Setari Cookie-uri

buna fetelor! va rog mul ajutati ma si pe mine daca puteti!

am 23 de ani si sunt insarcinata in luna a 3-a, in iarna ma casatoresc si vreau sa stiu daca dupa ce nasc(in martie) pot beneficia de vreun ajutor social.....din pacate nu muncesc, am terminat facultatea de psihologie si nu am gasit locuri libere in invatzamant ptr postul de consilier asa ca incerc acum sa ma inscriu la somaj, insa chiar daca nu am un loc de munca nu pot beneficia de nici un fel de venit de la stat??....nu stiu cum sa caut pe internet ca sa gasesc exact ce ma intereseaza....dar poate sitzi voi , sau poate chiar ati trecut prin situatzia asta...va multumesc din suflet! astept raspunsurile voastre! toate cele bune!
elektro_grl
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:40
De la: elektro_grl, la data 2009-09-05 09:40:18am 23 de ani si sunt insarcinata in luna a 3-a, in iarna ma casatoresc si vreau sa stiu daca dupa ce nasc(in martie) pot beneficia de vreun ajutor social.....din pacate nu muncesc, am terminat facultatea de psihologie si nu am gasit locuri libere in invatzamant ptr postul de consilier asa ca incerc acum sa ma inscriu la somaj, insa chiar daca nu am un loc de munca nu pot beneficia de nici un fel de venit de la stat??....nu stiu cum sa caut pe internet ca sa gasesc exact ce ma intereseaza....dar poate sitzi voi , sau poate chiar ati trecut prin situatzia asta...va multumesc din suflet! astept raspunsurile voastre! toate cele bune!
felicitari! viitorul sot nu lucreaza? poti benificia de ajutor social, doar daca el nu are servici sau esti singura tu nu vei face munca in folosul comunitatii pana ce va implini copilul 7 ani el da! va face munca in folosul comunitatii mai beneficiati si de cantina saracilor
laramira
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:43
ai de capul meu.. mai omule daca tu ai terminat o facultate e posibil sa primesti alocatia pt copil de vreo 8 milioane, acu nu stiu sigur daca nu iti tb si licenta, nu mai tin minte cum mi-a cerut mie. apoi iei oricum chiar daca ai muncit sau nu 10-12 luni o alocatie pt copil de 2 milioane,timp de doi ani, dupa care numai 40 lei, trusoul si inca ceva parca ajutorul de prim nascut de vreo 3 milioane impreuna, sper sa mai fie valabila, ca se discuta sa se scoata una din ele. si apoi nimic, pt ajutor social iti spun eu ca iti vor da cam un milion, dar pt asta tb sa demonstrezi prin o gramada de hartii ca esti handicapata, mai pe romaneste, ca nu poti munci ca sa nu iesi la maturat strazi,iar pt un milion de lei mi se pare penibil. si totusi tatal?? ce face? pana nu nasti oricum nu vezi nici un ban de la stat,si apoi dupa ce nasti la vreo 2-3 luni vin banii (alocatia etc).aaa... pt prima casatorie primaria iti va da 200 de euro, asta daca acum te casatoresti pt prima data. dar cauta mai multe pe google gasesti mai multe informatii si mai sigure si mai clare.
Shhh
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:47
[quote name='laramira' date='2010-01-18 09:43:56' felicitari! viitorul sot nu lucreaza? poti benificia de ajutor social, doar daca el nu are servici sau esti singura tu nu vei face munca in folosul comunitatii pana ce va implini copilul 7 ani el da! va face munca in folosul comunitatii mai beneficiati si de cantina saracilor [/quote]
ce dragalasa esti!!! bine ca sti sa folosesti emoticoanele
miss_darine
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat.. 38 De la: Valy90 12 Iunie 2011 18:42
ruj yves rocher 1 De la: iulia069834 14 Decembrie 2009 16:05
CUM SE SIMTE FEMEIA LA 30 DE ANI? 18 De la: coldwind 7 Mai 2010 11:49
iubesc o femeie rea 33 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 17:11
help ... pls 69 De la: deea_andutza 25 Septembrie 2009 19:35