Setari Cookie-uri

Totul sa sfarsit..........

Desi il iubesc enorm desi sunt nopti in care nu pot sa dorm si plang ca nu sunt langa el , nu am fost facut nimic sa il revad timp de patru ani.......
De ce ? Pt sunt casatorita , pt nu am avut incredere in iubirea lui si nu am crezut nimic din ce mi-a spus , pt dintr-o oribila coincideta am ramas gravida cu sotul, tocmai cand se hotarase sa-mi demonstreze cita incredere are in mine si cat de mult tine la mine , si totusi si dupa mi-a raspuns la telefon si a vrut sa ma vada......si eu ,doamne , am lasat sa treaca 4 ani , si acum cand in sarsit ma-m decis.....nu il mai gasesc , si- schimbat nr de tel , iar la scrisoare nu raspunde .
Da se pare ca o merit , am pierdut dragostea vieti mele barbatul pe care il iubesc de 7 ani si de 4 nu l-am mai vazut,si am ramas cu sotul care isi bate joc de mine si ma umileste zilnic .
Plang ...dar ce folos e prea tarziu prea tarziu
Pestisor
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:48
De ce nu staruiesti in a-l cauta?Nu te da batuta
rain75
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:51
Unde si cum? La usa lui nu am curaj sa merg , au trecut 4 ani .........
Pestisor
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:01
incearca sa gasesti o cale de a-l aborda.
rain75
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:04
multumesc de sfat dar nu prea stiu cum......sa fac
Pestisor
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:26
trimite-i un mail
mitura
Postat pe 18 Septembrie 2009 19:03
De la: Pestisor, la data 2009-09-18 18:01:49Unde si cum? La usa lui nu am curaj sa merg , au trecut 4 ani .........

Ochii care nu se vad se uita.....au trecut 4 ani,si daca ai merge la usa lui crezi ca te-ar primii cu bratele deschise????
POTI SA FACI MULTE IN VIATA,DAR FA-LE LA TIMPUL LOR!!!!!
yza79
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:48
De la: Pestisor, la data 2009-09-18 18:26:54multumesc de sfat dar nu prea stiu cum......sa fac


"barbatul vietii mele".....mor cand aud asta.........trb sa traiesti pt tn si pt copilul tau nu pt un barbat ......
n ai o cun comuna sa faci rost de nr lui de tel? ...daca nu, si chiar vrei, mergi la usa la el, daca iti doresti asta, macar stii o treaba.
an_dra_da_k
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:01
Sterge-ti lacrimile,nu mai suferi,pleaca de langa acel barbat ce te umileste (trebuia sa o faci de mult)si mergi la usa celui pe care il iubesti.Iubirea nu are nevoie de curaj,nu-ti pune mii de intrebari despre probabila lui reactie cand vei fi fata in fata cu el.Trebuie sa-l vezi pentru a-ti pune ordine in viata,ganduri si sentimente.Fa-o pur si simplu,va fi mai bine dupa.Take care
dirty_dancing
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:32
De la: Pestisor, la data 2009-09-18 17:48:38Desi il iubesc enorm desi sunt nopti in care nu pot sa dorm si plang ca nu sunt langa el , nu am fost facut nimic sa il revad timp de patru ani.......
De ce ? Pt sunt casatorita , pt nu am avut incredere in iubirea lui si nu am crezut nimic din ce mi-a spus , pt dintr-o oribila coincideta am ramas gravida cu sotul, tocmai cand se hotarase sa-mi demonstreze cita incredere are in mine si cat de mult tine la mine , si totusi si dupa mi-a raspuns la telefon si a vrut sa ma vada......si eu ,doamne , am lasat sa treaca 4 ani , si acum cand in sarsit ma-m decis.....nu il mai gasesc , si- schimbat nr de tel , iar la scrisoare nu raspunde .
Da se pare ca o merit , am pierdut dragostea vieti mele barbatul pe care il iubesc de 7 ani si de 4 nu l-am mai vazut,si am ramas cu sotul care isi bate joc de mine si ma umileste zilnic .
Plang ...dar ce folos e prea tarziu prea tarziu
draga mea ,daca nu aveai o casnicie buna trebuia sa pui capat printr-un divort! oribila coincidenta ti-a adus un copil care trebuie sa fie prioritatea ta nr1. poate ca sotul tau se comporta urit deoarece te vede cu gindul in alta parte si a banuit legatura ta extraconjugala! trebuie sa te gindesti ca celalalt in patru ani de zile poate si-a facut viata lui ,poate are deja o sotie si un copil! poate asta este motivul pentru care omul a disparut nedorind sa fie deranjat! eu zic ca decit sa stai sa plingi mai bine iei atitudine si vezi daca mai poti salva ceva cu sotul tau...........iar daca nu (ma indoiesc ca vrei deoarece gindul tau zboara la celalalt iar sotul in viziunea ta este dusmanul care a stat intre voi).......cauta sa -ti refaci viata! in orice sfirsit exista un inceput dar esentialul este sa doresti sa schimbi ceva! ingoapa amintirea celui pe care nu l-ai vazut de patru ani ca poti sa bulversezi viata omului si vei merge din suferinta in suferinta!NU UITA CA PRIORITATEA TA ESTE COPILASUL...........;barbati sint pe toate drumurile!
FRANNNCE
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:11
Draga mea nu exista concidenta in a ramane gravida!
Nu te-a pus nimeni sa te culci acum 4 ani cu actualul sot...nu te-a pus nimeni sa te casatoresti cu el...asta nu intelegeti voi astea de va maritati doar pt ca sunteti gravide ... poate ca actualul tau sot nu te iubeste si sta cu tine doar pt copil..cum faci si tu...
si apoi saracul om a crezut in tine..tu ai ales! este logic sa nu vrea sa te vada...poate chiar te-a iubit...dar tu l-ai ranit foarte tare!
incearca sa rezolvi situatia cu actualul sot...si apoi abia dupa poti sa il cauti!
Soransky
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:19
e clar ca nu trebuie sa "te culci pe-o ureche" pt ca toata viata te vei chinui. nu aveti chiar nicio cunostinta comuna, niciun prieten de-al lui care ar putea sa va faca legatura? (si in care sa ai incredere, bineinteles)
x_tina90
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:44
Oribila coincidenta

Din coincindenta s-a culcat cu altul si tot din coincidenta a ramas gravida

Cum te poti casatori cu cineva din coincidenta desi iubesti un alt barbat nu am inteles asta dar nici nu vreau detalii ca parca vad ca baga sarcina la interval si de aia s-a maritat.

In astia 4 ani de zile cel pe care il iubesti a stat si-a frecat menta asteptandu-te pe tine sa te trezesti din coincidenta nu-i asa ? Sigur, si el te iubeste inca dar nu indrazneste sa te contacteze pentru ca te lasa pe tine sa faci primul pas

Inainte sa dai vina pe coincidenta vezi ce anume te-a impins sa te mariti cu sotul si incearca sa-ti rezolvi casnicia daca mai poti , daca nu asta e dar nu da vina pe dragostea pe care crezi ca i-o porti fostului.

Probabil crezi ca il mai iubesti inca dar e doar o coincidenta
iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:56
Eu nu l-as numi "barbatul vietii tale" ci, mai degraba.. "cosmarul vietii tale".. Din cauza lui nu ai reusit sa ai o casnicie normala, din cauza lui.... nu vei reusi sa mergi mai departe. Cred ca e mai mult o obsesie.. decat o iubire. Altfel, cu siguranta nu te-ai fi maritat DOAR pentru ca ai ramas insarcinata, nu ai fi stat cu un barbat 4 ani....imagindandu-ti ca te atinge altul, nu te-ai agata cu orice pret de el acum.. cand realizezi ca nu esti fericita. Cand iubesti.. fugi de toti si toate in directia celui pe care il iubesti.
Cu siguranta omul are viata lui acum. Din care nu vei putea face parte.... Nu rezulta din povestea ta ca el te-ar iubi la fel de mult pentru a te primi cu bratele deschise.
Incearca sa-ti rezolvi problema casniciei.. fie termini, fie salvezi. Abia pe urma.. vezi ce simti si incotro vrei s-o apuci. Desi, daca te-ai maritat doar pentru ca erai insarcinata... am senzatia ca un divort.. (mama singura).. este exclus pentru tine. Cu siguranta cel pe care crezi ca-l iubesti.. nu va veni calare pe un cal alb sa te salveze.
rashela
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:01
Rashela ,eu am tras concluzia ca s-a maritat cu el din cauza copilului .


De la: Pestisor, la data 2009-09-18 17:48:38

tocmai cand se hotarase sa-mi demonstreze cita incredere are in mine si cat de mult tine la mine , si totusi si dupa mi-a raspuns la telefon si a vrut sa ma vada......


si eu ,doamne , am lasat sa treaca 4 ani , si acum cand in sarsit ma-m decis.....


nu il mai gasesc , si- schimbat nr de tel , iar la scrisoare nu raspunde .


Se pare ca sotul nu a fost prima coincidenta pentru ca altfel nu vad de ce se hotarase iubitul sa-i demonstreze ca are incredere in ea

Exista doua explicatii : ori el era foarte gelos ori ea l-a mai inselat odata iar acum erau in curs de impacare .

Oricum , bine ca ai reusit totusi sa te decizi , 4 ani nu e chiar atat de mult , daca te iubeste te asteapta nu ?
iris_4_ever
Postat pe 5 Octombrie 2009 00:09
daca nu ai avut incredere , daca nu ai riscat ai pierdut!!!!

sa va fie invatatura de minte!!!


in alta ordine de idei , poti sa rogi un prieten sau pe cineva de incredere , sa se duca la el la usa
cu pretextul ca face un sondaj pentru cine stie ce produs si sa-i ia datele ;-)

mai departe depinde de tine


a, da, am uitat , intotdeauna urmeaza-ti sufletul , pentru ca intotdeauna el va fii mai puternic decat ratiunea sau logica
Skyhigh
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:55
Una peste alta,un lucru este clar:casnicia ta este un dezastru care te face profund nefericita.
Dar,ca orice lucru rau,are si o parte buna: copilasul minunat care iti este alaturi.
Cu toate acestea trebuie sa ai curaj macar in ultima clipa si sa ai curajul sa schimbi viata ta si a copilului tau,rupand acest mariaj de cosmar,lipsit de iubire si respect.
Cu acea persoana din trecutul tau nu este obligatoriu ca vei ma reinnoda o relatie,nici nu scrie undeva ca este "barbatul vietii tale",in schimb,poti gasi un alt om care sa iti stea alaturi si sa te faca fericita.
Sa stii ca nimic nu este intamplator in viata,iar daca lucrurile s-au asezat asa pana la acest moment a fost ca acest copilas sa vina pe lume si pentru ca tu sa acumulezi niste lectii de viata.
Ai incredere in tine si in faptul ca poti sa iti faci destinul asa cum doresti,daca indraznesti sa crezi ca se poate.Ai dreptul la fericire si ai curajul sa lupti pentru asta.
Iti doresc sa ai sufletul plin de pace,iubire si forta interioara!
heaven2007
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:47
refatii cat mai repede viata nu trebuie sa traim asa sa suportam totul doar ca avem un copil ,eii si ce mergem mai departe capu sus draga mea cautal spunei ce ai de spus dac te accepta an situatia de fata pleaca de langa sotul tau ce nustii sa te iubeasca ,sa comunice cu tine sati arate dragoste si sa tina din frau o familie ....
claudia_mami
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:31
Va multumesc tuturor celor care m-au incurajat , dupa doua luni de cand am trimis scrisoarea ma sunat , si ne-am intalnit , doamne am simtit ca ma topesc in bratele lui iar el era la fel ca si inainte , l-am intrebat de ce nu ma sunat mai repede iar el a spus ca a primit scrisoare doar atunci , sincer.nu prea cred dar nu pot sa spun nimic fiinca eu sunt cea care a gresit , l-am intrebat daca are pe cineva iar el mi-a raspuns ca oricum eu sunt cea mai speciala femeie din viata lui ,, am fost, sunt si voi fii chiar daca nu voi mai veni niciodata la el", mi-a spus ca nu stie ce sa creada in legatura cu mine , de ce il mai caut dupa atatia ani ... trebuie sa mentionez ca diferenta de varsta dintre noi este de 20 de ani , mai ales ca in toti acesti ani nu am cerut nimic de la el si nici el nu mi-a oferit , deci nu este, o relatie materealista dar nu ii vine sa creada ca eu chiar il iubesc . mia cerut sa-i spun cele dou cuvinte magice pt a lua el tot greul asupra lui , cred ca sa referit la divortul meu pt ca mi-a dat de inteles ca vrea sa fiu cu el chiar si dupa atatia ani in care nu ne-am vazut....o doamne nu am putut sa-i spun desi il iubesc sincer ....am ramas ca o sa ma sune inainte de craciun sa ne mai intalnim o data , dar deocamdata nu am primit nici un telefon , astept in fiecare zi dar nu mai suna ....nu stiu ce sa cred parea asa sincer .... poate vrea sa ma pedepsesca pt atatia ani de absenta poate are pe alcineva si vrea sa-si petreaca sarbatoril cu ea fiinca la un moment dat ma intrebat daca nu pot sa vin de craciun la el , poate are probleme el are grija si de parinti lui care sunt foarte batrani , sau poate nu ma mai place dar atunci dece sa comportat asa de ce nu mi-a spus ca nu ma mai vrea de ce ma amagit? VOI CE CREDETI?
pestisor22
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:34
De la: Pestisor, la data 2009-09-18 17:48:38Desi il iubesc enorm desi sunt nopti in care nu pot sa dorm si plang ca nu sunt langa el , nu am fost facut nimic sa il revad timp de patru ani.......
De ce ? Pt sunt casatorita , pt nu am avut incredere in iubirea lui si nu am crezut nimic din ce mi-a spus , pt dintr-o oribila coincideta am ramas gravida cu sotul, tocmai cand se hotarase sa-mi demonstreze cita incredere are in mine si cat de mult tine la mine , si totusi si dupa mi-a raspuns la telefon si a vrut sa ma vada......si eu ,doamne , am lasat sa treaca 4 ani , si acum cand in sarsit ma-m decis.....nu il mai gasesc , si- schimbat nr de tel , iar la scrisoare nu raspunde .
Da se pare ca o merit , am pierdut dragostea vieti mele barbatul pe care il iubesc de 7 ani si de 4 nu l-am mai vazut,si am ramas cu sotul care isi bate joc de mine si ma umileste zilnic .
Plang ...dar ce folos e prea tarziu prea tarziu

ai dreptate...totul e tardiv:lacrimi, nopþi albe ºi zile negre...poþi mãcar sã zâmbesti daca nu te bucuri cã totusi ti ai intalnit sufletul pereche, iubirea vieþii tale...nu vreau sã te critic, din contra, sunt alaturi de tine, insa de cele mai multe ori, fiecare din noi, dupa ce am pierdut pe cineva drag (despãrþire, deces) realizãm adevarata valoare a acestei persoane cãreia i am dãruit totul...ºi eu am intalnit iubirea vietii mele insa am realizat ca lacrimile, intrebarile, frustarile mele nu duceau nikieri...mã afundam tot mai tare în negura durerii....intr o zi am spus "gata"...mã bucur cã am intâlnit iubirea vieþii mele...sper ca peste 7 ani sa nu simt la fel....asta imi doresc....
catalina69
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:06
...se pare ca va trebui sa iei o decizie, destul de dificila pt tine...
tequila_cu_varza
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:46
De la: Pestisor, la data 2009-09-18 18:01:49Unde si cum? La usa lui nu am curaj sa merg , au trecut 4 ani .........

Poti incerca sa mergi in preajma blocului sau, si sa vezi ce reactie ai cand vei ajunge acolo, atunci vei stii daca gresesti mergand mai departe. Ii poti lasa un biletel cu nr tau de tel . daca nu mai poti lua legatura cu el . Dar sa stii ca uneori este mai bine sa ai demnitate si sa nu cauti tu un barbat. Raspunul i l-ai dat cu 4 ani in urma cand ai decis sa ramai alaturi de cel care te umilea. L-ai umilit la randul tau pe iubitul tau si sa fii constienta de un singur fapt un barbat umilit nu te mai iubeste , considera ca asa a fost sa fie, ca ceea ce nu te omoara te intareste. Ti-a respectat decizia. Respecta-te si tu pe tine .
snowflower
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:22
de ce toata lumea zice "fa-o pt copilashul tau"...oare noi nu meritam sa fim fericite??trb sa ne sacrificam pt copii..ok..asta pot sa inteleg..dar nu cred ca un copil trebuie sa creasca intr-o familie in care parintii nu se iubesc deci nu este armonie.mai bn ar intelege ca mami si tati nu s-au mai inteles si pt binele lor si a lui chiar s-au despartit ...iar copilul are in continuare un tata si o mama care sa aiba grija de el...daca tu esti nefericita te astepti sa fie copilul fericit?vrei sa ramai casatorita pt aparente?asa puteti amandoi sa va refaceti viata si chiar sa fiti fericiti ....

eu am crescut intr-o familie in care parintii nu s-au inteles(au ramas casatoriti pt mn) si chiar as fi vrut sa-i vad divortati de cand eram eu mica decat sa-i vad ca se cearta,ca mama plange,ca tata nu vine devreme acasa....acum e mult mai bine ca mama s-a recasatorit..amsi 2 fratiori...iar cu tata pastrez legatura si chiar s-a lasat de baut de cand au divortat....

deci NU pt copil trb sa ramai casatorita..asta e o vb veche a femeii care era obisnuita sa ia bataie de la barbat,sa fie umilita de el si calcata in picioare.Noi nu trebuie sa facem asa.Ok avem un copil.Responsabilitatea noastra,avem grija de el cum putem,dar nu-l crestem in certuri ...


cat despre celalalt....cauta-l si vezi ce parerea are(daca nu si-a vazut de viata sa)..daca are familie si e fericita cauta pe altcineva..;)Dar fa sa - ti fie bine si tie
Yvonna1234
Postat pe 25 Martie 2010 21:53
Nu te da batuta,cauta-l.
Sper numa sa nu-l gasesti casatorit,sau..
Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 8 Aprilie 2010 00:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista dragoste la prima vedere si relatii la distanta ? va rog ajutati`ma ca plang in hohote.. 11 De la: swim406 24 Septembrie 2009 15:54
Ajutor 18 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 20:46
ce oare sa fac 5 De la: iubi7a_lui 27 Iulie 2009 12:34
A FOST CVA FRUMOS... 4 De la: kudika86 20 Iulie 2009 20:03
confuza.... 10 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:02