intrebare....

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent intrebare....: (4.5 din 2 voturi)

Allexis Avatarul lui Allexis

22 mesaje
Oras: bucuresti

salut,as avea si eu o intrebare...recent mi-am vopsit parul si culoarea nu ramane,dupa cateva spalari dispare,am incercat produse din gama Loreal,Garnier si ultima data Kallos,dar se pare ca nici cel din urma nu rezista.ce produse as putea folosi?

Raporteaza abuz de limbaj
What I will lose...will make me stronger...
gabriela_camelia Avatarul lui gabriela_camelia

4 mesaje
Oras: targoviste

incearca sa folosesti produse speciale pentru parul vopsit...acum sincer iti spun ...orice vopsea ai folosi tot iese la spalat, fie ca e ea loreal sau cea mai scumpa de pe piata... eu zic ca asta e solutia sa folosesti atat un sampon cat si un balsam sau o masca pt parul vopsit.
Allexis Avatarul lui Allexis

22 mesaje

dar folosesc produse din gama GArnier pt parul vopsit si tot degeaba.ms oricum
What I will lose...will make me stronger...
dylara Avatarul lui dylara

10 mesaje

iubita,foloseste wella...cea mai buna vopsea.....;) dar depinde d parul p kre il ai.....dupa cum zici tu nici o vopsea nu ti sta p par....nasol...
blair Avatarul lui blair

26 mesaje

Wella Professionals . din pacate se gasesc numai in saloane :( cele mai bune produse -parerea mea
cris_bv_2007 Avatarul lui cris_bv_2007

16 mesaje
Oras: brasov

pai o varianta ar fi sa-ti vopsesti parul cand nu e proaspat spalat incearca dupa cateva zile dupa ce l-ai spala...prinde mai bine si dureaza mai mult culoarea iar dupa vopsire imediat sa folosesti o masca de par pt fixarea culorii...mult succes
KRISTINIK
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Orice ai face vopseaua nu rezista!!Incearca sa te vopsesti cu vopsea de la plafar am auzit ca este buna si rezista multa vreme!!Eu folosesc masca de par si numai produse pentru par vopsit si culoarea se mentine

16 mesaje

cum se numeste?exista si vopsea pt par blond?
KRISTINIK

1 mesaj

La plafar gasesti vopsea orice culoare blond,roscat,brunet etc... este pe baza de hena vopseaua de acolo si foarte buna pt ca nu iti distruge nici parul..mai multe informatii iti vor spune cei de acolo

16 mesaje

da ms....dar stiu ca hena nu eeste buna pe parul deja vopsit...stiu k parul trebuie sa fie natural...o sa intreb oricum. ...ms mult
KRISTINIK

1 mesaj

Npc si eu ma vopsisem inainte si dupa m-am vopsit cu hena si chiar nu mi-a stricat parul!!
dafffne Avatarul lui dafffne

360 mesaje
Oras: constanta

Hena o poti aplica doar pe acel par ce nu e vopsit. Iar cu acea vopsea tre sa stai multe ore cu ea in cap si tre sa te faci incontinu cu hena.
Eu ca sa scap de ea din par a trebuit sa ma tund scurt.
Mai bine ai incerca sa te vopsesti la cuoafor. Daca iei o copsea mai scumpa si ai parul lung sau te vopsesti la cuafor nu te ajunge cu mult mai mult. Eu am facut acest calcul si ies destul de bine. O luna imi vopsesc tot parul , iar urmatoarea doar radacinile.
merycam Avatarul lui merycam

116 mesaje

Ca culoarea sa reziste nu spala parul cu apa fierbinte, si cum te-ai vopsit clateste parul cu putin otet in apa. Din cauza clorului din apa culoarea dispare. La orice spalare a parului pune in apa bicarbonat de sodiu, care diminueaza functia clorului de decolorare. Ultima clatire a parului cu apa mai rece, pt luciu parului.
Bafta multa!!!

1 mesaj

si eu ma vopsesc tot la cuoafor si mie mi se pare mai avantajos decat acasa
girisci Avatarul lui girisci

14 mesaje

personal Garnier mi se pare destul de necalitativa, insa problema e ca orice vopsea iese, la 2 luni trebuie sa te ''retusezi'' din nou, dar tine cont sa te vopsesti pe par nespalat proaspat (stai si tu 3 zile fara sa il speli si aplica atunci vopseaua), stai cel putin 35 minute cu vopseaua aplicata inainte sa te samponezi, nu te spala cu apa foarte fierbinte (sa fie calda doar/ in general la spalarea parului apa foarte fierbinte nu este indicata), foloseste un sampon pt par vopsit, aplica un balsam de par pt inretinerea si sanatatea parului, un par vopsit ar rezista cam 3 zile fara sa il speli - daca te speli in fiecare zi/ sau de mai multe ori pe zi pe par e normal sa se duca vopseaua mai repede... daca ai parul mai lung sau mai des foloseste 2 tuburi de vopsea pt a fi aplicat uniform pe toata suprafata parului.
betterrr Avatarul lui betterrr

326 mesaje
Oras: bacau

De la: papushik_brunetzik, la data 2008-08-18 18:04:48salut,as avea si eu o intrebare...recent mi-am vopsit parul si culoarea nu ramane,dupa cateva spalari dispare,am incercat produse din gama Loreal,Garnier si ultima data Kallos,dar se pare ca nici cel din urma nu rezista.ce produse as putea folosi?

eu ma vopsesc de 2 ori pe an cu wellaton, negru. stiu ca pe piata ,in materie de vopsea de par, este printre cele mai bune. dar daca vrei sa ai o culoare frumoasa incearca sa mergi la un salon, sa folosesti produse profesionale pentru ingrijirea parului. asta daca iti permiti si daca vrei sa reziste culoarea pe par..... daca nu incearca alta gama de pe piata pentru ingrijirea paului vopsit, alta decat garnier.... nu am o parere tocmai "ortodoxa" despre aceasta gama.....
Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.
ema_rice Avatarul lui ema_rice

194 mesaje

WELLATON si HENNA sunt cele mai bune.
Eu nu mai merg la saloane pentru ca m-au terminat si am constatat ca e mai bine personal. E usor si nu te trezesti cu vreo prostie tipica de Romania.
HENNA sub forma de frunze; nu deja fabricata vopsea; frunze in pungi mici argintii, incluse intr-o cutie cu manusi (doar manusile nu sunt rezistente)- e naturala total.
Se pune intr-un suport de plastic (eu iau baza de la sticla de plastic de 5 litri de apa plata). Se amesteca cu ulei de masline si un galbenus de ou (scrie in prospect f. clar) si apa.
Sunt multe nuante. Eu sunt bruneta si ma simt bine cu castaniu si inchis si deschis; mahon nu mi-a facut bine iar negru n-am mai incercat.
Culoarea tine bine la spalat.
Exista pe piata (pe la REAL) un sampon de prune pentru par vopsit ca sa mentina culoarea.
Eu, care n-aveam chef sa ma vopsesc , m-am obisnuit destul de usor cu henna.
LOREAL, nuantatoarele ...etc mi-au provocat scarba si Garnier e o vrajeala.
dary_07 Avatarul lui dary_07

17 mesaje

Salut!
Incerca sa folostesti sampon si balsam din gama Avon Techniques! Dupa parerea mea, nu ti-ar strica deloc un tratament de mentinere a culorii pentru parul vopsit..il gasesti in brosura AVON..si crede-ma nu e deloc scump. Mie mi se par niste produse de calitate, cel putin pe mine m-au ajutat cele pentru per fin si fragil:)
Sper sa-ti fie de folos sfatul meu :)
deea_20 Avatarul lui deea_20

426 mesaje

depinde si de par.eu ma fac cu palette si pana la primele spalari nuanta mea dupa vopsire e un saten inchis.apoi se deschide spre nuanta de pe cutie si ramane asa.am patit-o nasol cu wella safira mi-am luat nuanta "cafea turceasca"parca asa ii zicea si dupa o luna parul meu era exact ca inainte sa-l vopsesc.eu zic sa incerci mai multe tipuri de vopsea.pt intretinere folosesc gama gliss reparare intensa si e super ok.dar ce e bun pt mine pt alta s-ar putea sa fie apa de ploaie.multa bafta
Fosta membra Kudika.ro
Tu cat vrei sa iti tina culoarea?
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
kudika015239 Avatarul lui kudika015239

1 mesaj
Oras: ploiesti

INCEARCA SA FOLOSESTI LONCOLOR. E FOARTE BUNA SI REZISTENTA. SI EU AM INCERCAT VOPSELE BUNE SI SCUMPE, DAR AM FOST DEZAMAGITA. DIN TOT CE AM FOLOSIT CEA MAI REZISTENTA E LONCOLOR. CEL PUTIN MIE IMI RAMANE PE PAR MAI MULT TIMP SI IMI FACE PARUL LUCIOS SI MATASOS.