Setari Cookie-uri

a disparut

Buna!sunt noua in comunitatea voastra..si-mi place ce se discuta aici..am ce invata. Am 24 de ani..sunt studenta la medicina..el are 31,..e medic..pana aici nimic ciudat..Suntem de 7 luni impreuna..am avut o perioada in care ne-am despartiti..iar din mai am trait ca-n paradis..Acum 2 saptamani a plecta la un schimb de experienta intr-un spital din ucraina..stiam ca sta o saptamana..i-am promis ca-l astept cumintica..La o saptamana il caut pe net..vad ca e..il sun,imi raspunde si-mi zice ca isi controleaza calc de la distanta..si de fapt nu e..ma rog,ma linisteste ,imi trimite un mail,ma calmez si eu. La 2 zile,cand a zis ca vine in tara...il sun..nu mai raspunde la telefon..stiam ca peste o zi avea testarea de dupa schimbul de experienta...il sun de atunci de 5 zile ,i-am trimis mail...si nu raspunde...Am mai patit asa cand ne-am despartiti prima data,dara tunci era alta poveste..cu o femeie..Acum totul era frumos,saptamana viitoare trebuie sa megem impreuna la o nunta,aveam planuri impreuna,aveam vise...Nu-i inteleg tacerea..ma simt ft prost pt ca l-am cautat ft mult,asta il enerveaza..iar pe mine ma enerveaza ca nu raspunde...Nu cer altceva decat sa ma sune cateva secunde si sa stiu ca e bine...nu l-as cauta daca nu as sti ca tin enorm la el si imi doresc sa fim un cuplu fericit..noi lucram ft bine impreuna..avem acelesi teluri..e frumos...de ce tace?l-am speriat?ce sa fac?vreau sa repar situatia..dar ar trebui sa vrea si el nu sa fuga repede sub carapace..nu am tipat o data la el...nu i-am vb urat niciodata..certurile noastre au fost reprezentate prin taceri si extrem de multa rabdare. Dar acum?
ivonne1205
Postat pe 30 August 2009 20:26
ia incearca tu sa nu l mai suni deloc si sa nu i trimiti niciun mail, ai sa vezi ca el te va cauta
Aphrodite
Postat pe 30 August 2009 20:32
Sfat:" Nu-l suna" ... daca te iubeste , o sa te sune el si o sa-si ceara iertare; ai un pic de mandrie si nu accepta orice, poti sa refuzi uneori sa-l intalnesti,spunand ca ai ceva important de facut, lasa-l pe el sa te caute; numai bine
alina02
Postat pe 30 August 2009 20:33
IGNORA-L,asta este cel mai bun lucru pe care il poti face,
yza79
Postat pe 30 August 2009 20:35
asa a facut si iubitul meu si apoi a sunat el, a spus ca era furios pe mine si nu a vrut sa imi spuna ceva la nervi care sa ma raneasca. Oricum el avea motiv atunci. Una peste alta incearca sa vezi daca este bine, intreaba un prieten comun daca stie ceva de el, doar ca sa te linistesti tu si sa stii ca este sanatos. Daca aflii asta atunci nu il mai cauta si asteapta sa te caute. numai bine:)
dedykedy
Postat pe 30 August 2009 20:36
cred ca stii ca lucrurile importante nu se discuta la telefon gandeste te din timp la cea ce vrei sa i transmiti , reprosurile si invinuirile nu au ce cauta la telefon, mai degraba incearca sa stabilesti o intalnire cu el si atuncea poti sa discuuti ce vrei. importanta e sa nu l implori, sa nu transformi mesajul intr o urgenta, incearca sa i starnesti interesul si curiozitatea si nu uita sa tii minte ce ai facut inainte si dupa tau caci e foarte important daca vrei sa te imapci cu iubitul
Aphrodite
Postat pe 30 August 2009 20:45
da..cred ca asta e solutia..Printre altele mi-a spus ca si-a facut niste mici operatii acolo..extirpari de mici papiloame(un soi de alunite)...sper sa nu se fi complicat si cu altceva...de asta mi-e teama!..acum oricum nu-l mai sun..e deja prea mult ce am facut,ma simt aiurea.
ivonne1205
Postat pe 30 August 2009 20:45
Firesc..nu-i spun nimic de rau le telefon..nu vrea sa-l pierd..Acum daca raspunde!...ceea ce sper sa faca daca nu sun vreo cateva zile. O Discutie fata in fata ar salva tot...El mi-a hranit in ultimele luni visele impreuna..Nu vreau sa dispara din viata mea:(
ivonne1205
Postat pe 30 August 2009 20:48
nu il mai cauta asa des...unii barbati considera ca ii sufoci facand asta.oricum nu rezolvi nimik cautandu-l atata.si daca te-ar insela cu siguranta nu l-ai auzii la telefon facand-o.fii mai calma si lucrurile se rezolva de la sine...si ca o paranteza..in timp ce unii se simt "sufocati" de prea multa dragoste pe altii ii sufoca singuratatea.think about it.
razz
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:46
Fa o mica pauza si sa vezi cum te cauta
Raluca_SA
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:46
incearca numai!!
Raluca_SA
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:47
De la: ivonne1205, la data 2009-08-30 20:26:34Nu-i inteleg tacerea..ma simt ft prost pt ca l-am cautat ft mult,asta il enerveaza..iar pe mine ma enerveaza ca nu raspunde...Nu cer altceva decat sa ma sune cateva secunde si sa stiu ca e bine...nu l-as cauta daca nu as sti ca tin enorm la el si imi doresc sa fim un cuplu fericit..noi lucram ft bine impreuna..avem acelesi teluri..e frumos...de ce tace?l-am speriat?ce sa fac?vreau sa repar situatia..dar ar trebui sa vrea si el nu sa fuga repede sub carapace..nu am tipat o data la el...nu i-am vb urat niciodata..certurile noastre au fost reprezentate prin taceri si extrem de multa rabdare. Dar acum?


daca te simti prost ca l-ai cautat, NU L MAI CAUTA !!!
te enerveaza ca nu raspunde ??
zici ce vrei doar sa te sune doar sa ti zica ca e bine ? sa fim seriosi !!!! pe bune , daca te ar suna sa ti zica : te-am sunat sa ti spuna ca am ajuns bine, sunt intreg, am bagajele intacte , nu ti face griji , la revedere !? ai fi multumita ??? nu e ca ai vrea sa auzi si altceva de dragoste ? fi sincera cu tine !
si sigur ca e bine , ca altfel daca era la spital sau daca era grav bolnav la pat sau la politie ti ar fi dat un telefon macar sa te roage sa faci ceva pentru el .

iun rest, e doar in imaginatia ta: lucram ff bine impreuna , suntem un cuplu frumos , avem aceleasi teluri .. -- poate el nu vede asa .. sau poate are altele pe cap .. are nevoie de timp sa le clarifice si sa satie ce vrea mai departe ..

Ai rabdare si nu l mai cauta,asteapta sa te caute el , ia si in calcul ca poate si a schimbat planurile fata de tine si vezi-ti de viata ta in continuare , nu te mai consuma cu ce o gandi el , nu te mai lega asa de un singur om , (la urma urmei nu ti a promis nimic ...) si cand o sa te caute , dupa ce l mai refuzi si tu vreo cateva ori ( nu sari in papuci sa te vezi cu el de la primul telefon ) , il pui sa ti explice ce a insemnat disparitia lui si daca mai are rost sa va mai impacati daca o sa mai dispara asa si alta data , etc.. ? si ca daca ai fi disparut tu asa subit , cum s ar fi simtit el ??

vrei sa repari situatia? : nu l mai cauta , nu te mai lega asa de el, lasa l sa respire si daca e cazul o sa te caute el .. atunci , si numai atunci , ai tot dreptul sa l iei la intrebari ..de ce te a cautat si ce a insemnat disparitia lui subita..
parerea mea .. in rest, bafta (ca stiu ca e greu sa nu te gandesti la el dar acum nu ai alta solutie )
kudika052198
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:59
Dupa parerea mea el nu acorda prea multa importanta relatiei voastre, sau cel putin nu in masura in care ii acorzi tu, altfel te-ar suna, chiar si numai pentru a te linisti, ca sa nu mai vorbim de "dor"! Sfatul meu: nu il mai cauta! O va face el daca va dori... si ai mare grija la ceea ce ii accepti, este f dureros sa pui punct unei relatii atunci cand iubesti, dar si mai dureros este sa te lasi manipulata! Pupici!
michelle34
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masaj Erotic 59 De la: kudika029282 20 Martie 2010 16:26
pauzele intr'o relatie 6 De la: Felixuc 9 Aprilie 2010 23:12
Doar cu tine...sau... 10 De la: needles_and_pins 19 Aprilie 2009 22:35
Cum imi dau seama ce vrea de la mine? 48 De la: kudika141930 28 Noiembrie 2011 18:19
Nu stiu ce sa cred despre el... 50 De la: marco918 5 Octombrie 2010 01:15