Setari Cookie-uri

nu intzeleg nimik.....

buna!
problema mea este k desi am 19 ani inka n`am reushit sa am vreun prieten....shi kred k nici nu prea o sa reushesc......ori de cate ori as avea o ocazie....tot timpul rezolv eu cumva sa nu fie nimik...mai ales k dak m`ar intreba vreun baiat de relatiile mele anterioare ce am sa`i spun...k nu am avut prieten?! desprew virginatate nu mai trebuie sa zic nimik...acum dau la facultate shi mie cam "frica"...chiar nu as vrea sa stie toata lumea...
nu`s disperata dar odata cu trecerea timpului ma deranjeza tot mai mult...mai laes kand vad fete mult mai mici cu prieteni de 1 sau 2 ani....pana acum ar fi trebuit sa am shi eu cel putin o rewlatie serioasa....
nu zic k is o frumusetze dar am vazut fete chiar urate cu prieten..asha k chiar nu mai inteleg cu ce "gresesc"
ashtept parerile voastre shi sfaturi dk avetzi :)
nu v temetzi sa scrietzi sincer
yassSmin
Postat pe 20 August 2009 12:16
depide foarte mult si de personalitatea ta. daca esti genul care sta toata ziua in casa si care se ascunde sub timiditate nu prea ai sanse sa vina baietii sa iti bata la usa. incearca sa te imprietenesti cu alte fete, mergi si tu cu ele fa-ti noi cunostiinte si sunt sigura ca norocul va fi de partea ta.
Alsafi
Postat pe 20 August 2009 12:24
Am fost in aceeasi situatie ca tine acum vreo 2 ani ...nu e cazul sa disperi si nu esti singura...tot ce trebuie sa faci e sa fii mai increzatoare in tine si iesi cat mai mult pe afara cu prietenii..cunoaste cat mai multa lume si lasa timiditatea deoparte ca nu te ajuta la nimic...eu credeam ca voi trai tot restul vietii singura ..pana mi-am cunoscut prietenul...de un an locuim impreuna ... deci incearca sa nu te mai gandesti toata ziua cat de nefericita esti ca nu ai pe nimeni..incearca sa fii mai indrazneata si ia ce ti se cuvine ...iar partea cu virginitatea..sunt unii care fug cand aud de fete virgine..aia care vor doar sex prin urmare nu au ce sa faca cu o virgina...dar sunt multi tipi (in general mai mari..pe la 23-24 de ani) care cauta ceva mai mult decat sex..si ei inteleg si nu fac glume pe seama asta
simonycik
Postat pe 25 August 2009 10:41
pai...cum ai vrea sa iti faci vreun iubit din moment ce tu nu crezi k o sa iti faci vreunul. Off! Esti virgina??????????????????? Asta e o povara pt tine??????????????????? IN NICI UN CAZ!!!! ESTI O FERICITA! Ai timp berechet sa o faci - asta e un ATU, draga mea, un atu extrem de important. Si daca te intreaba baietii de fostii prieteni, ei asta-i buna! E viata ta, intimitatea ta, de ce ar trebui sa le povestesti ceva? Ce ei chiar spun adevarul despre relatiile lor??????? Obisnuieste-te sa te vezi DESTEAPTA, SENZUALA, CARISMATICA....iar ei vor veni dupa mirosul de feromoni pe care il vei lasa in urma ta. Daca tu nu crezi k esti asa, nici EI nu te vor vedea.
kudika062465
Postat pe 25 August 2009 17:20
ms mult sfaturile! :* sper sa reushesk sa shi le "aplic"
poy spuneatzi sa las timiditatea.......cam greu in realitate..pur shi simplu mi`e frica sa nu se rada` de mine,sau sa nu`si bata` joc vre`un baiat...nu mi`ar place sa fiu dezamagita din prima
apoi cu virginitatea..... pana acuma shi eu l`am considerat un atu` dar parca acuma am senzatzia k nu sunt dorita shi asta e de vina...shi parca nu mai am un pic de incredere in mine...
eiii ce sa fac?..... astept shi yo persoana potrivita...shi cine stie kat va trebui sa astept...in fine`

ashtept in continuare sfaturile voastre :*
yassSmin
Postat pe 28 August 2009 23:17
nici io nu mai inteleg nika
Diavolyta_
Postat pe 28 August 2009 23:26
De la: yassSmin, la data 2009-08-20 12:16:35buna!
problema mea este k desi am 19 ani inka n`am reushit sa am vreun prieten....shi kred k nici nu prea o sa reushesc......ori de cate ori as avea o ocazie....tot timpul rezolv eu cumva sa nu fie nimik...mai ales k dak m`ar intreba vreun baiat de relatiile mele anterioare ce am sa`i spun...k nu am avut prieten?! desprew virginatate nu mai trebuie sa zic nimik...acum dau la facultate shi mie cam "frica"...chiar nu as vrea sa stie toata lumea...
nu`s disperata dar odata cu trecerea timpului ma deranjeza tot mai mult...mai laes kand vad fete mult mai mici cu prieteni de 1 sau 2 ani....pana acum ar fi trebuit sa am shi eu cel putin o rewlatie serioasa....
nu zic k is o frumusetze dar am vazut fete chiar urate cu prieten..asha k chiar nu mai inteleg cu ce "gresesc"
ashtept parerile voastre shi sfaturi dk avetzi :)
nu v temetzi sa scrietzi sincer


Esti de admirat daca te-ai pastrat pana in anii studentiei , nu trebuie sa te simti prost , daca o sa ai un iubit trebuie sa iti placa cu adevarat si sa fie special daca decizi sa te culci cu el. Nici un baiat serios nu te va dispretui pentru ca nu ai avut relatii Cred ca ai vreo 19 -20 de ani , esti asa tanara , ai tot timpul sa ai relatii de durata
Noella
Postat pe 29 August 2009 17:37
si eu am fost kndva in situatia ta si mi se pare ciudat acum sa-mi aduk aminte k nu mi-am facut niciodata probleme d acest gen..nu trebuie sa-ti fie frik de nou, am avut prima relatie adevarata la 19 ani dar pana atunci nu m-am considerat ciudata, sau altfel..am asteptat si am luat totul asa cum a venit..nu-ti fie teama sa traiesti, iubirea te va gasi singura important e sa fii atenta doar la persoana careia ii vei oferi tot ceea c esti tu! atentie!
succes!!
maktub2209
Postat pe 29 August 2009 17:43
parerea mea? incearca sa te mai inmoi.. si sa ai mai multa grija de tine..
eu am fost cam in aceeasi situatie..
everything changed de cand am inceput sa ma ingrijesc mai mult,..am avut ceva mai multa incredere in mine si..ma simteam mai bine in pielea mea..
de'acolo pleaca totul..
pana nu esti tu impacata cu tine ( din oricare punct de vedere ), n'ai sa reusesti sa impaci si alte ganduri, de genul aluia despre care vb tu..
PurpleDreams
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum as putea sa-l uit?? 16 De la: Kudika228 2 August 2009 13:01
sa lupti pentru iubire? 11 De la: MissRainbow 22 Ianuarie 2012 20:55
SOARTA si DESTIN, DOUA LUCRURI DISTINCTE? 16 De la: Moonlight_Shadow 11 Iulie 2010 10:47
prima data 26 De la: ella_totdy 23 Iulie 2009 17:26
Copilul meu si copilul lui 22 De la: mipotop 9 Decembrie 2013 12:34