Setari Cookie-uri

merge?

va rog sa ma ajutati si pemine cu un sfat....am o nunta in octombrie pe 24 si ziua la nunta as vrea sa ma imbrac cu un sarafan de blug elegant fusta fiind conica,pe deasupra sa-mi iau un sacou alb(sa zicem ca sacoul ar fi pata de culoare....stiu ca albul este non culoare)si pantof negru cu bot rotund si toc conic cu dres negru mat....ce ziceti?ar merge?eu zic ca da.
VOI CE ZICETI?
gaby_mimi18
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:17
eu zic k nu... jeans-ul nu e un material asa elegant...nush ce sa zic...mai bn ti-ai lua o rochie ca sa fii sigura k n-o dai in bara
sassy_girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:24
pentru ce ne mai intrebi daca ti-ai dat raspunsul singura ????

sarafan de blug la nunta???
gugulina74
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:50
nu vei fi eleganta cu aceasta combinatzie.
incearca o rochitza.
matracucu
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:55
aceasta combinatie este mai degraba o tinuta de strada,nu una eleganta.incearca ceva mai elegant,o rochitza,fusta.si neaparat:in niciun caz pantaloni
marinaruxandra
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:20
NU NU NU!
1.sarafanul de blug nu are cum sa fie elegant...este de blug(materialul in sine nu este unul elegant)
2.presupun ca blugul este de culoare albastra, ei bine, in combinatie cu un sacou alb si un pantof negru- NU!
3.sarafan de blug+pantof negru+ciorap negru NO WAY la nunta.
este pur si simplu o tinuta de strada, sau de birou daca nu lucrezi intr-un domeniu foarte pretentios.
inlocuieste sarafanul conic de blug cu unul negru de stofa(sau o rochita conica), pastreaza ciorapii mati (multi DEN) si pantofii cu bot rotunda, poate chiar si sacoul alb...gaseste niste perlute care as se asorteze, niste cercei pe aceeasi "tema"...
sincera sa fiu eu as adauga o palarie(mai de toamna-dar totusi cu boruri mari), sau chiar un batic(mai mare..pus "cazut" pe cap) si niste ochelari de soare(ceva stil Jacqueline Onassis)
succes!
MissMe2
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:09
Doamne fereste! Mereu am urat "defilarea" de prost gust de pe la nuntile la care am mers,romanesti desigur. Sunt si exceptii de la regula dar f putine.Nu vezi decat o mare de sclipici,flori de plastic de prost gust,rochii pana in pamant de printese inchipuite si machiajul imprumuta fara rusine din toate culorile curcubeului. Am rabufnit dar voiam sa-ti spun ca aceasta combinatie ar putea merge daca ai schimba culoarea pantofului.Denim-ul este de mai multe feluri ( ma refer la textura materialului) si ar putea fi elegant fara probleme.Oricum cel mai bun critic esti chiar tu.Daca iti place ce vezi in oglinda go for it lasand la o parte standardele de la nunti.La urma urmei e o petrecere,oameni buni.
dirty_dancing
Postat pe 19 Septembrie 2009 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre agatat, pareri feminine 17 De la: viseee 26 Mai 2013 06:15
Seara romantica 7 De la: InNa1995 28 Decembrie 2014 17:18
iubit mai tanar sau mai batran 8 De la: scorpio67 20 Iulie 2010 20:36
Goana dupa fericire... 4 De la: Dor_a 12 Octombrie 2010 13:14
Ce reprezinta femeia pentru mine! 581 De la: fante_de_dorobanti 16 Mai 2012 14:32