Setari Cookie-uri

Se mai gandeste oare la fosta?

Iubitul meu a avut o relatie de 3 ani cu o tipa,timp din care 6 luni au fost amici dupa care a inceput sa fie serios...aceasta era genu de fata careia nu`i placea sa faca nimik nu a mers niciodata cu el intr-un club daca mergeau undeva impreuna cu prietenii ea mereu facea scandal se certa cu prietenii lui , si se certa cu el si de fatza cu sora lui si la un moment dat aceasta l-a mintit ca ia pastile doar ca sa il pacaleasca sa ramana insarcinata...era genu de fata care voia cu orice pret sa se casatoreasca cu el...el binenteles i`a spus ca orice ar fi nu ramane cu ea si dak vrea sa faca copil el ii plateste pensie si ce vrea dar cu ea nu se casatoreste ca nu vrea.dupa 2 ani-2ani si ceva aceasta a plekat la facultate si timp de 6 luni a venit de 2-3 ori acasa timp in care doar se certa cu el si el de cand a fost pacalit spune ca nici nu o mai suporta pentru faptul ca a fost nevoit "sa omoare" un copil(in cele din urma aceasta facand avort) whatever....sunt cu el ma iubeste ma rasfata nu pastreaza legatura cu nicio fosta cu nimeni si nimik inafara de mine si binenteles prietenii lui si toata ziua e cu mine cand nu e la munca e cu mine si invers:P.suntem de 6 luni impreuna am fost impreuna in concediu lucru care in 3 ani nu l-a facut cu fosta niciodata.....face o gramada de lucruri cu mine,lucruri pe are nu le-a facut niciodata cu ea pentru ca era putin salbatika.....cand il intreb daca se mai gandeste la ea..sau dak a iubit-o mai mult ca pe mine spune ca a tinut la ea si s-a obisnuit cu ea dar ca nu simtea dorinta de a o vedea zilnik si se bucura mereu cand scapa de ea cand pleca din nou la facultate lucru care l-au afirmat prietenii sai.....pe ea niciodata nu a luat-o cu el cand pleka cu parintii la munte sau undeva in concediu etc pe mine m-a luat.....apoi am fost si la mare doar noi2 se poarta impecabil nu-mi aduce aminte de ea nu nimic doar din ce-l intreb eu ....mai pe scurt relatia lor a fost buna cat erau amici apoi au inceput crizele etc....ma intreb mereu oare se mai gandeste la ea?......sunt putin absurda stiu....de asemenea sunt mult mai distractiva fac orice merg oriunde si mai ales arat mult mai bine si spune ca is cea mai frumoasa si mai scumpa fata pe care a vazut-o vreodata.....e sincer nu e genu de baiat cu vrajeala dar ma intreb....oare se mai gandeste la ea?......el spune ca daca ii mai pasa de ea nu se despartea de ea si imi spune ca o uraste pentru ce a facut.....nush ce sa cred poate sunt eu cam geloasa :P mi-ar prinde bine niste pareri:D
elisa89
Postat pe 29 August 2009 14:46
exagerezi putin.
trebuie sa intelegi ca acea fata face parte din trecutul lui su nu ai cum s schimbi asta. iar daca tu esti acum cu el si nu ea, inseamna ca aceea nu mai reprezinta nimic pentru el. a luat o hotarare si nu are rost sa mai dezgropi mortii.
probabil sunt lucruri care ii mai amintesc de ea. locuri in care au fost, sau obiecte. nu ai cum sa-i stergi memoria. dar asta nu inseamna ca mai simte ceva pentru ea. acum tu esti alaturi de el si este bine sa-l faci sa fie mandru de tine si sa nu regrete decizia.
Madalina2808
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:36
De la: elisa89, la data 2009-08-29 14:46:05Iubitul meu a avut o relatie de 3 ani cu o tipa,timp din care 6 luni au fost amici dupa care a inceput sa fie serios...aceasta era genu de fata careia nu`i placea sa faca nimik nu a mers niciodata cu el intr-un club daca mergeau undeva impreuna cu prietenii ea mereu facea scandal se certa cu prietenii lui , si se certa cu el si de fatza cu sora lui si la un moment dat aceasta l-a mintit ca ia pastile doar ca sa il pacaleasca sa ramana insarcinata...era genu de fata care voia cu orice pret sa se casatoreasca cu el...el binenteles i`a spus ca orice ar fi nu ramane cu ea si dak vrea sa faca copil el ii plateste pensie si ce vrea dar cu ea nu se casatoreste ca nu vrea.dupa 2 ani-2ani si ceva aceasta a plekat la facultate si timp de 6 luni a venit de 2-3 ori acasa timp in care doar se certa cu el si el de cand a fost pacalit spune ca nici nu o mai suporta pentru faptul ca a fost nevoit "sa omoare" un copil(in cele din urma aceasta facand avort) whatever....sunt cu el ma iubeste ma rasfata nu pastreaza legatura cu nicio fosta cu nimeni si nimik inafara de mine si binenteles prietenii lui si toata ziua e cu mine cand nu e la munca e cu mine si invers:P.suntem de 6 luni impreuna am fost impreuna in concediu lucru care in 3 ani nu l-a facut cu fosta niciodata.....face o gramada de lucruri cu mine,lucruri pe are nu le-a facut niciodata cu ea pentru ca era putin salbatika.....cand il intreb daca se mai gandeste la ea..sau dak a iubit-o mai mult ca pe mine spune ca a tinut la ea si s-a obisnuit cu ea dar ca nu simtea dorinta de a o vedea zilnik si se bucura mereu cand scapa de ea cand pleca din nou la facultate lucru care l-au afirmat prietenii sai.....pe ea niciodata nu a luat-o cu el cand pleka cu parintii la munte sau undeva in concediu etc pe mine m-a luat.....apoi am fost si la mare doar noi2 se poarta impecabil nu-mi aduce aminte de ea nu nimic doar din ce-l intreb eu ....mai pe scurt relatia lor a fost buna cat erau amici apoi au inceput crizele etc....ma intreb mereu oare se mai gandeste la ea?......sunt putin absurda stiu....de asemenea sunt mult mai distractiva fac orice merg oriunde si mai ales arat mult mai bine si spune ca is cea mai frumoasa si mai scumpa fata pe care a vazut-o vreodata.....e sincer nu e genu de baiat cu vrajeala dar ma intreb....oare se mai gandeste la ea?......el spune ca daca ii mai pasa de ea nu se despartea de ea si imi spune ca o uraste pentru ce a facut.....nush ce sa cred poate sunt eu cam geloasa :P mi-ar prinde bine niste pareri:D


mai exagereaza tu mult si adu-i aminte mereu de aia ,ca sa vezi ce-l pierzi.

Postat pe 1 Septembrie 2009 11:50
am si eu o problema asemanatoare numai ca actualul meu prieten a fost cu ea 4 ani.si cand l-am cunoscut eu suferea mult din cauza ei ,avea chiar probleme cu bautura din cauza asta.prietenii lui mi-au pov ca mereu se imbata si plangea dupa ea chiar el mi-a spus ca a iubit-o f mult.eu sunt cu el de un a n de zile si inca de la inceputul relatie mi-a spus ca eu l-am ajutat sa o uite complet ca ma iubeste mult mai mult decat a iubit-o pe ea decand e cu mine s-a lasat de bautura di de multe alte prostii ce le facea cand nu era cu mine .toti pr lui ii spun ca a fost f norocos ca m-a cunoscut.eu totusi ma incapatanez sa nu cred tot ce zice el , o relatie de 4 ani nu cred ca se poate uita asa simplu mai ales ca stiu ca erau obsedati unul de altul cu toate ca in aia 4 ani nu cred ca au facut ei tot ce am facut noi intr-unul(am uitat sa mentionez ca noi locuim impreuna ceea ce intre ei nu s-a intamplat) in plus intr-un an de zile nu a adus nici macar odat vorba de ea nici nu vrea sa-i auda numele si-l enerveaza cand il intreb cate ceva despre ea.oare faptul ca-l deranjeaza sa vb despre ea inseamna ceva? se mai gandeste la ea?oare conteaza ptr el faptu ca a fost primul la ea si prin asta nu o va putea uita niciodata sau numai invers se intampla?ea nu o sa-l uite?
daca nu m-ar framanta gandurile astea rel noastra ar merge mult mai bine ptr ca ne iubim f mult dar cand imi aduc aminte de ea parca imi vine sa plang.abia astept sa avem 5 ani impreuna mai mult decat au avut ei .parca sunt nebuna sun GELOASA PE FOSTA
loveordie
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:07
Hai sa-ti zic ceva...m-am combinat in liceu cu "iubirea vietii" mele cu care am mai vb multi ani dupa ce ne-am despartit...cand m-am combinat cu el abia iesise dintr-o relatie...toata lumea vb d tipa aia d bine ptk era bogata,buna si frumoasa...niciodata nu am inteles de ce el m-a ales p mine si pt k erau si vecini aproape..tot timpul ma gandeam k ei2 inca se mai vad si sn impreuna(fusese si prima pt el)...la o perioada dupa ce ne-am despartit (cam 2 anI)..l-am intrebat sincer dak se mai intalnea cu ea..pt k eram foarte geloasa in perioada aia....mi-a spus k m-a inselat odata dar nu cu ea...Cred k obsesiile astea sunt in majoritatea cazurilor doar in capul nostru..Cred k dak le-ar mai pasa d ele,ar incerca s ale cucereasca...sau ar sta singurii..cu siguranta cu ar primi pe alta in viata,inima si mai ales casa lui.....
cristinik_20
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:27
asta spune ratiunea
loveordie
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:02
"parca sunt nebuna sun GELOASA PE FOSTA "
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:07
nu mi se pare amuzant :P
loveordie
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:13
De la: loveordie, la data 2009-09-03 17:13:32nu mi se pare amuzant :P


Pai nu e amuzant, e de plans, dar pentru tine.
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:39
da...nu te contrazic...
loveordie
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:24
Nu e nimic amuzant...sa stii ca e mai bine sa stii ca ai iubit,ca ai luptat pentru ceva decat sa traiesti cu intrebarea cum ar fii sa iubesc si sa fiu iubita??!!Asa ca nu o mai judeca!!
Cat despre ratiune..nu stiu ce sa zic...cred k in general noi femeile avem aceasta problema...dar la mine sincer trece dupa cateva luni...eu zic sa te concentrezi asupra lui pentru k din ce am citit eu merita...nu-l mai face sa-si aduca animte de ea!!!Mai mult te chinui tu..sunt sigura...ai incredere in tine si incerca sa depasesti si sa ii arati ca poti face tot ceea ce ea nu putea...evident fara sa-i spui direct asta!!!
cristinik_20
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:36
faza e ca spune ca nu a iubit-o doar ca relatia lor s-a lungit din cauza ca aceasta se ruga de el plangea si a incercat sa se desparta de mai multe ori de ea.....ma respecta nu ma inseala atata voiam sa stiu oare insemn mai mult pt el...? am povestit in mare,cer parerea ca sa stiu dak e adevarat cand spune ca niciodata nu a fost asa de fericit cu cineva.ba chiar akum cateva zile vorbeam de fosti si imi spunea k au fost cei mai nefericiti 3 ani alaturi de ea..la inceput s-a simtit atras de ea cum e la inceput normal.el momentan e plekat dar vine aproape saptamanal sa ma vada si tot timpu cand vine sta numai cu mine.lucru pe care cand a mai fost plekat nu l-a facut ptr fosta si cand vorbeste de ea parca vb de o persoana pe care o uraste....nu a fost o relatie f apropiata nu lokuiau impreuna nu nimik adika nu erau apropiati cum sunt eu cu el......se vedeau 2-3 ore pe zi etc. si binenteles am fost amika cu el un timp si stiam ca vreau sa pun mana pe el si l-am descusut atunci si aceiasi reactie avea.....nu`i place sa vb de ea si cand vb,vb cu ura si spune ca si-ar fi dorit sa ma fi cunoscut inainte.....imi spune ca nu s-ar fi asteptat ca eu sa fi vrut vreodata sa fiu cu el k is mai mult decat si-ar fi putut dori.....nu m-a mintit niciodata asta pot spune.ba chiar akum 2 zile am vb cu el si mi-am amintit de treaba cu avortul fostei....avort de 10 min nu am mai auzit dupa care te ridici in picioare si fugi la masina etc......aceasta l-a mintit k a fost insarcinata pt ca el voia sa se desparta de ea.....si cand i-am povestit ce implika un avort si motivele pt care ea ar fi mintit si-a pus mainile in cap insa i-am luat o piatra de pe inima k nu are pe constiinta chestia asta.dupa parerea mea l-a prostit ca sa stea cu ea de mila......eu akum vreau sa-l fac fericit sa uite perioada aceea.apropo multumesc mult pentru pareri si mai ales k nu a-ti ras de mine sau nu m-ati jignit cum se mai intampla.multumesc frumos:)
elisa89
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:29
stii ce ma bucur?ca nu s singura nebuna "geloasa" pe trecut...
parerea mea lucida..e ca ne facem singure sange rau..descoasem prea mult firul in 15 in loc sa apreciem ce avem..ne gandim la tot felul de tampeni
si iubitu meu a avut o "fosta..posesiva"..la fel ma intreb si eu de multe ori..dar sincer daca ar fi vrut sa ramana cu ea nu ar fi fost azi cu mine(zic eu).Baieti nu s asa complicati ca noi...Iti d au acelas sfat care mi l d au mie NU TE MAI GANDI ITI FACI RAU SINGURA inchipuieste ti ca am gasit si o agenda in care scriau ei tot felul de chesti..dulci..mi a fugit pamantul de sub picioare Acum sunt mai calma(in general).Oricum ideea e ca sigur ne iubeste pe noi acum..ce conteaza ce a fost inainte?
lasa o moarta...
anot
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:42
Daaaaaaaaaaa
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:46
nu esti singura:D:D mersi mult de sfat:D
elisa89
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:24
se gandeste la ea de fiecare data cand il intrebi ceva despre ea sau ceva care are legatura cu ea

incearca sa nu mai intrebi si nici sa nu te mai gandesti la ea, ce a fost a fost...conteaza ceea ce este in acest moment, oricat ai incerca trecutul nu-l poti sterge cu un burete, il poti doar ignora
mirelacm
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:13
De la: elisa89, la data 2009-08-29 14:46:05Iubitul meu a avut o relatie de 3 ani cu o tipa,timp din care 6 luni au fost amici dupa care a inceput sa fie serios...aceasta era genu de fata careia nu`i placea sa faca nimik nu a mers niciodata cu el intr-un club daca mergeau undeva impreuna cu prietenii ea mereu facea scandal se certa cu prietenii lui , si se certa cu el si de fatza cu sora lui si la un moment dat aceasta l-a mintit ca ia pastile doar ca sa il pacaleasca sa ramana insarcinata...era genu de fata care voia cu orice pret sa se casatoreasca cu el...el binenteles i`a spus ca orice ar fi nu ramane cu ea si dak vrea sa faca copil el ii plateste pensie si ce vrea dar cu ea nu se casatoreste ca nu vrea.dupa 2 ani-2ani si ceva aceasta a plekat la facultate si timp de 6 luni a venit de 2-3 ori acasa timp in care doar se certa cu el si el de cand a fost pacalit spune ca nici nu o mai suporta pentru faptul ca a fost nevoit "sa omoare" un copil(in cele din urma aceasta facand avort) whatever....sunt cu el ma iubeste ma rasfata nu pastreaza legatura cu nicio fosta cu nimeni si nimik inafara de mine si binenteles prietenii lui si toata ziua e cu mine cand nu e la munca e cu mine si invers:P.suntem de 6 luni impreuna am fost impreuna in concediu lucru care in 3 ani nu l-a facut cu fosta niciodata.....face o gramada de lucruri cu mine,lucruri pe are nu le-a facut niciodata cu ea pentru ca era putin salbatika.....cand il intreb daca se mai gandeste la ea..sau dak a iubit-o mai mult ca pe mine spune ca a tinut la ea si s-a obisnuit cu ea dar ca nu simtea dorinta de a o vedea zilnik si se bucura mereu cand scapa de ea cand pleca din nou la facultate lucru care l-au afirmat prietenii sai.....pe ea niciodata nu a luat-o cu el cand pleka cu parintii la munte sau undeva in concediu etc pe mine m-a luat.....apoi am fost si la mare doar noi2 se poarta impecabil nu-mi aduce aminte de ea nu nimic doar din ce-l intreb eu ....mai pe scurt relatia lor a fost buna cat erau amici apoi au inceput crizele etc....ma intreb mereu oare se mai gandeste la ea?......sunt putin absurda stiu....de asemenea sunt mult mai distractiva fac orice merg oriunde si mai ales arat mult mai bine si spune ca is cea mai frumoasa si mai scumpa fata pe care a vazut-o vreodata.....e sincer nu e genu de baiat cu vrajeala dar ma intreb....oare se mai gandeste la ea?......el spune ca daca ii mai pasa de ea nu se despartea de ea si imi spune ca o uraste pentru ce a facut.....nush ce sa cred poate sunt eu cam geloasa :P mi-ar prinde bine niste pareri:D


Nu crezi ca gresesti cand tot te compari cu ea? Din moment ce el a ales sa traiasca alaturi de tine, inseamna ca pe tine te vrea, nu pe ea.

Termina cu copilariile astea si lasa trecutul in pace.
franziska_eu
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:36
Si eu am avut si ink am problema asta desi stiu ca prietenul meu ma iubeste cu adevarat... dar sunt anumite chestii care ma fac sa cred ca ink se gandeste la ea..cum ar fi knd trecem pe langa zona in care sta ea isi arunk mereu privirea... ea i-a facut rau lui, inselandu-l si de asemenea spune k nu face comparatie intre relatia anterioara si prezent...pt ca pt el doar prezentul conteaza...si logic ce a fost e mai vag fata de ce este acum si normal k sentimentele sunt mult mai puternice in momentul de fata si imi si arata ca ma iubeste...dar este imposibil sa nu te gandesti ce si cum...sau daca ea facea niste chestii mai bn decat le faci tu si etc :)
Oricum stiu ca ma iubeste si am inceput sa nu ma mai agit atat. Oriqm daca e sa ma paraseasca pentru fosta, el pierde, nu eu! Pt ca stiti vb aia, ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust! Ce nu a mers odata , nu va merge nici a2a oara!
roxyrory
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii 3 De la: kudicafex81 7 Septembrie 2016 19:06
viriil -nu cred 14 De la: gratuit89 30 Noiembrie 2009 21:53
Sexul pana la casatorie.. 3620 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 21:16
d 29 De la: kitty_na 22 Iulie 2010 22:45
cum sa il fac sa comunice mai mult cu mine? 21 De la: ina_clau 26 Mai 2009 14:56