Setari Cookie-uri

Impas

Oricine are dreptul sa iubeasca in viata , numai ca iubirea este imposibila si dura cateodata>Asa mi se intampla mie inmomentul asta cand nu stiu ce sa fac. Sunt Delia am 30 de ani si
iubesc un barbat, fost divortat , dupa o perioada de doi ani s au impacat , in perioada asta l am cunoscut eu , a fost si este frumos dar parca ceva lipseste
nu mai e ca inainte , nu are timpul necesar .. dc oare datorita situatiei ??????????
gyrls32
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:54
de la impasul asta....zic pas...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2009 00:51
Despre oamenii astia care au trait si experimentat unele situatii, usor trumatizante, cartile de specialitate spun ca trebuie sa urmeze niste sedinte de terapie, de reintegrare. Se intampla, cazul cel mai fericit, ca unii dintre ei sa intalneasca un suflet mare si frumos care sa suplineasca rolul acelor sedinte, in sensul ca ei se vindeca pur si simplu prin contactul cu o sursa de bucurie intensa, reprezentata desigur de parteneri.
Ce este sigur este faptul ca in general aceasta terapie da roade dupa o perioada in care se pot zice ca nu se vor mai recupera niciodata.
Parerea mea si sfat in acelasi timp, este ca cei mai multi vor deveni prieteni de nadejde si mai ales iubiti devotati, asa ca nu disperati inainte de vreme, inconjuratii cu bunatate, iubire, caldura.
jenesaispas
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-l fac sa nu sufere? 19 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 20:35
o alta dilema in dragoste 36 De la: sirghea 7 Februarie 2010 12:27
Vine doar o data pe an..sa il primesc..sau sa fac ca el.. un sfat pls..:(( 52 De la: mihapic73 22 Noiembrie 2009 18:50
Situatie confuza.... 24 De la: motzko 10 Aprilie 2010 09:43
iubire inposibila 9 De la: greierash_is_back 6 Decembrie 2009 08:41