Setari Cookie-uri

Ma place sau doar vrea razbunare??

Buna!!Sunt foarte stresata de ceva timp,nu stiu ce sa fac. Sa va povestesc...cu 2 ani in urma fratele meu a avut o relatie cu o fata care dupa ce s-a despartit de fartele meu s-a combinat cu baiatul pe care eu il placeam.Fata in timp ce statea cu ala a mai iesit si cu fratele meu ...de foarte multe ori,prietenul ei a auzit ca ea mai iasa cu fratele meu...pe 22 august am iesit in club cu niste prietene,acolo era baiatul pe care eu il plac,era doar cu niste prieteni ,acolo el tot s-a bagat in seama la mine...eu nu i-am dat importanta ,a doua zi ma suna si ma intreaba daca nu vrea sa ma intalnesc cu el...Stiind ca el are prietena am iesit si ne-am intalnit...el era foarte dragutz...vb frumos ,dulce.Acum am 6 luni de cand vorbim,ne intalnim,dar el tot mai e cu acea fata...Intr-o duminica m-a sunat sa ies cu el la un suc...ne-am inatlnit apoi a sp ca ne vom intalni mai trarziu ,cand il sun imi fa pe ocupat,cand am iesit cu o prietena l-am vazut pe el cu ea...Nu stiu ce sa fac...Sa continu sa ma mai intalnesc cu el sau sa il pun sa aleaga dintre mine si ea?Sau vrea sa se razbune pe ea ca l-a insealat cu fratele meu..??
roxxy_roxanytza
Postat pe 3 Februarie 2011 01:55
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 01:55:28Buna!!Sunt foarte stresata de ceva timp,nu stiu ce sa fac. Sa va povestesc...cu 2 ani in urma fratele meu a avut o relatie cu o fata care dupa ce s-a despartit de fartele meu s-a combinat cu baiatul pe care eu il placeam.Fata in timp ce statea cu ala a mai iesit si cu fratele meu ...de foarte multe ori,prietenul ei a auzit ca ea mai iasa cu fratele meu...pe 22 august am iesit in club cu niste prietene,acolo era baiatul pe care eu il plac,era doar cu niste prieteni ,acolo el tot s-a bagat in seama la mine...eu nu i-am dat importanta ,a doua zi ma suna si ma intreaba daca nu vrea sa ma intalnesc cu el...Stiind ca el are prietena am iesit si ne-am intalnit...el era foarte dragutz...vb frumos ,dulce.Acum am 6 luni de cand vorbim,ne intalnim,dar el tot mai e cu acea fata...Intr-o duminica m-a sunat sa ies cu el la un suc...ne-am inatlnit apoi a sp ca ne vom intalni mai trarziu ,cand il sun imi fa pe ocupat,cand am iesit cu o prietena l-am vazut pe el cu ea...Nu stiu ce sa fac...Sa continu sa ma mai intalnesc cu el sau sa il pun sa aleaga dintre mine si ea?Sau vrea sa se razbune pe ea ca l-a insealat cu fratele meu..??

Draga Roxana, ca sa poti lua o decizie corecta ar trebui sa ai in vedere cate va aspecte.
Gandeste-te cat de bine il cunosti? Ce intentii are in realitate? Exista posibilitatea sa procedeze si cu tine cum procedeaza cu alte persoane? Ce simti cu adevarat pentru el?
Probabil in momentul de fatza iti pare o persoana atractiva, etc. Dar este o persoana responsabila? Din cate am inteles eu modalitatea lui de abordare raportat la persoanele in anturajul carora se afla nu e tocmai potrivita. Nu uita! Deciziile iti apartin in totalitate si te vor influenta in mod direct. Da dovada de responsabilitate si mult succes iti doresc! Daca mai ai alte intrebari iti stau la dispozitie!
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 02:07
Simt ca tin la el...Ne si potrivim ,ne intelegem foarte bine....cat timp e cu mine... si totusi toti prietenii lui stiu ca noi ne intalnim ,iesim....De ce aia nu imi spune nimic?chiar atat de neinteresata este?
roxxy_roxanytza
Postat pe 3 Februarie 2011 02:16
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 02:16:19Simt ca tin la el...Ne si potrivim ,ne intelegem foarte bine....cat timp e cu mine... si totusi toti prietenii lui stiu ca noi ne intalnim ,iesim....De ce aia nu imi spune nimic?chiar atat de neinteresata este?

Ai incercat sa determini daca pot exista interese ascunse, care probabil nu sunt evidente la prima vedere?
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 02:19
De la: R0MW4LD, la data 2011-02-03 02:19:58
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 02:16:19Simt ca tin la el...Ne si potrivim ,ne intelegem foarte bine....cat timp e cu mine... si totusi toti prietenii lui stiu ca noi ne intalnim ,iesim....De ce aia nu imi spune nimic?chiar atat de neinteresata este?

Ai incercat sa determini daca pot exista interese ascunse, care probabil nu sunt evidente la prima vedere?


Il cunosc de 6 luni...vorbim foarte liberi...Tot ce ne sta in cale este domnisoara cu care este de 2 ani...simt ca el pe mine ma placesi toti pr lui imi sp ca el ma place...nu inteleg de ce nu o lasa pe aia daca ma place...Eram intr-o seara cu el si un prieten de-a lui ...Prietena lui l-a sunat el cand a rasp. vorbea urat ..dupa ce a terminat de vb l-am intrebat de ce vb asa cu ea si prietenul lui a inceput sa rada si a sp ca de cand vorbeste cu minetot timpul cu ea asa vb.....Chiar sa ma placa ??
roxxy_roxanytza
Postat pe 3 Februarie 2011 02:24
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 02:24:33
De la: R0MW4LD, la data 2011-02-03 02:19:58
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 02:16:19Simt ca tin la el...Ne si potrivim ,ne intelegem foarte bine....cat timp e cu mine... si totusi toti prietenii lui stiu ca noi ne intalnim ,iesim....De ce aia nu imi spune nimic?chiar atat de neinteresata este?

Ai incercat sa determini daca pot exista interese ascunse, care probabil nu sunt evidente la prima vedere?


Il cunosc de 6 luni...vorbim foarte liberi...Tot ce ne sta in cale este domnisoara cu care este de 2 ani...simt ca el pe mine ma placesi toti pr lui imi sp ca el ma place...nu inteleg de ce nu o lasa pe aia daca ma place...Eram intr-o seara cu el si un prieten de-a lui ...Prietena lui l-a sunat el cand a rasp. vorbea urat ..dupa ce a terminat de vb l-am intrebat de ce vb asa cu ea si prietenul lui a inceput sa rada si a sp ca de cand vorbeste cu minetot timpul cu ea asa vb.....Chiar sa ma placa ??

Nu vreau sa ma pripesc in concluzii iar daca o fac te rog sa ma ierti. La prima vedere m-am gandit la urmatoarele variante posibile:
1. El are sentimente profunde fatza de tine dar nu are taria sa puna capat relatiei de 2 ani, ori e prins la mijloc intr-un conflict de interese cu ea (un posibil santaj emotional).
2. O iubeste pe ea iar tu esti un ''obiect'' al geloziei ei pe care el il foloseste pentru a o determina pe ea sa-l recastige in cazul in care ea il iubeste (''Pretuim lucrurile cand simtim ca le pierdem'').
3. El poate vrea sa incerce sa vada daca ii e mai bine cu tine decat cu ea si in cele din urma va lua o decizie.
4. Te pastreaza ca ''rezerva'' in cazul in care intre ei doi lucrurile vor merge mai rau decat acum si se vor desparti.
Pana sa afli pe pielea ta care din aceste variante va fi valabila, iti recomand sa porti o discutie deschisa cu el pe aceasta tema. Detrmina-l sa actioneze nu sa faca promisiuni. Daca intr-adevar tine la tine si te iubeste, e momentul pentru schimbari din partea lui.
6 luni e o perioada destul de lunga totusi si vorba aia din popor: ''Boala lunga e moarte sigura!''
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 02:38
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 01:55:28Buna!!Sunt foarte stresata de ceva timp,nu stiu ce sa fac. Sa va povestesc...cu 2 ani in urma fratele meu a avut o relatie cu o fata care dupa ce s-a despartit de fartele meu s-a combinat cu baiatul pe care eu il placeam.Fata in timp ce statea cu ala a mai iesit si cu fratele meu ...de foarte multe ori,prietenul ei a auzit ca ea mai iasa cu fratele meu...pe 22 august am iesit in club cu niste prietene,acolo era baiatul pe care eu il plac,era doar cu niste prieteni ,acolo el tot s-a bagat in seama la mine...eu nu i-am dat importanta ,a doua zi ma suna si ma intreaba daca nu vrea sa ma intalnesc cu el...Stiind ca el are prietena am iesit si ne-am intalnit...el era foarte dragutz...vb frumos ,dulce.Acum am 6 luni de cand vorbim,ne intalnim,dar el tot mai e cu acea fata...Intr-o duminica m-a sunat sa ies cu el la un suc...ne-am inatlnit apoi a sp ca ne vom intalni mai trarziu ,cand il sun imi fa pe ocupat,cand am iesit cu o prietena l-am vazut pe el cu ea...Nu stiu ce sa fac...Sa continu sa ma mai intalnesc cu el sau sa il pun sa aleaga dintre mine si ea?Sau vrea sa se razbune pe ea ca l-a insealat cu fratele meu..??


Draga mea, da mai multe detalii te rog pentru ca eu nu inteleg un lucru, ati avut momente intime, gen pupaturi sau ceva mai mult? Pentru ca daca nu....el poate vedea in tine o prietena foarte buna, o tipa cu care-si petrece timpul liber si se simte bine in compania ei...eu una am realatii de astea de amicitie cu baieti, eu cred ca exista prietenie intre barbat si femeie
matzu_2005
Postat pe 3 Februarie 2011 02:54
R0MW4LD multumesc foarte mult de sfatruri chiar mi-ai fost de ajutor :)
roxxy_roxanytza
Postat pe 3 Februarie 2011 03:07
matzu_2005: Dupa o luna ce ne-am cunoscut da ne-am sarutat ...ne alintam vb cum am fi impreuna doar ca el o ae pe aia....si mai este cv ...el se intalniste aproape in fiecare zi cu mine chiar si de 2 ori...cu aia se intalneste putin mai rar fiind mai departe...l-am intrebat odata mai mult in gluma daca ma iubeste si mi-a raspuns foarte sincer ca nu ma iubese dar tine la mine ...Si a mai fost o faza nu mai tin minte cum a fost ...atunci mia spus ca ar lasa-o pe aia pt mine....doar ca eu nu eram decisa si m-am dat putin la o parte...
roxxy_roxanytza
Postat pe 3 Februarie 2011 03:11
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 03:07:09R0MW4LD multumesc foarte mult de sfatruri chiar mi-ai fost de ajutor :)

Nu sunt sfaturi ci opinii. Nimeni nu-ti cunoaste situatia mai bine decat tine.
Sfaturile nu sunt ceva sanatos pentru ca implica prea multi factori care de cele mai multe ori nu sunt luati in considerare de ''sfatuitori''. Mult succes, draga Roxana!
R0MW4LD
Postat pe 3 Februarie 2011 03:14
De la: roxxy_roxanytza, la data 2011-02-03 03:11:51matzu_2005: Dupa o luna ce ne-am cunoscut da ne-am sarutat ...ne alintam vb cum am fi impreuna doar ca el o ae pe aia....si mai este cv ...el se intalniste aproape in fiecare zi cu mine chiar si de 2 ori...cu aia se intalneste putin mai rar fiind mai departe...l-am intrebat odata mai mult in gluma daca ma iubeste si mi-a raspuns foarte sincer ca nu ma iubese dar tine la mine ...Si a mai fost o faza nu mai tin minte cum a fost ...atunci mia spus ca ar lasa-o pe aia pt mine....doar ca eu nu eram decisa si m-am dat putin la o parte...


Oook...incerca ca la urmatoarea intalnire sa fiti singuri si sa discuti cu el foarte deschis si intreaba-l ce vrea el de la tine de fapt, ce simte pentru tine si ce simte pentru ea, daca vrea un viitor cu tine sau cu ea, dar atentie, nu trebuie sa-l conditionezi si tot ceea ce vrei sa aflii intreaba-l, doar asa vei afla unele rapunsuri la intrebarile tale, asta daca va fi sincer cu tine.
Sa ma tii la curent
matzu_2005
Postat pe 3 Februarie 2011 04:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOS 14 De la: luulya 5 Iunie 2009 07:54
Nu mai stiu ce imi doresc... 10 De la: kudika058051 19 Noiembrie 2009 23:23
Femeia moderna 114 De la: stardancer 9 Noiembrie 2009 16:12
Cea mai buna prietena sau o aventura de o noapte 97 De la: Blonda_37 23 Octombrie 2011 10:44
Experiente de neuitat... 29 De la: kudika066423 15 Septembrie 2009 23:12