Setari Cookie-uri

Par blond 1 an->saten deschis...iar blond?

De la: LoveOverdose, la data 2009-09-17 20:43:21
De la: natysweet, la data 2009-09-17 19:15:15Buna.. as dori niste pareri... am fost blonda timp de un an de zile.. dar acum 3 luni m-am facut satena si acum regret. Vreau sa fiu blonda din nou... Eu natural sunt saten deschis.. ca si culoarea care mi-a iesit de altfel.. Anul trecut nu m-am decolorat..m-am facut acasa blonda..si treptat mi-a iesit ce imi doream. Acum as vrea sa procedez la fel.. sa folosesc vopsea cu pudra decoloranta ca cea de la palette... au la xxl blond platinat cu pudra si de asemenea la color intensive. Well... daca a trecut 3 luni de cand sunt satena evident ca pe dedesupt blondul se face vazut.. parul imi este suvitat.. si se deschise pe timp ce trece.. deci daca el e practic..blond pe dedesupt..si iese la suprafata.. imi iese ceva decent daca ma vopsesc iar blond.. acasa? NU m-ar deranja sa iasa un blond inchis.. dar nu vreau portocaliu sau morcov. Astept pareri..multumesc anticipat




buna.eu am fost 2 ani bruneta,si recent m am vopsit blond...am bagat si pudra si tot ce ai zis tu acolo,mi a iesit prima data portocaliu,apoi galben,acum este mai ok,dar mai trebuie sa il vopsesc.te as sfatui sa mai astepti pana sa iti bagi pudra in el,sa ti se mai duca din culoarea ta.nu numai k o sa ti iasa foarte colorat,dar o sa iti si cada si o sa se degradeze urat de tot.incearca sa mergi la salon,nu te mai face acasa.stiu ca este cam scump,dar odata faci operatiunea,nu in fiecare zi! bafta



PACAT CA A TREBUIT SA TE VEZI CU PARUL PRAF CA SA INTELEGI
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:06
oi nene erau nevoie chiar asa multe mesaje cu reclama ta? cred ca unul ar fi fost de ajuns probabil se prindea lumea despre ce e vba. iar threadul cere opinii, nu reclamele tale. iti multumesc de informatii dar puteai sa t limitezi doar la 1 singur mesaj. whatever. nu am de gand sa il decolorez in prealabil.. cred ca pudra din cutiile de vopsea palette nu e echivalenta cu oxidantul puternic pe care-l iei separat. daca nu merge, asta e. ma tund cheala si o sa astept sa creasca. happiness :)
natysweet
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:55
De la: angelfromheaven, la data 2009-09-21 20:16:40Cum ai zis tu ca esti saten deschis si ai fost blond inainte, nu e greu deloc.
alege-ti tu ce culoare vrei de la orice firma si amesteca vopseaua cu oxidant 12%.
gasesti de ex la kallos.
iti va deschide parul cam 4 nuante fara sa iasa portocaliu si fara sa-l arda mai mult decat daca te-ai vopsi in mod obisnuit. Vopseaua pe care o alegi ar fi bn sa fie si ea f deschisa pt ca va iesi oricum mai inchis decat in mod normal.


hey mersi de sfat. vorbesti din experienta? dar.. pudra din cutiile cum sunt cele d la palette.. nu functioneaza la fel? de ex cea d la xxl scrie ca decoloreaza de la 5 la 7 nuante. bine acum e vba si de reclama, dar stau cam cu frica de oxidant u know. in orice caz, mersi.
natysweet
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:59
Da , din experienta iti spun.eu sunt bruneta natural iar acum blonda platinat si am folosit produsele kallos si nu degradeaza parul asa mult ca altele chiar dca te faci acasa.
sa sti ca si cele de la palette au oxidant si mai au si pudra decoloranta. am incercat si eu si mi-a iesit portocaliu.pallete nu as recomanda.
Chiar daca nu o sa tii cont acum, poate pe viitor de sfatul meu. sau, daca crezi ca o sa ai neaparata nevoie de pudra gasesti si din aceea la kallos, si o poti combina cu oxidant de 6%.
este decolorantul de pe piata care ataca cel mai putin parul, am incercat multe, si u poti alege cat de mult vrei.

itit mai dau un mic sfat, pt par degradat aplica ulei de ricin si combinat cu ulei de masline si tine o ora, dupa care te sp[eli normal si folosesti masca, balsam etc.
angelfromheaven
Postat pe 25 Septembrie 2009 22:35
De la: angelfromheaven, la data 2009-09-25 22:35:01Da , din experienta iti spun.eu sunt bruneta natural iar acum blonda platinat si am folosit produsele kallos si nu degradeaza parul asa mult ca altele chiar dca te faci acasa.
sa sti ca si cele de la palette au oxidant si mai au si pudra decoloranta. am incercat si eu si mi-a iesit portocaliu.pallete nu as recomanda.
Chiar daca nu o sa tii cont acum, poate pe viitor de sfatul meu. sau, daca crezi ca o sa ai neaparata nevoie de pudra gasesti si din aceea la kallos, si o poti combina cu oxidant de 6%.
este decolorantul de pe piata care ataca cel mai putin parul, am incercat multe, si u poti alege cat de mult vrei.

itit mai dau un mic sfat, pt par degradat aplica ulei de ricin si combinat cu ulei de masline si tine o ora, dupa care te sp[eli normal si folosesti masca, balsam etc.


mersi mult.
natysweet
Postat pe 26 Septembrie 2009 11:19
in niciuna caz sa nu foloseshti gama palette xxl eu am folosit-o shi mi--am ars parul cu aceea pudra decoloranta a trebuit sa ma tund intr-un final
mia_gia92
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:15
De la: kudika070999, la data 2009-09-27 14:15:44in niciuna caz sa nu foloseshti gama palette xxl eu am folosit-o shi mi--am ars parul cu aceea pudra decoloranta a trebuit sa ma tund intr-un final


o sa foloseasca ce vrea si ramane de vazut mai tarziu daca ne spune cum a fost
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 17:07
Okay so... mi-am luat pana la urma blond foarte deschis de la palette deluxe... si nush daca ati observat dar acum toate blondurile cele mai deschise de la palette au cate 2 plicuri de pudra decoloranta in cutie. Well... bun.. la culori recomandare arata pana si saten mediu.. asa ca intai am dat pe o suvita sa vad si eu ce se intampla fara decolorant. S-au decolorat bineinteles radacinile f repede, insa restul suvitei pas. apoi pune si baga si pliculetele si da-i batai pe tot parul. Mi-a iesit un blond inchis auriu-pamantiu... spre bucuria mea nu portocaliu, ci doar cu usoare tente de aramiu, dar nimic urat. Apoi m-am dat cu kallos silver reflex sa vad ce panarama iese... si a iesit ceva destul de ok. nu pot sa spun ca sunt super incantata, dar culoarea e frumoasa si pana la urmatoarea vopsire nu mi-e rusine sa merg pe strada, din contra. Bineinteles de la decolorant mi s-a uscat grozav parul, dar l-am dat cu masca aceea cu placenta de la kallos si a mai prins viata. stiu ca toti acuza pudra aceea ca iti arde parul etc. cred ca am noroc de un par super des si.. puternic. well, a iesit ok. mersi pentru sfaturi celor ce mi-au raspuns la intrebare.
natysweet
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:18
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 14:45
eu am parul saten am vrut culoare ca al Bianca Dragusan insa am fost la un salon si mia spus ca culoare aceeia este amestecata din mai multe culori adika trebuie combinate multe ...pana in final mam decis sa nu ma mai fac culoare aceeia pt ca nu stiu cum sa o obtin.acuma doresc sa am o culoare mai deschisa un saten deschis deschis..doresc niste sfatuti daca imi aleg o culoare de ex saten deschis si in loc de oxidantu de la vopsea pun oxidant de la decolorant de 6..imi va iesi ceva mai deschis?...as dori niste sfatuti multumesc :)
kudika427079
Postat pe 1 Septembrie 2011 13:41
Buna.Sunt vopsita un blond dar are reflexe spre portocaliu,cum scap de ele?Stie cineva?
Larisa_Oana_1
Postat pe 15 Martie 2013 04:47
Kallos silver reflex - sampon nuantator.
natysweet
Postat pe 2 August 2014 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi despre parul ondulat permanent...! Need Help! 38 De la: the_same_unique 23 Februarie 2013 16:53
par 3 De la: albinuta1981 8 Decembrie 2008 22:03
De la roscat inchis la saten ciocolatiu 5 De la: kudika_32051 16 Octombrie 2013 19:48
parul ondulat 12 De la: balrog 14 Martie 2011 12:48
Extensiile de Par 97 De la: kudika_1036783 10 Mai 2019 10:34