Setari Cookie-uri

vopsea profesionala???

buna ......as vrea sa imi procur si eu acasa copsea profesionala..stiu ca se gasesc in saloane numai ca acolo se baga in pret foarte mult si se plateste si manopera si acasa mie imi iese foarte bine culoarea daca ma fac singura,cu toate ca am o culoare de bolnd foarte deschis stiu cum sa fac sa imi uniformizez culoarea de la radacini pana la varfuri fara sa am denivelari...asa ca daca stiti pe cineva care vinde vopsea de par profesionala la niste preturi accesibile...va rog help me
andreea_x
Postat pe 16 Februarie 2009 14:26
stii cumva cum poate sa-mi iasa in cap un blond cenusiu? pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 17 Februarie 2009 18:55
De la: aleexa29, la data 2009-02-17 18:55:33stii cumva cum poate sa-mi iasa in cap un blond cenusiu? pup


te decolorezi cu pudra si dupa aia bagi culoare kre o doresti p cap ....
dar de la pudra km iti arzi parul
juwairiyah
Postat pe 17 Februarie 2009 18:58
uof deja al am ars paru:( si numai vroiam sal decolrez .fara al decolara crezi k nu imi iese :(pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 17 Februarie 2009 19:00
De la: aleexa29, la data 2009-02-17 19:00:20uof deja al am ars paru:( si numai vroiam sal decolrez .fara al decolara crezi k nu imi iese :(pup


Uite cum fac eu: imi decolorez doar radacinile,apoi imi aplic vopseaua tot la radacini (a2a zi ca prinde mai bine decat imediat) si inainte cu 10 minute de a o da jos din cap o intind pe toata lungimea....am un blond foarte deschis..o nuanta rece...parul meu arata foarte bine,nu mi l'am degradat..incearca asa....eu nu am probleme cu nuanta doar ca durata nuantei si deasta as vrea sa'mi procur acasa o vopsea profesionala..ma gandesc ca nuanta mea va dura mai mult...(ma vopsesc o data la 3 saptamani) Eu zic sa incerci sa te vopsesti cum ti'am zis..poate poatre iti iese ceva dragut..oricum tine cont de faptul ca daca parul tau este degradat nuanta pe care o vrei poate sa devieze cu un ton doua..succes...


Deci..cineva stie de unde sa'mi iau o vopsea profesionala?
andreea_x
Postat pe 18 Februarie 2009 16:48
pentru blonde (blondes have more fun!) eu va recomand tratamentul pe care il fac eu ... din pacate se face doar in salon insa eu zic ca merita pe mine la par mediu ma costa doar 46 RON si il fac o data la 2 saptamani si rezultatul s-a vazut din prima ...nu era mai stralucitor insa era mai matasos. Stralucirea o recapata cam dupa 3 sedinte. Se numeste tratament in 4 pasi de la Joico si sunt 4 produse diferite insa sunt super! eu de obicei ma fac la Joelle langa ASE (mi-e aproape de facultate) e nici la un minut pe jos si imi place ca e asa intim nu k la chocolate care e aproape insa acolo parca e pe banda rulanta ....
traiesteclipa007
Postat pe 19 Februarie 2009 13:06
De la: aleexa29, la data 2009-02-17 18:55:33stii cumva cum poate sa-mi iasa in cap un blond cenusiu? pup

Eu folosesc vopseaua Revlonissimo profesionala nuanta 10.01 combinata cu 1001 si iese blond cenusiu care rezista fata de ce am mai incercat si iese dupa 2 spalari. Ca sa nu trebuiasca decolorat ar trebui ca parul tau natural (radacinile) sa fie de culoare saten deschis, in nici un caz negru.
beanna
Postat pe 4 Martie 2009 13:02
am avut ocazia sa intalnesc o coafeza care mi-a explicat ce si cum cu vopsitul. am primit un voucher si l-am folosit pentru vopsit si sincer se vede diferenta de cand ma fac acasa si cand ma fac la salon. i-am spus tipei ca nu am cum sa mai vin din cauza banilor si am rugat-o sa imi explice cum sa ma fac acasa. tipa super draguta a zis k imi ia ea vopseaua insa nu o sa imi iasa in veci aksa la fel. este o chestie destul de complicata cel putin de vedere chimic. au loc reactii chimice daca nu stai cu ea cat trebuie daca nu o speli cum trebuie daca nu pui fix cat trebuie totul se duce naibii. asa k eu m-am decis sa imi pun in fiecare saptamana cate putin astfel incat sa pot sa ma vopsesc o data la o luna jumate. ce pot spune, tipa chiar m-a convins si oricum de cand ma fac la ea si parul este mult mai moale nu mi se mai incurca la spate
traiesteclipa007
Postat pe 5 Martie 2009 14:43
@traiesteclipa007 vezi ca pe charm.ro au toata gama de la joico.Cred ca iesi mai ieftin decat la salon. Am fost chiar saptamana asta la topline la magazin sa vad preturile si sunt mai mari ca pe site.Eu am luat de pe site si sunt cum trebuie produsele.Iti spun pt ca si eu dadeam o gramada de bani pe tratamente joico la saloane.Si acum mi-am luat acasa.Rezultatele sunt aceleasi.
Creatsa
Postat pe 6 Martie 2009 15:58
Imi cer scuze daca e un pic off-topic... Stiti cumva daca este daunator pt. par sa se amestece mai multe tipuri de vopsea? Mai am jumatate de tub de wellaton si cam trei sferturi de loreal si eventual inca un tub de garnier sau ceva similar daca nu imi ajung. As cam vrea sa le folosesc pe astea ca sunt in pana de bani
LadyMarmalade
Postat pe 26 Martie 2009 21:38
si la ce pret e vopsea revlonnissimo?
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 27 Martie 2009 18:40
30 Ron/ tub
beanna
Postat pe 29 Martie 2009 21:53
Eu folosesc vopsea Kallos pe care mi-o cumpar din magazinele lor. Ce e bine la vopselele acestea e ca am mai multe optiuni in alegerea oxidantului, spre deosebire de celelalte din comert, pe care il gasesc in concentratie de 6,9 sau 12%, lucru ideal pt ca nu toate avem aceeasi structura a parului si in functie de asta si nuantele ne pot iesi diferit. Saftul meu pt cele care-si doresc sa isi deschida singure culoarea cu mai multe tonuri e sa incerce din aproape in aproape,astfel incat intr-o luna sa zicem sa ajunga la nuanta dorita - asa se intampla si in multe din saloane ceea ce mie mi se pare mai sanatos decat sa il deschizi cu o pudra decoloranta.Ceea ce e retinut e sa cumparati din magazinele lor,acolo unde gasiti si masti de par si sampoane Kallos alaturi de "ustensile" de coafat. In concluzie mergeti si cautati in orasele voastre reprezentantele Kallos si nu va lasati descurajate de preturile mici pt ca sunt de o calitate foarte buna.
Va astept cu pareri bafta fetelor!
alecsis_c
Postat pe 31 Martie 2009 13:30
multa lume crede ca acest vopsit este simplu si il poate face toata lumea ...poate asa si este insa nu este acelasi rezultat ...fie ca se vede imediat sau in timp (vezi par ne-sanator, lipsa stralucire, rupere, cadere samd) ar trebui sa va ganditi ca aceste vopseluri sunt niste chestii chimice si intre ele chiar au loc reactii chimice insa firul de par fiind putin vizibil f putina lume isi da seama cat rau ii faci cand il vopsesti de capul tau ... spre exemplu la ten cand ai o problema te duci la dermatolog nu? eu fac la fel ...am o problema legata de par ma duc la stilista mea de care sunt sigura si ea mi-l repara ...oricum consum mult mai putin decat sa ma apuc eu de capul meu, este mai confortabil si chiar imi simt parul sanatos. daca nu as face ceva de capul meu legat de ten dc as risca la parul meu? parerea mea ...
traiesteclipa007
Postat pe 31 Martie 2009 15:46
vad ca a mai spus cineva mi sus dar o sa ma repet si eu.... eu ma vopsesc cu Kallos Professional de 4 ani de zile.... o cumpar de la orice magazin..... care are vopsele.... se gaseste peste tot si este aceiasi pe kre o au ei in coafoare.... nu este gen Lóreal kre una e in magazin alta la salon.... asta e acelasi drac.
Este si ieftina... 7.5 tubul albastru si 8.5 cel rosu.... ti-l recomand pe cel albastru pt ca este mai bun decat cel rosu chiar daca e mai ieftin si are mai multe nuante de blond.

te pup si bafa
alexandra007
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:32
Da, uite Kallos este o vopsea f bun, este profesionala si e si ieftina. Au niste nuante de blond foarte variate si f misto, eu zic ca poti incerca ca faci o combinatie, blond cenusiu cu blond inchis, daca esti mai inchisa la par si pe parcurs sa il mai deschizi, depinde cat de deschis vrei sa fie.
Dorina1
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:35
Anything for readheads?
Vampitza
Postat pe 15 Iulie 2009 20:45
De la: Vampitza, la data 2009-07-15 20:45:37Anything for readheads?


Pt cine? pt. capete care citesc? nu, se pare ca nu...
Diannnnnnna
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:57
e foarte riscant cu vopsitul acasa. Eu m-am vopsit blond deschis 2 ani de zile singura acasa cu vopsea din comert. Culorile imi ieseau de minune la inceput, pana cand mereu, la alta vopsire imi ziceam ia s-o incerc si p'asta, si p'asta, pana cand ajunsesem ca am 3 nuante de blond in cap, mai ales din pricina faptului ca se arsese la varfuri si automat prindea altfel vopseaua. De 4 luni ma vopsesc lunar la coafor si parul si-a revenit miraculos, culoarea e uniforma, e mult mai usor de coafat ( inainte il faceam la fiecare spalare cu placa). Chiar daca o sa-ti cumperi vopsea profesionala nu stiu cat de bine te vei putea face acasa...practic toate au aceeasi baza, difera calitatea.
scratty
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:51
fetelor,stiti cumva o vopsea de par care sa nu necesite decolorare?
eu sunt saten mai inchis si as vrea sa redevin blonda,dar parca nu as mai vrea sa-mi vad parul distrus.aveti vreo recomandare?
elena_gabrielaa
Postat pe 11 Ianuarie 2010 01:59
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:47
da!!!! blondME schwartzkopf, singura vopsea care nu necesita decolorare, dar e mai scumpa
kudika470719
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:40
De la: andreea_x, la data 2009-02-18 16:48:05
De la: aleexa29, la data 2009-02-17 19:00:20uof deja al am ars paru:( si numai vroiam sal decolrez .fara al decolara crezi k nu imi iese :(pup


Uite cum fac eu: imi decolorez doar radacinile,apoi imi aplic vopseaua tot la radacini (a2a zi ca prinde mai bine decat imediat) si inainte cu 10 minute de a o da jos din cap o intind pe toata lungimea....am un blond foarte deschis..o nuanta rece...parul meu arata foarte bine,nu mi l'am degradat..incearca asa....eu nu am probleme cu nuanta doar ca durata nuantei si deasta as vrea sa'mi procur acasa o vopsea profesionala..ma gandesc ca nuanta mea va dura mai mult...(ma vopsesc o data la 3 saptamani) Eu zic sa incerci sa te vopsesti cum ti'am zis..poate poatre iti iese ceva dragut..oricum tine cont de faptul ca daca parul tau este degradat nuanta pe care o vrei poate sa devieze cu un ton doua..succes...


Deci..cineva stie de unde sa'mi iau o vopsea profesionala?


Draga mea, exista saloane de coafura de la care poti cumpara chiar tu acele culori pentru par profesionale, fara sa te vopseasca ei in salon.
franziska_eu
Postat pe 11 Ianuarie 2012 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vopseaua palette -semipermanenta(iese la 24 de spalari) 5 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55
Bruneta?! 21 De la: balrog 14 Martie 2011 14:18
salon stilist cel mai tareee!!!! 4 De la: kudika046867 29 Iunie 2013 16:09
buna.a folosit cineva vitamins for the hair? 4 De la: balrog 14 Martie 2011 12:57
Extensii "de vara" 4 De la: balrog 14 Martie 2011 13:38