Setari Cookie-uri

Un subiect poate "off site"?

Imi cer scuze de pe acum, nu ma injurati va rog prea tare...
Acum vreo luna am gasit un pui de turturica pe camp, abandonat. Intre timp i-au crescut penele, zboara chiar foarte bine (prin casa)e si as vrea sa-i redau libertatea insa nu vrea sa manance singura. Nu am reusit nici cum sa o invat sa ciuguleasca singura. Cred ca ar muri de foame... Poate a mai trecut ciNeva prin asta... Multumesc anticipat!
alphakristal
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:43
poate ca nu e destul de mare inca ca sa manance singura, in sensul ca ar trebui sa te interesezi pana la ce perioada hrana le este asigurata de mama. cauta pe net site-uri de iubitori de pasari , acestia sunt mai in masura sa iti dea sfaturi . eu am avut doar un porumbel si era destul de mare dar nu stia sa zboare in rest manca singur .
witcher
Postat pe 13 Septembrie 2009 13:11
De la: alphakristal, la data 2009-09-13 12:43:02 Imi cer scuze de pe acum, nu ma injurati va rog prea tare...
Acum vreo luna am gasit un pui de turturica pe camp, abandonat. Intre timp i-au crescut penele, zboara chiar foarte bine (prin casa)e si as vrea sa-i redau libertatea insa nu vrea sa manance singura. Nu am reusit nici cum sa o invat sa ciuguleasca singura. Cred ca ar muri de foame... Poate a mai trecut ciNeva prin asta... Multumesc anticipat!

in cz ca stai la casa, lasa-l in curte si incearca sa ascunzi mancare pt el si sa-l determini sa o caute singur, sa se poata obisnuii cu mediul natural....dara stai la bloc..incearca sa-l duci des prin parc..sa se obisnuiasca cu mediul natural...nu il tine pr mult in bratesi lasa-l cat mai liber..incearca pe cat posibil sa nu-l dezobisnuiesti de prezenta oamenilor...
pt turturica
ador animalele
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:04
pardon..incearca sa-l dezobisnuiesti de prezenta oamenilor...am gresit
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pat cu apa 3 De la: sita_murt 20 Mai 2010 05:15
SUNT MANDRA CA SUNT ROMANCA!... 1 De la: Malvine 13 August 2008 14:22
Need Help 7 De la: yumalai 26 Mai 2009 08:52
Cand ai fost ultima data la pizza? 39 De la: Loredana_Best4You 4 Iulie 2013 08:27
Porumbel 19 De la: kudika_13420 17 Noiembrie 2012 09:05