Setari Cookie-uri

Cum sunt de fapt barbatii?

Dupa o relatie de 7 ani de zile...dupa ce el cu fosta au mai trecut prin perioade grele...adika despartiri, impacari...ma rog treaba lor, el ii da papucii atat de repede, fara sa mai existe o cale de intorcere, nimik, 7 ani s'au sters in mintea lui ca si cand nu ar fi existat...iar acum, cu mine, dupa o relatie de 2 ani, unde ne certam din simple prostii, copilarii, ca daca ar stii cineva cauzele ar rade si cu...urechile daca ar putea...ne despartim din cauza ca e prea orgolios sa isi ceara scuze cand greseste, desi ma iubeste...el asteapta intotdeauna sa vin eu la impacare...
Intrebarile sunt:
1.cum de nu pun ei deloc suflet, sau macar un pic acolo, cand este vorba despre o relatie, despre iubitele lor cu care se impaca excelent din toate punctele de vedere si pe toate planurile?
2. de ce exista orgoliu intr-o relatie de dragoste? dragostea stiu ca inseamna si compromisuri...
3. de ce le place sa se certe din diferite prostii(cel putin in cazul meu), seara ne despartim certati...eu ajung acasa si ma consum, iau situatia pe toate partile a doua zi la servici nu pot lucra gandindu'ma la el...iar pe el nici nu il intereseaza, se duce si isi petrece timpul cu baietii lui, in nici un caz nu pune suflet...
AmaliaSissi
Postat pe 7 Decembrie 2009 16:22
Pai daca stiai motivele despartirii lui de fosta, nu te-ai gandit ca si cu tine va proceda la fel? Stii cum se zice, lupul isi schimba parul, dar naravul ba! Acum nu poti face dacat sa-ti lingi ranile in liniste si sa deschizi mai bine ochisorii la urmatoarea relatie.Oricum nu toti barbatii sunt insensibili ,orgoliosi si egoisti, daca vrei si ei ar putea sa faca aceeasi caracterizare si despre unele dintre noi!
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2009 19:36
De la: miss_darine, la data 2009-12-07 19:36:53Pai daca stiai motivele despartirii lui de fosta, nu te-ai gandit ca si cu tine va proceda la fel? Stii cum se zice, lupul isi schimba parul, dar naravul ba! Acum nu poti face dacat sa-ti lingi ranile in liniste si sa deschizi mai bine ochisorii la urmatoarea relatie.Oricum nu toti barbatii sunt insensibili ,orgoliosi si egoisti, daca vrei si ei ar putea sa faca aceeasi caracterizare si despre unele dintre noi!


Nu stiam de la inceput despre asta...
AmaliaSissi
Postat pe 7 Decembrie 2009 19:43
ma simt vizat d eintrebarea din titlu si atunci am sa raspund strict la ea
Sunt cind curtenitori si amabili cind rautaciosi si parsivi, sunt cind darnici , cind zgirciti, sunt cind piine lui DUmnezeu cind negri in cerul gurii. Cred ca se asemana cu femeile in ipostazele mai sus amintite !
Aproape_eu
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:01
da-i dracului pe toti agaricii care cum dau putin de greu,dau bir q fugitii....atata le mai suflam in c** iar la urma tot nu-s multumiti, mereu gasesc chichite si motive de cearta..mereu noi suntem cele care gresim, ei nu....iar de calca stramb dau vina tot pe noi...Ar trebui sa fim mai indiferente si sa nu-i mai alintam atat de mult...ce-i prea mult strica, sa-i lasam sa tanjeasca dupa un gest de-al nostru, sa nu-i mai iertam atat de usor....daca nu le convine duca-se domle'...are balta peste suficient si inca proaspat....daca barbatilor le este atat de usor sa renunte la o relatie, sa invatam de la ei si sa facem si noi la fel....dupa barbat si tramvai sa nu fugi niciodata, v-a veni mereu altul

freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:49
De la: freakbabe, la data 2009-12-12 19:49:12 da-i dracului pe toti agaricii care cum dau putin de greu,dau bir q fugitii....atata le mai suflam in c** iar la urma tot nu-s multumiti, mereu gasesc chichite si motive de cearta..mereu noi suntem cele care gresim, ei nu....iar de calca stramb dau vina tot pe noi...Ar trebui sa fim mai indiferente si sa nu-i mai alintam atat de mult...ce-i prea mult strica, sa-i lasam sa tanjeasca dupa un gest de-al nostru, sa nu-i mai iertam atat de usor....daca nu le convine duca-se domle'...are balta peste suficient si inca proaspat....daca barbatilor le este atat de usor sa renunte la o relatie, sa invatam de la ei si sa facem si noi la fel....dupa barbat si tramvai sa nu fugi niciodata, v-a veni mereu altul



Ce tare e asta: ' dupa barbaat si tramvai sa nu fugi niciodata' mult adevar in vorbele astea.
alexia30
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:41
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-07 16:22:47Dupa o relatie de 7 ani de zile...dupa ce el cu fosta au mai trecut prin perioade grele...adika despartiri, impacari...ma rog treaba lor, el ii da papucii atat de repede, fara sa mai existe o cale de intorcere, nimik, 7 ani s'au sters in mintea lui ca si cand nu ar fi existat...iar acum, cu mine, dupa o relatie de 2 ani, unde ne certam din simple prostii, copilarii, ca daca ar stii cineva cauzele ar rade si cu...urechile daca ar putea...ne despartim din cauza ca e prea orgolios sa isi ceara scuze cand greseste, desi ma iubeste...el asteapta intotdeauna sa vin eu la impacare...
Intrebarile sunt:
1.cum de nu pun ei deloc suflet, sau macar un pic acolo, cand este vorba despre o relatie, despre iubitele lor cu care se impaca excelent din toate punctele de vedere si pe toate planurile?
2. de ce exista orgoliu intr-o relatie de dragoste? dragostea stiu ca inseamna si compromisuri...
3. de ce le place sa se certe din diferite prostii(cel putin in cazul meu), seara ne despartim certati...eu ajung acasa si ma consum, iau situatia pe toate partile a doua zi la servici nu pot lucra gandindu'ma la el...iar pe el nici nu il intereseaza, se duce si isi petrece timpul cu baietii lui, in nici un caz nu pune suflet...

ai facut o singura greseala.. trebuia sa te referi la oameni nu la barbati, eu am trecut prin asa ceva doar ca sunt barbat.
felixcat
Postat pe 13 Decembrie 2009 21:13
de la caz la caz este si reciproc valabile intrebarile respective.
stefanant
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:05
De la: miss_darine, la data 2009-12-07 19:36:53Pai daca stiai motivele despartirii lui de fosta, nu te-ai gandit ca si cu tine va proceda la fel? Stii cum se zice, lupul isi schimba parul, dar naravul ba! Acum nu poti face dacat sa-ti lingi ranile in liniste si sa deschizi mai bine ochisorii la urmatoarea relatie.Oricum nu toti barbatii sunt insensibili ,orgoliosi si egoisti, daca vrei si ei ar putea sa faca aceeasi caracterizare si despre unele dintre noi!
Aveti mare dreptate..........Din pacate intr-o relatie mai devreme sau mai tarziu tot exista cineva care sufera ! Asa suntem creati !
Trecatorul
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:21
Draguta, poate asa l-ai obisnuit si atunci la ce sa te miri ca pare indiferent el, sau poate a devenit mult prea sigur pe tine si de aceea nu vine el sa se impace, pt ca stie ca cedezi tu. Oricum ar fi, daca sunt sentimente doar intr-un anumit sens, si nu e reciproc, n-are rost, gandeste-te ca nu poti sta toata viata, daca ar fi de o casatorie, sa cedezi numai tu si sa stai dupa el. Parerea mea e sa il lasi in pace, sa nu cedezi si acum, fii indiferenta (chiar daca ti-e greu), nu ii da nici un semn, si lasa-l sa vezi ce face, la urma urmei trebuie sa te convingi si tu daca are ceva el pentru tine, macar sa tina la tine, chiar daca nu te iubeste. Se spune ca daca DACA NU S-A INTORS NU A FOST NICIODATA AL TAU, deci lasa-l sa vezi daca revine si daca e totusi al tau, poate jumatatea ta cine stie pe unde te asteapta si stai si pierzi timpul degeaba...cu persoana actuala.
Madamadalina69
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:01
De la: freakbabe, la data 2009-12-12 19:49:12 da-i dracului pe toti agaricii care cum dau putin de greu,dau bir q fugitii....atata le mai suflam in c** iar la urma tot nu-s multumiti, mereu gasesc chichite si motive de cearta..mereu noi suntem cele care gresim, ei nu....iar de calca stramb dau vina tot pe noi...Ar trebui sa fim mai indiferente si sa nu-i mai alintam atat de mult...ce-i prea mult strica, sa-i lasam sa tanjeasca dupa un gest de-al nostru, sa nu-i mai iertam atat de usor....daca nu le convine duca-se domle'...are balta peste suficient si inca proaspat....daca barbatilor le este atat de usor sa renunte la o relatie, sa invatam de la ei si sa facem si noi la fel....dupa barbat si tramvai sa nu fugi niciodata, v-a veni mereu altul



BRAVO, imi place raspunsul tau, am ajuns si eu la aceeasi concluzie, caci am pus si eu un topic pt a-mi rezolva o problema, cu cat incerci sa fie mai bine si le sufli in ciorba, cu atat iesim rau, si nu are rost sa fugim atata dupa ei, e de unde alege, acu depinde si peste ce dai cand alegi, ca la naiba, prea putini sunt de calitate, MARE E GRADINA TA DOAMNE si plina de tot felul de specimene care mai de care sa ne lase fara cuvinte, din pacate prea putini sunt valabili...
Madamadalina69
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:07
De la: Madamadalina69, la data 2009-12-14 19:01:03Draguta, poate asa l-ai obisnuit si atunci la ce sa te miri ca pare indiferent el, sau poate a devenit mult prea sigur pe tine si de aceea nu vine el sa se impace, pt ca stie ca cedezi tu. Oricum ar fi, daca sunt sentimente doar intr-un anumit sens, si nu e reciproc, n-are rost, gandeste-te ca nu poti sta toata viata, daca ar fi de o casatorie, sa cedezi numai tu si sa stai dupa el. Parerea mea e sa il lasi in pace, sa nu cedezi si acum, fii indiferenta (chiar daca ti-e greu), nu ii da nici un semn, si lasa-l sa vezi ce face, la urma urmei trebuie sa te convingi si tu daca are ceva el pentru tine, macar sa tina la tine, chiar daca nu te iubeste. Se spune ca daca DACA NU S-A INTORS NU A FOST NICIODATA AL TAU, deci lasa-l sa vezi daca revine si daca e totusi al tau, poate jumatatea ta cine stie pe unde te asteapta si stai si pierzi timpul degeaba...cu persoana actuala.


Am asteptat sa ma sune...iar ieri, cand m'a chemat sa ne lamurim situatia...ne'am despartit...mi-am dat seama ca el nu se va mai schimba niciodata...asa ca am spus...mai bine acum decat mai tarziu si cu complikatii...sunt singura...ma doare sufletul...dar stiu ca am luat o decizie buna...si numai cand ma gandesc la situatie...la el...ma bufneste plansul....viata merge inainte...:((
AmaliaSissi
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:45
De la: freakbabe, la data 2009-12-12 19:49:12 da-i dracului pe toti agaricii care cum dau putin de greu,dau bir q fugitii....atata le mai suflam in c** iar la urma tot nu-s multumiti, mereu gasesc chichite si motive de cearta..mereu noi suntem cele care gresim, ei nu....iar de calca stramb dau vina tot pe noi...Ar trebui sa fim mai indiferente si sa nu-i mai alintam atat de mult...ce-i prea mult strica, sa-i lasam sa tanjeasca dupa un gest de-al nostru, sa nu-i mai iertam atat de usor....daca nu le convine duca-se domle'...are balta peste suficient si inca proaspat....daca barbatilor le este atat de usor sa renunte la o relatie, sa invatam de la ei si sa facem si noi la fel....dupa barbat si tramvai sa nu fugi niciodata, v-a veni mereu altul


incepi sa vb despre agarici si ajungi la toti barbatii, sa inteleg ca tu umbli cu agarici? sau pt ce motiv ne onorezi cu aceste cuvinte minunate.
nu ma cunosti, sunt barbat si ma cataloghezi, sa inteleg ca ar trebuii sa te bag si eu in categoria, tarfe-zdrente-parasute? (nu fac misto de tine, nu e nimic ironic in intrebarea mea)
felixcat
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:06
De la: felixcat, la data 2009-12-17 13:06:12
De la: freakbabe, la data 2009-12-12 19:49:12 da-i dracului pe toti agaricii care cum dau putin de greu,dau bir q fugitii....atata le mai suflam in c** iar la urma tot nu-s multumiti, mereu gasesc chichite si motive de cearta..mereu noi suntem cele care gresim, ei nu....iar de calca stramb dau vina tot pe noi...Ar trebui sa fim mai indiferente si sa nu-i mai alintam atat de mult...ce-i prea mult strica, sa-i lasam sa tanjeasca dupa un gest de-al nostru, sa nu-i mai iertam atat de usor....daca nu le convine duca-se domle'...are balta peste suficient si inca proaspat....daca barbatilor le este atat de usor sa renunte la o relatie, sa invatam de la ei si sa facem si noi la fel....dupa barbat si tramvai sa nu fugi niciodata, v-a veni mereu altul


incepi sa vb despre agarici si ajungi la toti barbatii, sa inteleg ca tu umbli cu agarici? sau pt ce motiv ne onorezi cu aceste cuvinte minunate.
nu ma cunosti, sunt barbat si ma cataloghezi, sa inteleg ca ar trebuii sa te bag si eu in categoria, tarfe-zdrente-parasute? (nu fac misto de tine, nu e nimic ironic in intrebarea mea)



am enumerat mai sunt calitatile unui agarici....deci nu am generalizat....deci daca te regasesti in descrierea de mai sus intri in categoria precizata....daca nu atunci nu vad ce te irita p tine descrierea mea....
freakbabe
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:16
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-07 16:22:47Dupa o relatie de 7 ani de zile...dupa ce el cu fosta au mai trecut prin perioade grele...adika despartiri, impacari...ma rog treaba lor, el ii da papucii atat de repede, fara sa mai existe o cale de intorcere, nimik, 7 ani s'au sters in mintea lui ca si cand nu ar fi existat...iar acum, cu mine, dupa o relatie de 2 ani, unde ne certam din simple prostii, copilarii, ca daca ar stii cineva cauzele ar rade si cu...urechile daca ar putea...ne despartim din cauza ca e prea orgolios sa isi ceara scuze cand greseste, desi ma iubeste...el asteapta intotdeauna sa vin eu la impacare...
Intrebarile sunt:
1.cum de nu pun ei deloc suflet, sau macar un pic acolo, cand este vorba despre o relatie, despre iubitele lor cu care se impaca excelent din toate punctele de vedere si pe toate planurile?
2. de ce exista orgoliu intr-o relatie de dragoste? dragostea stiu ca inseamna si compromisuri...
3. de ce le place sa se certe din diferite prostii(cel putin in cazul meu), seara ne despartim certati...eu ajung acasa si ma consum, iau situatia pe toate partile a doua zi la servici nu pot lucra gandindu'ma la el...iar pe el nici nu il intereseaza, se duce si isi petrece timpul cu baietii lui, in nici un caz nu pune suflet...


pe-o parte te-nteleg ca gandesti asa in privinta barbatilor...dar gandeste-te ca nu numai ei sunt asa!
si app de timpul petrecut cu baietii atunci cand va certati...spun asta in ideea ca nu totate persoanele gandesc la fel...unii isi manifesta trairile intr-un fel...altii in alt fel
cheryevampire
Postat pe 18 Decembrie 2009 12:22
De la: freakbabe, la data 2009-12-12 19:49:12 da-i dracului pe toti agaricii care cum dau putin de greu,dau bir q fugitii....atata le mai suflam in c** iar la urma tot nu-s multumiti, mereu gasesc chichite si motive de cearta..mereu noi suntem cele care gresim, ei nu....iar de calca stramb dau vina tot pe noi...Ar trebui sa fim mai indiferente si sa nu-i mai alintam atat de mult...ce-i prea mult strica, sa-i lasam sa tanjeasca dupa un gest de-al nostru, sa nu-i mai iertam atat de usor....daca nu le convine duca-se domle'...are balta peste suficient si inca proaspat....daca barbatilor le este atat de usor sa renunte la o relatie, sa invatam de la ei si sa facem si noi la fel....dupa barbat si tramvai sa nu fugi niciodata, v-a veni mereu altul


totusi nu pot compara un tramvai cu un barbat, tramvaiul nu are simtiri si sentimente, e doar un simplu mijloc de deplasare, care nu are nevoie de caldura unei femei....
yumy
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:14
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-15 14:45:22
De la: Madamadalina69, la data 2009-12-14 19:01:03Draguta, poate asa l-ai obisnuit si atunci la ce sa te miri ca pare indiferent el, sau poate a devenit mult prea sigur pe tine si de aceea nu vine el sa se impace, pt ca stie ca cedezi tu. Oricum ar fi, daca sunt sentimente doar intr-un anumit sens, si nu e reciproc, n-are rost, gandeste-te ca nu poti sta toata viata, daca ar fi de o casatorie, sa cedezi numai tu si sa stai dupa el. Parerea mea e sa il lasi in pace, sa nu cedezi si acum, fii indiferenta (chiar daca ti-e greu), nu ii da nici un semn, si lasa-l sa vezi ce face, la urma urmei trebuie sa te convingi si tu daca are ceva el pentru tine, macar sa tina la tine, chiar daca nu te iubeste. Se spune ca daca DACA NU S-A INTORS NU A FOST NICIODATA AL TAU, deci lasa-l sa vezi daca revine si daca e totusi al tau, poate jumatatea ta cine stie pe unde te asteapta si stai si pierzi timpul degeaba...cu persoana actuala.


Am asteptat sa ma sune...iar ieri, cand m'a chemat sa ne lamurim situatia...ne'am despartit...mi-am dat seama ca el nu se va mai schimba niciodata...asa ca am spus...mai bine acum decat mai tarziu si cu complikatii...sunt singura...ma doare sufletul...dar stiu ca am luat o decizie buna...si numai cand ma gandesc la situatie...la el...ma bufneste plansul....viata merge inainte...:((


Incearca sa nu te mai gandesti la ce s-a intamplat, cum cine a fost de vina, ca toate meditatiile astea te macina si dor, asa a fost sa fie, daca o relatie nu poate trece peste greutati, inseamna ca nu e suficient de solida, si cum in viata intervin probleme destul de dificile, la un moment dat tot va innecati... Asa trebuie sa gandesti, ca viata merge inainte, nu te mai uita inapoi, priveste spre viitor si gandeste-te in aceasta directie, lasa plansul ca aduce riduri, mai bine inlocuieste-l cu un zambet.
Madamadalina69
Postat pe 22 Decembrie 2009 17:18
fiecare barbat difera. crede`ma ca sunt barbati care ar face orice pt femeia iubita si barbati ca al tau care ii doare undeva de sentimele femeii de langa el. poate nu stie sa si arate sentimentele nu l a invatat nimeni sau pur si simplu dupa relatia de 7 ani nu mai stie cum sa iasa din carapacea construita. de ce nu incerci sa l ajuti sa ti spuna ce simte ..decat sa stai sa plangi in fiecare seara pentru prostii? de ce nu incerci ca din prostiile alea sa faci mereu ca totul sa para o joaca intre iubiti? poate barbatii sunt egoisti..dar noi femeile nu trebuie sa fim ca ei, ci trebuie sa incercam sa i schimbam in bine ... nu inchide ochii in momentul in care va certati ..ci deschide i bine si ajuta l si pe el sa i deschida ...sa nu se duca pe apa sambetei o relatie.
crys_tal
Postat pe 12 Februarie 2010 14:26
pana la urma femei sau barbati suntem oameni inainte de toate(apropo nu sunt barbat!!!)si la fel cum sunt barbati insensibili si fara suflet chiar,la fel pot sa fie si barbati deosebiti si atenti(si cred k si femeile pot fi la fel)perfecti nu putem fii cu siguranta si in momentul in care ceva nu merge gasim tot mai multe defecte, iar cand un om te iubeste vrea k tu sa fii fericita.Trebuie doar sa-i spui ce simti ,ce ai vrea de la el-daca nu se schimba nimic nu te iubeste suficient asa k de ce sa-ti pierzi vremea si sa suferi cand poti fii fericita langa altcineva.
Sotul meu spre exemplu s-a schimbat f mult,cam atat cat i-am cerut doar k a durat destul de mult(ani i-au trebuit).Acum e ok dar pt mine e cam tarziu! barbatii sunt cu un pas in urma tot timpul si uneori nu are rost sa astepti pana te prind ei din urma-asta insemna sa stai pe loc-de cele mai multe ori nu merita!!
m_dreamy
Postat pe 16 Februarie 2010 20:22
si totusi femeile au ceva particular al lor asa cum au si barbatii, un ceva care ii deosebeste si ii diferentiaza
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 06:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FIDEL SAU INFIDEL IN OCCIDENT 58 De la: monik_mail2006 15 August 2009 01:45
Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei? 84 De la: scorpio67 4 Decembrie 2009 07:24
Cum sa fac??? 3 De la: Tazmanian 27 Iulie 2009 00:00
Buna!As vrea sa aful si parerea voastra 46 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 18:51
Barbati vs femei 18 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:44