Setari Cookie-uri

cred ca am nevoie de o imbarbatare :(

Tocmai m-am despartit de prietenul meu, dupa 4 ani.Nici acum nu stiu exact din ce cauza, stiu doar ca prietenii lui aveau mai multa autoritate in fata lui decat mine, alegea orican sa isi petreaca timpul cu ei, in defavoarea mea. El lucreaza ca sofer de camion, este foarte mult plecat, iar cand ajungea acasa primul lucru pe care il facea era sa isi sune prietenii sa ii invite la el la un gratar si la o bere. Iar eu bineinteles ca ramaneam cu un munte de vase unsuroase de spalat, ca doar nu era sa le spele mama lui, ca e in varsta (51 ani). In urma cu 2 ani de zile am inceput sa ma ingras pentru ca mi s-a dat o supradoza de fier pentru ca sunt anemica, apoi am inceput sa am probleme cu tiroida si imi e foarte greu sa slabesc. In ultima vreme incepea sa imi arunce ca nu mai poate iesi cu mine in oras pentru ca sunt grasa, voia sa mearga la mare dar eu eram prea grasa sa fie el vazut cu mine pe plaja. Imi spunea mereu "Ti-am luat aia, ti-am facut aia..."...era foarte rautacios. Cand a trebuit sa merg la urgente pentru ca am avut o alergie urata si abia mai respiram, el nu era ingrijorat pentru mine, ci pentru prietenii lui care il asteptau la o terasa, prieteni pentru care m-a lasat la urgente, singura. Uneori cred ca si sora lui mai mare care locuieste in Italia are de-a face cu schimbarea lui de comportament. De cate ori vine acasa in vizita, ne certam din cauza ei. A inceput sa imi jignesca familia, sa imi spuna ca mamei nu ii pasa de mine ca nu a venit cu mine la urgente (asta s-a intamplat acum 3 zile) si mama nu a venit cu mine pentru ca eu una m-am gandit ca e suficient ca vine prietenul meu cu mine, nu trebuie sa o iau si pe mama, pentru ca oricum niciunul nu ma poate ajuta cu nimic. Si uite asa am ajuns sa ne certam, adica eu sa ii spun ce ma doare si el sa ma intrebe daca nu imi e foame si sa ma pofteasca la mine acasa daca am chef de cearta. Apoi i-am spus ca daca avem ce sa mai vorbim sa ma sune, dar nu s-a intamplat. Imi e foarte greu si nu stiu ce as face daca m-ar suna. Eu am toata viata inainte, am 20 de ani, el are 27. Sper sa imi revin repede, sa imi vad de viata mea sa sa imi reiau toate relatiile de prietenie la care am renuntat cand am inceput sa ies cu el.
IuliaDiana
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:38
cum spuneai si tu ai toata viatza inainte.......................pacat ca ti-ai pierdut 4 ani din viatza cu un asemenea barbat
anybody
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:44
De la: IuliaDiana, la data 2009-09-16 09:38:20Tocmai m-am despartit de prietenul meu, dupa 4 ani.Nici acum nu stiu exact din ce cauza, stiu doar ca prietenii lui aveau mai multa autoritate in fata lui decat mine, alegea orican sa isi petreaca timpul cu ei, in defavoarea mea. El lucreaza ca sofer de camion, este foarte mult plecat, iar cand ajungea acasa primul lucru pe care il facea era sa isi sune prietenii sa ii invite la el la un gratar si la o bere. Iar eu bineinteles ca ramaneam cu un munte de vase unsuroase de spalat, ca doar nu era sa le spele mama lui, ca e in varsta (51 ani). In urma cu 2 ani de zile am inceput sa ma ingras pentru ca mi s-a dat o supradoza de fier pentru ca sunt anemica, apoi am inceput sa am probleme cu tiroida si imi e foarte greu sa slabesc. In ultima vreme incepea sa imi arunce ca nu mai poate iesi cu mine in oras pentru ca sunt grasa, voia sa mearga la mare dar eu eram prea grasa sa fie el vazut cu mine pe plaja. Imi spunea mereu "Ti-am luat aia, ti-am facut aia..."...era foarte rautacios. Cand a trebuit sa merg la urgente pentru ca am avut o alergie urata si abia mai respiram, el nu era ingrijorat pentru mine, ci pentru prietenii lui care il asteptau la o terasa, prieteni pentru care m-a lasat la urgente, singura. Uneori cred ca si sora lui mai mare care locuieste in Italia are de-a face cu schimbarea lui de comportament. De cate ori vine acasa in vizita, ne certam din cauza ei. A inceput sa imi jignesca familia, sa imi spuna ca mamei nu ii pasa de mine ca nu a venit cu mine la urgente (asta s-a intamplat acum 3 zile) si mama nu a venit cu mine pentru ca eu una m-am gandit ca e suficient ca vine prietenul meu cu mine, nu trebuie sa o iau si pe mama, pentru ca oricum niciunul nu ma poate ajuta cu nimic. Si uite asa am ajuns sa ne certam, adica eu sa ii spun ce ma doare si el sa ma intrebe daca nu imi e foame si sa ma pofteasca la mine acasa daca am chef de cearta. Apoi i-am spus ca daca avem ce sa mai vorbim sa ma sune, dar nu s-a intamplat. Imi e foarte greu si nu stiu ce as face daca m-ar suna. Eu am toata viata inainte, am 20 de ani, el are 27. Sper sa imi revin repede, sa imi vad de viata mea sa sa imi reiau toate relatiile de prietenie la care am renuntat cand am inceput sa ies cu el.


problema ta este tare naspa mai ales ca esti cu el de la 16 ani cam micuta dasta se si purta asa cu tine mai ales ca este sofer de tir si cutreiera precum marinarul tie iti trebuie cineva care sa stea langa tine sa te alinte sa te rasfeta sa te iubeasca
cred ca ai toata viata inainte asa ca stai un pic si mediteaza ce ar fi mai bine pt tine ........
DON_LUCIANO
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:50
sa ma limitez stric la titlu':
iulia, fii barbat!!
geo_x
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:55
soferii de tir, mai ales dacanu au o relatie f serioasa, mi se pare ca e o categorie de pers f ....sa ii zicem..."diferita"!
vb lui geo :fii barbata!!
anca0704
Postat pe 16 Septembrie 2009 09:57
Buna Iulia
vreau sa stii ca si eu am avut o experienta asemanatoare, care din pacate a tinut aproape 11 ani... ne-am despartit nu pentru ca "m-a lasat" el ci... culmea.. m-am plictisit eu de fitele lui... Ce vreau sa stii este ca inteleg perfect cum simti fiecare vorba urata a lui... si cum sufletul tau pare sa se desprinda in bucatele ori de cate ori iti inseala astepatrile sau ori de cate ori ... "uita" sa te sune si asta doar pentru ca este ocupat cu... prietenii lui.
Dar... fii optimista si nu uita niciodata ca atunci cand Dumnezeu iti inchide o usa iti deschide intotdeauna o fereastra uriasa... asa ca ... Nu fii trista!!! Esti atat de tanara ... poti sa cuceresti lumea!!! Stiu ca pare sfarsitul lumii, dar nu este crede-ma... Vei rade peste ani cand itit vei aminti de zilele astea... si de toate framantarile tale de ...indragostita!
Multa rabdare si mult noroc iti urez!
Ana
vara2009
Postat pe 19 Septembrie 2009 04:58
..ca nu te/a cautat inca...asta spune totul...nu/l intereseaza..sau nu/i pasa..dar si de i/ar pasa..acum dupa atatea nepasari..anterioare..nu stiu...ce sa zic...bunica/miu a fost sofer de tir si a avut o casnicie destul de lunga cu bunica/mea era si vreo 15 ani diferenta de varsta intre ei..spuneam ca avut..pentru ca nu mai e in viatza...dar bine bunica/miu din cate stiu nu avea anturaje de prieteni...
kudika066423
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:10
Offf...dar ar trebui sa te doara undeva de el si de toate mofturile lui. Daca el nu e in stare sa inteleaga faptul ca tu te-ai ingrasat din motive medicale atunci inseamna ca este un amarat ingust la minte..serios..daca ai fost atata timp cu el..si daca el a fost primul tau prieten nu e cazul sa-ti pierzi nici o clipa din viata plangand dupa el... s-a purtat urat cu tine atunci cand tu aveai nevoie de dragoste si nu e in stare sa pretuiasca o fata ca tine...deci lasa-l cu prietenii lui si ai grija de tine, esti tanara, esti frumoasa deci iesi in lume, iesi cu vechii tai prieteni si bucura-te de viata
simonycik
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:28
De la: IuliaDiana, la data 2009-09-16 09:38:20Tocmai m-am despartit de prietenul meu, dupa 4 ani.Nici acum nu stiu exact din ce cauza, stiu doar ca prietenii lui aveau mai multa autoritate in fata lui decat mine, alegea orican sa isi petreaca timpul cu ei, in defavoarea mea. El lucreaza ca sofer de camion, este foarte mult plecat, iar cand ajungea acasa primul lucru pe care il facea era sa isi sune prietenii sa ii invite la el la un gratar si la o bere. Iar eu bineinteles ca ramaneam cu un munte de vase unsuroase de spalat, ca doar nu era sa le spele mama lui, ca e in varsta (51 ani). In urma cu 2 ani de zile am inceput sa ma ingras pentru ca mi s-a dat o supradoza de fier pentru ca sunt anemica, apoi am inceput sa am probleme cu tiroida si imi e foarte greu sa slabesc. In ultima vreme incepea sa imi arunce ca nu mai poate iesi cu mine in oras pentru ca sunt grasa, voia sa mearga la mare dar eu eram prea grasa sa fie el vazut cu mine pe plaja. Imi spunea mereu "Ti-am luat aia, ti-am facut aia..."...era foarte rautacios. Cand a trebuit sa merg la urgente pentru ca am avut o alergie urata si abia mai respiram, el nu era ingrijorat pentru mine, ci pentru prietenii lui care il asteptau la o terasa, prieteni pentru care m-a lasat la urgente, singura. Uneori cred ca si sora lui mai mare care locuieste in Italia are de-a face cu schimbarea lui de comportament. De cate ori vine acasa in vizita, ne certam din cauza ei. A inceput sa imi jignesca familia, sa imi spuna ca mamei nu ii pasa de mine ca nu a venit cu mine la urgente (asta s-a intamplat acum 3 zile) si mama nu a venit cu mine pentru ca eu una m-am gandit ca e suficient ca vine prietenul meu cu mine, nu trebuie sa o iau si pe mama, pentru ca oricum niciunul nu ma poate ajuta cu nimic. Si uite asa am ajuns sa ne certam, adica eu sa ii spun ce ma doare si el sa ma intrebe daca nu imi e foame si sa ma pofteasca la mine acasa daca am chef de cearta. Apoi i-am spus ca daca avem ce sa mai vorbim sa ma sune, dar nu s-a intamplat. Imi e foarte greu si nu stiu ce as face daca m-ar suna. Eu am toata viata inainte, am 20 de ani, el are 27. Sper sa imi revin repede, sa imi vad de viata mea sa sa imi reiau toate relatiile de prietenie la care am renuntat cand am inceput sa ies cu el.


Ce se intampla cu voi copii, de la 16 ani va trebuie pseudo-casnicii?
Eu zic mai bine sa te preocupe terminarea unor studii, sa-ti faci o cariera, sa devii independenta financiar si sa ridici mai mult stacheta in privinta barbatilor!
Si apropos, are dreptate d-nul sofer de tir, mama ta unde a fost tot timpul acesta? In locul ei eu te-as fi controlat mai riguros, in niciun caz nu as fi fost de acord sa ai o relatie atit de serioasa de la 16 ani
Eu am un baiat de 22 de ani care este student la ASE, lucreaza la o firma f buna datorita studiilor pe care le face si in acelasi timp are si o relatie de iubire f serioasa. Vreau sa cred ca este si rodul educatiei mele, a faptului ca i-am fost si parinte si prieten.
Asa ca atentie,revizuieste-ti prioritatile si sigur iti va fi mai usor in viitor!
miss_darine
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:53
ceva ma face sa cred ca acea dereglare hormonala se datoreaza[poate in parte] acestei relatii pe care ai inceput-o cam de timpuriu! ideea este ca,sper ca te-ai trezit dintr-un cosmar si ca viata ta merge inainte! pune mana si completeaza-ti studiile intrerupte pt acea relatie de concubinaj, ai grije de tine si de viitorul tau.ca mama ta nu ti-a fost alaturi.....poate ca nu a dorit acea relatie cu soferache.asa de ce nu gandesti? te-ai lovit cu capul de pragul de sus...acum il vezi pe cel de jos! sa spui multumesc Doamne ca mama ta te-a reprimit acasa! poate ca te vor durea vorbele mele dar cred ca tipul te-a folosit doar ca menajera si ca sa-si satisfaca anumite probleme fiziologice .dar cu menajera sau cu.... nu iesi la plimbare! el era ditamai soferul iar tu...presuletzul lui ! zi merci ca ai terminat acest capitol urat din viata ta! ok?
vaiana
Postat pe 8 Noiembrie 2009 17:46
bucurate ca ai pierdut doar 4 ani si nu ai fost implicata intro casnicie sau doamne sa fi avut vreun copil pe care sa il cresti singura iti vorbesc din proprie experienta.si uite ca nu am murit si viata merge inainte si sunt fericita cu copilul meu pe care il cresc singura deci fruntea sus .
oana_ruxi
Postat pe 8 Noiembrie 2009 19:44
un nesimtit si badaran , zi merci ca ai scapat de un asa specimen , daca la 20 de ani te lasa cu mormanul de vase in chiuveta si el pleaca la distractie , maine poimaine poate iti da si-o palma
Ginuta1980
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi doua persoane in acelai timp?sotia si amanta? 43 De la: anaraoul 2 Iunie 2009 14:06
m-am indragostit de prietenul fostului meu sot si nasul meu 29 De la: stuff 26 Februarie 2009 16:27
Nu pot sa ma impac cu ideea ca discuta cu fosta nevasta! 18 De la: sereni 6 Iulie 2015 12:31
A vrut doar sex? 75 De la: nicoleta4856 6 Iunie 2009 18:15
Bãnuiesc ca prietena ma inseala...dar nu știu cum sa reactionez 11 De la: Stroia_Paul_1 23 Februarie 2016 19:38