Setari Cookie-uri

Suvitze Blonde

Am o dilema,,, as vrea sa-mi fac suvite blonde.
Parul meu este saten inchis (natural) si eu vreau suvite blonde, un blond spre alb,dar am auzit ca suvitzele blonde pe par saten inchis ies cam un blond pui... si nu as vrea asta...
Sa-mi fac suvite in cazul asta sau nu?
alinutza_em
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:54
Buna. daca parul tau e natural saten inchis cum spui iti poti face suvite blonde spre alb. Achizitioneaza-ti un decolorant cu concentratie mai mare de oxidant 9% (asta daca nu vrei s amergi la coafor) si lasa-l sa actioneze nu mai mult de 45 min pe par. Dupa ce le-ai decolorat iti poti aplica pe suvite o vopsea Blond platinat sau un blond cenusiu foarte deschis daca vrei sa-ti iasa spre alb.
Daca te decizi sa mergi la coafor te sfatuiesc sa mergi la un salon care stii ca face treaba buna, daca nu mai bine nu te risca.
byyu
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:28
mersi frumos byyu>:D
alinutza_em
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:23
mai bine du-te la coafor, cand te limpezeste te va da cu o solutie ca sa iti iasa suvitzele albe.
se va vedea foarte frumos mai ales ca parul e natural si nu a fost vopsit inainte
myeyes
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:33
Draga mea, doar tzatzicile isi mai fac o singura culoare de suvite.

Du-te la un coafor bun, daca esti hotarata (oricum, asta e o procedura care se face o data la 4-6 luni) si cere-le sa-ti faca iluminatiile in doua nuante de blond.
Una un ton mai deschis decat parul tau (blond-aramiu, de ex.), cealalta un blond-cenusiu (blondul ala argintiu la care te gandesti tu, daca iese, iti lasa parul matura, deci tot a "salonul lu' doamna Nuti, de aici, de dupa coltz" o sa arate). Daca iluminatiile sunt bine facute, creaza o senzatie mult mai naturala decat doua culori, in contrast total.

Bafta!
Dor_a
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:45
De la: Dor_a, la data 2009-09-17 13:45:30Draga mea, doar tzatzicile isi mai fac o singura culoare de suvite.

Du-te la un coafor bun, daca esti hotarata (oricum, asta e o procedura care se face o data la 4-6 luni) si cere-le sa-ti faca iluminatiile in doua nuante de blond.
Una un ton mai deschis decat parul tau (blond-aramiu, de ex.), cealalta un blond-cenusiu (blondul ala argintiu la care te gandesti tu, daca iese, iti lasa parul matura, deci tot a "salonul lu' doamna Nuti, de aici, de dupa coltz" o sa arate). Daca iluminatiile sunt bine facute, creaza o senzatie mult mai naturala decat doua culori, in contrast total.

Bafta!


eu tocmai am fost azi la coafor.si eu am parul tot un saten inchis si eram obsedata sa imi fac suvite blonde...am mers la un coafor bunicel..am dat cam 80 euro si mi-am facut suvitele...insa coafeza mi-a zis ca va fi un contrast mare si nu va arata bine...eu totusi m-am incapatanat...dupa 3 ore de chin cu parul ca sa nu mi-l arda,mi-au reusit...cand m-am uitat in oglinda nu mi-a placut deloc...apoi coafeza mi-a spus ca cel mai bine ar fi ca suvitele sa fie facute in mai multe nuante de blond,insa nu f deschise ci cat mai apropiate de culoarea ta naturala...exact cum spunea dora.
asa ca am mai stat 1 ora ca sa imi puna un nuantator si acum sunt cat de cat multumita...dar nu pe deplin...pentru ca in sfarsit mi-am dat seama ca suvitele sunt numai pt tzatze:D..asa ca dupa ce azi am cheltuit cam 150 euro pe coafor...saptamana viitoare cand vin in tara pt cateva zile m-am decis sa ma fac...bruneta:D...
mi-am dat seama ca negrul chiar e o culoare eleganta,clasica si f atragatoare....daca pana azi reuseam sa atrag ceva priviri c parul brunet,dupa ce am iesit de la coafor eram o simpla tipa cu suvite...
asa ca gandeste-te bine inainte sa dai niste bani aiurea...si nu iti face singura pt ca sigur iti vei face parul matura...
Kittty_kat
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:05
eu sunt satena si sunt vopsita suvite.
de o perioada mai mare de timp ma vopsesc asa.
parerea mea e sa te duci la coafor.
nu ti le face acasa.
poti cere si parerea coafezei.
kudika033776
Postat pe 19 Septembrie 2009 08:55
Eu oricum, daca imi voi face, la coafor le voi face! DAr ma mai gandesc pentru ca, eu ne fiind vopsita niciodata, imi este sa nu am un impact prea mare ...asa ca mai astept... :D.. Vreau daca imi fac suvitze sa imi stea si bine... ori ca sunt blonde blonde..ori ca sunt blond cenusiu sau alte nuante..:D..

Ms totusi pentru sfaturi :X:*
alinutza_em
Postat pe 19 Septembrie 2009 18:36
Suvitele nu sunt pentru tzatze daca nu mergi la un coafor de tzatze unde sa platesti atat de mult. Eu am platit 15 euro...(daca tot ne batem in euro)..dar mai exact am platit 60 de lei si mi-a facut niste suvite minuntate. Se poate fetelor..dar trebuie sa stiti unde mergeti.
soparlita16
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:12
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:05
super o sa iti vina !!!
kudika_1473
Postat pe 22 August 2013 17:27
De la: kudika_1473, la data 2013-08-22 17:27:40super o sa iti vina !!!
as vrea niste suvite super beton, dar,dar nu stiu ce sa fac ???????? voi ce ziceti???
kudika_1473
Postat pe 22 August 2013 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
schimbari radicale pt par... 30 De la: dydy88 12 Februarie 2016 17:42
extensii par 2 De la: Mary88810 5 Decembrie 2009 16:38
intrebare.... 21 De la: kudika015239 23 Iunie 2009 18:19
Vopsea de par Wellaton 3 De la: kudika340644 26 Martie 2011 08:39
protejarea parului pt intins 8 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07