Setari Cookie-uri

Infidelitate sau nu ?

Buna !
Am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri, vis a vis de anumite intamplari petrecute in relatia mea !
Am nevoie de pareri obiective, prietenii sunt subiectivi asa ca de aceea am apelat la acest forum...

Am avut o relatie de 3 ani...cu un baiat de varsta mea, superb din toate pct de vedere, nu ne-am inselat, ne-am iubit, respectat, ne simteam bine...a fost primul baiat in care am avut incredere, primul prieten etc
Totul a fost frumos pana cand s-a intamplat un eveniment nefericit pt mine, iar de atunci eu m-am schimbat, chit ca parea ca imi este bine, nu eram deloc ok, ma inchideam din ce in ce mai mult in mine. Am devenit irascibila, am inceput sa ne certam, a inceput sa ma streseze prin anumite prostii pe care le mai facea el, peste care inainte treceam ( nu sunt chestii grave, trecemm peste)...Asa ca eu, ce am zis sa fac ca sa inrautatesc situatia...am inceput sa vb cu un alt tip...doar sa vb ! Pana cand tipul a zis sa ne intalnim, eu nu si iar nu..pana cand, vorbind si simtindu-ma bine, ce am zis, hai sa incerc ( prietenul meu deja ma stresa din ce in ce mai mult ). I-am spus iubitului meu ca vreau sa luam o pauza, ca sunt confuza, i-am spus de celalalt, el m-a inteles. Comunicarea nu a reprezentat niciodata o problema in relatia noastra si am hotarat sa ii spun ce simt, sa ii spun nesiguranta mea, iar el a apreciat asta f mult...stia si el ca aveam anumite probleme insa nu se astepta la asa ceva...
Cu celalalt doar am vb pt o vreme pana cand ma simteam singura si imi era dor de prietenul meu...ne-am impacat si totusi, dupa 3 luni el aflat ca eu inca mai vorbeam cu celalalt, s-a suparat, ne-am certat, si pana la urma a zis ca ok, pot sa vb cu el, insa sa vb si de fata cu el, sa nnu ma feresc...am zis ok ! Celalalt, nu a acceptat sa fie doar prieten cu mine, el vroia altceva...asa ca am zis ,,pa''
Dupa cateva zile, prietenului meu i s-a parut ca sunt deprimata pt ca ascultam nu stiu ce mel trista, si a zis ca sufar dupa celalalt ( nu se punea problema ). Evident ca el dupa episodul cu pauza a inceput sa fie mai paranoic, suspicios, eu inteleg asta, insa nu suport scenele de genul acesta ! Atunci eu nu am mai rezistat pt ca ne certaseram atat de mult, nu mai vroiam sa fiu o povara pt el si i-am zis ca da, sufar dupa celalalt, k il iubesc pe ala bla bla...si asta doar pt ca nu mai vroiam sa il fac pe el sa sufere si sa fiu eu o povara pt el.

Acum eu sunt terminata..suparata..tot tacamul

Ce nu inteleg eu...de ce naiba uneori cand eram impreuna cu el, ma stresa atat de mult, pt ca era stresant, cel putin pt mine, vroia sa il sun de o mie de ori pe zi, sa merg tot timpul cu tel dupa mine, chestii pe care eu de obicei le faceam la inceputul relatiei, (eu sunt clar diferita fata de el din acest punct de vedere)...iar acum cand am facut ce am facut, nu mai pot de dorul lui, parca mi-e dor sa ma streseze si plang dupa el, plang sincer ( eu plang f rar ), nu ca sunt vreo insensibila...ci pur si simplu nu exagerez sau sunt penibila cand zic ca sufar...
Cum sa ma inteleg ? sau ce credeti voi ca este in capul meu...sau ce cfredeti ca se intampla ?


Imi cer scuze ca am scris ditamai povestea dar chiar nu stiu cum sa reusesc sa inteleg ce mi se intampla, si asa cum am zis mai sus, majoritatea prietenilor sunt comuni si sunt subiectivi...
Multumesc daca aveti rabdare sa cititi si eventual sa imi dati un sfat
Tamara_
Postat pe 3 Septembrie 2009 12:37
De la: Tamara_, la data 2009-09-03 12:37:36Buna !
Am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri, vis a vis de anumite intamplari petrecute in relatia mea !
Am nevoie de pareri obiective, prietenii sunt subiectivi asa ca de aceea am apelat la acest forum...

Am avut o relatie de 3 ani...cu un baiat de varsta mea, superb din toate pct de vedere, nu ne-am inselat, ne-am iubit, respectat, ne simteam bine...a fost primul baiat in care am avut incredere, primul prieten etc
Totul a fost frumos pana cand s-a intamplat un eveniment nefericit pt mine, iar de atunci eu m-am schimbat, chit ca parea ca imi este bine, nu eram deloc ok, ma inchideam din ce in ce mai mult in mine. Am devenit irascibila, am inceput sa ne certam, a inceput sa ma streseze prin anumite prostii pe care le mai facea el, peste care inainte treceam ( nu sunt chestii grave, trecemm peste)...Asa ca eu, ce am zis sa fac ca sa inrautatesc situatia...am inceput sa vb cu un alt tip...doar sa vb ! Pana cand tipul a zis sa ne intalnim, eu nu si iar nu..pana cand, vorbind si simtindu-ma bine, ce am zis, hai sa incerc ( prietenul meu deja ma stresa din ce in ce mai mult ). I-am spus iubitului meu ca vreau sa luam o pauza, ca sunt confuza, i-am spus de celalalt, el m-a inteles. Comunicarea nu a reprezentat niciodata o problema in relatia noastra si am hotarat sa ii spun ce simt, sa ii spun nesiguranta mea, iar el a apreciat asta f mult...stia si el ca aveam anumite probleme insa nu se astepta la asa ceva...
Cu celalalt doar am vb pt o vreme pana cand ma simteam singura si imi era dor de prietenul meu...ne-am impacat si totusi, dupa 3 luni el aflat ca eu inca mai vorbeam cu celalalt, s-a suparat, ne-am certat, si pana la urma a zis ca ok, pot sa vb cu el, insa sa vb si de fata cu el, sa nnu ma feresc...am zis ok ! Celalalt, nu a acceptat sa fie doar prieten cu mine, el vroia altceva...asa ca am zis ,,pa''
Dupa cateva zile, prietenului meu i s-a parut ca sunt deprimata pt ca ascultam nu stiu ce mel trista, si a zis ca sufar dupa celalalt ( nu se punea problema ). Evident ca el dupa episodul cu pauza a inceput sa fie mai paranoic, suspicios, eu inteleg asta, insa nu suport scenele de genul acesta ! Atunci eu nu am mai rezistat pt ca ne certaseram atat de mult, nu mai vroiam sa fiu o povara pt el si i-am zis ca da, sufar dupa celalalt, k il iubesc pe ala bla bla...si asta doar pt ca nu mai vroiam sa il fac pe el sa sufere si sa fiu eu o povara pt el.

Acum eu sunt terminata..suparata..tot tacamul

Ce nu inteleg eu...de ce naiba uneori cand eram impreuna cu el, ma stresa atat de mult, pt ca era stresant, cel putin pt mine, vroia sa il sun de o mie de ori pe zi, sa merg tot timpul cu tel dupa mine, chestii pe care eu de obicei le faceam la inceputul relatiei, (eu sunt clar diferita fata de el din acest punct de vedere)...iar acum cand am facut ce am facut, nu mai pot de dorul lui, parca mi-e dor sa ma streseze si plang dupa el, plang sincer ( eu plang f rar ), nu ca sunt vreo insensibila...ci pur si simplu nu exagerez sau sunt penibila cand zic ca sufar...
Cum sa ma inteleg ? sau ce credeti voi ca este in capul meu...sau ce cfredeti ca se intampla ?


Imi cer scuze ca am scris ditamai povestea dar chiar nu stiu cum sa reusesc sa inteleg ce mi se intampla, si asa cum am zis mai sus, majoritatea prietenilor sunt comuni si sunt subiectivi...
Multumesc daca aveti rabdare sa cititi si eventual sa imi dati un sfat


Draguta mea ti-ai facut-o cu manuta proprie,ce e greu de inteles.
In loc sa discuti cu iubitu su sa-i spui ca e prea sufocant , ca tu ai nevoie sa fie mai relaxat si sa mai lase putin de la el,te-ai apucat sa-ti faci alt amic pe care sa-l fluturi pe sub nasul iubitultui.Oricares-ar fi suparat si te-ar fi trimis la amic.Asa zisele tale incercari de-a ralaxa relatia si de-ai da de inteles iubitului ca tu ai nevoie sa mai comunici si cu altii el le-a interpretat cum ar face-o oricine ca ai pe altul.Cum ar fi sa vina barbatul meu sa-mi spuna ca are nevoie sa mai iasa si el cu o prietena ca sa mai stea la palavre.I-as crapa teasta instant si lui si ei.
Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie decat inainte sau dupa ce au fost iubiti.
Era normal sa nu te creada ca doar vorbesti cu amicu,nimeni nu te-ar fi crezut.
Daca il vrei inapoi lasa naibii vorbitu cu prietenii cauta-l si cereti iertare.

Postat pe 3 Septembrie 2009 12:50
Mi s-a intamplat ceva destul de asemanator...numai ca la mine nu se mai poate face nimic, deja am facut eu prea multe greseli si cred ca nu mai poate sa ma ierte, imi este si rusine sa il mai caut !
Summer_
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:08
Buna Tamara,

Spre finalul mesajului tau te-ai intrebat cum sa te intelegi... e greu sa ne intelegm pe noi insine, suntem prea subiectivi ca sa ne putem evalua corect faptele noastre si dealtfel ar fi imposibil ca tot ce facem sa fie la superlativ.
Suntem oameni si gresim. Asta ar trebui sa stie si prietenul tau - cel pe care il iubesti desigur.
Este EVIDENT ca tu inca il iubesti. Intrebarea mea este daca si el te iubeste la fel te mult, daca si el sufera pt ca v-ati despartit. Daca tu simti ca este asa atunci mai da o sansa relatiei voastre, mergi la el fara nici o retinere, cu mult curaj si spune-i tot ce simti pt el, spune-i ca tu nu esti tu cand el nu este langa tine... de fapt spune-i ca il iubesti. Iti vei da seama daca relatia voastra mai are o sansa atunci cand ii vei vedea reactia lui. Il vei simti. Noi femeile simtim cand suntem iubite sau nu.

Mergi cu sufletul deschis spre el, cel putin vei incerca si vei fi impacata tu cu tine - mai ales daca si el iti va raspunde cu iubire.
Mult noroc.
mihutagabi
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:32
Buna Tamara!

Am sa subliniez 2 aspecte si anume:

1. "cand eram impreuna cu el, ma stresa atat de mult, pt ca era stresant, cel putin pt mine, vroia sa il sun de o mie de ori pe zi, sa merg tot timpul cu tel dupa mine"

2. "eu sunt clar diferita fata de el din acest punct de vedere".

Prin urmare, voi 2 nu va potriviti, tu ai nevoie de un spatiu mult mai mare decat iti poate el oferi, sa presupunem ca voi 2 va impacati, aspectele acestea vor deveni din nou probleme in relatia voastra.

Poate ar trebui sa iei o pauza ( sa fi o vreme singura) si sa-ti dai seama ce vrei , spui ca ti-e dor de el, ti-e dor pentru ca-l iubesti sau ti-e dor pentru ca te-ai obisnuit cu el si ti-e teama de singuratate?
valita76
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:42
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 12:50:07
De la: Tamara_, la data 2009-09-03 12:37:36Buna !
Am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri, vis a vis de anumite intamplari petrecute in relatia mea !
Am nevoie de pareri obiective, prietenii sunt subiectivi asa ca de aceea am apelat la acest forum...

Am avut o relatie de 3 ani...cu un baiat de varsta mea, superb din toate pct de vedere, nu ne-am inselat, ne-am iubit, respectat, ne simteam bine...a fost primul baiat in care am avut incredere, primul prieten etc
Totul a fost frumos pana cand s-a intamplat un eveniment nefericit pt mine, iar de atunci eu m-am schimbat, chit ca parea ca imi este bine, nu eram deloc ok, ma inchideam din ce in ce mai mult in mine. Am devenit irascibila, am inceput sa ne certam, a inceput sa ma streseze prin anumite prostii pe care le mai facea el, peste care inainte treceam ( nu sunt chestii grave, trecemm peste)...Asa ca eu, ce am zis sa fac ca sa inrautatesc situatia...am inceput sa vb cu un alt tip...doar sa vb ! Pana cand tipul a zis sa ne intalnim, eu nu si iar nu..pana cand, vorbind si simtindu-ma bine, ce am zis, hai sa incerc ( prietenul meu deja ma stresa din ce in ce mai mult ). I-am spus iubitului meu ca vreau sa luam o pauza, ca sunt confuza, i-am spus de celalalt, el m-a inteles. Comunicarea nu a reprezentat niciodata o problema in relatia noastra si am hotarat sa ii spun ce simt, sa ii spun nesiguranta mea, iar el a apreciat asta f mult...stia si el ca aveam anumite probleme insa nu se astepta la asa ceva...
Cu celalalt doar am vb pt o vreme pana cand ma simteam singura si imi era dor de prietenul meu...ne-am impacat si totusi, dupa 3 luni el aflat ca eu inca mai vorbeam cu celalalt, s-a suparat, ne-am certat, si pana la urma a zis ca ok, pot sa vb cu el, insa sa vb si de fata cu el, sa nnu ma feresc...am zis ok ! Celalalt, nu a acceptat sa fie doar prieten cu mine, el vroia altceva...asa ca am zis ,,pa''
Dupa cateva zile, prietenului meu i s-a parut ca sunt deprimata pt ca ascultam nu stiu ce mel trista, si a zis ca sufar dupa celalalt ( nu se punea problema ). Evident ca el dupa episodul cu pauza a inceput sa fie mai paranoic, suspicios, eu inteleg asta, insa nu suport scenele de genul acesta ! Atunci eu nu am mai rezistat pt ca ne certaseram atat de mult, nu mai vroiam sa fiu o povara pt el si i-am zis ca da, sufar dupa celalalt, k il iubesc pe ala bla bla...si asta doar pt ca nu mai vroiam sa il fac pe el sa sufere si sa fiu eu o povara pt el.

Acum eu sunt terminata..suparata..tot tacamul

Ce nu inteleg eu...de ce naiba uneori cand eram impreuna cu el, ma stresa atat de mult, pt ca era stresant, cel putin pt mine, vroia sa il sun de o mie de ori pe zi, sa merg tot timpul cu tel dupa mine, chestii pe care eu de obicei le faceam la inceputul relatiei, (eu sunt clar diferita fata de el din acest punct de vedere)...iar acum cand am facut ce am facut, nu mai pot de dorul lui, parca mi-e dor sa ma streseze si plang dupa el, plang sincer ( eu plang f rar ), nu ca sunt vreo insensibila...ci pur si simplu nu exagerez sau sunt penibila cand zic ca sufar...
Cum sa ma inteleg ? sau ce credeti voi ca este in capul meu...sau ce cfredeti ca se intampla ?


Imi cer scuze ca am scris ditamai povestea dar chiar nu stiu cum sa reusesc sa inteleg ce mi se intampla, si asa cum am zis mai sus, majoritatea prietenilor sunt comuni si sunt subiectivi...
Multumesc daca aveti rabdare sa cititi si eventual sa imi dati un sfat


Draguta mea ti-ai facut-o cu manuta proprie,ce e greu de inteles.
In loc sa discuti cu iubitu su sa-i spui ca e prea sufocant , ca tu ai nevoie sa fie mai relaxat si sa mai lase putin de la el,te-ai apucat sa-ti faci alt amic pe care sa-l fluturi pe sub nasul iubitultui.Oricares-ar fi suparat si te-ar fi trimis la amic.Asa zisele tale incercari de-a ralaxa relatia si de-ai da de inteles iubitului ca tu ai nevoie sa mai comunici si cu altii el le-a interpretat cum ar face-o oricine ca ai pe altul.Cum ar fi sa vina barbatul meu sa-mi spuna ca are nevoie sa mai iasa si el cu o prietena ca sa mai stea la palavre.I-as crapa teasta instant si lui si ei.
Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie decat inainte sau dupa ce au fost iubiti.
Era normal sa nu te creada ca doar vorbesti cu amicu,nimeni nu te-ar fi crezut.
Daca il vrei inapoi lasa naibii vorbitu cu prietenii cauta-l si cereti iertare.



Poate exista prietenie intre barbat si femeie atata timp cat intre ei nu exista acea atractie fizia, acea scanteie. Greseala mea a fost ca nu am tinut cont de faptul ca celuilalt i se aprind calcaiele. Nu am nicio problema in a fi prieten cu un baiat/barbat, chiar eu si prietenul meu ( ma rog, fostul ) avem un anturaj in care predomina baietii !
Stiu ca mi-am facut-o cu mana mea, stiu ca am gresit, acum nu vreau sa ma scuz..insa i-am zis tocmai pt ca am vrut sa fiu sincera si sa nu existe neintelegeri...nu am vrut nici sa renunt la el, eram nesigura si de aia am vrut doar pauza, pt a-mi pune ordine in ganduri
Tamara_
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:48
Mi-e greu sa inteleg de ce o femeie care iubeste cu adevarat, care are o relatie superba, un partener pe masura.... o apuca asa, peste noapte amocul.... si vede rosu inaintea ochilor. Mi-e greu sa cred ca aceasta femeie incepe flirtul cu un alt barbat, simte nevoia unui alt barbat alaturi, simte nevoia sa-si raneasca partenerul, sa ceara pauze si asa mai departe.
DOAR DACA aceasta femeie, fara a constientiza inca.... nu mai iubeste.
Spui ca ai trecut printr-o experienta nefericita care te-a schimbat. Poate tocmai aceste experiente "ne trezesc" uneori.. si realizam ca ne dorim mai mult, ca suntem intr-o oarecare rutina ce a devenit insuportabila.
De ce suferim dupa ce obtinem ceea ce ne-am dorit (in cazul tau, de ce suferi dupa ce te-ai despartit de el, la cererea ta?)... In iubire exista de la bun inceput.. "un joc". Mi-e putin greu sa-l descriu, neavand reguli foarte clare.... dar e vorba de acel joc in care ne folosim de tot ce avem in arsenal pentru a cuceri si a mentine "trofeul". Cand joaca s-a terminat si nu avem altceva de facut (respectiv nu dorim o noua cucerire).. incepem sa ne simtim goi, inutili, plictisiti... Si, parca tot mai bine era inainte!

Nu spun ca nu-l mai iubesti. Spun doar ca, pauza intr-o relatie... extrem de rar s-a dovedit a fi benefica unui cuplu. Ti-as sugera sa iti iei o "vacanta".... tu cu tine si sa iti clarifici foarte bine sentimentele. Sa vezi daca acel stres, care acum iti lipseste... nu te va distruge din nou.. cand il vei regasi.
rashela
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:49
De la: valita76, la data 2009-09-03 13:42:09Buna Tamara!

Am sa subliniez 2 aspecte si anume:

1. "cand eram impreuna cu el, ma stresa atat de mult, pt ca era stresant, cel putin pt mine, vroia sa il sun de o mie de ori pe zi, sa merg tot timpul cu tel dupa mine"

2. "eu sunt clar diferita fata de el din acest punct de vedere".

Prin urmare, voi 2 nu va potriviti, tu ai nevoie de un spatiu mult mai mare decat iti poate el oferi, sa presupunem ca voi 2 va impacati, aspectele acestea vor deveni din nou probleme in relatia voastra.

Poate ar trebui sa iei o pauza ( sa fi o vreme singura) si sa-ti dai seama ce vrei , spui ca ti-e dor de el, ti-e dor pentru ca-l iubesti sau ti-e dor pentru ca te-ai obisnuit cu el si ti-e teama de singuratate?


Stii, daca nu vreau singuratate, am cum sa o evit, am cu cine sa ies, sunt cativa barbati interesati de mine, nu ma plang de asta.
El imi ofera mie spatiu, intotdeauna mi-a oferit...pana cand merg la mine acasa si incepe cu apelurile, messul etc. Cautandu-ma asa, ma scoate din sarite uneori, in plus eu sunt si ofire impulsiva, ma aprind repede..deci....
Insa cand stateam inBuc, de cele mai multe ori la el acasa, am stat si o luna impreuna, iar cateodata ieseam doar la facultate, sau pana in parca la o tigara si un suc..imi placea f mult sa stau cu el, numai cu el, sa ne uitam de dim pana seara la un serial, sa adorm langa el, sa ma trezesc langa el dim si sa ma ia in brate....Nu stateam numai noi singuri, ieseam de multe ori, cu prieteni, unii veneau pe la noi, ieseam la terase, la meciuri, la cate un tenis, la film, petreceri...deci nu eram nici niste obositi care s-au obisnuit stand doar impreuna..

Eu incerc sa inteleg daca m-am obisnuit cu el sau daca eu chiar il iubesc...si de aia scriu despre rel noastra..

Tamara_
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:56
De la: rashela, la data 2009-09-03 13:49:59Mi-e greu sa inteleg de ce o femeie care iubeste cu adevarat, care are o relatie superba, un partener pe masura.... o apuca asa, peste noapte amocul.... si vede rosu inaintea ochilor. Mi-e greu sa cred ca aceasta femeie incepe flirtul cu un alt barbat, simte nevoia unui alt barbat alaturi, simte nevoia sa-si raneasca partenerul, sa ceara pauze si asa mai departe.
DOAR DACA aceasta femeie, fara a constientiza inca.... nu mai iubeste.
Spui ca ai trecut printr-o experienta nefericita care te-a schimbat. Poate tocmai aceste experiente "ne trezesc" uneori.. si realizam ca ne dorim mai mult, ca suntem intr-o oarecare rutina ce a devenit insuportabila.
De ce suferim dupa ce obtinem ceea ce ne-am dorit (in cazul tau, de ce suferi dupa ce te-ai despartit de el, la cererea ta?)... In iubire exista de la bun inceput.. "un joc". Mi-e putin greu sa-l descriu, neavand reguli foarte clare.... dar e vorba de acel joc in care ne folosim de tot ce avem in arsenal pentru a cuceri si a mentine "trofeul". Cand joaca s-a terminat si nu avem altceva de facut (respectiv nu dorim o noua cucerire).. incepem sa ne simtim goi, inutili, plictisiti... Si, parca tot mai bine era inainte!

Nu spun ca nu-l mai iubesti. Spun doar ca, pauza intr-o relatie... extrem de rar s-a dovedit a fi benefica unui cuplu. Ti-as sugera sa iti iei o "vacanta".... tu cu tine si sa iti clarifici foarte bine sentimentele. Sa vezi daca acel stres, care acum iti lipseste... nu te va distruge din nou.. cand il vei regasi.


Multumesc pt ca mi-ai raspuns...Ai mare dreptate sa stii...
Eu sunt o persoana ciudata si greu de inteles, cu toate ca sunt atat de sociabila si vb cu toata lumea, ajut pe toata lumea cum pot eu mai bine, cand vine vb sa ma ajut, sa ma inteleg pe mine, e groaznic...
Mi-ai dat de gandit la ideea cu ,,trofeul''...Eu stiu f sigur ca el nu m-a inselat niciodata, ne cunoastem f bine, ma simte f bine,si eu il simt...
Sa va povestesc cum am iesit din pauza...am venit la el, pt ca eram disperata, mi-era dor de el f mult...el m-a primit pt ca era tarziu...si am vazut ca vorbea cu o fata pe mess, am explodat ( de nervi, nu m-am manifestat )...am plecat in alta camera sa dorm si pana la urma ne-am impacat. Eu stiu ca el ma iubeste si acum, il cunosc, insa mi-e frica sa il mai caut, mi0e frica de faptul ca s0a saturat sa ii gresesc...
Tamara_
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:03
De la: Summer_, la data 2009-09-03 13:08:17Mi s-a intamplat ceva destul de asemanator...numai ca la mine nu se mai poate face nimic, deja am facut eu prea multe greseli si cred ca nu mai poate sa ma ierte, imi este si rusine sa il mai caut !


Nu stii de unde sare iepurele.Niciodata sa nu spui niciodata.

Postat pe 3 Septembrie 2009 14:39
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 14:39:55
De la: Summer_, la data 2009-09-03 13:08:17Mi s-a intamplat ceva destul de asemanator...numai ca la mine nu se mai poate face nimic, deja am facut eu prea multe greseli si cred ca nu mai poate sa ma ierte, imi este si rusine sa il mai caut !


Nu stii de unde sare iepurele.Niciodata sa nu spui niciodata.



S-a rezolvat ! Pana la urma au fost niste ambitii prostesti intre noi si acum urmeaza sa ne mutam impreuna :D si sa ne ducem planul la bun sfarsit, adica Maya si Cosmin
Summer_
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:28
De la: Summer_, la data 2009-09-04 13:28:43
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 14:39:55
De la: Summer_, la data 2009-09-03 13:08:17Mi s-a intamplat ceva destul de asemanator...numai ca la mine nu se mai poate face nimic, deja am facut eu prea multe greseli si cred ca nu mai poate sa ma ierte, imi este si rusine sa il mai caut !


Nu stii de unde sare iepurele.Niciodata sa nu spui niciodata.



S-a rezolvat ! Pana la urma au fost niste ambitii prostesti intre noi si acum urmeaza sa ne mutam impreuna :D si sa ne ducem planul la bun sfarsit, adica Maya si Cosmin


Felicitari:)
anot
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:36
M-am zapacit cu povestea,,,ce am inteles eu este ca :iubitului tau atatea certuri i-au distrus anumite planuri pe care si le facea cu tine,anumite ganduri,poate nu te mai place atat de mult si de aceea nu te mai streseaza,nu-ti mai arata cat te iubeste,iar tie iti este dor de ceea ce era el inainte.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il pot avea? 68 De la: steffy91 18 Ianuarie 2012 15:39
iubitul meu are un copil cu alta femeie 162 De la: Diavolyta_ 13 Iulie 2011 17:30
nevoia de afectiune 4 De la: dana_mv 8 Februarie 2009 15:29
chiar am nevoie de un sfat!!! 5 De la: Elif22 20 Mai 2010 02:32
Un destin aspru...o dragoste amarã... 4 De la: kudika_1005014 30 Iunie 2016 22:40