-am pus la incercare si m-a pasarit..tragic..vb cu el deschis si zi ce simti cu adevarat si care iti sunt temerile..te va intelege..numai bine
elissabeth
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:41
De la: Stanciu_Maria, la data 2009-09-05 19:34:01
De la: Marius4u, la data 2009-09-04 19:01:59Mai fato da tu esti si putin cretina!!!! ...cum adica sa il pui la incercare si ce insemna asta? cineva scria pe aici ca dragostea se simte...tine cont de un singur lucru ,in cazul in care te iubeste si va realiza ca il pui la incercare ,relatia voastra va fi plina de neincredere!! Si ce draq ai rezolvat? Maaa voi sunteti niste specimene care meritati tot ce e mai rau in viata ....Tirfoo nu exista pus la incercare,exista doar incredere si in cazul asta dragostea vine de la sine!! Si de curiozitate te intreb :) cum ai sa il pui la incercare ?ai sa ii spui ca vrei o pauza timp in care tu vei iesi cu alti la un suc ??? Si in cazul asta el ce ar trebui sa faca sa plinga dupa tine oare ....vai de tine....Scuze pentru limbajul vulgar si neadegvat insa nu mai suport zdrentele care pot gindi asa...am avut una multi ani :(..




Cel mai indicat ar fi fost sa ii explici cu frumosul...Nu inteleg de ce te-ai atacat asa?!E strict problema ei ce vrea sa faca si nu tre' sa o iei tu la "bete" pt asta!Daca asta este mentalitatea ei lasa-o in pace sau macar incearca sa o ajuti sa inteleaga ca nu e bine ce face,da nu asa...cu jigniri sau mai stiu eu ce...
Iat tu fato de ce vrei sa-l pui la incercare?!Nu te gandesti ca rezultatul poate fi dureros sau chiar dezastruos?!Daca te iubeste sau tine la tine lasa-l sa-ti demonstreze,nu trebuie sa-l supui la tot soiul de incercari...Daca nu o face,trimite-l pe unde a venit si fa-ti pe altcineva care probabil o sa te merite mai mult...Baieti sunt pe toate drumurile,de toate genurile,nu vad de ce trebuie sa te opresti la tipul asta...Si daca il vrei neaparat pe asta in loc sa-ti peirzi timpul cu prostii,mai bine fi putin mai smechera si incearca sa-i sucesti mintile adica fa-l sa tina la tine!!Nu face greseala sa pui o tipa sa se dea la el pt k va ceda 100 la 1000 fara dar si poate si asta nu neaparat pt k nu te iubeste sau ca nu tine la tine ci pt simplu fapt ca baietii nu sunt atat de prosti incat sa refuze o "pasarica proaspata si buna"! Chiar si un simplu telefon il poate da peste cap deoarece curioziatea va fi mult prea mare ca sa se poate abtina sa nu-si cunoasca acea "admiratoare"
Nu te contrazic Maria, in final ai si tu dreptatea ta...intradevar nu un limbaj neadegvat ar schimba parerea unui om.Nu vreau sa fiu considerat un misogin doar ca limbajul meu putin agresiv vine ca un protest la adresa celor care au astfel de ideei:( Eu nu inteleg cum poti iubi pe cineva si in aceelasi timp ii intinzi capcane?? Am trait linga cineva clipe asemanatoare !!! Vrei sa sti cum ma pus la incercare??? In finalul relatiei a cerut pauza:( ok am fost de acord pentru ca nu aveam de ales...in tot acest timp cea care purta un inel de la mine iesea cu diferite persoane de sex masculin necunoscute mie in locuri foarte publice si pe care ii lasa subtil sa ii faca mici avansuri..Specific ca relatia noastra avea ceva aniiii in spate si auzind ce se intimpla am avut fantasticul tupeu sa intreb DE CE? :) Raspunsul a fost unul scurt ,,vreau sa vad daca ma iubesti asa cum sunt ,si daca ai fi facut si tu la fel!!!" .In cazul nostru lucrurile stau putin diferit dar tot INCERCARE se numeste.ok cam atit am avut de spus si sa fie cu iertare daca am suparat pe cineva
Marius4u
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:14
cred ca....vrei sa-l trimiti in bratele alteia...
andreea_21_nice
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:43
doamne cati idiotii si needucati mai sunt asa se vb cu o ft..invata sa vb mai baiete dak nu dute draqului si te spanzura nu mai da sfaturi dak nu sti sa vb frumos...puteai sai zici k nu e bn sa faca asta k poate sa ramana fara el si asa mai departe dar nu sa o jicnesti si sa o faci in tot felu frumos din partea ta...cei 7 ani de acasa nu se vad
kudika152390
Postat pe 27 Martie 2010 05:35
Nu o cauta singurica cu lumanarea ca s-ar putea sa-ti para rau; stii...ce-si face omu` cu mana lui...
EKaterina
Postat pe 27 Martie 2010 11:32
Trimite-i o bunaciune... Daca pica testul inseamna ca nu ai pierdut nimic, pt ca oricum ar fi facut-o mai devreme sau mai tarziu... Dar ai vreun motiv sa vrei sa-l incerci? Il banuiesti de ceva, ti se pare tie ceva sau de ce?
darksukkubus69
Postat pe 27 Martie 2010 22:49
De la: EKaterina, la data 2010-03-27 11:32:20Nu o cauta singurica cu lumanarea ca s-ar putea sa-ti para rau; stii...ce-si face omu` cu mana lui...




....se numeste lucru manual . N-am putut sa ma abtin. Dar daca te pune el pe tine la incercare ce iese ? Cata minte sa iti trebuiasca sa stii ca nu-i cazul sa iti faci singura probleme aiurea, mai ales ca sunteti la inceput?
anissya
Postat pe 27 Martie 2010 23:00
Astfel de ,,incercari '' nu au ce sa caute intr-o relatie ea merge sau nu este relatie sau nu este iar daca sunt indoieli inseamna ca nu exista incredere ............
vaalmy
Postat pe 29 Martie 2010 16:39
nu/i o idee buna....dar fiecare face ce considera!!!...numai ca tre sa te pregatesti si pentru situatia in care...ghlilimele va pica testul...ce faci???...
andreea_n_x
Postat pe 29 Martie 2010 18:27
totusi...nu trebuie avuta o asha...incredere oarba...in partenerul de viatza...e si el om pana la urma....supus ispitelor....dar asta credeam ca se subintelege la un anumit nivel.....adica..decat sa il incerci pe el...mai bine cauta sa ramai...cum se spune ..competitiva...cauta sa te verifici...daca te mai porti cu el ca la inceput...daca mai pastrezi unele aparente care existau la inceputul relatiei....
...de exemplu...daca in timp observi ca...ai inceput sa ai alte obiceiuri (care nu existau la inceputul relatiei)..obiceiuri inspre o nesimtire ca sa zicem asha....pe care inainte nu le aveai pentru ca iti era rusine poate...dar acuma nu iti mai este....si asta e un motiv pentru care s/ar putea sa pice testul....si atunci daca te stii asha...nici nu il mai pune la incercare....cauta sa te corectezi pe tine!!
andreea_n_x
Postat pe 29 Martie 2010 18:34
si pentru ca...treaba asta cu pusul la incercare...este valabila in foarte multe tipuri de relatii..si pentru ca...destule persoane feminine s/ar putea gandi la asta....(dintre care cateva s/ar mai nimeri sa si citeasca topicul asta)..simt nevoia sa comentez..cu parerea inclinata INSPRE..A NU..face astfel de...incercari...e ca si cum te/ai juca cu focul in mediul in care se lucreaza cu combustibil....///si asha ceva nu se face.
...pentru ca o tentatie bine gandita de catre altcineva in secret are toate sansele de reusita...mai mult decat daca s/ar ivi ocazia in alt mod(unul natural in comparatie cu cel gandit de catre altii anterior).
...ideea e ca nu e rara situatia in care comparativ cu...momentul de la inceputul relatiei...momentul in care apare ideea acestui gen de incercare..este unul in care relatia aia are ceva vechime si se poate ca ..femeia in primul rand sa nu mai aibe acelasi comportament ca la inceput..iar el..(pus la incercare si picat)...va folosi pe post de argument ...chestiunile de genul asta...
...sunt deja cunoscute scenele in care el ii reproseaza ei...ca seara la culcare miroase a ceapa ...nu mai miroase a parfum...s.a.m.d....si se pot gasi un milion si unu de motive!!
....deci trebuie gandit foarte bine inainte!!!
andreea_n_x
Postat pe 29 Martie 2010 18:52
mey,ce sa zic...si eu am avut un prieten,era la inceputu relatiei,si am vazut k nu prea il intereseaza de mine,mah cam mintzea si mi s-o parut suspect asa k m-am gandit sa-l pun la incercare,sa vad daca recunoaste k are pr,si altele na si am inceput sa-mi fac un id cu un nume d fata,sa pun la avatar o poza cu o blonda faina si sa incep cu intrebarile daca are prietena,o zis k NU,k i in cautare,si o inceput sa-mi ceara nr d tel,adik la blonda si sa ne intalnim,si tot asa si uite asa mi-am dat seama ce fel de persoana ii si nici in zi de azi nu o aflat k de fapt era o falsa ...eu zic k ai putea sa-l pui la incercare,dar cu conditia sa nu afle niciodata k l-ai pus uh la incercare,k de afla i bai multa bafta
cretz0oolina
Postat pe 6 Februarie 2011 17:36
De la: cretz0oolina, la data 2011-02-06 17:36:41mey,ce sa zic...si eu am avut un prieten,era la inceputu relatiei,si am vazut k nu prea il intereseaza de mine,mah cam mintzea si mi s-o parut suspect asa k m-am gandit sa-l pun la incercare,sa vad daca recunoaste k are pr,si altele na si am inceput sa-mi fac un id cu un nume d fata,sa pun la avatar o poza cu o blonda faina si sa incep cu intrebarile daca are prietena,o zis k NU,k i in cautare,si o inceput sa-mi ceara nr d tel,adik la blonda si sa ne intalnim,si tot asa si uite asa mi-am dat seama ce fel de persoana ii si nici in zi de azi nu o aflat k de fapt era o falsa ...eu zic k ai putea sa-l pui la incercare,dar cu conditia sa nu afle niciodata k l-ai pus uh la incercare,k de afla i bai multa bafta



cand vei mai creste ...o sa vezi ca e mult mai usor sa vezi cand te minte cel de langa tine
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 17:41
multa imaturitate pe aici...
il pui la incercare ca sa fii sigura de el.ok...incerc marea cu degetul si fac o predictie...deznodamantul va fii de doua feluri:
1.musca momeala si accepta avansurile alteia...caz in care il parasesti pe loc pentru ca este un goriloi odios in calduri,tu fiind o fiinta mult prea curata si neprihanita
2.refuza provocarile spunand ca are iubita deja...caz in care il parasesti mai tarziu pentru ca,in mentalitatea ta de femeie ai devenit sigura pe el si nu te mai atrage,nu te mai incita
perfect,eu spun sa-i dai inainte,ca ai numai de castigat!
razz
Postat pe 12 Martie 2011 09:54
De la: kudika063015, la data 2009-08-26 23:51:33
Buna, sunt noua pe aici si a si eu o problema.Sunt cu iubitul meu de ceva vreme si as vrea sa-l pun la incercare sa aflu daca cu adevarat tine la mine .
Insa problema este ca nu stiu cum sa l pun la incercare.
Pls dati-mi cateva solutii mersii


fii sincera cu el. daca te suporta pentru 5 minute, te ai scos.
rockk
Postat pe 12 Martie 2011 09:57
De la: razz, la data 2011-03-12 09:54:47multa imaturitate pe aici...
il pui la incercare ca sa fii sigura de el.ok...incerc marea cu degetul si fac o predictie...deznodamantul va fii de doua feluri:
1.musca momeala si accepta avansurile alteia...caz in care il parasesti pe loc pentru ca este un goriloi odios in calduri,tu fiind o fiinta mult prea curata si neprihanita
2.refuza provocarile spunand ca are iubita deja...caz in care il parasesti mai tarziu pentru ca,in mentalitatea ta de femeie ai devenit sigura pe el si nu te mai atrage,nu te mai incita
perfect,eu spun sa-i dai inainte,ca ai numai de castigat!
imaturitate ai tu ca stai sa citesti toate prostiile
thadoogback
Postat pe 12 Martie 2011 09:58
De la: thadoogback, la data 2011-03-12 09:58:09
De la: razz, la data 2011-03-12 09:54:47multa imaturitate pe aici...
il pui la incercare ca sa fii sigura de el.ok...incerc marea cu degetul si fac o predictie...deznodamantul va fii de doua feluri:
1.musca momeala si accepta avansurile alteia...caz in care il parasesti pe loc pentru ca este un goriloi odios in calduri,tu fiind o fiinta mult prea curata si neprihanita
2.refuza provocarile spunand ca are iubita deja...caz in care il parasesti mai tarziu pentru ca,in mentalitatea ta de femeie ai devenit sigura pe el si nu te mai atrage,nu te mai incita
perfect,eu spun sa-i dai inainte,ca ai numai de castigat!
imaturitate ai tu ca stai sa citesti toate prostiile


O data in viata mea iti dau dreptate
_Cryssa_
Postat pe 12 Martie 2011 10:42
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-12 10:42:59
De la: thadoogback, la data 2011-03-12 09:58:09
De la: razz, la data 2011-03-12 09:54:47multa imaturitate pe aici...
il pui la incercare ca sa fii sigura de el.ok...incerc marea cu degetul si fac o predictie...deznodamantul va fii de doua feluri:
1.musca momeala si accepta avansurile alteia...caz in care il parasesti pe loc pentru ca este un goriloi odios in calduri,tu fiind o fiinta mult prea curata si neprihanita
2.refuza provocarile spunand ca are iubita deja...caz in care il parasesti mai tarziu pentru ca,in mentalitatea ta de femeie ai devenit sigura pe el si nu te mai atrage,nu te mai incita
perfect,eu spun sa-i dai inainte,ca ai numai de castigat!
imaturitate ai tu ca stai sa citesti toate prostiile


O data in viata mea iti dau dreptate
o data,,ar trebui sa mi dai in fiecare dimineata cand te trezesti si in fiecare seara cand adormi
thadoogback
Postat pe 12 Martie 2011 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare se mai poate schimba ceva? 13 De la: blindgirl 18 August 2008 22:41
Tacere sau marturisire??? 2 De la: ella_c 11 Martie 2009 16:14
Viitorul meu sot va avea un copil cu alta 76 De la: kudika425470 17 Octombrie 2011 16:54
Oare ma mai iubeste? 73 De la: Gina1989 22 Noiembrie 2011 14:17
sufar 8 De la: gabitzatanas 15 Iunie 2010 00:14