Setari Cookie-uri

Va rog sa ma ajutati

Va rog frumos sa ma ajutati:( nu mai stiu ce sa fac.....pentru inceput pot spune ca am 16 ani.. cu ceva timp in urma... prietenul meu a venit la mine si am inceput"sa ne jucam".. ambii ramanand in cele din urma in lenjerie intima.Mentionez ca la un moment dat, el m-a atins cu penisul in exteriorul zonei intime..acest lucru nedurand decat cateva secunde. El nu a ejaculat, dar totusi......dupa cateva ore(dupa ce a plecat el), eu m-am spalat. Zilele astea trebuia sa-mi vina menstruatia, spun ca trebuia desii niciodata nu am avut-o regulat. Imi este teama ca am ramas insarcinata.... mentionez de asemenea ca nu am avut relatii cu niciun baiat, fiind virgina.Nu styu ce sa mai fac.. mi se pare ca mi-a crescut burtica... si imi este foarte frica.. nu am indraznit sa vorbesc cu nimeni despre asta si nu mi-am facut nici un test de sarcina.. considerand ca daca nu a avut loc penetrarea...ci doar m-a atins... si asta in exterior.. cateva secunde....:( am crezut ca este doar o dereglare de menstruatie. Va rog sa ma ajutati cu pareri si sfaturi...:(
kudika171081
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:01
Asta inseamna sa te joci fara sa cunosti macar regulile elementare ale jocului....sau sa crezi ca totul e un joc....bineinteles ca nu esti insarcinata...nu te mai panica...
_oktober_
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:18

in cazul in care ai ai fi ramas insarcinata nu ti-ar fi crescut burtica in prima luna , decat daca ai mancat mai mult .. .
Sfatul meu este sa vorbesti cu cineva apropiat .O matusa , o sora ...daca ti-e jena sa-i spui mamei.
Imi dau seama din mesajul tau ca nu esti deloc informata despre ce inseamna inceperea vietii sexuale , cu toate ca sunt atatea mijloace de informare.De contraceptie cred ca nici nu ai auzit....
Acum sincer , nu cred ca esti insarcinata . Si totusi ...nu esti prea mica ptr. "joaca" asta?

ella_c
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:24
fetita mai bine ai sta o ora pe google si ai rasfoi tot ce inseamna viata sexuala si contraceptie, si dupa aia ai sa'ti dai singura seama ca nu esti gravida. iti e deajuns o ora si ai de unde alege, ai de unde invata. nu astepta ziua in care sa'ti vina ciclu si gata sa fii cea mai fericita fiinta si apoi iar sa va f*teti ca chiorii si poate de ce nu sa iti creasca burta pe bune dupa aia. informeaza'te, mergi la med de fam si cere anticonceptionale si dupa aia "joaca'te"
Shhh
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:10
stai linistita ca nu ai nimic...e aproape imposibil sa fii....dar pt a te linisti daca nu vine menstruatia ia un test de sarcina de la farmacie ....
kudika174208
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:53
ce test de sarcina, nu are nimic. din ce? mai bine sa ia o carte, sa acceseze netul nu doar pt mess si se edifica.
delicacy
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:58
stai linistita ca nu esti sigur gravida!!
pissy
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:08
pai draga mea ce pot sa iti spun.........din partea mea in ceea ce priveste varsta ta nu pot si nici nu vreau sa iti dau sfaturi referitoare la subiectul tau.altceva ce iti pot spune si sper ca il iei ca pe un sfat este ca ar trebui ca la cei 16 anisori ar trebui sa iti indrepti privirea mai mult catre scoala si intre timp sa incepi sa te documentezi in privinta sexului si cand ajungi macar la 18 anisori iti vei da seama ca de fapt nu sexul este important si mult mai important este sa te bucuri de momente frumoase si unice in viata si atunci cand practici sa stii despre ce este vorba si sa constientizezi .poate daca aveai o varsta mai mare nu mai puneai aceasta intrebare.trebuie sa constientizezi ca este mult mai placut sa faci ceva cu buna stiinta decat sa nu ai habar.succes la scoala.
marinelastanescum
Postat pe 30 Aprilie 2010 01:23
asta se intampla daca te joci cu putza la varsta asta:)))..nu folosi netul doar pt a vb pe mess.....cauta lucruri legate despre sex si informeaza=te.....si gandeste-te de 2 ori inainte sa faci ceva
kudika174208
Postat pe 1 Mai 2010 00:21
TU N-AI PARINTI? LASA DRACULUI PROSTIILE LA VIRSTA TA UMBLA HORMONII PRIN VOI DE LA 16 ANI .....IA VEZI LA CAP NU AI PROBLEME?!...
kudika168226
Postat pe 1 Mai 2010 15:38
Daca nu tea penetrat, atunci cum sa ramii gravida? Sfatul meu e sa te duci la medic, sa-i spui problema si in felul asta te vei lamuri.Dar de ce nu vorbesti si cu mama ta despre toate astea? Chiar daca te va certa sa stii ca nu-ti vrea decit binele.Mama trebue sa fie cea mai buna prietena a ta.Si ce-ti trebue sex la virsta asta? Ar trebui sa te preocupe mai mult cartea nu prostiile.
kudika098645
Postat pe 1 Mai 2010 16:07
Abia acum au loc "acomodarile" organismului la schimbarile ce au loc, asa ca urmatorii 1-2 ani trebuie sa se reguleze totul, dar nu uita ca in acest timp poti ramine insarcinata, asa ca pune-ti pe primul plan studiile, iar dupa 20 ani poti deja sa si te gindesti la formarea familiei. Atunci, precis c nu vei fi ingrijorata cu intrebarea daca esti sau nu insrcinata...
kudika156580
Postat pe 1 Mai 2010 16:16
Amintiti-va dragi prieteni ca atunci cand dati un sfat tineti cont si de situatie....de parca voi nu ati fost pusi in situatii stanjenitoare...E viata ei si drumul pe care vrea sa mearga...Uni nici macar nu stiu ce este acela ...Ma bucur ca multi dintre voi au ales sa ii spuna domnisoarei ca nu are nimic dar nu mai criticati ... Si domnisoara documenteaza-te inainte sa faci ceva si nu fa lucruri pe care le vei regreta ca poate fi prea tarziu...
kudika011007
Postat pe 1 Mai 2010 19:35
Voi nu stiati ca pentru un adolescent de 16 ani tot ceea ce reprezinta interzis inseamna si musai sa il faci? E ceva caracteristic varstei si toti am fost asa!!! Toti am incercat toate nebuniile posbile la varstele astea. Intr-adevar, judecand ca un adult, esti de acord cu faptul ca totusi e prea repede pentru viata sexuala, insa nu stiu daca ea constientizeaza asta acum atat de bine, si banuiesc ca orice sfat i-ai da nu prea l-ar lua in seama si ar face tot dupa cum ar crede ea ca e bine (poti sa si obligi un adolescent sa nu faca un lucru ca el tot il face)... Totusi, cea mai mare greseala e ca nu se informeaza, mai ales ca are atatea posibiltati.
Insa, ca sa te calmam, stai linistita, ca nu e nimic! N-are cum sa fii insarcinata! Intarzierea poate fi din cauza varstei.
Ai grija de tine si promite-mi ca vei invata mai multe despre corpul unei femei...
kudika6
Postat pe 2 Mai 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ar trebui sa fie sotia ideala? 25 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:35
Ziua lui de nastere!!!! 36 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:43
What Women Want in Men 4 De la: Monis86 25 Iulie 2009 18:44
petting 24 De la: catalinacatalina 14 Septembrie 2013 20:16
pt barbati 87 De la: yrtdssdd 12 Iulie 2009 22:55