Setari Cookie-uri

mintita inselata...prea naiva am fost....

buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti
kudika294758
Postat pe 2 Februarie 2011 17:13
Nu am ce sa iti scriu decat ca te felicit ca ai reusit sa depasesti momentul si sa vezi ca cineva ti-a citit povestea.
mimi_ca29
Postat pe 2 Februarie 2011 18:00
De la: kudika294758, la data 2011-02-02 17:13:45buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti





Super...ma bucur pentru tine ca ai putut sa treci peste aceasta "intamplare" neplacuta....sfatu meu e sa incerci pe viitor sa fi mai atenta in ceea ce priveste persoana pe care o vei avea langa tine :*:*:**:*

O zi buna si multa fericire si iubire
ZuziNebunici91
Postat pe 3 Februarie 2011 13:33
scz "sfatul"
ZuziNebunici91
Postat pe 3 Februarie 2011 13:33
...ma Fetelor..inca nu a-ti reusit sa ma dezamagiti...dar,chiar asa in viata voastra in zile pe care le parcurgeti nimic deosebit..minunat,frumos,s-au de vis nu se intampla????....inseamna ca zilele mele sunt un adevarat, taifun...fetelor...marea mea dilema este de ce cand pentru 2 minute sunt dragutza cu un Mascul...nu mai scaop de el..orcat de irascibila,ursuza,neandemanatica,trasnita sunt...etc...asta este marea mea Drama pe care o traiesc zi de zi ...si uitati la Mine..nu ma, plang....
Sibel_16
Postat pe 4 Februarie 2011 17:37
De la: Sibel_16, la data 2011-02-04 17:37:59...ma Fetelor..inca nu a-ti reusit sa ma dezamagiti...dar,chiar asa in viata voastra in zile pe care le parcurgeti nimic deosebit..minunat,frumos,s-au de vis nu se intampla????....inseamna ca zilele mele sunt un adevarat, taifun...fetelor...marea mea dilema este de ce cand pentru 2 minute sunt dragutza cu un Mascul...nu mai scaop de el..orcat de irascibila,ursuza,neandemanatica,trasnita sunt...etc...asta este marea mea Drama pe care o traiesc zi de zi ...si uitati la Mine..nu ma, plang....

...hai sa-ti raspund ......ba nu-ti mai raspund...ti-ai raspuns deja singura ...ajunge sa recitesti ce ai scris
kudika195501
Postat pe 4 Februarie 2011 17:47
De la: Sibel_16, la data 2011-02-04 17:37:59...ma Fetelor..inca nu a-ti reusit sa ma dezamagiti...dar,chiar asa in viata voastra in zile pe care le parcurgeti nimic deosebit..minunat,frumos,s-au de vis nu se intampla????....inseamna ca zilele mele sunt un adevarat, taifun...fetelor...marea mea dilema este de ce cand pentru 2 minute sunt dragutza cu un Mascul...nu mai scaop de el..orcat de irascibila,ursuza,neandemanatica,trasnita sunt...etc...asta este marea mea Drama pe care o traiesc zi de zi ...si uitati la Mine..nu ma, plang....

poti fi oricum,numai sa nu-i scrii o scrisoare,ca daca-ti vede ortografie o ia la sanatoasa.....nu poti fi si aroganta si agramata in acelasi timp
pusha2
Postat pe 5 Februarie 2011 14:18
De la: pusha2, la data 2011-02-05 14:18:44
De la: Sibel_16, la data 2011-02-04 17:37:59...ma Fetelor..inca nu a-ti reusit sa ma dezamagiti...dar,chiar asa in viata voastra in zile pe care le parcurgeti nimic deosebit..minunat,frumos,s-au de vis nu se intampla????....inseamna ca zilele mele sunt un adevarat, taifun...fetelor...marea mea dilema este de ce cand pentru 2 minute sunt dragutza cu un Mascul...nu mai scaop de el..orcat de irascibila,ursuza,neandemanatica,trasnita sunt...etc...asta este marea mea Drama pe care o traiesc zi de zi ...si uitati la Mine..nu ma, plang....

poti fi oricum,numai sa nu-i scrii o scrisoare,ca daca-ti vede ortografie o ia la sanatoasa.....nu poti fi si aroganta si agramata in acelasi timp

este de alta nationalitate decat cea romana......deci
kudika195501
Postat pe 5 Februarie 2011 14:31
ma bucur foarte tare pentru tine si sa sti ca sunt multi baieti in lumea asta dute distreaza-te ca o viata ai si trec anii pe lg tn....
kudika357817
Postat pe 5 Februarie 2011 16:03
De intilnit barbati o sa mai intilnesti,de iubit o sa mai iubesti...dar,e bine ca in viitoarea ta relatie sa nu mai repeti aceleasi greseli. Acel barbat n-a fost niciodata numai al tau,doar o parte din el...responsabil devenea in totalitate daca erati casatoriti,doar simplul fapt ca stateati impreuna nu-ti dadea tie dreptul sa-l tii sub papuc 24 din 24....asta urasc cel mai mult barbatii,ei nu sunt obiecte,pe noi,femeile ei ne considera trofee,le place sa se laude cu noi,sa ne arate celorlalti...ei iubesc femeia in felul lor,si vor flexibilitate intr-o relatie,mai ales la 22 de ani.Sunteti la virsta cautarilor...nu a asezarii ...FLEXIBILITATEA da multa sanatate si durabilitate unei relatii.....
kudika227120
Postat pe 6 Februarie 2011 10:47
increderea se kpata pe parcurs nu se gaseste sau nu se cumpara dar dak nu merita nu merita.Sincer tin sa te felicit imi pare bine k makar tu ai incredere in tine si poti merge mai departe.sa stii k sunt si barbati in locul tau ,dak am sti de la bun inceput ce va urma nu ar mai avea nici un farmec viata ce am mai pov la randu nostru copiilor nostri si nepotilor.uni dintre noi clacheaza si sunt destiu la tv.esti o fire puternik cine iti va sta alaturi cu adevarat va fi tarre mandru il vei pute sprijini ,kndva il vei gasi.O rugaminte am nu te razbuna p tine gasind si luand p cineva la kre nu tii.Eu am facut aceasta greseala si imi pare rau.Invata sa tii ochisori deschisi.
crissdia
Postat pe 6 Februarie 2011 13:27
sa stii de la mine ,nu esti vindecata,cui pe cui se scoate,trebuie sa incerci sa ai incredere in barbati,nu toti sunt la fel,e posibil sa mai ai o deceptie,dupa care urmeaza vindecarea,deceptiile vin in general de la oamenii care te astepti mai putin,dar viata inseamna si experienta,concluzia trebuie sa stim sa trecem peste toate,sunt incercari ale vietii,sa mergem mai departe,sa nu ne mai gandim cu intensitate la trecut fiindca il aducem in prezent si ne face mai mult rau decat bine,eu spun "asa a vrut D-zeu,eu trebuie sa-mi urmez calea mea si nu a altuia"
kudika127260
Postat pe 7 Februarie 2011 09:39
daca ai iubit pe cineva asta nu inseamna ca ai fost naiva,nu-ti mai atribui astfel de critici,esti un om cu sentimente pa care le-ai daruit cuiva,chiar daca acum crezi ca nu a meritat,nu mai privi lucrurile asa,priveste-le din alt unghi sau mai multe,si cauta sa intelegi ca nu ai gresit cu nimic daruind,ia partea frumoasa a lucrurilor,ramai cu amintirile frumoase,in timp o sa vezi ca asa o sa fie,crede-ma ca am o varsta,o sa intalnesti multi oameni,acum poti sa faci comparatii,cum ar fi viata fara experienta?ar fi stearsa,fara continut,nu te mai acuzasi nu mai permite altora sa te judece,n-ai omorat pe nimeni!ai iubit pe cineva !asta e un sentiment nobil,e frumos e calea spre descoperirea propriei persoane,spre desavarsire.apropo de inse
kudika127260
Postat pe 7 Februarie 2011 09:50
apropo de inselat,nu trebuie sa te simti inselata ,n-ai de ce ,inselata in dragoste ?nu!asteptarile tale au fost inselate asta e tot,tu ai iubit frumos, curat , el trebuie sa se simta prost,un om de nimic, in sit.asta,nu are simtul raspunderii ptr.propriile fapte.nu mai asculta rautatile altora
kudika127260
Postat pe 7 Februarie 2011 09:56
De la: kudika294758, la data 2011-02-02 17:13:45buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti


Fiecare 60 de secunde pe care le petrecem tristi sau suparati reprezinta 1 minut din viata pe care nimeni nu ni'l va mai da inapoi!:* Asa ca..bafta in continuare!e greu.dar nu imposibil!
PussycatLiz
Postat pe 9 Februarie 2011 20:37
De la: kudika294758, la data 2011-02-02 17:13:45buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti



Esti un bun exemplu pentru toata lumea ! Si eu am trecut printr-o tampenie cu un idiot si am reusit sa trec peste 3 ani in mai putin de 3 zile . Nu e greuu,trebuie doar sa ganditi la rece ! Luati ATITUDINEA !
addicted_95
Postat pe 12 Februarie 2011 21:46
Vreau sa zic ca te admir pt forta de care dai dovada. Dupa cum s-a mai zis, nu ai fost naiva, ai iubit.. iar in iubire faci multe compromisuri. Cred ca esti mai norocoasa ca totusi ai iubit, decat o persoana care nu a iubit niciodata. Ai tot respectul meu pentru ca ai reusit sa treci prin si peste asta cu fruntea sus :*:*
Safyphoenix
Postat pe 13 Februarie 2011 11:23
eu ce sa mai zic, eram casatoriti cand m-a inselat dupa 6 ani de casnicie.a fost un cosmar , a ramas un cosmar,
suntem in continuare impreuna, sufar in continuare, l-am iertat dar n-am uitat.nu am cum sa uit pt. ca am fost
lasa ca sa pot lua hotararea de a divorta.au trecut 8 ani de atunci. viata mea nu va mai fi niciodata fericita
atat timp cat el este alaturi si oricum sunt convinsa ca si acum este cu altcineva. felicitari pentru ca ai avut curajul sa pui capat acelei relatii care se derula numai in minciuna. eu am si o fetita si poate ca din cauza asta
nu am avut curajul sa divortez.


healthy013810
Postat pe 13 Februarie 2011 15:13
te rog mult intra pe site'ul asta: http://concurs.eza.ro/concurent-kara47.html apoi apasa butonul "voteaza" .. raman datoare. ms mult de tot.
baby_r
Postat pe 13 Februarie 2011 22:06
E de apreciat atitudinea ta...viata merge inainte, multe lucruri se intampla in viata bune si rele ..tocmai pentru a ne invata cum se mergem mai departe. Nimik nu e intamplator. Stii vorba...ce nu te omoara te face mai puternica!! Si eu am iubit un barbat mai mare ca mine (din alt oras)3-4 ani stiind ca avea prietena intr-o perioada, insa l-am iubit nebuneste am acceptat orice pt el, acum regret trecutul m-am simtit naiva si slaba, acum nu ma mai simt asa din contra pt. ca acum am un iubit de 2 ani de zile si pot spune ca stiu ce e adevarata iubire, sunt f fericita si am mare incredere in iubit. Fostei ”relatii” am pus punct subit...exact cum a inceput, am ignorat tot ce tinea de el, am pus punct si am luat-o de la capat. Acum sunt fericita si mi-am dat seama ca trecutul a fost o gresala si am reusit sa uit...cui pe cui se scoate. Invatati sa iubiti...nu poti sa ceri fara sa daruiesti si tu! Respect fetelor care stiu sa mearga mai departe!!!
kudika328147
Postat pe 14 Februarie 2011 11:45
De la: kudika294758, la data 2011-02-02 17:13:45buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti

Face cineva un rezumat ca pe mine m-a pierdut domnita-n povestire, drept ptr care o cred pe cuvant c-a fost mintita si inselata, insa dac-a fost ambele concomitent, nu cred ca termenul corect e ”prea naiva”, ci mai degraba ”de-a dreptul proasta”.
puiut_77
Postat pe 14 Februarie 2011 11:59
Jos palaria Esti tare, ptc ai avut curajul sa scrii si sa recunosti ca ai fost naiva. Cel mai mult mi-a placut ca ai invatat din tot ce ti s-a intamplat. Si cu atitudinea asta pozitiva pe care o ai, vei reusi sa treci si sa ai incredere in alti barbati. Ptc meriti sa fii fericita langa altu. Pana atunci distreaza-te !!!Bafta !!!
poisongirl87
Postat pe 14 Februarie 2011 13:10
am recunoscut ca am fost naiva,dar poate l-am iubit prea mult si nu a meritat,asta nu inseamna ca sunt proasta am avut de a face cu un baiat care a jucat teatru foarte bine si a stiut sa profite ,asta e ...singurul meu defect e ca l-am iubit prea mult ,nu inteleg de ce ma jignesti,cand iubesti faci si greseli,tu nu ai gresit niciodata?de ce ma judeci si ma faci proasta?in povestea mea am recunoscut ca am fost naiva,da am fost ca am iubit cu adevarat!intai sa jignesti uita-te si in ograda ta.ptr puiut cel cu mesaj
kudika294758
Postat pe 14 Februarie 2011 13:43
De la: kudika294758, la data 2011-02-14 13:43:49am recunoscut ca am fost naiva,dar poate l-am iubit prea mult si nu a meritat,asta nu inseamna ca sunt proasta am avut de a face cu un baiat care a jucat teatru foarte bine si a stiut sa profite ,asta e ...singurul meu defect e ca l-am iubit prea mult ,nu inteleg de ce ma jignesti,cand iubesti faci si greseli,tu nu ai gresit niciodata?de ce ma judeci si ma faci proasta?in povestea mea am recunoscut ca am fost naiva,da am fost ca am iubit cu adevarat!intai sa jignesti uita-te si in ograda ta.ptr puiut cel cu mesaj

m-am prins ca te-ai aprins pe mine, dar sa-ti demontez ideea mesajului: Am vorbit despre ”prostie” taman ptr ca m-am uitat in ograda mea si, din nefericire, am vazut o experienta asemanatoare cu a ta. E drept, n-am citit tot ce-ai scris in primul mesaj ptr ca ma doare ori de cate ori vad ca si altii o patesc la fel ca si mine, faptul ca asemenea lucruri li se intampla si altora, nu ma incalzeste deloc chiar si acum dupa ce au trecut ani. Am spus ”proasta de-a binele” ptr ca eu cred ca asta am fost, nu naiva. Termenul de ”naiv” e prea putin spus fata de cat de cumplit m-am amagit din cauza ca am iubit. Nu te-am judecat ptr ca ai iubit un astfel de om, ci a fost doar o chestie rabufnita din propria-mi experienta. De atunci, am invatat ca, indiferent car de mult iubesc pe cineva, trebuie sa-mi tin ochii deschisi si sa vad realitatea! Bafta!
puiut_77
Postat pe 14 Februarie 2011 14:58
De la: kudika294758, la data 2011-02-02 17:13:45buna tuturor...stiu ca majoritatea gresesc in viata asta...dar ca mine nu se poate..sa va povestesc.am avut o relatie de 5 ani cu un baiat de 23 ani,eu am 22 jumate acum,totul a fost bine frumos la inceput ,3 ani de zile,ne-am iubit nu ne-am certat,ne-am inteles bine pana in ultimii 2 ani de zile,el fiind ma indiferent ,mai rece,nepasator,in fine am trecut si peste toanele lui,si intr-un final s-a produs departirea,deoarece el a vrut o pauza..o luna de zile am fost despartiti,afland intre timp ca isi gasise pe alta,afland ca el are pe altcineva m-am decis sa nu ma mai gandesc la el si sa il uit...dar din pacate a inceput sa ma caute,sa imi explice ca nu s-a intamplat nimic intre el si ea,ca doar s-au sarutat si atat si ca pe mine ma iubeste,si ca nu poate traii fara mine...minciuni.eu de fel sunt o fata de treaba,ok linistita,de gasca sunt o fata sufletista si am decis sa il iert ,m-am gandit ca fiecare om merita o sansa,si sa o iau de la capat cu el..l-am iertat..greseala mea mare.o perioada a fost bine,ne-am inteles si in final m-am decis sa ma mut la el acasa .acolo a inceput calvarul meu cu el.am stat 3 luni de zile,pleca de acasa ,venea dimineata ma certam mereu cu el,incepuse sa dea in mine,avea tel inchis mereu,nu ma mai intelegeam deloc cu el,si mai mereu pleca impreuna cu prietenii,nu imi zicea unde se duce..pana intr-o zii cand am decis sa plec ca nu mai puteam...nu a zis nimic sa ramai ...nimic a intrebat doar de ce plec? si atat.va dati seama ca am suferit foarte mult..trece un timp si aflu de la propria lui verisoara ca e cu altcineva,nu trecuse nici o luna macar,si ca era cu persoana respectiva de 5 ani de zile,a recunoscut ca era de 5 ani si cu mine su cu aia...cand am aflat am fost socata!nu imi venea sa cred.nici macar nu a avut curaju in ultima clipa ,cand l-am intrebat dk are pe altcineva sa recunoasca in fata mea.si 5 ani cu ea cu mine?intr-o buna zii,ma intalnesc cu sora lui,si o intreb dk e adevarat,nu mi-a zis nimic a zis doar ca e fratisu si nu a vrut sa se bage,ca dk eu am fost naiva.....nu imi venea sa cred!toata lumea stia doar eu nu ...atata minciuna,perversitate,lasitate, in lumea asta?mi-am dat seama ca el doar a jucat teatru cu mine si atat ca nu m-a iubit deloc..atata minciuna ...am trait doar in minciuna...din momentul ala am inceput sa il urasc sa incep sa realizez ca adevarul este ca am fost prea naiva,am iubit prea mult un om care nu m-a meritat.un afemeiat.si culmea fata respectiva ,stia de existenta mea si accepta rolu de amanta.nu inteleg si acum atat teatru la el?incredibil...sunt despartita de el de 4 luni,ironia sortii a facut sa aflu de abia acum ,minciuna in care am trecut...am suferit foarte mult,dar incet incet am inceput sa dau uitarii toate amintirile cu el ,si sa gandesc ca viata merge inainte,acu sunt bine ,ma distrez ,ma bucur de viata.dar totusi cateodata ma apuca o furie ,o ura in suflet ptr el ptr ca din cauza lui,nu mai am puterea sa am incredere din nou in barbati..dar sper ca timpul v-a vindeca si asta neincrederea in barbati..asta e povestea mea..si voi fetelor care ati patit o deceptie in dragoste ,nu uitati viata merge inainte..si toate deceptiile sunnt o lectie de viata..asa a fost si ptr mine..de acu inainte voi fii mai atenta la oamenii.viata merge inainte.va pup pe toti


Vreau un rezumat!!! Nu de alta, dar nu pot sa citesc maracinele asta de text fara punct si litere mari..
AncaCostyna
Postat pe 14 Februarie 2011 15:07
aici ai dreptate,noi femeile trebuie sa deschidem ochii,si sa ne dam seama mai bine ca realitatea nu e asa frumoasa. cum credeam eu de exemplu.am patit ce am patit,si am inceput sa gandesc altfel si sa imi dau seama ca printre noi mai sunt si oamenii lasi,fara caracter,asa sunt unii oamenii.trebuie sa gandim rational noi femeile cand ne indragostim,sa facem cum fac si ei barbatii,ptr ca majoritatea isi traiesc clipa si gandesc la rece.pe cand noii ,cand ne indragostim ne facem planuri de viitor ,iubim din suflet si de aici porneste naivitatea.asa cum s-a intamplat si la mine.
kudika294758
Postat pe 14 Februarie 2011 15:20
chiar dk m-am aprins pe tine recunosc la inceput,mersi ptr sfat. ptr puiut
kudika294758
Postat pe 14 Februarie 2011 15:22
De la: kudika294758, la data 2011-02-14 15:20:27aici ai dreptate,noi femeile trebuie sa deschidem ochii,si sa ne dam seama mai bine ca realitatea nu e asa frumoasa. cum credeam eu de exemplu.am patit ce am patit,si am inceput sa gandesc altfel si sa imi dau seama ca printre noi mai sunt si oamenii lasi,fara caracter,asa sunt unii oamenii.trebuie sa gandim rational noi femeile cand ne indragostim,sa facem cum fac si ei barbatii,ptr ca majoritatea isi traiesc clipa si gandesc la rece.pe cand noii ,cand ne indragostim ne facem planuri de viitor ,iubim din suflet si de aici porneste naivitatea.asa cum s-a intamplat si la mine.

...hai...hai....
kudika195501
Postat pe 14 Februarie 2011 15:22
Buna si bine ai venit in lumea reala. Nu sunt pesimista, dar cam la asta trebuie sa te astepti la toti barbatii. E in firea lor sa insele, sa-si demonstreze ca pot cuceri. Nu ai fost naiva, ai fost doar indragostita. Fi mai atenta in viitor si nu mai crede in oricine. Si inca ceva: nimic nu dureaza vesnic, nici macar "o dragoste adevarata", crede-ma ca am experienta unei casnicii de 13 ani.
mirajdan
Postat pe 14 Februarie 2011 21:09
De la: kudika294758, la data 2011-02-14 15:22:43chiar dk m-am aprins pe tine recunosc la inceput,mersi ptr sfat. ptr puiut

nu face nimic, noua sa ne fie bine!
puiut_77
Postat pe 15 Februarie 2011 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
planuri dar nu te iubeste. 44 De la: avocat_divort 23 Aprilie 2010 11:14
Ajutor:( 27 De la: anageo25 5 August 2011 08:09
nu 6 De la: kudika187425 4 Septembrie 2010 16:15
Clubul inimilor frante 1 De la: Oceansoul 1 Octombrie 2010 22:38
Buna! 4 De la: battleofwits 22 Mai 2011 22:30