Setari Cookie-uri

Ingrijirea parului la barbati

Peste tot numai masti si solutii pentru ingrijirea parului la femei, dar la barbati mai putin.Am 23 de ani si vad persoanele mai in varsta cum incepe sa le cada parul si nu ma prea ma incanta ideea ca asa am sa fiu si eu candva.Am observat persoane inaintate in varsta care totusi nu le-a cazut parul, poate sunt cazuri mai izolate, sau poate au facut ceva in privinta asta.Cand eram mai mic aveam parul scurt, dar m-am plictisit, acum il am destul de lung si mi-e frica sa nu raman fara el mai repede decat trebuie.O data pe saptamana ma dau cu ginseng(special pt par, fiole), am inteles ca e foarte bun.Daca sunt persoane care cunosc produse, masti, chestii :D si care au dat si rezultate(cresterea parului, indesirea, intarirea lui) vad rog nu ezitati a raspunde.O zi frumoasa!
Overlord
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:50
Buna. Nu ai mentionat in postarea ta daca tie iti cade parul in prezent sau folosesti fiolele cu ginseng doar pentru a preveni caderea parului. Ai spus ca la unele persoane le cade parul la altele nu in functie de varsta. Pot sa-ti spun ca problema caderii parului e in functie de fiecare persoana, de scalp si de asemenea de structura si rezistenta parului. In caz ca ai probleme serioase cu caderea parului iti pot recomanda chellstop care se achizitioneaza de la farmacie si reduce caderea parului. Pentru a-ti spori desimea parului poti folosi de asemenea ulei de ricin aplicat in fiecare seara cu o disceta demachianta pe scap si lasi sa actioneze toata noaptea , iar dimineata iti poti spala parul. Sper sa iti fi fost de ajutor.
byyu
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:45
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii din par natural 8 De la: styleextensii1 3 Mai 2012 13:43
TRATAMENT PENTRU PARUL DETERIORAT SI USCAT 10 De la: balrog 14 Martie 2011 13:41
HELP 9 De la: Metal_spell 22 Noiembrie 2009 17:42
AVON - ORIFLAME 6 De la: Metal_spell 21 Februarie 2010 23:40
Extensii din par natural cu clip-on! Cea mai scurta cale spre un par lung si bogat!! 3 De la: Mary88810 5 Decembrie 2009 16:35