Setari Cookie-uri

Barbatul Obsesie...si barbatul obsesiv...

Ti s-a intamplat sa te indragostesti nebuneste de un om...un barbat poate mediocru fata de tine si sa nu rationezi...doar sa il vrei langa tine? Barbatul acela la care visezi...planzi si razi. Te uiti in viitor(pentru ca eu acolo traiesc...deja prezentul este trecut...)si te vezi cu el. Bun Rau....sa il vrei si sa faci totul? Sa il iubesti cu cat te-a respins? Sa il visezi cu cat e mai departe? Sa il plangi pentru ca trebuie sa suferi ca sa-i alini nefericirea?
Ti s-a intamplat sa fii agasata de un barbat pana sa ai tendinta sa ii cedezi. Sa traiesti 2 saptamani de iubire si apoi sa plece fara 2 vorbe catre o alta victima ca si tine pentru ca viata lui inseamna mereu nou si toate proaspete?...Si sa ajungi sa iti para rau dupa el?:)) Sa ajungi sa te gandesti ca nu stie ce e viata, sa incerci sa-l "ajuti sa traiasca altceva si sa nu inteleaga de ce tu ai inca mila si sentimente de prietenie fata de el?

Poate ca sunt eu un varsator...sau femeie varsator mai exact...poate ca visez imposibilul...poate ca iubesc toata lumea asta mare... dar m-am saturat de barbatul ce ma obsedeaza...si de barbatul obsesiv. Nu gasesc armonie. Nu o mai gasesc...
Iubesc prea mult...Nimicul
P.S. Mai exista oameni, barbati sau femei...NORMALI?!
Eu una...:)) nici pe mine nu ma mai gasesc...
syllvy
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:04
nimic nou. in final ti-ai dat seama ca nu esti normala? e un pas inainte. mai exista o mica sansa pt tine
softexia
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:45
De la: softexia, la data 2009-09-22 00:45:01nimic nou. in final ti-ai dat seama ca nu esti normala? e un pas inainte. mai exista o mica sansa pt tine


desi ma doare sa o spun, sunt de acord cu tine
an_dra_da_k
Postat pe 22 Septembrie 2009 01:19
Draga mea, tu doar ai gasit un Casanova...... ghinion? ... sansa??? Da, este o seansa a ta pt. asa ti-ai dat seama ce trebuie sa faci in viitor si cum te poti proteja de acest gen de barbati. Acum vei sti ce ai de facut cand vei intalni urmatorul barbat. De asta este important sa alegi ce iubesti si apoi sa iubesti ce ai ales. Nu trebuie confundata atractia sexuala (indragostirea) cu iubirea pt.ca dee multe ori atractia sexuala ramane doar atat, si se termina cam repede... pana la iubire... mai sunt si alti parametrii in ecuatia asta.
Asa ca nu fi trista. Fruntea sus si atentie pe viitor !
Cer_instelat
Postat pe 8 Octombrie 2009 10:00
bv cer_instelat ai pus punctul pe i,nu puteam sa dau un raspuns mai bun.
razz
Postat pe 8 Octombrie 2009 10:02
Toata lumea vorbeste de protectie si neprotectie, de cum este unul sau celalalt, de cum unii stiu cum e mai bine si ceilalti nu. Fiecare stie ce e mai bine pentru el. In dragoste, ideea sa gasesti pe cineva care iti place si vrea acelasi lucru ca si tine.
Inteleg ce zici ca iubesti si te obsedeaza. Si eu iubesc si ma obsedeaza. Ma obsedeaza intr-atata incat am inceput sa tin minte ce visez, lucru neobisnuit. Ma obsedeaza dimineata, la pranz si seara. Il vreau desi stiu ca nu-l pot avea intru totul si nu o sa pot niciodata. Asta nu inseamna ca el este un dobitoc, asta nu inseamna ca nu am pe altcineva sau ca peste doua saptamani nu o sa am pe altcineva si asta fara sa ma consider nici anormala si nici ipocrita.
Poate si el vrea pe altcineva pe care nu poate avea si atunci te-a avut pe tine si acum o are pe alta si dupa aia urmeaza o alta.
Normalitatea o judecam dupa mecanismele logicii noastre nu ale celorlalti. FAptul ca unii sunt mai pragmatici si aleg sa treaca repede peste sentimente, iar altii aleg sa traiasca mai mult cu ele, nu inseamna ca unii sunt normali sau anormali.
Oricum, viitorul suna bine, in toate situatiile :).
loveisblinde
Postat pe 8 Octombrie 2009 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie la distanta, veche sau una noua, de aproape? 33 De la: kudika029282 12 Septembrie 2010 11:05
Ce vrea de la mine? 17 De la: rashela 27 August 2010 06:30
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
Tine de curaj sa-ti dai cu parerea 197 De la: Lusha_ubitik 22 Mai 2010 18:54
Trecutul afecteaza viitorul 19 De la: dragomir_gabi 28 Octombrie 2009 10:17